Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zetecR válasza Winner_hun (#52) üzenetére


zetecR
addikt

Szia,

szerinted kültéren, vastag lazúrral bekent fafelületen kiváltható a lakkozás átlátszó Plastidippel?
Az eső okozta gyors állagromlást szeretnénk vele megelőzni.

(#102) Winner_hun válasza zetecR (#101) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kültérre nincs jó lakk. Vastaglazúr lakkozásáról nem is hallottam. Akinek csináltam kültérre kellett már azóta mást is csinálni neki mert igen, bejött:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#103) zetecR válasza Winner_hun (#102) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor mivel lehetne konzerválni, hogy ne korhadjon szét 1-2 tél alatt?

(#104) Winner_hun válasza zetecR (#103) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milesi-nek vannak jó termékei, de bizonyos időközönként azokat is át kell kenni. Hívd fel őket, fognak tudni segíteni. Esetleg viaszt meg lehet próbálni:)
Innen kezdd el olvasni a hozzászólásokat, arról is esett szó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#105) zetecR válasza Winner_hun (#104) üzenetére


zetecR
addikt

Köszi a segítséget.

(#106) benedekco


benedekco
addikt

Hali!

Ezt a fajta folyékony plasti dip-et lehetne ecsettel felvinni?
Egy tetőtéri fürdőszobába kéne, ahol évente szétreped a festék még akkor is ha sziloplasztozva vannak az élek. A tető állandóan mozgásban van és hajszál repedések keletkeznek az illesztéseknél. De mivel pozdorja a plafon ezért úgy gondoltuk, jó volna szigetelni, mert a hajszálrepedéseken bemászó gőzpára széteheti a fát. Eddig még nem használtuk zuhanynak a helységet most kellene megcsinálni, véglegesíteni. Tavaly lett festve a helység. Arra gondoltam ezzel, vagy sprayvel kéne végleg mentesíteni ezt a problémát.
Kültérre is szeretnénk használni egy padon. Arra gondoltam ott is lehetne ezt használni, ha van rá mód, hogy ecsettel vigyük fel az anyagot, ha nincs akkor sajna(?) marad a spray.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#107) Winner_hun válasza benedekco (#106) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ott van a termék képén az ecset. De ha a leírást lusta vagy elolvastni akkor Ctrl+F, beírod hogy ecset és tadamm.ő

Jellemzők
A Plasti Dip® - egyedülálló, szintetikus gumibevonat (folyékony gumi) belső és külső alkalmazásra. A levegőn megszárad. Felvihető szórással, ecsettel, vagy bemerítéssel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#108) benedekco válasza Winner_hun (#107) üzenetére


benedekco
addikt

:W

Bázseeee!

Igazad van. Csak a hivatalos oldalon lévő leírást néztem át. Minden terméket végig néztem. Ezt a linket csak át szaladtam és pár sor után úgy láttam, hogy uaz a szöveg mint a hivatalos oldalon. Bocsesz. Futok rohanok, csak nemtom hova.
:R

Youtube-on is csak merítették a dolgokat vagy fújták. Pardon!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#109) Mickey23 válasza benedekco (#108) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia !

Ha kérdésetek van az anyaggal kapcsolatban akkor nyugodtan tegyétek fel, amint tudunk válaszolunk.
Ha szigetelésre szeretnéd használni akkor jobban ajánljuk az ecsetes megoldást, mivel sprayvel elég vékony réteget tudsz csak felvinni 03,-0,4 mm-t. Viszont ecsettel nem lesz olyna szép egyenletes a felület (ecsetnyomok), de gondolom ez most mellékes ha szigeteléstről van szó.
Ha emelett döntesz akkor ajánlom hozzá a hígítót mivel az anyag önmagában elég sűrű(méz) és hígítva sokkal könyebben tudsz vele dolgozni, és még az ecsetet sem kell kidobni a végén :) Volt innen már egy asztalos felhasználónk aki kertibútort kezelt le vele és a tulaj annyira meg volt vele elégedve , h egy teljes faházra is vett az anyagból.
Szóval ezek után a padra is bátran merjük ajánlani.

