Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fifi válasza mrdoubleb2 (#99) üzenetére


Fifi
őstag

Az igazat megvalva en nem vagyok a sebesseg megszallotja. Amit teljesitenie kell:
- Stabil hosszutavon megbizhato DL iro (a kovetkezo 2 evben nem koltenek ra)
- Akar 1-2 orat is elszoszmotolhet egy-egy DVD irasaval, amibol kb. heti 2 darabot kell irnia
- Amit megirok, azt a leheto legtobb olvaso (asztali jatekosok is) tudja olvasni
- Az irt DVD-k es CD-k a leheto legtovabb orizzek meg az adatokat
- Paszoljon (mar amennyire lehet az arnyalatok miatt) a fekete chieftec hazamhoz az elolapja
- Ne csak tegye a dolgat, de a szemem is gyonyorkodtesse :)

Osszefoglalva: minoseg, minoseg es minoseg jellemezze a jo design mellett, de nem kell futoszalagon irnia a korongokat.

Bye, Fifi

[Szerkesztve]

(#102) mrdoubleb2 válasza arpeen2 (#100) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Lehet, hogy soknak tűnik, de annyi.

''16X speeds are at pretty much the physical limit,'' said Greg Standiford, a product engineer within the optical devices division at Hewlett-Packard, who said a 16X disc will spin at about the same 10,000-RPM speed as a 52X CD-ROM. At that point, he said, the limiting factor is the polycarbonate material used to form the disc: spinning it faster may crack it, he said.

Itt egy link is a cikkhez.
Bővebben: link

Egyébként már több helyen is olvastam, hogy ez a vége dvd+r sebességének a 10000-es fordulatszám miatt, mert e fölött olyan drága megoldásokkal lehetne csak meghajtókat gyártani, hogy nem érné meg. Most egy gyors google-lel ezt a cikket találtam meg először.

(#103) arpeen2 válasza mrdoubleb2 (#102) üzenetére


arpeen2
senior tag

:Y :Y :Y

(#104) mrdoubleb2 válasza arpeen2 (#103) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Én is hasonlóképpen reagáltam először. Ha belegondolsz, hogy a HDD-k most állt. 7200-on mennek és a 10000-es rpm a ''felső kategória'' + a SCSI számára van fenntartva. Egy HDD ráadásul egy zárt, high-tech rendszer, a DVD/CD meg egy ''gagyi műanyagkorong'' amit beraksz egy mondjuk 5000 Ft-os olvasóba aztán nesze neked 10000 fordulat percenként...

[Szerkesztve]

(#105) lorcsi


lorcsi
veterán

az árakra én is kiváncsi lennék!!! a 108 at 21k + fa ért láttan nálunk
de a a08 mennyivel drágább????

(#106) mrdoubleb2 válasza lorcsi (#105) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Hát ez az... ettől félek én is.

Ha megnézed, az 107 és az A07 bruttó magyar ára között kb 4 ezer forint a különbség (20 ill. 24 e bruttó pl. a vizes PC boltban.)

A 108 magyar árát már lehet tudni, kb. bruttó 26-27e Ft, de az A08-ról még nincs infó. De sajna, szerintem nem reménykedhetünk egy feledhető 4 ezer forintos különbségben a külföldi árak alapján. A 108-ast 100 Euró körül láttam a németeknél, ami kb. megegyezik az író magyar árával. Az A08-at 150 euró körül lehet előrendelni, ami gyenge 38e Ft-os árat sejtet. Igaz, hogy az A08-at Európában még nem szállítják, és majd a fokozódó 16x-os verseny le fogja nyomni az árát, de egyenlőre eléggé durva a különbség. :(

(#107) Fade_Away válasza mrdoubleb2 (#106) üzenetére


Fade_Away
őstag

108 a08 között a külnöbség, hogy egyik dobozos masik nem?

(#108) PPeter válasza Fade_Away (#107) üzenetére


PPeter
addikt

Van egy kis eltérés a belsőben a A08 javára, szoftveresen bekapcsolható halk- és vibrációmentes-üzemmód, de a lényegét tekintve ugyanaz a két drive.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#109) erdoke válasza Fade_Away (#107) üzenetére


erdoke
titán

Az A0x széria mindig a dobozos. Ennek más az előlapja, mindig fekete a belseje, és jár hozzá szoftver + üres lemez.

