Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) pusi válasza o0tomy0o (#750) üzenetére


pusi
csendes tag

Nero 6 a .20-as verziótól már kezeli. Most tudtommal a .25-ös verzió a legújabb. Nekem is ez van, minden gond nélkül működnek együtt eddig.

(#752) Chandler


Chandler
senior tag

hali!
nincs olyan firmware amitol csondesebb lenne az iro?

(#753) erdoke válasza Chandler (#752) üzenetére


erdoke
titán

Nézegesd meg a hackelt FW-ek tudáslistáját, bár szerintem ezek ritkán változtatnak az olvasási (vagy írási) stratégián.

A legjobb aláírás a héten

(#754) Bearing


Bearing
csendes tag

Hi!
Ma vettem egy ilyen írót.
Volt elötte nálam egy 107-es és írtam vele párat.
Maradt még abból a lemezből, amire írtam a 107-essel.
A lemez márkája ''ONE''.
A 107-es szépen megírta, DE a 108-as be sem olvassa amikor be rakom.
Miért nem ismeri fel?

(#755) Ra3 válasza Bearing (#754) üzenetére


Ra3
őstag

végig figyeltem a fórumot, ennek hatására jövő héten én is megveszem ezt a csodát, majd megirom hogy milyenek a tapasztalatok, összegyűlt annyi anyag hogy kb. 20 dvd-t megirok vele egyből ha meglesz...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#756) Bearing


Bearing
csendes tag

Segítsetek!
Miért nem tudja beolvasni az üres DVD-t az Új író?
A legújabb FW volt rajta mikor megvettem (1.14).Nemtudta beolvasni a lemezt.
Frissítetem a FW-t hátha az 1.14-essel persze nem ért semmit.
Mi lehet a baj nem támogatja azt a fajta lemezt?
A 107-es Pio vitte szépen, meg is írta.
A 108-as meg szarik beolvasni. Más írható DVD-t még nem próbáltam.
A CD-t meg simán megírja.
Please HELP!!

(#757) PPeter válasza Bearing (#756) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen lemezről is van szó? És mit értesz az üres lemez beolvasása alatt?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#758) Ra3 válasza PPeter (#757) üzenetére


Ra3
őstag

szerintem arra gondol hogy nem ismeri fel üres lemeznek az üres lemezt,hanem azt mondja hogy nincs bent semmi.
egyébként meg milyen lemez lehet az hogy One?


[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#759) gabe_


gabe_
őstag

Mostanában készülök venni egy 108ast, sokan ezt ajánlják. Nekem az a lényeg, hogy az olcsób lemezekre is biztonságosan írjon. (Traxdata, Ridata, Arita stb)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#760) Chandler


Chandler
senior tag

hali!
ma vettem egy ilyen irot es ma meg is irtam vele 2 dvd t ami tokeletes lett. a dvd traxdata szoval nem a legjobb (de nem is princo:DDD) de tokeletesen megirta oket kb 14 perc alatt. szoval mindenkinek csak ajanlani tudom! :DD

[Szerkesztve]

(#761) mr_knight


mr_knight
senior tag

Mindenki ma vesz én is ma vettem és megvagyok vele elégedve csak kicsit keményebben kell becsukni a meghajtot mármint mikor a tálca nyitva van és benyomom amugy jo ir :)) PIONEER RULEZ ( amugy mindenem pioneer még a házimozim meg az autos cd rádiom is ugy hogy télleg pioneer RULEZ ) : )))

(#762) Side_


Side_
aktív tag

Hi to all!
Bocsi,hogy nem olvastam végig az egész topicot, de azlrt lenne 1 kérdésem.
A pio-108-as írója megbízhatóságilag meg hasonlók van olyan mint a 107es, vagy még yobb?! (Most nem az írási sebesség a lényeg, hanem azonos körülmények között nézve, pl.: 4x-es dvd-r írás meg ilyenek.) _Csak mer' akkor váltok_
ThnX!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#763) Side_


Side_
aktív tag

Ya, és csak ridiscet használok+verbatim4x-rw-t, legalábbis eddig! Később esetleg vmi DL-t, meg occsó +os cuccokat.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#764) anyuka74


anyuka74
tag

Sziasztok!

