Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Már egy ideje kapható Magyarországon ez a plasti dip nevezetű csodafesték.
Rengeteg felhasználási területe van, modellezés, hardver, autó, stb.
Gondoltam rákérdezek, hátha van valakinek személyes tapasztalata egy hétköznapi használati tárgy ilyen jellegű bevonatával kapcsolatban. A gyártó oldalán olvasni szerszám-markolatról is, ami azért elég nagy igénybevételű. Érdekes módon a "festék" egyben lehúzható, ha mégse kell. Viszont a tartóssághoz egy külön alapozás 400%-al járul hozzá.

Várom a tapasztalatokat!

Impossible is nothing

(#2) meroly


meroly
veterán

UP
Szal senki?

Impossible is nothing

(#3) Winner_hun válasza meroly (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jónéhány hozzászólást olvastam a cuccal kapcsolatban, egyszer már majdnem sikerült is vennem csak nagyon máshogy alakult a napom.. hamarosan viszont lesz vele tapasztalatom mert munkához fog kelleni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) meroly válasza Winner_hun (#3) üzenetére


meroly
veterán

Na akkor kíváncsian várom. Milyen jellegű munkához kell ha szabad tudni?

Impossible is nothing

(#5) Winner_hun válasza meroly (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Asztalos:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) meroly válasza Winner_hun (#5) üzenetére


meroly
veterán

Huh... hát én más jellegű dologra szeretném :B

Impossible is nothing

(#7) Winner_hun válasza meroly (#6) üzenetére


Winner_hun
félisten

Majd én is..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) meroly válasza Winner_hun (#7) üzenetére


meroly
veterán

UP

Valami hír?
Más esetleg?

Impossible is nothing

(#9) Winner_hun válasza meroly (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Büdösnek büdös, a szemet kicsit csípi ha belemegy.
Ha elég vastag akkor egyben lehúzható a felületről. Ha túl vastag egy réteg akkor buborékos lesz.
A flakonra az van írva hogy 25 centiről kell fújni, én kb. 10 centiről fújtam, az jó távolságnak tűnik, a 25 nekem már túl sok.
Rétegenkénti vastagságnak 0,1 mm van a flakonra írva, több rétegből se lett annyi, szerintem az 1-es elől egy 0 kimaradt.
A szóráskép jó, ilyet spray-ből még nem láttam. Lehetne mindegyik ilyen:)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No 5 flakonnal el is fújtam, extra érzékeny lett a mutatóujjam vége.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11) BlacKSouL válasza Winner_hun (#10) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csak fán próbáltad vagy más anyagon is? Mennyire spray-szerű? érezni hogy sűrűbb anyag, mint a festékszóró pl., vagy ugyanolyan mint pl a dezodorok?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#12) Winner_hun válasza BlacKSouL (#11) üzenetére


Winner_hun
félisten

Üvegre is fújtam, nagyon hozzáragadt, alig bírtam lehúzni. Ahol megvolt a kellő vastagság ott egybe lejött, de kellett vele küzdeni. Szerintem sűrűbb a festéknél, legalábbis nem olyan folyékony - elég sokat fújtam fűggőleges felületre, volt hogy egy helyre fújtam többet és nem folyt meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Male


Male
nagyúr

Jó, hogy idetaláltam... most gondolkodom én is ilyenen.

Winner_hun: Akkor tényleg sokkal vékonyabb, mint amit írnak?
MDF lapokból rakok össze egy mini házat, azt tervezem lefújni vele... jó lesz hozzá? Az illesztések eltűnnek tőle? Vagy erre valami mást kéne használni?

(#14) Winner_hun válasza Male (#13) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem elég vékony, 4-5 réteg már kellően vastag. Ha sokat fúj az ember rétegenként akkor kevesebb is elég, de sok fújásánál buborékos lesz a felület, az azért nem jó.
Illesztéseknél van hézag? Bár szerintem valamennyire látszódni fognak.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15) Male válasza Winner_hun (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Buborékos lesz? :(

Még nincs, mert a lapok sincsenek levágva... remélhetőleg nem lesznek hézagok majd :) Arra van valami cucc, amivel ki lehet tölteni, aztán lecsiszolni?

