Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomcsi23 válasza Winner_hun (#50) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi. Mekkora felületre elég egy flakon?
Nyilván tőbb mindentől függ, de olyan felniméretből mennyire futja egy használható, de tartós "réteg"?

Mod: nem tudom, hova használtad, de jöhet kép, ha gondolod. :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#52) Winner_hun válasza tomcsi23 (#51) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rétegszámtól függ a kiadósság. Felninél szerintem nem mindegy hogy milyen a felni kialakítása (azon kívül hogy kerek:D) 4 réteg szerintem kell a felnire. Arra vigyázni kell hogy túl sok anyagot ne fújj rá egyből mert ronda, buborékos lesz a felület.

Kerti bútorokra fújkáltam el, ez 2 rétegben megevett 6 flakonnal:



► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53) tomcsi23 válasza Winner_hun (#52) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jó, a felnit csak mondtam, de ez így, képekkel mutatva már ad valami kiindulási alapot.
Hát ha erre elment 6 flakon, akkor azért nem ócó mulaccág. :B
Amúgy belső műanyagok, főként ajtóbehúzóra gondoltam első körben.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#54) Winner_hun válasza tomcsi23 (#53) üzenetére


Winner_hun
félisten

Körbe lett fújva, sehol nem hagytam ki, 2 réteget (néhány helyen sokkal többet is) kapott. A tulajdonosa azt mondja hogy eddig bevált, meg van vele elégedve.

Amúgy belső műanyagok, főként ajtóbehúzóra gondoltam első körben.
Várjuk a tapasztalatokat:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#55) DaveJr válasza tomcsi23 (#48) üzenetére


DaveJr
őstag

Male kolléga már próbálta a feketét. Itt láthatod az eredményét:
Használt egér + Plasti dip

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#56) DaveJr válasza Winner_hun (#54) üzenetére


DaveJr
őstag

Azért nem olyan sok az a 6 flakon. Így ránézésre azért vagy vagy 10-15 négyzetméternyi felület, ha nem több. Tehát azért egy 2.5-3 négyzetméter tudsz fújni egy flakonnal.

A tulajdonos mit mondott mennyire kopásálló?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#57) Winner_hun válasza DaveJr (#56) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kopás eddig nincs rajta, meg van vele elégedve, ezen kívül más is lett neki még később fújva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) Mickey23 válasza DaveJr (#41) üzenetére


Mickey23
csendes tag

A spray változat kicsit mattít, de teljesen átlátszó, viszont ha a dobozosba mártod vagy abból viszel fel az eléggé tiszta lesz:

(#59) Mickey23 válasza tomcsi23 (#51) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Tomcsi, 15-16 -os felnikre (ha csak kívülről fújod) akkor 2 flakon elég, ezzel 3-4x át lehet fújni a teljes külső részt. Ha a belső peremet is le akarod fújni, akkor felninként 1 flakon, de azzal legalább 4 rétegben be tudod vonni felninként.

(#60) DaveJr válasza Mickey23 (#58) üzenetére


DaveJr
őstag

Kösz a képet! jó látni is hogy ilyen vastagon se kelti azt a hatást amit egy üveglap alatt keltene...magyarán hogy látszik hogy nem a felületre van festve hanem alá.

Van lehetőség arra hogy Budapesten is átlehessen venni egy flakonnal?

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#61) tomcsi23 válasza Mickey23 (#59) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi. Nem felnire lesz (bár most, hogy mondod..), csak próbáltam valami egységes méretre kérdezni. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#62) Mickey23 válasza DaveJr (#60) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Itt azt csináltuk, hogy a maradékot ráborítottuk egy winchester elektronikára, majd mikor megszáradt megnéztük, hogy hogy jön le.
Ahogy látod, a legkissebb résbe, lukba is belement, de ki is jött maradéktalanul, úgyhogy tökéletesen szigetel.
A XIII. kerületben a Modell Hungária árulja, de ha nem jön össze, írj pü-t és hozok be az V. kerületbe aztán valahol összefutunk.

