Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Nagy meglepetésemre (:D) ilyen topic még nincs, ezért útjára indítom. Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz népszerűtlen. :D
Végülis már van 2-3 embernek ilyen írója kishazánkban, hátha megosztják tapasztalataikat.
Velem speciel az írójukat osztanák inkább meg.;)

Íme az első teszt (amit én olvastam), természetesen a görögöktől. Sajnos nem teljesen friss, csak tegnapi: Bővebben: link

Rövid idézet a konklúzióból:
''The Pioneer is one of the first 16X ±R recorders to support the 4X DL writing speed with existing 2.4X DVD+R DL media. The writing time to burn a DL disc at 4X is reduced by 38.43%, while the writing quality is very good and the DVD-ROM booktype promises maximum compatibility with DVD players.''

Természetesen vannak még hiányosságok (hiszen nagyon korán jött ki ezzel a tudással), de ahogy elnéztem a tesztet, a legtöbb problémácska firmware frissítéssel orvosolható lesz. Akárcsak a Pioneer korábbi íróinál, a FW ellátottsággal nem lesz gond.

A legjobb aláírás a héten

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Két példány már itt van nálam, teszteredmények a hétvégén lesznek. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) erdoke válasza PPeter (#2) üzenetére


erdoke
titán

Igen, pl. rád gondoltam.;)
Előre is kösz, ha megosztod velünk egyszerű 107 és egyéb tulajokkal a tapasztalataidat.

Egy érdekes dolog, amit a book type állítással kapcsolatosan találtam, idézet a Pioneertől ( a linkelt cikk végén is olvasható):

''...It is known that not all existing DVD-ROM drives and set-top DVD Video players will be able to if at all reliably play DVD+R DL discs. This could especially be the situation with DVD players manufactured over 12 months ago. The only way to know if a player is compatible with DVD+R DL media is to simply try it. In particular check if the player can reliably switch to the second layer and continue playing. It must be remembered that standards for Dual Layer did not exist when most earlier players were designed and manufactured so there was no way a manufacturer could have taken this into account.

With the new DVR-108 and DVR-A08XL writers the Pioneer engineers did what they could to maximize compatibility by instigating the following initiative.

Media Support - Book-type issue on +R DL media

+R DL media is tentatively-assigned the book-type field ''1110h'' which results in very low playback compatibility when the disc is placed into a legacy DVD player or legacy DVD-ROM drive. For ''maximum compatibility'' with legacy DVD players and DVD-ROM drives the book-type field should be set as ''0000h'' (DVD-ROM) when the
disc is finalized/closed.

The DVR-108/DVR-A08XL's firmware will ''automatically'' set the default book-type field to ''0000h'' (DVD-ROM), thus eliminating the need for a separate ''bit-setting utility'' and further increasing the playback compatibility of +R DL discs when used with legacy DVD players and DVD-ROM drives...
''

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#4) LordX


LordX
veterán

Miért kell folyton arra emlékeztetni, hogy miért nem vártam két hónapot a DVD-író vásárlással? :O:)) Túl jó a 107 ahhoz, hogy eladjam/ajándékozam/kidobjam, de nem tud DL-t.. (valaki? 108<->107 csere? :) )

(#5) erdoke válasza LordX (#4) üzenetére


erdoke
titán

Szerinted én jobban örülök a március elején vett írómmal?;)

A legjobb aláírás a héten

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Ennyire kihagyhatatlanul nagy szám az a DL...? :F Legkésőbb jövőre úgyis mindenki cserél, addigra meg lesz még a 108-nál jobb is...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) erdoke válasza anaqer (#6) üzenetére


erdoke
titán

Sebességben ''jobb'' író nem érdekel. Minőségben lényegesen jobb író pedig csak jóval később jön ki, ha lesz olyan egyáltalán. Egy ilyen után már Blue-Rayt kell venni.;)

Kösz az illetékesnek a cím javítását.;)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#8) anaqer válasza erdoke (#7) üzenetére


anaqer
veterán

Ha valamit megtanultam az apgrédesdiből, akkor az az ''ennél jobb már nem lesz''-re visszavezethető jóslatokkal szembeni szkepticizmus. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) erdoke válasza anaqer (#8) üzenetére


erdoke
titán

Technológiai váltás előtt állunk, számomra maximum csemege jöhet még ki, mint pl. a Plexwriter Premium volt a maga nemében. Na azt se vettem.;)
A +RW bagázs álláspontja szerint a home DL írás technológiai felső korlátja a 8X írás körül van. Engem az nem izgat a 4X íráshoz képest, mert mire felfut, ott a BR.