Szerk: Lemaradtam, ráadásul a halkító szoftvert kifelejtettem. Állítólag a firmware se egyezik teljesen, de nem vettem észre lényeges különbséget.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#110) mrdoubleb2 válasza Fade_Away (#107) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Nem karok paraszt lenni, de ha mondjuk elolvastad volna a fórumot az elejétől (mint azt már annyi fórumban annyian kérték), akkor nem kellene ugyan azt 20x leírnunk... :O

Leugatás Off

Állt. annyi szokott lenni a különbség az OEM és a dobozos verziók között, hogy az utóbbihoz kábelek és szoftverek is járnak. A Pioneernál azonban nem csak ennyi. (Ha csak ennyi lenne, nem rinyálnánk itt oldalakon keresztül :) )

A 108-as egy csupasz drive amire ha nem tennék rá a Pioneer logot bármelyik másik márka neve alatt árulhatnák.

Az A08 egy ultra elegáns 3 féle színben rendelhető előlappal rendelkezik, speciális firmwareével tud egy halk üzemmódot és nem csak cd író szoftvert, hanem több videó feldolgozó progit meg sok mittudoménmicsodáttartalmazócd-t raknak a szép színes dobozba mellé.

+3-4 ezer forintot megérne a pofás előlap meg a halk üzemmód, de 10-12 ezret nem fogok kiadni érte. :(

Viszont... mivel elvileg az NEC3500 jobban teljesít mint a pio, ha nem az a08-ast veszem, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a 108-ast választom. :P

Szerk.: Lassan gépelek, többen megelőztek... Így jártam.

[Szerkesztve]

(#111) Fifi válasza mrdoubleb2 (#110) üzenetére


Fifi
őstag

Most akkor firmware-bol vagy a futo oprendszer alol kapcsolhato az a vibraciomentes-halk uzemmod?

Mert ha az utobbi, akkor ezt sem fogom linux alatt kihasznalni, meg a hozzaadott software-ket sem, igy a kabel+DVD+elolap triumviratusaert fizetnek magasabb ossszeget a 108-hoz kepest, ami mar nagyon elgondolkodtato ...

Bye, Fifi

(#112) erdoke válasza Fifi (#111) üzenetére


erdoke
titán

Miért, Linux alatt lehet DVD-t írni?;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#113) Fifi válasza erdoke (#112) üzenetére


Fifi
őstag

Hát lehet, hogy kicsit körülményesebben, mint windows alatt, és még a két írás közötti kék képernyők is hiányoznak ;] :DD A szegény, de becsületes ember vízzel főz ... ;)

Bye, Fifi

(#114) mrdoubleb2 válasza Fifi (#113) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

XP-nél kék képernyő?! Hol élsz te?! .... Max elszáll az egész, az igen, na, de kék képernyő?!! :DD

[Szerkesztve]

(#115) Fifi válasza mrdoubleb2 (#114) üzenetére


Fifi
őstag

Remélem megbocsátasz, de távoli rémemlékeimre had ne kelljen pontosan emlékeznem ;]

Bye, Fifi

Ps.: Na itt fejezem be az offolást. :D

(#116) Fade_Away


Fade_Away
őstag

MEGHALOK ááááá

csütörtökön jön pio108am erre megjott nec3500
még viszamondhatom mertcsak csütörtökön hozzák le.

PPeter te melyiket vennéd? :]

(#117) Fade_Away válasza mrdoubleb2 (#110) üzenetére


Fade_Away
őstag

Nemvoltál paraszt demercsak igazad volt. :p
Valahogy elsiklottam felette meg túlsokan beszéltek összevissza....

(#118) mrdoubleb2 válasza Fifi (#111) üzenetére


mrdoubleb2
csendes tag

Leszel szives az ilyen kérdéseket PPéternek feltenni, én csak egy lelkes láma vagyok.

Egyébként, gondolom, a pio biztosan ad valami progit hozzá - nem hiszem, hogy a neroban megjelenik egy új menüpont A08 használata esetén.