(#110) Mickey23


Mickey23
csendes tag

Ezen sem fog mostanában átütni a rozsda :)

http://kiuga-gmbh.de/s/cc_images/cache_2343373502.jpg

(#111) benedekco válasza Mickey23 (#109) üzenetére


benedekco
addikt

Egy teljes faházra????? Azt a betyár mindenit!
Ilyenkor kap az ember kedvezményt? Mert ha négyzetmétere egy doboz spray akkor jó sok kellhet belőle. :)

Gondoltam arra is, hogy régi ablakok sufnituning szigetelésére lehetne bevetni az anyagot. Az elképzelés, hogy végig kenném ecsettel azt a szélső felületet amire rácsukódik az ablak pereme. Azaz semmi kopó felületre, csak ahol összecsukódik az ablak. Ilyenről vannak tapasztalatok? Nyilászáró szigetelésként már használta valaki?
A hígítós dobozon megtalálható a hígítási arány is? A hivatalos weboldalon azt látom, hogy csak átlátszóban és feketében kapható az anyag. Ez csak a spray-re vonatkozik?
Illetve az előbb linkeltem egy terméket, az ugyan az mint amit a hivatalos oldalon is megtalálok?
Köszönöm a válaszokat!
Az az igazság, hogy elég komoly anyagi befektetés egy ilyen dolog és jó előtte alaposan utána érdeklődni. Nem két forintos tétel ez a gumifesték. Ellenben elég komolynak tűnik! Arra gondoltam, milyen jól leszigetelné a tetőt, nem menne alá víz és könnyen mosható lenne a fal felület. Ez utóbbi igaz, vagy a matt festék annyira érdes, hogy a mosás nem olyan könnyű?
Illetve erre esetleg lehet még festeni? Azaz meg maradnak rajta az általános fal festékek?

:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#112) Mickey23 válasza benedekco (#111) üzenetére


Mickey23
csendes tag

A kedvezményt nagy tételnél természetesen meg lehet beszélni :)
A hígítási arányt mi 2:1-ben szoktuk ajánlani, de kisebb felületeknél azt szoktuk javasolni, hogy festés közben öntsünk mindig utána annyit amivel lehet dolgozni.
A bmásik oldalról belinkelt anyag teljesne megegyezik, csak a cég a külföldi partnertől rendeli és nem tőlünk és kint arculat váltás volt azért fekete a címke. Lassan a mi készletünk is kifut, és akkor nekünk is fekete lesz :)
A termékeke 6 alapszínben léteznek fehér, fekete, kék, piros, színtelen és sárga mindegyikből van raktáron.
Szeretnélek kijavítani ha megengeded, hoyg ez nem festék hanem gumi :) magyarul nem fog kirepedezni, lepattogni mivel nem egy rideg felület. Tulajdonságait elég széles tartományban megőrzi és sok káros anyagnak ellenáll.
Ebből kifolyólag le lehet festeni, de ha alatta elkezd mozogni a gumi, valószínű hogy a festék meg fog repedni rajta és lepereg.

Szigetelésre példa:

http://plastidip.co.uk/acimages/feedback/large/497-1.jpg
http://plastidip.co.uk/acimages/feedback/large/497-2.jpg

(#113) benedekco válasza Mickey23 (#112) üzenetére


benedekco
addikt

Köszönöm a kimerítő választ!
Úgy tűnik ebből hamarosan megrendelés lesz. Elég komoly kis anyag ez. Azt még lehet tudni, hogy felbontás után mennyi ideig lehet még használni a gumit?

Ha jól látom akkor akár sziloplaszt helyettesítésére is alkalmas a cucc. Óriási.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#114) Mickey23 válasza benedekco (#113) üzenetére


Mickey23
csendes tag

A dolog kibontás után úgy néz ki, hogy az anyag tetején van egy olaj réteg ami elzárja a levegőtől, ezzel kell nagyon lassan összekeverni, azért lassan h ne legyen légbuborékos, bár ha ecsettel kened fel akkor ez annyira nem is fontos csak ha mártod bele a dolgokat. Használat után ha visszazártad ez az olajréteg ismét a gumi tetejére fog kerülni, és nem tud miatta beszáradni. Ha mégis így történne akkor maximum bebőrösödik a teteje ilyenkor egy kis hígítót kell hozzáönteni és újra használható !