A legjobb aláírás a héten

(#10) anaqer válasza erdoke (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Bennem valahogy az élt, hogy a BR azért még nincs ennyire a kapuk előtt... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) anulu válasza erdoke (#5) üzenetére


anulu
félisten

köszi... én is mesélhetek... 2 héttel a 106-os megjelenése előtt vettem a 105-öst, ~45e pénzért...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) anulu


anulu
félisten

ööö, ez a 108-as csak a DVD+R-t tudja DL-ben, vagy a DVD-R-t is? utóbbira kéne író nékem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) dabadab válasza anulu (#12) üzenetére


dabadab
titán

DL DVD-R irora szerintem meg varhatsz, mert egyelore a formatum sincs kitalalva.

DRM is theft

(#14) erdoke válasza anaqer (#10) üzenetére


erdoke
titán

Az újraírható már működik egy ideje, a ROM és egyszerírható lemezek és a hozzájuk tartozó író/lejátszó készülékek 2005 második felében jönnek.
Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke


erdoke
titán

DL írási és asztaliban olvasási tapasztalata esetleg valakinek?

A legjobb aláírás a héten

(#16) PPeter válasza erdoke (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Türelem, ma estére kész a teszt...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) erdoke válasza PPeter (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ma este van.:D
A Panasonicon kívül bele tudod próbálni más asztali játékosba is? Nekem Sony 33x-es szériájú van, a legolcsóbb volt, ami valamennyire márkás, mégis hivatalosan eszi mindkét formátumot.

A legjobb aláírás a héten

(#18) PPeter válasza erdoke (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Tudom-tudom, de nem akarok olyan semmitmondó bénaságot feltenni, amiből nem derül ki, hogy MIÉRT érdemes megvenni (vagy nem venni) egy ilyen írót.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) erdoke válasza PPeter (#18) üzenetére


erdoke
titán

A minőség rovására nem mehet a hozzám hasonló türelmetlen csókák sürgetése.;)

A legjobb aláírás a héten

(#20) netrepa


netrepa
csendes tag

Én majdnem vettem mult héten egy 2510-es NEC-et, de nem kaptam. Olvastam a Péter oldalán, hogy megjöttek a Pio 108- asok, úgyhogy megvárom érdemesebb-e inkább azt venni. Hazai áráról van már valakinek infója?

(#21) erdoke válasza netrepa (#20) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudok pontos árat, de az első szállítmáníból nem érdemes venni. Utána gyorsan esik majd egy adagot az ára.

A legjobb aláírás a héten

(#22) PPeter válasza netrepa (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Kiskerben kb. 22-23+áfa lesz szerintem az első időkben, legalábbis erre tippelek a disztribútor árát és a magyar kisker szokásokat ismervén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) netrepa válasza PPeter (#22) üzenetére


netrepa
csendes tag

Köszönöm. Izgatottan várom a tesztet!

(#24) netrepa válasza erdoke (#21) üzenetére


netrepa
csendes tag

Az kb mennyi idő szokott lenni?

(#25) erdoke válasza netrepa (#24) üzenetére


erdoke
titán

2-4 hét. Attól függ, mennyire képes a Pio az első időszakban kielégíteni a keresletet. Nem vagyunk a lista elején...:(

A legjobb aláírás a héten

(#26) janati válasza PPeter (#22) üzenetére


janati
őstag

Te az a PPéter vagy?? :Y

Esküszöm hiányoltalak erről a fórumról!
Gratula a cikkjeidhez a Gamer / PCM párosban! Te vagy jelenleg hazánkban az egyetlen kompetens a témában!

