Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Luck Dragon válasza lugomon (#14249) üzenetére

Hát most meg nem mondom, de ha egyszer a gép elé kerülök akkor megírom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14252) lugomon válasza Luck Dragon (#14251) üzenetére


lugomon
tag

Köszönöm.

Omega Testamentum

(#14253) lugomon válasza hedgehog (#14250) üzenetére


lugomon
tag

Bocs...PFS vs. PFK..

Omega Testamentum

(#14254) hedgehog válasza lugomon (#14253) üzenetére


hedgehog
senior tag

a fenti fb-s post szerint az utolsó betű a tuner, de azt sajna nem részletezi...
amit most találtam a philips.co.uk-n két tévét megnézve, az ennyi:
PFS: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
PFK: DVB-T/C/S/S2

Így ránézésre a T2 meg a T2-HD a különbség, de ez itthon nem nagyon lényeges, mert DVB-T a szabvány egyelőre, a legjobb tudomásom szerint (és ha nem mindigtv-zel, akkor mindegy is).

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#14255) hedgehog


hedgehog
senior tag

Luck, az Összefoglaló kicsit guglifordított-ízű... nem tudod hol az eredetije? Ne fordítsunk egy jobbat belőle? Meg esetleg bele lehetne írni az új infókat (U-UHD, 2015-az a 0 végződés 2016 meg az 1 stb.)

-- aka p3d3str1an

(#14256) lugomon válasza hedgehog (#14254) üzenetére


lugomon
tag

Köszönöm szépen!

Omega Testamentum

(#14257) Postas99 válasza asprey (#14149) üzenetére


Postas99
senior tag

Szia!

El kell hogy keserítselek. Ugyan ilyen TV-t vettem, és a 3D kritikán aluli (PTA509) a szemüveg amivel kaptam.
Minden létevő formátumot kipróbáltam én is (HALF SBS, HALF OU) full-t nem. De a szellemkép miatt nézhetetlen akármelyik 3D-s film.

A TV-nek egyébként jó képe van meg vagyok vele elégedve. Bár kellene egy kis infó arról miket állítgassak be rajta vagy miket kapcsoljak ki-be a funkciók közül.

Esetleg ha valaki tudna tanácsot adni azt megköszönném.

Youtube videókat már nézegettem a beállításokkal kapcsolatban de azokkal olyan lett a képe mintha egy színes selyem függöny mögül néztem volna a Tv-n. Igy van olyan műsör ahol hol az egyik hol a másik opciót használom.

(#14258) #94529552 válasza TIT (#14247) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy tudom, hogy holland cég, cseh, szlovák, lengyel, meg magyar oldalakkal, és cseh-ben van a központi raktára.

(#14259) lorinser válasza #94529552 (#14258) üzenetére


lorinser
senior tag

Már megint nem jól tudod!!!

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#14260) TIT


TIT
veterán

Holland ezek szerint de raktára nincs itthon.

(#14261) lorinser válasza TIT (#14260) üzenetére


lorinser
senior tag

Pont azt írtam, hogy a Mall nem holland.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#14262) #94529552 válasza TIT (#14260) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így tudom igen, de mindegy, ha más szerint például kubai vagy másmilyen, azt is elfogadom. Az alapítás helye meg szerintem lényegtelen. Van egy átvevőhelyük itthon, ha valamit visszavinnénk, vagy visszaküldenénk. Szerintem gyorsabban megfordul tőlük egy javítani való garis tévé, mint a szerviz kft-ből.

(#14263) TIT válasza lorinser (#14261) üzenetére


TIT
veterán

Tudom,de a linken holland az anyacég.

[ Szerkesztve ]

(#14264) davenport válasza TIT (#14263) üzenetére


davenport
aktív tag

Kicsit zavaros, mert a link szerint az anyavállalat a cseh cég, a többi pedig elvileg a leányvállalat, ami pedig a Netretail Holding, B. V. tulajdona (ami Dél-afrikai). ez alapján viszont már nem, hanem visszakerült egy cseh befektetők kezébe lévő Rockaway Capital kezére. [link] Viszont a Mall.hu ÁSZF-e a magyar jogszabályokra hivatkozik, mind a vásárlás, mind az elállás tekintetében.