(#63) Mickey23 válasza tomcsi23 (#61) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Pedig állat jó színes felnik vannak, (youtubon is van fent videó) gondolsz egyet, és mondjuk piros kerekekkel mész az egyik talira, a következőre meg mondjuk kékkel... :D
Pl .Benyo ilyet csinált vele:

Ezt meg mi csináltuk ezüstből:

(#64) DaveJr válasza Mickey23 (#62) üzenetére


DaveJr
őstag

Köszönöm az infot! Szoktam a Modell Hungária környékén járni, úgyhogy majd beugrok hozzájuk.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#65) zolynet válasza Mickey23 (#63) üzenetére


zolynet
addikt

4 felnire hány flakon kell? :F

Life is too short to stay stock!

(#66) Winner_hun válasza zolynet (#65) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#67) SzalaiG válasza Mickey23 (#63) üzenetére


SzalaiG
addikt

A könnyű eltávolíthatóság a lényeg, mint anno a Sakál című filmben, amikor Willist kergetik a terroristák.

(#68) tomcsi23 válasza Mickey23 (#63) üzenetére


tomcsi23
veterán

Zsír azért ez a felnire használat, bár engem az ilyen élénk színek nem vonzanak, de védelem (fékpor, stb) szempontjából érdekes lehet felnire is. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#69) Mickey23 válasza tomcsi23 (#68) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Feketében és átlátszóban is van! ;)

Háttérben az eredeti:

(#70) DaveJr válasza Mickey23 (#69) üzenetére


DaveJr
őstag

Brutálisan jól néz ki :DD

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#71) Male válasza Mickey23 (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! :)

( Írtam a vásárlás előtt, hogy majd lesz cikk az eredményről, már ha veled leveleztem akkor :) Igaz, akkor a gépház-hangfal volt még, de az csúszik egyelőre. )

(#72) mpierre


mpierre
veterán

Jó cuccnak tűnik. gondolkodom a (pl) a teló hátlap lefújásán. Gyűjti az ujjlenyomatot, meg csúszik.
Aki már használta: Mennyire tapad fényes műanyagokra, illetve, ha élnél hagyja abba fújást, akkor nem szakad-e fel a felvitt gumi?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#73) Winner_hun válasza mpierre (#72) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ujjlenyomatot passz de szerintem nem. Csúszni nem csúszik. Fényes műanyagot konkrétan passzolom de szerintem arra is jól tapad, üvegről se a legkönnyebben jött le.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#74) zolynet


zolynet
addikt

Megvolt az első kanyar, téli felni update:
Ebből lett EZ!!! :)
Itt szárad a két félkész felni, holnap kapnak még egy réteget.
NAGY köszönet a tanácsért, az anyag beszerzéséért és helybehozásáért Winner_hun-nak!!! :R
Eddig nagyon elégedett vagyok. Lehet 2flakon nem lesz elég, a héten kiderül.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#75) CurrentValue válasza mpierre (#72) üzenetére


CurrentValue
tag

de felszakad, de kb 20-25napig birja én az iphone telomat félévig fujtam 1flaskával, de telibe a végére, töltőt meg a fülest bedugtam a kamerát kivágtam és toltam rá az "invizble shildet" külön jo volt hogy tapadt a kezemhez, hajlamos voltam előtte leejteni.

(#76) Mickey23 válasza CurrentValue (#75) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Az, hogy meddig bírja annak a kérdése, hogy hány rétegben viszed fel. Mindig a széle a sérülékenyebb, viszont ha nincs széle (pereme) sokkal nehezebben szakad fel. Ne felejtsétek el, hogy nem végleges bevonat, pont az a lényege, hogy bármikor maradéktalanul eltávolítható.

Na, itt van még egy öreg gépecske "feldobása", az unalmas szürke helyett egy "fiatalos" pirosítás. :DDD


(#77) mpierre válasza Mickey23 (#76) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor elméletben 2-3 réteg a htc dia2 hátlapjára és bírja egy kevés időt. Ha esetleg alapozóval megkenem? Az gondolom növeli az élettartamot.
Másik. A maszkolások helyén simán sniccerrel körbevágni, aztán ennyi?