Igazából olyat akartam, mint amilyenek a szegélylécek a bútorlapnál, csak nagy darabban. Ez volt az eredeti terv, de azt mondták, hogy ilyet nem lehet kapni, meg házilag nem is tudnám felrakni :F

Jah, egyébként kb mennyire elég egy ilyen flakon?

(#16) Winner_hun válasza Male (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha egyszerre sok jut egy helyre akkor az látszik, ha fújtál már vagy van egy kis érzéked az ilyenekhez akkor nem lesz gond. Csak kipróbáltam hogy milyen, ha egyszerre csinálok jó vastag réteget.

Az MDF az ~papírzacskó színű, gondolom nem átlátszóval akarod lefújni hanem valamilyen színnel. Nem tudom hogy hány réteg kell az MDF eltakarásához. A hézagokat pl. folyékony fával ki lehet tölteni amit lehet is csiszolni, de az inkább csak festésnél ajánlott (itt a guminál is jó lesz szerintem ha kellene)
Szegélyléc bútorlapnál - élfólia, élléc (ABS) vagy fából készült élzáróra gondolsz? Élfóliát vasalóval fel lehet tenni.

Nem tudom mekkora felületre elég, azzal nem igazán foglalkoztam, csak vettem és fújtam:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) Male válasza Winner_hun (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Gyakorlat az nincs túlzottan... úgy 10-15 éve használtam egy keveset :)
Jó, tehát ha nem akarok egyszerre túl vastag réteget, akkor nem lesz gond :)

Igen, feketére gondoltam... DVD meg Swaprack megy bele, és azok feketék, ugyhogy igazodok :)
Köszi! Akkor beszerzési listára kerül az is :)

Élfóliára gondoltam, csak hülyeségeket írok már :DDD Raktam már fel belőle eleget, nem az a gond, hanem hogy nem az élekre kéne, hanem az egészre... tehát pl egy 20 x 12 cm-es felületre, ilyen méretben meg (legalábbis a boltban azt mondták) nem lehet kapni, csak 2cm-es, stb. szélességűben létezik.

:D
Majd kiderítem :)
Csináltam korábban két hangfalat, ha elég, akkor azokat is lefújnám vele, hogy passzoljon.

(#18) Winner_hun válasza Male (#17) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahhoz már fólia kell ami neked kéne az meg elég húzós árban van (15k/m2 körül ha jól rémlik)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Male válasza Winner_hun (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

Hm, 0.15 m2 elég lenne... szóval olcsóbbra jön ki, mint a spray :)
Vagy ebből nem lehet kisebbet venni, csak egész lapokat? Jah, mi a pontos neve, mit kérjek a boltban, ha emellett döntök?

(#20) Winner_hun válasza Male (#19) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyet boltban nem hiszem hogy kapsz, felrakni meg pláne nem tudod mert vákuummal teszik fel (vákuumfóliázás)
Esetleg sima fekete öntapadós matrica lehet neked jó ez helyett, már ha létezik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21) Male válasza Winner_hun (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor ez kiesik. (áh, a sima matrica soha nem lesz szép)

Jön akkor ez a spray, aztán kiderül...

Köszi az infókat!

(#22) Winner_hun válasza Male (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Várom majd az eredményt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Male válasza Winner_hun (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Ok :)

A házépítős cikkbe is bekerül... ha majd frissítem, és nem lesz rossz :)

(#24) meroly


meroly
veterán

Huuu de felpörögtetek, én meg nem is figyeltem már a topikot :B

Impossible is nothing

(#25) Winner_hun válasza meroly (#24) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem a jövő héten megyek és meglátogatom őket aztán viszek néhány képet a galériájukba...:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26) Male válasza Male (#23) üzenetére


Male
nagyúr

A spray végre meglett nemrég... de előbb az egeret csináltam meg vele, a ház csúszik kicsit (ki kéne mennem a lapokat levágatni hozzá, de a hülye fejemmel edzettem, és most nem tudok járni egy hete... úgy tűnik öregszem :) ).

Az egérrel elégedett vagyok, jókis cucc ez... hamarosan meglesz belőle a cikk a logoutra, abban benne lesz minden kép, stb.

(#27) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na ma elfújtam még egy dobozzal, gyarapodik a gyűjtemény:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28) Armahun válasza Winner_hun (#27) üzenetére


Armahun
addikt

Hol szerzed be?