(#119) Netpark


Netpark
csendes tag

PPéter kérésére inkább akkor ide teszem fel a kérdésemet.
Szóval két dvd-író között vacilálok. Pioneer dvr-108d, illetve NEC ND-3500.
Mondjuk hozzáteszem, hogy 3500-as NEC-et nem nagyon láttam még boltokban, ezért lehet, hogy 2510A lesz belőle. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e nekem Pioneer 108-at vennem, ha úgyis csak dvd-r lemezeket fogok írni, amiből egyelőre nincs 16*-an megírható? (Egyelőre még dl lemezből sincs dvd-r-es)

A másik kérdésem pedig: a dl-es lemezekből a + -osak lejátszhatóak-e olyan asztali dvd lejátszóban, ami nemtámogatja a + -os lemezeket? Ezt azért kérdezem, mert azt olvastam valahol (lehet, hogy a prohardveren), hogy ezek szinte teljesen olyanok, mint az eredeti dvdlemezek. Az eredeti lemezeket pedig a lejátszóm (milyen szerencse :) ) lejátsza. Egyáltalán van különbség az eredeti dvd lemez, és a dl-es + -os lemezek között? Ha igen, akkor mi?

A választ előre is köszi!

(#120) PPeter válasza Netpark (#119) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem mindenképp érdemes úgy vásárolni, hogy előre gondolkodik az ember, ebből a szemppntból a Pioneer 108-as jobb vétel, mint a NEC ND-2510A. Szándékosan hagytam ki az ajánlásból a NEC ND-3500A-t, mert hiába hallunk róla jókat, amíg nem lesznek értékelhető teszteredmények és felhasználói vélemények, addig semmiképp nemvolna bölcs dolog ajánlgatni.

A DVD-R szabványból minden bizonnyal még idén ki fog jönni a 16x-osan írható változat, a DVD-R DL formátummal kapcsolatban egyelőre nincsenek konkrétumok, annak ellnére, hogy már a tavaszi CeBIT-en is látható volt (én magam is láttam) a DVD-R DL lemez pár mintarabja. A DVD-R DL reálisan a következő szezonra érhet be, ami borzasztó nagy lemaradás (nem szoktam nagyokat tévedni amikor iparági jóslásokba bocsátkozom, de ezt jól saccoltam meg egy éve, és minden bizonnyal abban is igazam lesz, hogy a DVD+RW szabványcsoport így behozhatatlan előnyre tesz majd szert).

A DVD+R DL lemezeknek is megvan a saját médiaazinosító kódjuk, amit ha nem ismer fel a lejátszó, vagy a DVD-ROM olvasó, akkor bizony gondok lehetnek a korrekt lejátszással, felismeréssel. A DVD+R és DVD+RW lemezek helyes kezelése sem garancia arra, hogy ugyanaz a lejátszó felismeri majd a DVD+R DL lemezeket. Szerencsére itt jön a képbe a már jól ismert BookType bitsetting, amelynek segítségével a gyárilag práselt lemezek ''DVD-ROM'' azonosítója írható fel a korongra. A DVD+R DL esetében ez létfontosságú, ugyanis a legtöbb mindenevő asztali lejátszó és DVD-ROM meghajtó sem képes a DVD+R DL lemezeket kezelni, ha a korongra a DVD+R DL azonosítója kerül. De mivel a megírt DVD+R DL lemezek leolvasásához ugyanolyan stratégia szükséges, mint a gyárilag nyomott kétrátegű lemezekéhez (ott a két réteg külön-külön préseléssel készül és utólag ragasztják össze őket), ebből fakadóan ha az ezekhez használatos olvaási metódussal próbálja az olvasó dekódolni, akkor sikerrel fog járni, így a DVD-ROM kóddal megírt DVD+R DL korongok gyakorlatilag a gyárilag préselt kétrétegű lemezek tökéletes megfelelői - természetesen az írott lemezek kapcsán - mondhatni szokványosan - felmerülő olvasási bizonytalanságok, az alapanyag minősége vagy a rosszul megválasztott írási sebesség miatti olvasási problémák még előfordulhatnak.

A jelenlegi DVD+R DL írók közül a Pioneer 108/A08 az, amelyik gyárilag eleve DVD-ROM médiakódot ír minden megírt DVD+R DL lemezre, a lehető legjobb kompatibilitás érdekében. Az NEC 2500/2510-eshez elérhető hivatalos és haceklt firmware is, ami a BookTpyte bitsetting szoftveres álllítását teszi lehetővé. Az LG GSA-4120B sajnos alapból a DVD+R DL médiakód felírását végzi, ami a megírt DVD+R DL lemezek széleskörű használhatóságát erősen korlátozza a fentebb leírtak miatt, de vannak jelek arra, hogy firmware frissítéssel ezt orvosolják (az A104-es firmware már előhozza a bitsetting beállítási lehetőségeket, de tapasztalataim szerint ez nem működik megfelelően).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#121) Netpark


Netpark
csendes tag

Köszi a kimerítő választ!