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#27) PPeter válasza janati (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Köszönöm a kedves fogadtatást. Igyekszem hasznos lenni (most már itt is).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#28) Amigo78 válasza erdoke (#25) üzenetére


Amigo78
senior tag

hál isten novemberben tervezem a dvdirot cserélni
addig meg lesz itthon má elég....

(#29) PPeter


PPeter
addikt

Egy kis előzetes: úgy tűnik a 4x-es DVD+R DL írás még kissé korai húzás a most elérhető 2.4x.es DVD+R DL lemezekre. Verbatim DVD+R DL (MKM001) korongra írtam ki ugyanazt az anyagot, a 2.4x-esen írtat gyönyrűen viszi az asztali lejátszó, a 4x-esen pörkölt példány pedig pár képkocka után behal. Tehát nemcsak a bitsetting beállítás lesz a gyenge pont, hanem úgy tűnik az írási sebessággel is csínján kell majd bánni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) erdoke válasza PPeter (#29) üzenetére


erdoke
titán

Hmm. Nyilván ez a dolog erősen függ majd a lemez minőségétől, és firmweare-rel is javíthat rajta még a Pioneer. Mindenesetre a későbbiekben hasznos lehet majd, ha kijönnek a 4X DL lemezek.
Apropó, 4X íráskor a belső réteget is 4X-en írja, vagy azt már csak 2,4X sebességgel?

A legjobb aláírás a héten

(#31) deicide


deicide
veterán

Hello! Mi is áruljuk már a cuccot (mycom) és gyorsan vettem is egyet, egyetlen dolog érdekelne, honnan tudnák szerezni DL lemezt? mert azt nem kaptunk még :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32) PPeter válasza erdoke (#30) üzenetére


PPeter
addikt

4x-es az írás mind a két rétegen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) g@bo válasza deicide (#31) üzenetére


g@bo
nagyúr

ár?

(#34) PPeter válasza deicide (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Verbatim és Philps lemezek mér előfordulgatnak nagyobb áruzházakban (4000-5000 Ft között alakul a bruttó ár), Philips van a Multimédia.hu-nál is közvetlenül (gondolom Verbatim is a hazai disztribútornál), illetve fekete piacon egy ezressel olcsóbban (nettó, áfa nélkül) is kezdenek feltűnni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) deicide válasza g@bo (#33) üzenetére


deicide
veterán

20.800+áfa

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#36) g@bo válasza deicide (#35) üzenetére


g@bo
nagyúr

thx.

(#37) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Mount rainer azmi?

(#38) Kain válasza deicide (#35) üzenetére


Kain
senior tag

Asszem hétfőn első dolgom lesz rendelni tőletek egyet!Le is cserélem az elavult 107est :D

(#39) PPeter válasza Fade_Away (#37) üzenetére


PPeter
addikt

A Packet/UDF módú írás (amikor CD/DVD-író alkalmazás nélkül, a fájlkezelőben tudod formázni, feltölteni, törölni egy CD/DVD-RW lemez tartalmát) BIOS/OS szintű kezelése, tehát nem kell telepíteni hozzá külön háttérben futó programot, ami elvégzi ezeket a műveleteket (InCD, DirectCD, LG saját hasonló programja stb.). Támogatnia kell a meghajtónak, az alaplap BIOS-ának és az operációs rendszernek.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#40) deicide válasza Kain (#38) üzenetére


deicide
veterán

Siess mert csak kilenc db van! ha viszonteladók vagytok, akkor mondj cégnevet és lefoglalom Nektek, ha magánszemély vagy, akkor engem keress, mert csak viszonteladókat szolglunk ki.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#41) g@bo válasza deicide (#40) üzenetére


g@bo
nagyúr

és milyen néven keressen? :))

(#42) deicide válasza g@bo (#41) üzenetére


deicide
veterán

mail és írok bővebbet, ha érdekel valakit.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#43) Kain válasza deicide (#42) üzenetére


Kain
senior tag

Viszont eladók vagyunk (szintén nagyker),de nem mostani cégemnél vettem a 107et,hanem az előzőben,ami szintén nagyker :),így ez nekem egy kicsit körülményesebb.