[ Szerkesztve ]

(#115) Winner_hun válasza Mickey23 (#109) üzenetére


Winner_hun
félisten

Volt innen már egy asztalos felhasználónk aki kertibútort kezelt le vele és a tulaj annyira meg volt vele elégedve , h egy teljes faházra is vett az anyagból.

Jaja, én:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#116) Mickey23 válasza Winner_hun (#115) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Ja , te voltál, sorry :)

(#117) Male


Male
nagyúr

Egy gyors kérdésem lenne: Ilyen időben is fújhatok vele, jó lesz az eredmény? Tető alatt, de kint csinálnám, tehát köd, és +3 fok... vagy inkább várjak egy hideg, de legalább napsütéses / száraz időpontot?

(#118) Male válasza Male (#117) üzenetére


Male
nagyúr

Nekiálltam, működik ilyen időben :) (Persze ismét megszívtam... nyáron feldöntötte a szél a műanyagdarabot az utolsó réteg előtt, így hiába fújtam át még kétszer, a folt meglátszik... most nincs is szél, de a harmadik réteg után felhajtotta valami az újságot, és természetesen pont az elejére tapadt oda, így ez is foltos lesz..... ez a fújás nem nekem való :DDD )

(#119) Mickey23 válasza Male (#118) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Az ideális hőfokra mi azt mondtuk mondani, hogyy kb. szobahőmérsékleten. De szerintem olyan 10 fok körül normálisan lehet vele dolgozni. Hát a szelet sajnos neked kell figyelembe venni és számolni vele, mert az ilyen előfordul :) Kitartás!

(#120) Male válasza Mickey23 (#119) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

Megoldottam, került rá egy vastagabb meg két normál réteg még, így most nem látszik :)
Teljesen jól működött ebben az időben... legalábbis egyelőre jó :)

(#121) Mickey23 válasza Male (#120) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Megosztod velünk is képek formájában ? :)

(#122) Male válasza Mickey23 (#121) üzenetére


Male
nagyúr

Meg fogom majd, csak még van vele némi dolog... miniház lesz az asztalra, de még be kell szerelnem a csatikat, ami nem egyszerű :) (kéne még két kapcsoló rá, vagy egy kapcsoló és egy poti a ventinek, de egyszerűen nem fér sehová)

(#123) Male válasza Male (#122) üzenetére


Male
nagyúr

Még nincs készen (majd logoutra megy szerintem), de...

Fújás előtt 1 és 2.

Plasti Dip-pel lefújva:

katt, és katt.

/A meghajtók még csak bele vannak tolva. A képek minőségéért meg bocs, de igen pocsék fényviszonyok vannak :( /

(#124) SzalaiG válasza Male (#123) üzenetére


SzalaiG
addikt

Milyen hardvert teszel bele és mire fogod használni? Home Theater Pc?

(#125) footy


footy
addikt

Milyen takarása van a fekete plasti dip-nek? Ha fára fújom akkor hány réteget kellene ráfújni hogy ne üssön át rajta? Illetve kell-e az alapozót használni?

köszi

(#126) Hege1234


Hege1234
addikt

csáó!

az autómban a kormány nagyon meg van kopva
szerintetek ha lekapom a kormányt és lefújom feketével mennyire fog beválni ?
illetve hogy egy flakon elég lenne e rá ?

(#127) PrinczA


PrinczA
őstag

PC házam fémből van, és a fémen van egy műanyag burkolat.
Ez a műanyag burkolat nem fekszik fel (simul rá) a fémre, és berezeg.
PlastiDip-el megoldható a „tömítés”?
Nem fog egy idő után nyiszogni?