Ha jól vettem ki a szavaidból, akkor Pioneer dvr-108d-t ajánlod. Megjegyzem én is emellett tettem le a voksomat, attól eltekintve, hogy még nem vettem meg.
A válaszodból azonban nem derült ki számomra, hogy akkor mégis miért fordulhatott elő nálam, hogy a philips íróm képes volt átállítani dvd-rom-ra a megírt dvd+rw lemezt, az asztali lejátszóm azonban nem volt hajlandó egy disc errornál többre menni a dologgal. Elképzelhető, hogy a dvd-íróm nem csinált semmit a kiszemelt lemezzel vagy inkább az a valószínűbb, hogy az asztali dvd-lejátszómat nem lehet átverni? (Az utóbbit annyira nem hiszem, bár ki tudja...)

A másik: Mi az oka annak, hogy a dvd-r lemezek nagy lemaradásbn vannak a dvd+r lemezekkel, mégis kompatibilitás szempontjából a dvd-r lemezek előnyt élveznek? Ha a fórumon már felvetődött a kérdés akkor bocs.

(#122) Netpark


Netpark
csendes tag

A dvd+r/-r kérdésekre megtaláltam a választ!

(#123) erdoke válasza Netpark (#121) üzenetére


erdoke
titán

''Mi az oka annak, hogy a dvd-r lemezek nagy lemaradásbn vannak a dvd+r lemezekkel, mégis kompatibilitás szempontjából a dvd-r lemezek előnyt élveznek?''

Azt hiszem, PPéter itt már válaszolt a két formátum közötti lényeges különbségeket firtató kérdésekre: Bővebben: link
A DVD-R lemezek kompatibilitási előnye pedig már a múlté, csak a régi lejátszók nem boldogulnak a +R/RW lemezekkel. Kb. 2 éve van fent olyan adat a DVD+RW Org. oldalán, miszerint az egyiknek 81 %, míg a másiknak 78 % a kompatibilitása PC-ben, alig rosszabb a helyzet asztaliban. Ez azóta csak tovább javult, már ami a különbséget illeti.

A legjobb aláírás a héten

(#124) PPeter válasza Netpark (#121) üzenetére


PPeter
addikt

...mégis miért fordulhatott elő nálam, hogy a philips íróm képes volt átállítani dvd-rom-ra a megírt dvd+rw lemezt, az asztali lejátszóm azonban nem volt hajlandó egy disc errornál többre menni a dologgal. Elképzelhető, hogy a dvd-íróm nem csinált semmit a kiszemelt lemezzel vagy inkább az a valószínűbb, hogy az asztali dvd-lejátszómat nem lehet átverni?

Nem biztos, hogy sikerült átállítani: erről meg tudsz győződni a DVDInfoPro segítségével, a media infonál nemcsak a lemez fizikai formátumát írja ki, hanem a felírt anyag BookType beállítását is.

Van nolyan lejátszó, amely a BookType beállítástól függetlenül nem ismeri fel a DVD+R és DVD+RW lemezeket, sőt, olyan is akad, amely csak akkor játssza le jól, ha a szabvány szerint DVD+R illetve DVD+RW kód szerepel rajta, viszont ha DVD-ROM bitsetting található rajta, akkor attól hülyül meg. Fura, de van ilyen is, a PC-s meghajtók közül a Toshiba SD-M1712 ilyen. Ennek a hátterében az áll, hogy az újraírható DVD+RW lemezek optikailag úgy ''néznek ki'' a lejátszó számára - a gyengébb fényvisszaverésű tökröző felület miatt- , mint egy olyan gyári kétrétegű korong, amelynek csak az alsó rétege van meg. Tehát ha egy ilyen meghajtó a DVD-ROM bitsettinget látva csak a gyári egyrétegű lemezek olvasási stratégiájával próbálkozik, és utána feladja, akkor pont a DVD-ROM bitsetting miatt nem fogja látni a DVD+RW lemezt. Ritka az ilyen, de mint mondottam, akad ilyenre is példa.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#125) Netpark


Netpark
csendes tag

Eredmény:

Book type: DVD-ROM
Media type: DVD+RW

Akkor ez most mi?