No money, no honey.

(#14265) #94529552 válasza davenport (#14264) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, az itteni szabályok érvényesek rá.

(#14266) Ádámmmm


Ádámmmm
csendes tag

Sziasztok. Hétfő délelőtt bejelentettem a hibát a Szerviz Kft-nek és abban maradtunk, hogy kijönnek érte, hívni fognak időpont egyeztetés miatt. Tegnap hazaértem, elővettem a dobozt, szétszedtem a tv-t, talpak le, fólia a tv-re, távirányitó be a zacskójába, tv a dobozba, elpakoltam korrektül, ha jönnek akkor csak ki kelljen vinni. Ma negyed 12-kor hívtak, hogy a közelben járnak, van e otthon valaki, mert 15-20perc múlva betudnának ugrani. Mondtam, hogy menjenek bár én nem vagyok otthon, de haza csörgök. Azt mondja a csávó, hogy kiakarja próbálni, hogy megnézi mi a hiba. Mondom az király, mert fullra elcsomagoltam. Semmi gond, kibontja összerakja megnézni. Mondom rendben. Így is lett, összerakták és minden rendben. 20 percig nézték a tv-t de semmi hiba. megmutattuk a szerelőnek a fényképet amit csináltam, de most nem produkálta. Felvették, hogy itt járt, nem is vitte el a tv-t, ha legközelebb előjön kijönnek újra. Ami különbség volt a korábbi próbákhoz képest az az, hogy most nem volt bedugva a TV-be a külső vinyóm, így elképzelhető, hogy az kavart be vmit, mert vasárnap mielőtt kezdődött ez az egész, akkor tettem új filmet a vinyóra. Nem tudom. Most alig várom, hogy hazaérjek, összerakjam és megnézzem. Addig is egy kép, hátha most sikerült csatolnom. Üdv, Ádám

(#14267) Ádámmmm válasza Ádámmmm (#14266) üzenetére


Ádámmmm
csendes tag

Sajnos nem mukodik... Nehany percig ment de ennyi...szivat ez engem :). Holnap hivhatom oket ujra.

(#14268) lugomon válasza Ádámmmm (#14267) üzenetére


lugomon
tag

Milyen típus? Milyen idős?

Omega Testamentum

(#14269) Ádámmmm válasza lugomon (#14268) üzenetére


Ádámmmm
csendes tag

55PFS8209/12. 11 hónapos.

(#14270) lugomon válasza Ádámmmm (#14269) üzenetére


lugomon
tag

Ez remek...sokat bírt...

( 2014-es modell..) 2 ev gari van rajta?

[ Szerkesztve ]

Omega Testamentum

(#14271) Ádámmmm válasza lugomon (#14270) üzenetére


Ádámmmm
csendes tag

Hát igen, ráadásul nem megy éjjel-nappal. 5év gari van rá.

(#14272) lugomon válasza Ádámmmm (#14271) üzenetére


lugomon
tag

Még szerencse...az 5 év...

Bár, hogy állítólag 4-5 hetet szórakoznak a javításokkal a márkaszervízben, botrány.

Az meg még inkább, hogy a Philips sz@rik a magyar piacra...

Bár legalább annyira rossz az, hogy 2 év alatt lerombolták nimbuszukat...szoftveres gondok, meg a nagyon rosszul sikerült 4K-s tévéik...Eisa-díj ide vagy oda...komoly tesztoldalakon nem szerepelnek már...ha véletlenül igen, lehúzzák a készülékeiket, mint a sz@ros gatyát...

Mondom én, mint a márka nagy hívője. Igaz, csak 2014-ig...Addig gyártott FullHD modelljeik verhetetlenek.

Igaz, hogy a gyártási minőség már gyengus.