(#128) Szmájler


Szmájler
csendes tag

Sziasztok!

Ez az anyag mennyire tapad? Tehát ha teszem azt egy keztyű tenyér részére fújnám rá, akkor száradás után mennyire tapadna a felület?

(#129) jungica


jungica
csendes tag

Nagyon jó ez az anyag, hihetetlen mire képes, nálam az autóm tankján lett egy mikró repedés, ahol szivárgott a benzin, lefújta vele az egészet alulról és azóta teljesen jó lett...
Én itt vettem, a Trinexus Aquánál: http://www.trinexus.hu/kereso?q=plasti

(#130) JDM_Style válasza jungica (#129) üzenetére


JDM_Style
tag

És ahhoz képest nem is drága :)

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#131) Ugariboss


Ugariboss
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon tetszik ez a Plasti Dip!
Én egy egész autót szeretnék vele lefújni az lenne a kérdésem hogy a 3kg-os kiszerelés elég lenne-e rá?
Gondolom ezt még 50%osan lehet hígítani szóval számításam szerint 22m2-re elég, tévedek?

(00=()()=00)

(#132) SzalaiG válasza Ugariboss (#131) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én nem hígítanám. Motort festettünk vele és felniket. Bevált. :K

(#133) Ugariboss válasza SzalaiG (#132) üzenetére


Ugariboss
csendes tag

Hivatalos oldal:Plasti Dip ® folyékony gumi kenhető, mártható, festhető vagy szórható spray kiszerelésből (illetve megfelelő hígítás mellett festékpisztolyból).
Majd kiderül hogy mennyire folyékony hígítás nélkül. :))

[ Szerkesztve ]

(00=()()=00)

(#134) SzalaiG válasza Ugariboss (#133) üzenetére


SzalaiG
addikt

Értem. Én csak a tapasztalatom írtam le...

(#135) _seth_


_seth_
veterán

Mennyi festék kellene ezekre a cuccokra?

-4 hangszóró rács
-kardánalagút
-2 küszöb
-Kesztyűtartó alja
-középkonzol két oldala és eleje
-biztosítékfedél (kb 1 a5-ös lap)
-+ kb 2-3 A4-es lap méretű egyéb felület

Debrecenben kapható valahol a camo változat homok színe?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#136) just


just
aktív tag

Valaki fényezett már le egy egész autót ezzel a Plasti Dippel? Mennyire tartós ha alapozást is teszünk alá? Van fényező aki csinál ilyet? És milyen árban?

Two things what i hate. People that can't count...

(#137) SzalaiG válasza just (#136) üzenetére


SzalaiG
addikt

Felnire jó. Nekem bevált. Egész kocsiról még nem hallottam. Megnézném. :)

(#138) just válasza SzalaiG (#137) üzenetére


just
aktív tag

Sok videó van róla youtube-on. Itt egy.

Two things what i hate. People that can't count...

(#139) wolfman


wolfman
veterán

Arra kíváncsi lennék, hogy alapozóval full eltávolíthatatlan vagy csak sokkal nehezebben jön le?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#140) misionline


misionline
tag

Üdv.

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy egész autót szeretnék le "festeni" fújni plasti dip-el milyen elektromos festékszórót érdemes vennem, és milyen kiszerelésben kapható a plasti dip (nem spray),
Ha több literes kannában veszem meg azt kell-e hígítani, milyen arányban, vagy csak úgy lehet fújni?
Egy Átlagos autóra kb mennyi plasti dip kell?

Valaki vásárolt-e már ebayról plasti dip-et? Ha igen, pü ben megadhatná a linket...

[ Szerkesztve ]

(#141) Otisz válasza misionline (#140) üzenetére


Otisz
őstag

Kicsit megkésve:

Festékszóró: egy Bosch elektromos festékszóró pisztolyt szoktam használni, de szerintem egy névtelenebb is megteszi.
Kiszerelés: én kéz alól vettem a festéket, és literenkénti árak voltak (9900.-). USA-ban a legolcsóbb, de ők nem küldik kishazánkba...
Higítás: tegnapelőtt fújtam le 4db 18-as alufelnit gunmetal szürkével. Közel 1az1-ben volt a higítási arány (nagyon meleg nap volt). Nem mértem, hanem csak érzésre csináltam (maradék anyag volt).