A set book typénél mindegyik dvd-rom.

(#126) Netpark


Netpark
csendes tag

Vélemény?

(#127) PPeter válasza Netpark (#126) üzenetére


PPeter
addikt

Nem értem a kérdést. Sikerült átállítani a booktype-ot.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#128) erdoke válasza Netpark (#126) üzenetére


erdoke
titán

Elsődleges véleményem az, hogy a Philips íród book type állítgatásának kitárgyalása inkább egy másik témába való.
Másodsorban szerintem sikerült, amit akartál. Nem viszi az asztalid a +R lemezeket, vagy miért kínlódsz?

A legjobb aláírás a héten

(#129) Netpark válasza erdoke (#128) üzenetére


Netpark
csendes tag

Tudom, hogy a kérdés nem ide tartozik, de nem akartam új topicot nyitni. Ja! A baj az az, hogy nem viszi a +osakat, de még az átírt booktpéseket sem. Érthetetlen. Akkor ezek szerint nem lehet megtéveszteni. Vagy majd max a Pioneerel, amit fogok venni jobban megtévesztem, hátha ügyesebb :)
Na akkor Philips téma lezárva! :)

(#130) Netpark


Netpark
csendes tag

Nagy örömömre ma kaptam egy pioneer dvr-108-at. Az a helyzet, hogy betettük a házba, de bekapcsolásnál azt írja, hogy secondary slave not found, és persze ennek megfelelően a dvdírót sem látja sem a sajátgép, sem az eszközkezelő. Mit tegyek? HELP!!!

(#131) I_Am válasza Netpark (#130) üzenetére


I_Am
veterán

Tápkábel, ide kábel igazitás ellenőrzés. Esetleg msáik eszköz helyére ideiglenesen áttenni, hogy ott látja-e gép.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#132) Netpark


Netpark
csendes tag

Korábban a gépben volt egy lg dvd-olvasó, és egy szintén lg cd-író/olvasó. A dvd-olvasó helyére akartam betenni az újonnan kapott Pioneer 108-at, de az alaplap nagysága miatt egy kicsit kilógott az eleje a házból, ezért megcseréltem a cd-író/olvasót, és a pioneert. Korábban a hangkártya (Creative Sound Blaster) a cd-hez volt kapcsolva, ugyanis van egy nagyon vékony vezeték, ami a hangkártyától vezet a cd-író/olvasóig, máshová be sem lehetne dugni. A tápot és a slavet, ha bedugom a cdíróba is, akkor csak azt ismeri fel, a dvd-írót írót nem. Ha viszont ezeket kihúzom a cd-író/olvasóból, akkor felismeri a dvd-írót, de nem megy a hangkártya. A hangkártya egyébként akkor sem megy, ha csak a cd-írót ismeri fel.
Valamit nagyon félredughattunk, mert nagyon nem akar menni. Van erre vontakozóan valami információ az interneten?
Ja és mi az a secondary slave?

A választ előre is köszi!

[Szerkesztve]

(#133) Netpark


Netpark
csendes tag

Lécci PPéter vagy valaki HELP!!!

(#134) PPeter válasza Netpark (#132) üzenetére


PPeter
addikt

A jumperelésekkel van a baj. Egy kábelre ugye két darab IDE/ATA eszköz fűzhetó fel, az egyik a master, a másik a slave. Ami a kábel végére esik, azt jumpereld a master állásba az eszköz hátulján, ami a kábel középső csatlakozójára esik, azt állítsd be slave-re, akkor mind a két meghajtót látni fogja a rendszer. Hogy mit jelent a secondary slave: az alaplapodon minden bizonnyal két IDE/ATA vezérlő van (két kábel jön az alaplaptól a vinyók és meghajtók felé). Az 1-es számú vezérlő a primary, a kettes számú a secondary. A secondary slave a kettes számú vezérlőre dugott slave beállítású eszköz jelölése. Valami ilyesmi a rendszer nálad (ezt kellene ELÉRNI):

1. számú, Primary IDE/ATA vezérlő
|
|____ Primary slave (kihasználatlan csati?)
|
|____ Primary master (valószínűleg a rendszervinyód)

2. számú, Secondary IDE/ATA vezérlő
|
|____ Secondary slave (egyik CD/DVD meghajtó)
|
|____ Secondary master (másik CD/DVD meghajtó)