(#44) janati válasza PPeter (#39) üzenetére


janati
őstag

Szia!

Lenne egy szakmai kérdésem, ha nem gond...;)

Szóval. Teac W50D dvd-íróm van. Eddig tökéletesen működött, kb. 70 dvd-t írtam meg vele hibátlanul. Volt benne mindenféle formátum. A lemezek nagy része Princo 4x volt.
Tegnap két dvd-video formátumot szerettem volna kiírni. Mindkét lemez 99%-nál elszállt...:(( A Nero 6.3.1.6-os verzióját használom, már megjelenése óta.
Az UDF...volume folyamat közben egyszerűen lefagyott a program. A két lemez vége olvashatatlan az írónak. Egyedül az asztali Yamada 5520-as viszi őket... Ami persze engem nem vígasztal.

Mi lehet a gond?? Eddig minden rendesen működött. Ja, op.rendszer: hivatalos WinXP prof. + SP1

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#45) erdoke válasza janati (#44) üzenetére


erdoke
titán

Ha most is Princora írtál, akkor szerintem azzal van a gond. Gyakori velük az ilyen probléma. Próbáld ki ugyanezt a filmet más lemezre felírni.
Egyébként nem értem, hogy ha lehet kapni 150 Ft-ért normális lemezt (Ridata pl, de az Arita G04 csak 120 Ft!), miért használ valaki közismerten vacak, gyakran hamisított, megbízhatatlan Princo lemezt...

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#46) L3zl13 válasza erdoke (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A tesztet olvasva felmerült bennem pár kérdés:

Mount Rainer-t miért nem támaogatják még az újabb írók sem? Elvileg az egy hasznos funkció volna, még ha a Win tudtommal nem is támogatja jelenleg kernelből.

Volt DVD túlírás teszt. Sajnos ezt sem támogatja az író. Van olyan író amelyik igen? Ha a Nero CD/DVD tesztprogija képes ezt tesztelni, akkor a Neroban hogyhogy mégsincs opció engedélyzeni a túlírást DVD-re?

Aki hülye, haljon meg!

(#47) erdoke válasza L3zl13 (#46) üzenetére


erdoke
titán

A Mount Rainier nem feltétlenül jobb felszín, mint a jelenleg használatosak, már amennyire én megértettem anno. Ráadásul ha a Win beépített tudásává válik, akkor az újabb írókba könnyen belekerülhet a támogatása. Ha jól emlékszem, a Plextor írók tudják, de a közel 4 év alatt, mióta Plextor íróm van, sose támadt fel az eziránti igényem.

DVD túlírása a DVD-Video szabvány kötöttsége miatt nem annyira érdekes dolog mint valamikor a CD-nél volt. Ez az igény se merült még fel bennem, hiszen szoftvert mentve a DVD-re van hely így is bőven. A lemezek ára pedig a béka segge alatt van, pár MB miatt nem érdemes kockáztatni.

A legjobb aláírás a héten

(#48) L3zl13 válasza erdoke (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Bennem az utóbbi iránti igény igencsak felmerült. Pl a hétvégén, mikor vagy 10 avi filmet kellet újratömörítenem, hogy 4,5 -ről 4,38-ra csökkentsem az össz méretet, és a minőségromlás se legyen észrevehető. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#49) erdoke válasza L3zl13 (#48) üzenetére


erdoke
titán

A 4,5 GB egyébként se fér sztem a lemezre, nem is beszélve arról, hogy még a nevesebb gyártók többségénél is eléggé zűrös a lemez szélének minősége (a 4,37+).

A legjobb aláírás a héten

(#50) L3zl13 válasza erdoke (#49) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A tesztben 5GB-vel próbálkoztak. Egyébként mindegy. Volt már egy párszor, hogy 20-30MB hiányzott az üdvösséghez... :O

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.