Nagyon sok jót olvastam erről az íróról. Mivel itt egy tájékozatlan kismama ír, szeretném megkérdezni tőletek, h:
De: van rá sulinet?
A DVD filmet is lehet, h átveszi??? (vagy itt is érvényes az ominózus max: 80 percnyi határ?)
Voltam ma egy nagy piros-fekete szignójú üzletben és nem volt :o( ezért nem tudakozódhattam róla, viszont ki volt dobva sulinetben 22ezerért a következő:
Samsung Writemaster TS-H552B
Médium Írás Olvasás
DVD+R DL 2,4x 8x
DVD+R 16x P-CAV 8x
DVD+RW 4x 8x
DVD-R 12x P-CAV 8x
DVD-RW 4x 8x
DVD-RAM – n.a.
DVD-ROM / DL – 16x / n.a.
CD-R / -ROM 40x P-CAV / – 48x / 48x
CD-RW 32x P-CAV 32x

Sajnos tényleg igazi felhasználó vagyok, vagyis nem tudom felmérni melyiket vegyem a családi szg-be, de nagyon szeretnék 1-et, mert CD íróm sincs, így pedig úgy gondolom 2füst alatt elintézhetném.
Nagyon köszönöm a válaszokat, véleményeteket előre is!
1 anyuka

(#765) Side_


Side_
aktív tag

Nem úgy volt, hogy sulinetbe már nem lehet dvd-írót kapni???

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#766) Side_


Side_
aktív tag

Egyébként UP!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#767) Side_ válasza anyuka74 (#764) üzenetére


Side_
aktív tag

A dvd-filmet is át lehet venni, csak egy programmal (pl dvd-shrink vagy valami) előtte fel kell rakni a gépre, aztán már írható is.
Egyébként szerintem a pioneer-180-as íróját érdemes venni, még családi szg-be is, és semmiképp nem a pirosbetűs boltban, hacsak nincs rá nagyonnagy akció! De a 22ezer mindenképp sok! Akkor már inkább a ''kékhalban'' érdemes venni, vagy egyéb számítástechnikai boltban! Pl.: innen valamelyik: Bővebben: link
De akor már inkább a ''kékhal''. Ott csak 19000 Bővebben: link

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#768) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Noh, megvettem ma az irót azaz mostmár tegnap, de még csak most értem haza, most raktam be, először is szerintetek milyen ver. Nero-t használjak, hozzá, ill. csak dvd irás/olvasásra használjam vagy mind1?, van egy Samsung CD-iróm is.
u.i.: hol lehet dual layer-es lemezt olcsón venni? és milyen márkályú dvd lemez a legjobb ehez az iróhoz?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#769) Side_ válasza Mr.Skyline (#768) üzenetére


Side_
aktív tag

Szerintem bármire használ6od. DL-t én még nemtom hol lehet olcsón venni, (csk 2000körül tudok), viszont szerintem a ritek és a ridisc a 2 legjobb dvd!!!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#770) erdoke válasza anyuka74 (#764) üzenetére


erdoke
titán

Kedves anyuka (ezzel az avatarral kissé házisárkány :D),

A Samsung író se sikerült rosszul, de a Pioneer azért jobb. Sulinetben talán megveheted az Expert viszonteladóinál. Tegnap voltam a Demostudio-ban (Tátra utca), talán ők adják így is.

A legjobb aláírás a héten

(#771) reddragon válasza Side_ (#765) üzenetére


reddragon
aktív tag

Én úgy emlékszem lehet sulinetre DVD írót venni,de akkor anyukának nem samsungot kéne venni,hanem NEC3500-at.

(#772) Intelligencs válasza PPeter (#757) üzenetére

Valahol szidtad a Samsungot, hát bejött... 2 hét után már nem hajlandó CD-t írni. Csak DVD-t. Azt hiszem Pioneer lesz a csere tárgya (már ha hajlandóak lesznek mást adni a nagykerben, mint Samsungot).

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#773) Side_ válasza reddragon (#771) üzenetére


Side_
aktív tag

Mindegy, csak mitha vki azt mondta volna nekem, hogy dvd-írót má nem lehet sulinetbe evnni!
Persze az nem baj, ha lehet!
És ha már író,
akor pio!

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#774) Shodan válasza Side_ (#773) üzenetére


Shodan
addikt

Csa rics én megmondom milyen ha akarod :D

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#775) Shodan válasza Shodan (#774) üzenetére


Shodan
addikt

Ma vettem meg!! Feketébe!!

[Szerkesztve]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#776) PH! daemon válasza Shodan (#775) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Én tegnap, de már rajta is van a FW hack. ;)
8X RICOH +R lemezre gyárival is 12X írást ajánl fel. 8X írtam rá filmet.
:C

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#777) mr_knight


mr_knight
senior tag

Lenne egy kérdésem. Most van egy PIO DVR-108-asom ás van rajta 1.04-es FIRMWARE érdemes lecserélni az uj 1.14-esre a PIONEER honalp rol töltöttem le ?? mennyivel jobb ?? és mit változat ?? és az a DOS-os install az biztonságos hány százalék hogy sikerül ???? Meg azt szeretném még megkérdezni hogy ezaz író milyen DVD-t ír szivesen pl.: PRINCO, RITEK stb: mert akkor rendelek nagyobb tételben. És nem szeretném azt hallani hogy szar a PRINCO hanme azt szeretném hogy ''én már probáltam de nem váltbe ehez az íróhoz'' vagy ''ez az iro tökéletesen kiírja''

Előre is köszönöm szépen.