A hangkártya ''nem megy'' alatt gondolom azt érted, hogy nem tudsz Audio CD-t hallgatni a meghajtóval. Az analóg audio kábelt ahhoz a meghajtóhoz kösd be, amelyikhez elér, viszont azt is be kell állítanod a a lejátszóban, hogy betűjel szerint melyik meghajtóhoz kötötted. Amúgy ezt az analóg kábelt nyugodtan elfelejtheted XP-nél, mert ott lehetséges digitális módon Audio CD-t hallgatni, ott már nem analóg jel megy a hangkártyához, hanem a lemezt dekódolja szoftveresen a lejátszó és úgy küldi a hangkártyára a jelet.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#135) Netpark


Netpark
csendes tag

Köszi, ez elég kimerítő válasz volt, de az a helyzet, hogy ilyen téren nem értünk annyira a számítógépekhez. Van egy széles vezeték (ha minden igaz ez az IDE Interface kábel), ami az alaplaphoz van csatlakoztatva. Annak a közepén és a másik végén van hasonló elég széles a cd/dvd lejátszókba belemenő dugasz. Ezen kívül van még három kihasználtalan power kábel (így írja a leírás), amiből ugye mi csak kettőt használunk majd. Mit jelent az, hogy jumpereljen masterba, és a másikat hagyjam slaven? Ez még kicsit kínai!

A választ előre is köszi!

(#136) PPeter válasza Netpark (#135) üzenetére


PPeter
addikt

A kábelt megtaláltátok, idáig jó. A jumpereléssel tudod beállítani, hogy az adott eszköz master vagy slave legyen: a meghajtó fenekén (ahol a csatlakozók vannak) tudod ez elvégezni. Van ott három pár tüske, egyik pár tüskén egy műanyag borítású összekötő kupak, az a jumper. A tüskék felett jelölések, általában CSL vagy CSE (Cable Selet), SLA(Slave), MAS (Master) sorrendben, namármost a kívánt beállításnak megfelelően kell ezt a kis műanyag sapkát valamelyik tüskepáron elhelyezni. Az az eszköz, amelyik a kábel végére esik, legyen masternek, a kébel közepére eső drive legyen slave-nek beállítva.

Egy tanács: nem ártott volna korábban tájékozódni az alapfogalmakkal kapcsolatban, vagy rá kellett volna bízni valami tapasztalt felhasználóra a drive beépítését, mert ennyire tapasztalatlan kérdezőnek nagyon nehéz neten keresztül segíteni, arról nem is beszélve, hogy kellő tapasztalat és rutin hiányában könnyen tönkre is teheted a gépet, vagy valamelyik alkatrészt.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#137) Netpark


Netpark
csendes tag

Köszi a leírást, így mostmár érthető!

A vastagbetűs leírás igaz, de ha már belefutottunk egy ilyen hibába előbb érdemesebbnek láttam itt megkérdezni nálam tapasztaltabb emberektől.

Holnap kipróbálom!

(#138) Netpark


Netpark
csendes tag

Ugyanis nem csak én tehetem tönkre a gépet, hanem a szervízből szervízbe való rázkódos cipekedés...

(#139) Fade_Away válasza Netpark (#138) üzenetére


Fade_Away
őstag

Anno rázkodásos szállítástól 1 gépet láttam tönkremenni aztis azért mer nemvolt rögzítve hdd ésvalahogy ráesett alaplapra. Ellenben havi 6-7 gépet hoztak be mert nemértettek hozzá és úgygondolták megszerelik.

A fordítva rakták(kalapálták) bele ramtól a fdd re fordítva rárakott tápkábelen keresztűl volt minden.

Ha ilyen szinten nemértesz a géphez először olvass utána. Elég sok irodalom van. Különben könnyen úgyjárhatsz mint anno akik hozzánk hozták......