Omega Testamentum

(#14273) Ádámmmm válasza lugomon (#14272) üzenetére


Ádámmmm
csendes tag

Igen, az 5ev mindenkeppen jo dolog.
En nem kovetem abszolut a tv piacot, melyik milyen, teszteket sem olvasok. Nehany eve lattam baratnomnel egy 6-7 eves 8-as szerian az ambilightot es megtetszett. Tavaly vasaroltam meg elso tv-met (ezt), elotte egy szulok altal tizenevig hasznalt talan panasonic kepcsoves tv-m volt. Szerettem volna egy jo tv-t, akkor kezdtem utana olvasni es lattam h az ambilight csak a philipsnel van. Utana kezdtem magam melyebben bele asni, mert akkor mar biztos voltam benne, hogy ilyen lesz, neztem 6-os 7-es szeriakat is, de aztan megtalaltam ezt, árban kicsit tobb volt mint amit eredetileg szanni szerettem volna ra, de megtetszett. Elmentem nehany boltba, de persze sehol sem tudtam megnezni eloben, kifuto szeria stb, mindenhol az LG-t es a samsungot akartak ramsozni, de vegul latatlanban megrendeltem ezt. Es ennek ellenere megvennem ujra, imadom.
A szerviznel amugy rakerdeztem hogy szokott kinezni ez a javitas a gyakorlatban, azt mondtak ha kell hozza alkatresz (marpedig szerintem kell) akkor 7-10 nap szokott lenni. Aztan majd meglatjuk :). Megirom majd ide mindenkepp ;)

(#14274) maxatesz válasza Ádámmmm (#14273) üzenetére


maxatesz
tag

Elhiheted hogy az LG-nél sem működnek máskép a dolgok , mert volt hozzá szerencsém, szervizelés náluk sem zajlik valami fényesen ;)
lugomon: azt meg hogy éred:"hogy a Philips sz@rik a magyar piacra..." :F
kifejtenéd bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#14275) pch


pch
aktív tag

Üdv!

Van itthon 3 philips tv.
Vettem usb-s ledszalagot a tv mögé.
Viszont van mikor 5-6 percre is bekapcsol a led holott a tv ki van kapcsolva. Ma pl.: reggel pontba 6 kor.
Tapasztalt már ilyet valaki? Mitől kapcsolhatja be az usb-n a tápot?
Ki lehet-e kapcsolni ezt a featuret?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#14276) maxatesz válasza pch (#14275) üzenetére


maxatesz
tag

Smart TV a szóban forgó?

(#14277) pch válasza maxatesz (#14276) üzenetére


pch
aktív tag

Egyik se.
De a falon vannak úgyhogy típust nem tudok.
Kettő a gyerekszobába van 22" aránylag új (fél éves)
A másik a nagyszobába az már vagy 2 éves 4x"- os.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#14278) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Tudja valaki, hogy milyen minimum írási sebességű pendrive, vagy külső vinyó szükséges ezekhez a TV-khez a megállítás/felvétel miatt?
Két eszközömre is ezt írja ki a formatálás után (naná, hogy nem előtte), hogy nem elég gyorsak, de a használati kézikönyvben nem látok erre vonatkozó infót (vagy csak elsiklottam fölötte).

(#14279) maxatesz válasza pch (#14277) üzenetére


maxatesz
tag

Ha nem smart akkor passzolom a kèrdèst :(

(#14280) pch válasza maxatesz (#14279) üzenetére


pch
aktív tag

Azért köszi!
Volt olyan opció, hogy néha updatelje a csatornalistát.
Nah azt kikapcsoltam mikor egyszercsak nem volt csak vagy 5 csati a 15x ből.
Szóval az a frissítés ki van offolva
Megnézem még, hogy az sw frissítéssel miújság.
Lehet arra néz rá van-e újabb a ledszallagon :D

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#14281) lugomon válasza maxatesz (#14274) üzenetére


lugomon
tag

Készülékeiket alig lehet kapni...

Választék szegényes...

Szervíz kvázi nulla...Marketinggel együtt.

Más.

Segítséget kérnék: Philips 55PFK6510( vadiúj) vagy 55 PFK 7109 ( outlet, 1 év gari, megbízhatónak tűnő cég.) Ár 200 ezer, ill. 180 ezer.

A 7109-esből van 47"-os készülékem. Csodás képe van..

6510-et csak az Edigital árulja, nem tudom képét ellenőrizni...

Köszönöm.

Omega Testamentum

(#14282) maxatesz válasza pch (#14280) üzenetére


maxatesz
tag

Valami ilyenre gondoltam èn is

(#14283) lugomon válasza maxatesz (#14282) üzenetére


lugomon
tag

CSAK IPS, ÉS CSAK FULLHD JÖHET SZÓBA!