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#29) Winner_hun válasza Armahun (#28) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dunakeszin, ~3,5 km-re vannak tőlem. Bár volt hogy kihozták:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) Mickey23


Mickey23
csendes tag

Sziasztok,

Mi forgalmazzuk a terméket Magyarországon, ha bármi kérdésetek lenne vele kapcsolatban tegyétek fel nyugodtan. (és csak semmi marketing :Y )

Üdv,
Mickey

(#31) Male válasza Male (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsit sokára, de csak volt időm megírni a cikket, ami ma meg is jelent:
Használt egér + Plasti Dip = új egér?

(#32) SzalaiG válasza meroly (#1) üzenetére


SzalaiG
addikt

Milyen az alapozója?

(#33) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Kipróbálnám egy biciklin. Mennyire tartós? Szinterezés+lakk+égetés szintet hozza?

(#34) SzalaiG válasza adriankoooo (#33) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én is ezért kérdeztem, mert fémre kéne.

(#35) Louies válasza Mickey23 (#30) üzenetére


Louies
tag

Szia!

Akkor egy kedvezménye PH-s árat ide nekünk! :DDD

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#36) SzakaPet válasza adriankoooo (#33) üzenetére


SzakaPet
csendes tag

[Itt] egy link az Opelforum megfelelő topicjából, ott van kép felniről és ha jól emlékszem egyéb fém cuccokról is...

(#37) Winner_hun válasza SzalaiG (#34) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felniről magasnyomásúval nem nyomták le az anyagot, szóval eléggé tapad a felületre:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) SzalaiG válasza Winner_hun (#37) üzenetére


SzalaiG
addikt

Akkor a téli szünetben megpróbálom a bringán milyen.

(#39) Mickey23 válasza Male (#31) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Male jó a cikk, köszi a creditet! ;)

Egyébként gépház és egyéb alkalmazásokra is tökéletes, ez a ház pl. PD-el van átfújva.


(#40) szatocs


szatocs
őstag

Marha jó ez a cucc!!! :D

Van egy Logitech Kinetik noti táskám, ha már nagyon megkopna rajta a felület, már tudom mivel fogom kezelni. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#41) DaveJr


DaveJr
őstag

Az átlátszóról van vkinek vmilyen tapasztalata? Mennyire látszik át az alatta lévő festés?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#42) Winner_hun válasza DaveJr (#41) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van. Még csak 8 flakonnal fújtam el:D Árnyalattal mattabb lesz a szín, ennyi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43) DaveJr válasza Winner_hun (#42) üzenetére


DaveJr
őstag

Fekete festés fölé kéne. Szóval akkor simán lehet ráfújni. És nem feltünő a két réteg közötti különbség?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#44) DaveJr válasza DaveJr (#43) üzenetére


DaveJr
őstag

Különbségen azt értem hogy nem lesz e olyan hatása az egésznek mintha egy üveglapot raktunk volna a festés fölé. Bár belegondolva elvileg nem kéne lennie, de hátha a tapasztalat más:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#45) Winner_hun válasza DaveJr (#44) üzenetére


Winner_hun
félisten

Üveglapos biztosan nem lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46) Winner_hun válasza DaveJr (#43) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem. De van fekete színű is, az nem jó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47) DaveJr válasza Winner_hun (#46) üzenetére


DaveJr
őstag

Bocs....pontosítanék...a háttér fekete de lenne egy airbrush cucc még:) azért kéne az átlátszó:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#48) tomcsi23 válasza Winner_hun (#46) üzenetére


tomcsi23
veterán

Feketét is próbáltad? Mennyire fekete? ;] Napfényben, stb, autós ügyben érdekelne. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#49) Winner_hun válasza DaveJr (#47) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mehet rá az átlátszó, látszódni fog az airbrush festés. Ha meg nem tetszik akkor leszeded róla a gumit:) Igaz ahhoz nem árt néhány réteg, ha túl vékony akkor nehezen lehet leszedni, mindig elszakad (kicsi még a szakítószilárdsága.)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50) Winner_hun válasza tomcsi23 (#48) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem próbáltam de láttam, fekete. Ha jól rémlik akkor matt. Autó belsejére jónéhányan használták már, csodákat képes művelni:) Idővel biztosan veszek egy (vagy több) feketét is, kocsi belseje itt-ott kapni fog belőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.