Amikor egy teljes autót fújtam le két színűre (nem kis autóról beszélek), akkor kellett hozzá kb. 6 liter dip, meg úgy 4-5 liter higító.
Kevesebből is ki lehet hozni, de akkor vékony lesz a felhordott réteg, ami nem előnyös. Plusz attól is függ, hogy világosat kell sötétre, vagy fordítva. Nem mindegy!

(OO[IIII][IIII]OO)

(#142) I. Richard


I. Richard
senior tag

Sziasztok,

Engem elsősorban a Plasti Dip és alumínium felület viszonya érdekelne. Kellene valami speciális alapozás, vagy jól tapad a "fémtiszta" alu-n? Mennyire bírja a kavics/kőfelverődéseket, horzsolást, egyéb ütéseket a kezelt felület? Zsírtalanított Plasti Dip-re hogy tapadnak a matricák?

Hirtelen ennyi! :) :R

(#143) misionline válasza Otisz (#141) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Köszi a választ.

Sikerült szereznem Earlex MS2901UK festékszórót, és előre bekevert fekete plasti dip-et 20 litert 92000Ft-ért.
Elvileg pont az Earlex festékszóróhoz van a hígítása, és eredeti hígítóval van keverve Amerikából származik...( Toluene and Naphtha.).

Jövőhéten fogok egy teljes autót lefújni vele.

Sajnos a 20 liter mellé már nem tudtam plusz hígítót rendelni mert a csomag díj a duplája lett volna ha átlépem a 20Kg-ot. több pénzem meg nem volt, hogy több árut rendeljek, hogy megérje a csomag díj többlet.

Így sajna nincs hígítóm amivel majd a festékszórót kellene elmosnom, tisztítanom.

Az lenne a kérdésem milyen hígítóval tudom kimosni a festékszórót (műanyag pisztoly) amit itthon is lehet kapni. a plastidip.hu ról nem szeretnék venni mert 1 nem a hozzávaló hígító, 2 nagyon drágának tartom. Nitró vagy észter hígító jó lenne elmosni a pisztolyt?

[ Szerkesztve ]

(#144) misionline válasza misionline (#143) üzenetére


misionline
tag

re.

Észter hígítóval ki lehet mosni a festékszóró pisztolyt....

(#145) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok!

Látom pont téma volt a hígítás...
Pár elemet kell lefújnom motoron, ezért néztem ki ilyen kiszerelésben.
Sima kompresszoros pisztollyal fújnám.
Észter hígítóval hígítható tapasztalatok alapján? Sokallom a 6-7K/L-es hígító árat.
Ha "gyári" alapozó nélkül használom nem tapad meg rendesen felületen?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#146) misionline válasza FuckeR19 (#145) üzenetére


misionline
tag

Hi.

Csak saját hígítójával érdemes hígítani. 24 fontért 5litert lehet venni.

(#147) schumi


schumi
aktív tag

Hali !

Kicsit kihalt a forum, hatha meg vki olvassa ;) : [link] univerzalis festekszoro markolat a lidlben, jo aron, hatha valakit erdekel...

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#148) Armi1P


Armi1P
csendes tag

Ha lefújnám egy venti lapátjait, azzal halkabb lenne?
Halottam hogy a néhány vetnigyártó csinál valami puha szövetszerű bevonatot a lapátokra, akkor gondolom ez is érne valamennyit.

(#149) DaveJr válasza Armi1P (#148) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem valószínű....nem tudod garantálni, hogy mindenhova század pontosan ugyanolyan vastag réteg kerüljön. Emiatt a venti kiegyensúlyozását rontod el és vagy hangosabb lesz vagy hamarabb tönkre meg a csapágy.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#150) Acef


Acef
addikt

Plast dip / Total dip: gumis akkufedél [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.