Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) erdoke


erdoke
titán

''While the DVD+ camp has had a huge headstart when it comes to dual layer media (the writer of this lines has a burner that can write DVD+R DL discs at up to 4x speed), DVD-R DL will be on the agenda of the DVD forum meeting next month. And Pioneer plans the release of 4x DVD-R DL capable A09 in December (but first the specs would have to be finalized, Pioneer has been holding back hardware until the specs were all settled before).''

Doom9 hír. Hehe. Bár én még talán az A10-et is megvárom.:D

A legjobb aláírás a héten

(#302) DeX|


DeX|
tag

kicsit talán megkéstek a DVD-R DL lemezekkel nem?
nah és akkor hol vannak az RW DL lemezek?:DD

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#303) L3zl13 válasza erdoke (#301) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezek után már nem sajnálom annyira, hogy A07-em van ami nem tud DL-t írni. Úgy látszik még az A08 is szivatás, mert nem engedélyezik rajta utólag a DL -R :(

Aki hülye, haljon meg!

(#304) VW válasza erdoke (#301) üzenetére


VW
aktív tag

Én nem tudok angolul.Arról van szó,hogy a A08 csak plusszos DL lemezt tud írni,a A09 fogja tudni a mínuszos DL lemezt?
Légyszi javíts ki ha tévedek.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#305) netrepa


netrepa
csendes tag

Megjelent az új firmware, az 1.14-es.
Itt lehet letölteni: [L] http://wwwbsc.pioneer.co.jp/product-e/ibs/device_e/dev00001r_e.html#firmware1 [/L]

(#306) netrepa


netrepa
csendes tag

No mégegyszer nekifutok a linkelésnek: Bővebben: link

(#307) erdoke válasza VW (#304) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan erről van szó. Az A09 gyakorlatilag majdnem kész van, csak a DVD Forum döntésére várnak a 2X és 4X DVD-R9-cel kapcsolatosan. Ez valószínűleg októberben lesz, a kis finomhangolás után nov-dec. magasságában jön az A09.

A legjobb aláírás a héten

(#308) erdoke válasza DeX| (#302) üzenetére


erdoke
titán

RW DL lemezekről szó se volt (és nem is lesz), a nagy gyártók kínálatában pedig már ott figyel pár hónapja a DVD+R9.

A legjobb aláírás a héten

(#309) Trak válasza erdoke (#307) üzenetére


Trak
addikt

És ennyivel lesz több az A09-es, hogy tudja a minuszos DL írást?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#310) g@bo


g@bo
nagyúr

holnap vennem kéne valamit, úgyhogy ne szóljatok le... csóró vagyok... tehát ami menne az a

nec 2510a vagy a pio 107... nec a bitsetting miatt, pio talán jobb irásminőség.

ha 2 likkal arrébteszem az övet, akkor a pio 108 vagy a nec 3500 is kifussa, a 3500-as 2 nettóval olcsóbb.. de, alapvetően nem kell 8* iró, csak a minőség a fontos.

plíííííííííííííz. :)

(#311) lorcsi


lorcsi
veterán

NEC 3500-RÓL van vkinek infója???
olyan hogy mit milyen sebeséggel ír??

(#312) Trak válasza g@bo (#310) üzenetére


Trak
addikt

Az ilyen mondatokat sosem értettem... Miért szólna le vlaki azért, mert nem a legújabb, legjobb terméket veszed?
Aki meg mégis, az olyan ember is, annak a véleménye kit érdekel.
Ha megtehetné, akkor mindenki a legjobbat venné.


Amúgy mi is a kérdés?:DD
Ha még 8*-os író sem kell akkor miért írod a 16*-os okat is bele?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#313) g@bo válasza Trak (#312) üzenetére


g@bo
nagyúr

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :))


16* sebesség nem kell, 8* elmegy, de max akkor is 2* irok.

a kérdésre válaszolj.

[Szerkesztve]

(#314) Trak válasza lorcsi (#311) üzenetére


Trak
addikt

Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#315) erdoke válasza g@bo (#310) üzenetére


erdoke
titán

Ha az NEC a 2500->2510 váltáshoz hasonlóan ad ki utódot a 3500-nak, akkor a 3500 jó vétel lehet, talán később flashelhető lesz bele DVD-R9-es firmware.

A legjobb aláírás a héten

(#316) lorcsi válasza Trak (#314) üzenetére


lorcsi
veterán

THX!

(#317) Trak válasza erdoke (#315) üzenetére


Trak
addikt

Miért is ilyen fontos a DVD-R9-es írás?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#318) erdoke válasza Trak (#317) üzenetére


erdoke
titán

Nem az a jó, ha minden fontosab szabvánnyal megbírkózik? Különösebben nem fontos, de ki tudja, talán ezeknek a DL lemezeknek kezd korábban esni az ára (pontosabban az induló ára lehet kedvezőbb, valamivel kompenzálni kell a késést).