Omega Testamentum

(#14284) TIT


TIT
veterán

Jó márkának nem kell reklám.
Samut,lg-t se azért reklámozzák mert jó,de legalább unalmas.

(#14285) hedgehog válasza zolmesz (#14278) üzenetére


hedgehog
senior tag

nekem egy régi 80GB laptopvinyó van egy kis usb-s házban, max usb 2-es lehet... nem panaszkodott és simán működik rajta a megállítás, visszatekerés, felvétel

-- aka p3d3str1an

(#14286) #94529552 válasza TIT (#14284) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azért a Philips is bevezethetné már a helyszíni, 1 napos javítást Legalább BP.-en.

(#14287) sirály69 válasza #94529552 (#14286) üzenetére


sirály69
őstag

Csak ne kivételezzünk...! :DDD
Vidéken is 1 napon belüli javítást!

Szerver Hosting Debrecenben

(#14288) zolmesz válasza hedgehog (#14285) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én is egy laptop-ból kivett, usb házba tett vinyóval próbálkoztam, de arra is azt írta ki formázás után/közben, hogy nem megfelelő, sőt, utána le is fagyasztotta a TV-t, csak konnektorból való kihúzással tudtam észhez téríteni.
Egy 8 GB-os pendrive-nak már csak az írási sebességére hivatkozott, az azért nem volt jó, ezért gondoltam, inkább megkérdezem, hátha valakinek van pontos adata.
És egyébként mennyire kell komolyan venni, ha azt írja, hogy legalább 250 GB-os vinyó kell neki a felvételhez?
Ezt figyeli is, és ha kisebbet teszek bele, arra is reklamálna? Mert a leírásban olyat is olvastam, hogy legalább 32 GB üres hely kell neki a felvételhez. Na most akkor melyik a mérvadó?
A set-top-box-os rendszerrel nem kellett ennyit vacakolni, ezt a mediacard-os "csak TV van" dolgot még tanulnom kell :)

(#14289) maxatesz válasza zolmesz (#14288) üzenetére


maxatesz
tag

Nekem az USB 3-as GYORS pendrive-ért (32GB) is reklamált hogy túl kicsi a tárhely :D
-egy próbát megér mondom , legalább kipróbálom, de sajna :(
Sokszor jó lenne felvenni, de azért minimum egy 250GB -os tányéros meghajtó azazé naaaa :)) kicsit erős nem?
Lehet egyszer kölcsönkérek eggyet aztán kipróbálom , de venni ezért nem fogok...

[ Szerkesztve ]

(#14290) hedgehog válasza zolmesz (#14288) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az én 80GB-osmra nem reklamált egy szót se, szépen működik (én is meglepődtem).
A felvételt még csak kipróbáltam (vagyis max 2-3 percnyit vettem fel), de a stop és visszatekerés teljesen jól működött (múltkor elröhögtünk valami műsor közben egy fél mondatot amire aztán kíváncsi lettem, és vissza tudtam tekerni addig... mondjuk ez is kb. 5 perc volt, szóval nem tudom mennyit rögzít menet közben).

Egyébként érdekes ez a lefagyás, nekem nem csinált ilyesmit, pedig az a ház amiben van nem túl acélos, a laptopom csak minden 2-3. bedugásra ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#14291) Monya78


Monya78
veterán

Philips 42Pfl7008 tévémen: GB korlátokat nem tapasztaltam

Régebben 32Gb-os lassú 10mb/s írású usb2-es pendrivet használtam felvétel céljából, (kettőt már kinyírt a tv), a harmadikat már azért nem használom, mert a HD-s adásokat szaggatva vette fel, SD megy szépen

Most egy 16Gb-os USB3-as gyors pendrive van rákötve, ezzel semmi baj. HD-t is szépen veszi...

[ Szerkesztve ]

(#14292) TIT válasza #94529552 (#14286) üzenetére


TIT
veterán

Régebben volt ilyen,de ha tudja biztos megcsinálja helyszínen.