További felhasználások is eszembe jutottak. Építőipar: kis helyen vízszigetelés javítása. Vagy van egy-két csukám, ami beázik itt-ott a talp és a felsőrész csatlakozásánál...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#78) Mickey23 válasza mpierre (#77) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Az alapozó szürke, és nem jön le könnyen (kaparni kell) úgyhogy gondold meg kell-e.
3 réteg már jól tart, a lényeg, hogy ne legyen perem vagy széle, úgy nagyon jó a kopásállósága.
A maszkolást érdemes addig eltávolítani, amíg nedves az anyag (ilyenkor még nagyon könnyen elválik és szép lesz a széle) mert ha megszárad utána már nyiszálhatod a gumi, és nem lesz annyira szép (hullámos) az elválasztás.

Vízszigetelésre is tökéletes, sok helyen könnyebben és egyszerűbben használható mint más anyagok, és még a cipőt is befújhatod vele (impregnál). ;)

(#79) rauschie


rauschie
senior tag

Mi a legkisebb spray kiszerelés, ami kapható ebből, és mennyibe kerül? Kb. 200 cm^2-t kellene vele lefújni, és jó sokáig szeretném ha rajta maradna (az asztalon fog csak állni a doboz amihez kell, tehát mechanikai igénybevétel nem lesz), megéri ebben az esetben a külön alapozó?

(#80) Mickey23 válasza rauschie (#79) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Sprayből csak 400ml-es van, egy ilyen flakon kb. 0.8 - 1.2 m2 felület bevonására elég egy rétegben, az 3990,- (még idén). Külön alapozó nem kell, a nélkül is nagyon jól feltapad, nézd kb. ilyen erősen: [plasti dip leszedés]
Alapozóval kb. 4x ilyen erősen tapad rá.

(#81) SzalaiG válasza Mickey23 (#80) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ugye nem emelkedik az ára?

(#82) Winner_hun válasza SzalaiG (#81) üzenetére


Winner_hun
félisten

700 Ft-tal drágult a spray.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#83) Mickey23 válasza Winner_hun (#82) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Sajnos ez elkerülhetetlen volt, a német központ azt akarta, hogy minden forgalmazó egységes áron (pl. a spray esetében 19.99 EUR) forgalmazza a termékeket, ami azt jelentette volna, hogy nekünk kb. 5.490,- ért kellett volna adni. Többszöri tárgyalás után sikerült csak elérni, hogy az áremelés ne legyen akkora mértékű. Aki nem hiszi, nézzem meg bármelyi európai forgalmazó árait.

www.plastidip.de
www.plastidip.at
www.plastidip.ch
www.plastidip.sk
stb.

(#84) DaveJr válasza Mickey23 (#83) üzenetére


DaveJr
őstag

Szerintem nincs miért magyarázkodni. Sajnos elkerülhetetlen a drágulás, csak az euro árfolyamot is nézve.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#85) SzalaiG válasza Winner_hun (#82) üzenetére


SzalaiG
addikt

Még jó, h a két ünnep között vettem 2db feketét. :)

(#86) J97


J97
tag

Üdv!

Egy Swift II -es első lökhárítójának lefújásán gondolkozom gyárira festés és fényezés helyett. Kb. hány flakon lenne elegendő ehhez a művelethez? Megéri ezzel lefújni? Nem lenne drágább a festés fényezésnél? Mennyire strapabíró, pl. menet közben felverődött kavics nem lyukasztja-e ki és onnan kezdve nem-e kezd felszakadni a lökösról a gumiréteg?