A legjobb aláírás a héten

(#319) Trak válasza erdoke (#318) üzenetére


Trak
addikt

De az tényleg jó, de ez miatt nem adom el a 108-asomat:DD
Majd meglátjuk a lemezárak változásait.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#320) g@bo válasza erdoke (#315) üzenetére


g@bo
nagyúr

csak azért nem kell 3500-as nec drágábban hogy 16*-osan írjon, amikor a lemezeket 2* sebességgel karcolom. 2510-hez képest ad e annyi többletet?

vagy leteszek a bitsettingról, és marad a pio 107.

[Szerkesztve]

(#321) lorcsi válasza g@bo (#320) üzenetére


lorcsi
veterán

honnan veszed???mennyiért 23k vagy több?

(#322) g@bo válasza lorcsi (#321) üzenetére


g@bo
nagyúr

a nec 3500-as 21075 bruttó.

(#323) Kgeorg2004


Kgeorg2004
csendes tag

Nec 3500A hoz már van Book Type Managerem
DVR-108 hoz mit tudtok valamit
Valami automatikus ROM-beállítási lehetőséget irogatnak de melyik firmware kellene hozzá és honnan a 3500 ét át tudom küldeni vkinek ha kő!

Geo

(#324) g@bo válasza Kgeorg2004 (#323) üzenetére


g@bo
nagyúr

a 3500-asét küldheted a mélemre, köcce.

(#325) g@bo


g@bo
nagyúr

a pio 108-as a +r sl lemezek bitsettingjét rom-ra állitja?

(#326) erdoke válasza g@bo (#325) üzenetére


erdoke
titán

Nem, dehogy. Miért állítaná?:F

A legjobb aláírás a héten

(#327) g@bo válasza erdoke (#326) üzenetére


g@bo
nagyúr

miért ne...

na, nec 3500-as újitottam, mivel 2* írásnál nem kell több, remélem nem lesz obi.

(#328) Trak válasza g@bo (#327) üzenetére


Trak
addikt

Én még akkor sem értem ezt a 2x írásnál nem kell több szöveget:DDD
Akkor miért nem elég egy Pio 106-os? Vagy egy Toshiba 5112-es? Stb...
Na mind1, biztos csak nekem magas:B

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#329) erdoke válasza Trak (#328) üzenetére


erdoke
titán

Kinek mi a fontos. Neki a mai asztali játékosoknak abszolút szükségtelen DVD+R5 bitsetting állítgatása, másnak a sebesség.;]

A legjobb aláírás a héten

(#330) g@bo válasza Trak (#328) üzenetére


g@bo
nagyúr

pio 106-os nem volt DL, se a 107-es. mivel keveset írok, ezért a minőség ( és a lehetőség ) lenne a mérvadó, a másik alternatíva a nec2510 lett volna, de 2500all volt drágább a 3500-as, igy azt választottam, +2000 lett volna a pio 108. dehát valahol állj.

pio 108-as megvétele esetén sem irtam volna se adatot, se múvit 16* 8* sebességgel.

az lg 4120-asról inkább rosszakat olvastam, más lehetőség nem vót.

ráérek. :))

[Szerkesztve]

(#331) Trak válasza g@bo (#330) üzenetére


Trak
addikt

Na ez így mindjárt más:) Szóval kell a DL írás...
Eddig egy szóval sem írtad, csak hangoztattad, hogy 2x írás, 2x írás...
Így már más a leányzó fekvése:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#332) Trak


Trak
addikt

Na, a topik témához is lenne egy kérdésem:
Hányszorosan kell egy ilyen írónak ISO-t leszednie? Mondjuk DVD Decrypterrel hányszorosan illene neki leszedni egy DVD-t ISO-ba?:)
4.5GB-nyi anyag.
Az 107-es mennyi idő alatt csinálja meg?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#333) g@bo válasza Trak (#331) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha nem lett volna dl írásra szükség ( nem most, majd ha 1000 huf körül lesz a lemez... ) akkor a pio 107-lett volna..

(#334) erdoke válasza Trak (#332) üzenetére


erdoke
titán

6,5-7X átlagsebességet hoz a 107 gyári FW-rel DVDR-ről.

A legjobb aláírás a héten

(#335) Trak válasza erdoke (#334) üzenetére


Trak
addikt

Közben megnyugodtam:) Egyik lemezt alig akarta leszedni, 18 perc alatt sem sikerült, elkezdtem aggódni. De alaptalannak bizonyult, csak a Princo szar. Nem az én lemezem, ki tudja hogyan lett írva. Egy saját Riteket leszedett 4 perc alatt:)
A végén 9-10X -esre ment fel.