:))

(#778) neduddki válasza erdoke (#770) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

KOszi meglett:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#779) Side_ válasza Shodan (#775) üzenetére


Side_
aktív tag

Akkor mondjad! (Mer' nekem is lesszzz!) Mostmár egyre biztosabb!!! ;)
(Mennyiér vetted?)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#780) Side_ válasza Shodan (#775) üzenetére


Side_
aktív tag

107-elad, 108+vesz!
(Már nagyon várom :D)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#781) mr_knight


mr_knight
senior tag

Én mondjuk 18950-BRUTTOBA vettem a VISION BE mert a BLUEFISH az messz meg ott 49 forintal drágáb :DD. Ujpesten lakom és van ujpesti VISION az Árpád uton ugy hogy csak 3 házsorral kellet arébb menem, azé vettem ott. És baromi jo a 4x -esen kiirt DVD-R-es TDK DVD lemezt azt 12x másolta fel a gépre. :DD Ja és 4x irás megse kotyamt neki ugy irta mintha nem vettem volna észre és a legjobb benne hogy nincs hangja az íronak nem lehet észre venni hogy most van a gépbe iro vagy nincs mert olyan kusba van. Ugy hogy csak ajánlani tudom. :DD De azért valaki remélem válaszol a #777 hozzá szolásomhoz. :(

Hajrá :C

(#782) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

eddig nekem megirt mident amit beleraktam 3A Media, Verbatim, TDK, Traxdata.
mit mondtok a Traxdata lemezekről? jók?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#783) pusi válasza Mr.Skyline (#782) üzenetére


pusi
csendes tag

Jók. Azok is Ritek lemezek.

(#784) mr_knight


mr_knight
senior tag

Lécci valaki segítsen a #777 hozzá szolásban !!!!! :(

(#785) Shodan válasza Side_ (#780) üzenetére


Shodan
addikt

Én 19100Ft ért vettem bruttoba a feketét, digitalmind-ba

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#786) erdoke válasza mr_knight (#784) üzenetére


erdoke
titán

Többször kitárgyaltuk már a kérdéseidet a témában, olvasni kellene, nem nyávogni. :((

A legjobb aláírás a héten

(#787) Bile Demon válasza mr_knight (#784) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ha nincs semmi gondod a cuccal, akkor nem érdemes.
Amikor megvettem a PIO-t próbából beolvastattam vele az előző LG írómmal írt lemezeket találomra, az elsőkből, az utolsókból, minden típusból egyet egyet.
Minden ment az elvárt sebességgel egyenletesen gyorsult a lemez végéig, PRINCO (M-es, B-s), RITEK, RIDATA, ARITA, viszont a verbtim lemezt,ami csont nélkül ment az előző meghajtóban és egy TEAC-ben is, valami katasztrófálisan lassan olvasta, max ilyen 4x és meg valahol ez is lecsökkent, 4 lemezzel is próbáltam, elég elkeserítő volt, egyet megírtam a PIO-val 4x-esen, és azt is így olvasta. A legújabb 1.14 FW olvasási dolgokat is javít ezt találtam, feltettem, és azóta, a verbatim is ''porszívózik'' benne.

Bruhe

(#788) mr_knight válasza Bile Demon (#787) üzenetére


mr_knight
senior tag

Köszönöm szépen most már jobban alszok. :)) De viszont akkor ha észre veszek valami olvasási hibát vagy lassan olvassa akkor érdemesebb felrakni nem ?

(#789) Side_ válasza Shodan (#785) üzenetére


Side_
aktív tag

Annyiér nekm bőven yoo, bár sztem alatta is szerzek! ;)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#790) Bile Demon válasza mr_knight (#788) üzenetére


Bile Demon
őstag

Általánosságban: BIOS, firmware frissítést, csak akkor kell, ha van valami konkrét gond, hiányosság, amit az tényleg orvosol is, ott szokott lenni a leírásban mire föl adták ki.

Ebben a konkrét esetben, viszont nyugodtan felteheted, mármint a hivatalos 1.14-et, többen kipróbáltuk és inkább csak nyertünk vele, főleg a verbatim lemezzel való kompatibilitás terén, valakinek az írási sebességen segített (neki régebbi firmware lehetett gyárilag), én meg aznap feltettem, amikor vettem így nem tudok sok változásról beszámolni, még az írási tesztek előtt frissítettem.