(#140) Netpark


Netpark
csendes tag

Azért valamilyen szinten értek hozzá, nyílván nem úgy, mint te (ti). Na de azért kalapácsot nem fogok! :)
Úgy próbáltuk visszarakni, ahogy az eredetileg kinézet, de valószínűleg mellédugtunk valamit, és onnan jött a káosz. Mostmár mindegy :) Megállíthatatlan birtokában vagyok az információknak.
Egyébként viccet félretéve, ha holnap nem okoskodunk ki valamit, akkor nyilván bevisszük szervízbe, ez nem kérdés csak előszőr az ember szereti megpróbálni egyedül, hátha összejön neki valami.. (Ami nem megy azt nem erőltetem... bár ezt a baltás gyilkost mégegyszer kikérem magamnak :) )

[Szerkesztve]

(#141) Fade_Away válasza Netpark (#140) üzenetére


Fade_Away
őstag

''csak előszőr az ember szereti megpróbálni egyedül, hátha összejön neki valami''
''de valószínűleg mellédugtunk valamit,''

Pontosan ezaz!
(Hálistennek, mostmár legtöbb alkatrész hülyebiztos.)

(#142) Netpark


Netpark
csendes tag

Jelentem 12.15-re bejumpereltem az egyiket masterba, a másikat slaveba, a hangkártyát digitálisra állítottam, szóval lényeg a lényeg, minden megy, és nagyon büszke vagyok. KÖSZI MINDENT PPeter!!!

Ja és a Pioneer DVR108 nagyon fasza, gyors (csináltam róla cd/dvd speed testet, ha kell elküldöm vhogy), és egyelőre megbízható (így két nap után :) )

[Szerkesztve]

(#143) PPeter válasza Netpark (#142) üzenetére


PPeter
addikt

*THUMBS UP*

Gratula! És nagyon szívesen! :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#144) Wagner


Wagner
csendes tag

Segítség !
Vala 1 Pio108as író.
Próbáltam vele a DL írást, de már a második lemezt rontom el.
1.10-es FW tettem rá kapásból, a szoftverek amikkel írtam Nero és
Decrypter, a lemez pedig Traxdata DL.
Ugyanazt az anyagot próbáltam megírni kétszer, mindkétszer rögtön
rétegváltás után hibás lett a lemez.
Az írás sebességét sajnos nem tudtam állítani, csak a 2.4x-es írást ajánlotta föl.
Van valakinek hasonló tapasztalata ?

(#145) Netpark


Netpark
csendes tag

Na most az a helyzet, hogy beraktam egy Fujifilm DVD-R up to 4x-es lemezt, és csak a 4*-es írást ajánlja fel. Mi lehet az oka? A firmwire 1.04, de nem hiszem, hogy az lenne, mivel nem mindenkinek van nete, és az nem egy plusz konfig, hogy 16*-osan tudjon írni.
Lehet, hogy szimplán a cd nem engedi?

(#146) Netpark


Netpark
csendes tag

Egyébként a firmwire frissítés mennyire ajánlott? Nagyon féltem az írómat, nem akarom, hogy valami baj legyen, és elszálljon az egész!

(#147) dart


dart
csendes tag

Jó estét!

El tudná árulni vki,hogy lehet a 108-as nál book-type állításokat végezni,ha egyáltalán van rá mód?!
THX!
Pár napja vettem az írót,igaz csak 3 db Princo-t írtam 4× seb-en = no problem eddig.
Halk,szerintem az elérési idő is jó,Kissé csunyácska(oem),de nem ez a lényeg.
Remélem jól teljesít a továbbiakban is mint a 2 1/2 éves Pio olvasóm.Nem vagyok nagy szaki de azt hiszem bárkinek ajálhatom ezt az írót.:C

(#148) fokukac válasza Wagner (#144) üzenetére


fokukac
nagyúr

.... költséges játék az új technológiát kóstolgatni... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#149) Fade_Away válasza dart (#147) üzenetére


Fade_Away
őstag

''Media Support - Book-type issue on +R DL media

+R DL media is tentatively-assigned the book-type field ''1110h'' which results in very low playback compatibility when the disc is placed into a legacy DVD player or legacy DVD-ROM drive. For ''maximum compatibility'' with legacy DVD players and DVD-ROM drives the book-type field should be set as ''0000h'' (DVD-ROM) when the
disc is finalized/closed.

The DVR-108/DVR-A08XL's firmware will ''automatically'' set the default book-type field to ''0000h'' (DVD-ROM), thus eliminating the need for a separate ''bit-setting utility'' and further increasing the playback compatibility of +R DL discs when used with legacy DVD players and DVD-ROM drives...''

(#150) Netpark válasza fokukac (#148) üzenetére


Netpark
csendes tag

Szóval akkor egyelőre ne frissítgessek rajta firmwiret?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.