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#87) Mickey23 válasza J97 (#86) üzenetére


Mickey23
csendes tag

Szia,

Nagy felületekre azért nem ajánljuk a sprét, mert nehéz egyenletesen felvinni. Ahhoz, hogy a bevonat egységes felszínt adjon a sprét mindig ugyanabban a szögben és ugyanolyan távolságban kell tartani. (Egyébként nem lehetetlen,[pl ennek a fehér BMW-nek] a tetejét sprével csinálták és nagyon szép lett, de ismétlem ehhez gyakorlat és rutin kell.) Szóval inkább a gépi felvitel ajánlott, ott annyi a kritérium, hogy "airless" tipusú rendszerrel és megfelelő pisztollyal kell dolgozni. (Ismerek olyan fényezőt akinek van és PD-el is dolgozik.) A festéknél nem drágább, pl. egy egész autót árban kevesebb mint fele annyiból lehet telibe fújni mint autófestékkel. Amikor megszárad, egy rugalmas gumiréteget képez, így egy kavicstól nem pattan el mint a festékek, de ha meg is sérülne, magától nem kezd el "felrongyolódni". Még az is előnye, hogy könnyen javítható, mert a benne lévő hígító megoldja a régebbi gumiréteget, és utána egybeszárad.
A Fanat-x tuningcég mattfekete Dedra demóautójának első és hátsó lökhárítója is ezzel van lefújva lassan már egy éve, és még mindig tökéletesen tart.

[ Szerkesztve ]

(#88) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ma 10 flakont elfújkáltam, holnap-holnapután még 3-at kiürítek:)

Szegény mutatóujjam eléggé érzékeny lett:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#89) tomcsi23 válasza Winner_hun (#88) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már lassan raklappal rendelgetsz. ;]

Amúgy autós környezetben is fújkálgatod vagy csak fára?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90) Winner_hun válasza tomcsi23 (#89) üzenetére


Winner_hun
félisten

Eddig csak fára. Most natúrra, nyeli is rendesen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#91) Gerisz


Gerisz
addikt

Mennyire lehet szükségem egy gépház lefújásához? Érdemes előtte lefújni az alapozóval? Nem szeretném ha feljönne mint a "sima" spray festék ha ennyit fizetek érte. Minden részét szeretném lefújni újra. Elég lehet 2 flakon?

[ Szerkesztve ]

(#92) Winner_hun válasza Gerisz (#91) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak úgy nem fog lejönni. Max ha nagyon zsíros a felület. Üvegről alig bírtam lehúzni...
Ha kívül-belül akarod lehet elég 1 flakon, de ez attól függ milyen vastagon fújod rá. Pl ha fekete a házad és sárgára szeretnéd átfújni akkor kell néhány réteg amíg eltakaródik a fekete - már ha azt a sárga képes elfedni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#93) Gerisz válasza Winner_hun (#92) üzenetére


Gerisz
addikt

Amit fújni szeretnék az még szürke. Megpróbálom finom csiszolóval akkor előbb megcsiszolni.
Zsírtalanítani jó lehet a gyógyszertári benzin mondjuk?

(#94) Winner_hun válasza Gerisz (#93) üzenetére


Winner_hun
félisten

800-as vízes papírral elég sima felületet kapsz már.
Zsírtalanításra nitrohigítót szoktam használni. Hogy a gyógyszertári benzin milyen azt nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#95) tomcsi23 válasza Winner_hun (#92) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mennyi idő kell a száradásra? Hogy mondjuk két külön elemet lefújva ne ragadjon egymáshoz az összeszerelésnél.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96) Winner_hun válasza tomcsi23 (#95) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néhány óra. Ha jól rémlik akkor 10-12 órát írnak az utolsó réteg utáni teljes száradásra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#97) tomcsi23 válasza Winner_hun (#96) üzenetére


tomcsi23
veterán

:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#98) Gerisz válasza Winner_hun (#94) üzenetére


Gerisz
addikt

Olyan van is itthon még finomabb is úgy emlékszem.
Köszönöm!
Ha megcsinálom írok véleményt.

(#99) kissas57


kissas57
csendes tag

Beszáradás ellen mit csináltok? mert gondolom nem mindig akkor lett elég a szórából amikor kifogyott az anyag.
:)

(#100) Winner_hun válasza kissas57 (#99) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem hónapok alatt nem száradt be.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.