Így már tetszik a dolog:))

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#336) Fade_Away válasza erdoke (#301) üzenetére


Fade_Away
őstag

Megalol pio109 decemberben.

pio110 akkor kb májusban pio111szeptember

(#337) erdoke válasza Fade_Away (#336) üzenetére


erdoke
titán

Benne van a hírben, hogy miért jön akkor a 109, és az is sejthető, hogy miért jött egy kicsit késve a 108. A további típusok megjelenése is valószínűleg a vásárlói igényektől és a versenytársak viselkedésétől fog függni, egy ideje már nem közvetlenül technológiai korlátai vannak a DVD-írás sebességnövekedésének.

A legjobb aláírás a héten

(#338) Trak válasza erdoke (#337) üzenetére


Trak
addikt

Így jártunk, lehet, hogy megyek én is meghirdetem a 108-asomat hardver piacon, mint g@bo a Nec -t :DDD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#339) g@bo válasza Trak (#338) üzenetére


g@bo
nagyúr

nana, csak ne cikizz.....

elégedettek vagytok a pio108-all??

írt valaki vele DL lemezt?

(#340) Trak válasza g@bo (#339) üzenetére


Trak
addikt

Bocs, nem cikizésnek szántam...
Én eddig teljesen elégedett vagyok vele. Gyorsan beolvassa a lemezeket (egyelőre ezt használom DVD-ROM ként is), 2x-esen 4x-esen gyorsan ír. 8x-ost majd vlamikor kipróbálom ha szerzek vlakitől 8x-os lemezt:)
DL-t nem próbáltam, kicsit drága nekem a 2-3k-s lemezár.
Akkor inkább 2 db sima lemezre írok.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#341) Trak


Trak
addikt

Most próbáltam, eddig nem is vettem észre (biztos, mert eddig 4*-es írom volt:) ), hogy a 4x-es Traxdata lemezeimhez felajánlja a 8x írást is:)
Ki ugyan még nem próbáltam (nekem is elég a 4x), de bíztató:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#342) Trak válasza Trak (#341) üzenetére


Trak
addikt

Mégtöbb tapasztalat: (bocs, hogy nem egybe írom, de most próbálgatom)

A régi Toshibából kivéve a 4x-esen megírt lemez elég forró volt. Itt szinte nem is érezni semmit rajta. Az eddig megírt lemezek tökéletesek:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#343) g@bo válasza Trak (#342) üzenetére


g@bo
nagyúr

kifoggom utálni a 3500-ast...

(#344) Alamos


Alamos
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy kisker árlistán láttam, hogy van sima DVR-108-as illetve van DVR-108 + R9.
Kérdésem az lenne, hogy ez az R9 ez mit is takar pontosan? Tud róla valaki valamit? (5e +FA volt a difi a kettő között, csak nem tudom, hogy nekem így megérné-e, mivel nem vagyok tisztában a jelentésével)
Már a pioneer oldalát megnéztem, hátha találok ott róla valamit, de nem leltem rá (lehet hogy kevés időt öltem bele, de szerintem fél óra az író leírása és specifikációja körül bőven elég kellett volna, hogy legyen rá).

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#345) erdoke válasza Alamos (#344) üzenetére


erdoke
titán

A kettő ugyanaz (a 108 tud DVD+R9-et, azaz kétrétegű írható +R lemezt vésni), ott vedd, ahol olcsóbban kapod. Van DVR-108 és van DVR-A08. Utóbbi a dobozos változat, külsőre pofásabb, vannak hozzá szoftverek, üres lemez, stb. 4-5e Ft-tal lesz drágább mint a 108.

A legjobb aláírás a héten

(#346) g@bo válasza erdoke (#345) üzenetére


g@bo
nagyúr

hol lehet ócson 108-ast venni???

dekóder, neked mily iród lenni?

(#347) erdoke válasza g@bo (#346) üzenetére


erdoke
titán

Nem nézegettem 108 árakat, én egyébként is A08-at vennék, ha most lenne aktuális. Inkább megvárom az A09-et. Most A07-em van.

A legjobb aláírás a héten

(#348) g@bo válasza erdoke (#347) üzenetére


g@bo
nagyúr

a07 baró???

108-ast láttam nettó 17988-ért. a 107-es 13k...

(#349) breetai válasza erdoke (#345) üzenetére


breetai
aktív tag

Heló! :D
A válaszoddal egy dolog nem stimmel!!!? :((( Én is láttam azt az ominózus árlistát amiről Alamos ír, és bíz itt ez áll: Bővebben: link
Na így felmerűl bennem az a kérdés, hogy esetleg te maradtál le valami infóról!? :O Vagy a víz már mint név arra utal, hogy a fejekben is az van. :F

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#350) erdoke válasza breetai (#349) üzenetére


erdoke
titán

Mivel a Pioneer honlapján se szerepel írási tulajdonságaiban eltérő többféle 108, ezért úgy vélem, ezúttal nem én vagyok a hunyó.;)
Bár ha a számtech boltok színvonalát nézzük, akkor általában nem én vagyok.:D
Biztos vagyok benne, hogy úgy van, ahogy írtam, és ők keverik a szezont a fazonnal. Miért is értenének hozzá, végülis ebből élnek...:))

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.