(#14293) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Mégis megtaláltam az ide vonatkozó részt a leírásban, csak elsőre nem tűnt fel.

"Szüneteltetés:
Az adás szüneteltetéséhez USB 2.0-kompatibilis, legalább 32 GB szabad területtel rendelkező
merevlemezre van szükség."
(ez érdekes, mert a TV-n az jelent meg a beüzemeléskor, hogy 4 GB-os is elég, de akkor ezért nem volt neki elég a 8 GB-os pendrive-om)

"Rögzítés:
Az adás szüneteltetéséhez és rögzítéséhez legalább 250 GB szabad lemezterületre van szükség."
(a tárhely még meglett volna, de valamiért nem tetszett neki az, amit rákötöttem)

És a műszaki leírás szerint a TV-n USB 2.0-ás csatlakozók vannak, szóval akkor nem kell feltétlen 3.0-ás tárolót venni, ha éppen nem lenne otthon :)
Akkor este még kipróbálok másik vinyót, és egy nagyobb pendrive-ot.

(#14294) Pokolika


Pokolika
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki erről a készülékről nyilatkozni?
46PFL4358H/12 3D
Másodlagos tv lenne monitor szerepben is.
Köszi előre is!

(#14295) ravebp


ravebp
senior tag

Sziaztok. Új vagyok errefele, ezért szertnék egy kis segítséget kérni.
Pár napja vásároltam egy 55ös full hd ambilightos version-t, (55pfk6510), és nézem, hogy android csak 720p-n fut...
Lehet, hogy volt már téma, de asszony közben szült, úgyhogy sajnos nincs időm keresgélni, ezért kérem a segítséget.
Ezek szerint csak a külső eszközök tudnak full HD-t? Kodi is csak 720p?
Ez így azért nem túl korrekt, hisz hát ez akkor nem egy full hd smart tv csak egy hd-s.
Lehet vmit csinálni?
Át lehet vhogyállítani a resolutiont? vagy vigyem vissza?
Minden tanács infó érdekel :)
Köszönöm előre is :)

Rave

(#14296) SANKADI válasza ravebp (#14295) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Szia, azt hogyan állapítottad meg hogy 720P-n fut? Mit értesz azon, hogy az android fut 720p-n?
Az a TV full HD felbontású (1920 x 1080p) TV, a FULL HD műsor 1080p-n kell hogy menjen.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#14297) ravebp válasza SANKADI (#14296) üzenetére


ravebp
senior tag

De nem így van.bemész a settingsbe ott is írja, ha letöltöd a deceloper toolst az is megmondja,sőt a feltelepített kodi is megmondja.pont ez az aggasztó

Rave

(#14298) ptamas88 válasza ravebp (#14297) üzenetére


ptamas88
tag

az android felület fut 720p-n, ha valamilyen filmet elindítasz az már a film felbontásán fut.

Sony XPERIA S -> LG G2 -> Samsung S7 edge, Dell Inspiron 15R

(#14299) ravebp válasza ptamas88 (#14298) üzenetére


ravebp
senior tag

Sztem ez nem így van.hisz a program azt látja h a megjelenítő hd felbontású.látszik is a különbség a külön media player és a tvn lehátszott között.az android maga mondja a lejátszónak h ez egy hd resolution.így hiába raksz be egy filmet full hdben.persze ha külön boxról hdmin keresztül már tudod full hd ben.de az androidos program honnan tudna h full hd a panel ha azt az infot kapja h nem az??

Rave

(#14300) ptamas88 válasza ravebp (#14299) üzenetére


ptamas88
tag

közepesen értem amit írsz, de egyrészt nálam gond nélkül játssza a Kodi is a full hd-t, másrészt mit jelent hogy külső boxról indítasz filmet? Milyen esetben nem onnan indítasz? legalábbis nekem 0 film van a tv saját x gb-os (nekem pl 8 gb) merevlemezén. és az utolsó mondat meg teljesen értelmetlen, az androidos program tudja, hogy full hd a panel, csak maga a launcher nem tud 720p-nél többet. ettől függetlenül minden app már a saját natív felbontásán fut, az android nem redukálja azt le.

Sony XPERIA S -> LG G2 -> Samsung S7 edge, Dell Inspiron 15R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.