Nem csak a firmware miatt lehetnek olvasási gondok egy lemezzel, inkább most nyugiban frissítsd, mint olvasási gondok közepette kapkodva.
Persze csak ha biztos vagy magadban és saját felelősségre.

Bruhe

(#791) mr_knight válasza Bile Demon (#790) üzenetére


mr_knight
senior tag

Köszönöm megprobálom. De mennyi a valoszinüsége hogy felfogom rakni bisztonságosan ?? A gép nem fog leálni mert szünetmentes van alatta . És meddig tart a frissítés ?? hány perc ??

(#792) PH! daemon válasza mr_knight (#791) üzenetére


PH! daemon
csendes tag

Nagy a valószínűsége, és kb. 1 perc, max. 2. Ne legyen lemez a meghajtóban, és ha kész, restart.

Ez az élet, Babolcsai néni!

(#793) Mr.Skyline válasza Bile Demon (#790) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Én most vettem pénteken ilyen irót, és nekem már gyárilag 1.14,
Verbatim lemezt irtam vele először, simán vitte jó is lett, azóta kipróbáltam három asztali dvd-lejátszóban: Hyundai, Dimarson, Samsung mind1ik vitte zökkenómentesen. Egyelőre teljesen meg vagyok elégedve vele,:)) igazatok volt.
Amúgy imádom a PH!-t, javarészt ennek a forumnak köszönhetem, hogy összeraktam egy olyan gépet aminek semmi baja. Peddig hozzá kell fűzni, hogy ez a mai világban nem egy egyszerű feladat, tesztek, tesztek hátán:) na nem irok többet mert még a végén regény lesz belőle! Mindörökké PH!:C

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#794) erdoke válasza PH! daemon (#792) üzenetére


erdoke
titán

Kész csoda, hogy most nem beszélsz marhaságot... ;)

A legjobb aláírás a héten

(#795) mr_knight válasza PH! daemon (#792) üzenetére


mr_knight
senior tag

Köszönöm szépne sikerült a FIRMWARE :C és most 1.14-es ugy hogy most ugrálok a szobába :)) akkor ennyi lenne és még1szer köszönöm a hozzászolásokat .

(#796) erdoke


erdoke
titán

Furcsa gondom akadt. Akárhogyan és akármivel törlöm a +RW lemezeimet, utána megnézve a ''Completed'', azaz megírva és lezárva infót adja róla minden progi.
Ha újra írni akarom a mélytörölt lemezt, akkor a DVDDecrypter megkérdezi, hogy biztosan törölni akaom-e, ami rajta van?
Mindezt az A07 és a 108 is csinálja, mindkettőben a legfrisebb (1.20 ill. 1.14-es) FW van. A lemezek Verbatim, Traxdata és Philips 4X +RW-k.
:F

A legjobb aláírás a héten

(#797) Druss


Druss
aktív tag

Üdv Mindenkinek a klubban! :)

Dvd-író vásárlás előtt voltam, mikor ide tévedtem a fórumotokba. Nagyon sok jót írtatok a DVR-108-ról. Ma megvettem :DD és rögtön megpörköltem vele 5 db korongot. Philips DVD-R 8x-ossal írtam és tökéletes :C
Sokan írtátok, hogy a DVD Shrink-el dolgoztok én is azt próbáltam ki. Kérdésem, a bevitt filmet a vinyóról ti milyen progival írjátok általában ?(már ha nem egyből a shrinkkel írtok). Köszönöm mindenkinek aki írt ebbe fórumba, mert a tanácsotok alapján úgy néz ki, hogy egy jó kis pörkölőm lett.


[Szerkesztve]

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#798) erdoke válasza Druss (#797) üzenetére


erdoke
titán

Én DVDDecrypterrel olvasok be, és azzal írom ki az iso filmeket. Ha file módban van meg a DVD, akkor a szintén ingyenes ImgTool segítségével íratom meg a Decrypterrel.
Ha transzkódert használsz, akkor inkább a CloneDVD2-t (nekem a 3-mal remeg a kép) vagy az InstantCopy 7-8-at ajánlom.

A legjobb aláírás a héten

(#799) neduddki válasza erdoke (#798) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Akkor lehet, hogy inkabb meg se nezzem a 3as:- ((((\
A fene belejuk:- ((((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#800) erdoke válasza neduddki (#799) üzenetére


erdoke
titán

Ritmikusan hullámokban enyhén remeg. Tehát ~3 másodperc OK, aztán 2 másodperces átfutó enyhe remegés. Ez ismétlődik ciklikusan. Ugynarra lefuttatva a legfrisseb 2-est, semmi gond. Talán a 3.1 majd jó lesz...

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.