Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: A kérdés...
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
válasz
Sk8erPeter
#11812
üzenetére
Azutánira: szintén egyetértek, ha valaki igazi OOP-s környezetet akar, akkor álljon át valamelyik webes Java-technológiára vagy például ASP.NET-re.
Van rengeteg "köztes" megoldás is, igazából manapság kevés olyan nyelvet használnak, ami ne lenne így vagy úgy objektumorientált - a php is ilyen.A probléma az idézett kódnál elsősorban az, hogy megpróbál túlságosan általános lenni, miközben ennek az égvilágon semmi értelme. Oop-vel könnyű olyan osztály hierarchiákat kialakítani, ahol minden komponens cserélhető, kiterjeszthető. A nehéz dolog előre látni, hogy a rengeteg lehetőség közül melyikre is lesz szükség valójában, és melyek azok, amelyek csak a program hosszát és a zajt növelik, hasznuk semmi. Például az említett kódban az összes oop rész gyengíti az alap algoritmus szemléletességét, miközben a feladathoz által nem megkövetelt komplexitást hoz be, megvalósítva azt az anti-patternt, ami "excessive accidental complexity" néven fut. (Van erre valami jó magyar szakkifejezés?
)annak az agya nyilván sokkal inkább rááll az OOP-s gondolkodásra, és nem valószínű, hogy engedni akar belőle
Szerintem a fejlesztő agya elsősorban a gondolkodásra kéne ráálljon. Mindenkinek javaslom, hogy hobbiból játszadozzon egy funkcionális nyelvvel (javaslatom a Clojure) - el fog bizonytalanítani, a szokásos pattern-ek nem működnek benne, pont ettől segít olyan sokat. Megtanít arra, hogy a feladatra és a program olvashatóságára figyelj, és ne foglalkozz semmilyen, valaki által kitalált és "one and only"-nak kikiáltott esztétikai iránymutatással.
Új hozzászólás Aktív témák
- Ikea Eilif Paraván, asztali elválasztó
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X3D 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN M4 A-DATA 750W
- 2 db (130 / 131) - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450 R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 750W
- Bomba ár! HP EliteBook 820 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
)
