Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#223) ladlac


ladlac
tag

Üdv!

A következő lenne a problémám. 640-es WD winchester, 80/516 (rendszer/adat) arányban megosztva. A 80-ason csak az XP volt meg pár fontosabb program (ehhez sok a 80 giga). Ezért úgy gondoltam, hogy Partition Magic-kel felosztom 200/420 arányba, és akkor a C: -re kerül minden, amit telepíteni kell. (Évekkel ezelőtt jártam úgy egy másik gépen, hogy a C: volt a rendszer, D: pedig adat plusz oda telepítettem a játékokat, a C: -t újra kellett rakni, azután a programok telepítése/törlése listában nem voltak ott a játékok, és sok el sem indult. Ezért akarok minden telepített dolgot a C: -re rakni.)

Viszont ugye most a C: -n van az op.renszer, így - mint utólag megtudtam - ezzel nem sokat tud kezdeni a PM. Persze nem tudtam, először használtam PM-et, megfagyott a folyamat közepén úgy tűnt a D: el is szállt, de hálistennek egy restart utáni CHKDSK megoldotta a problémát.

Van valakinek bármilyen ötlete, hogy mit tudnék ezzel kezdeni? Csak az a megoldás jöhet szóba, hogy PM-ISO-t készíteni, azzal indítani a rendszert, és úgy megváltoztatni az arányokat? De valami olyat is dobott már ki a google, hogy elvileg ilyen sem kellene, mert miután megadom az arányokat, újraindul a gép, és az XP betöltése előtt a PM ezt meg tudja csinálni. De ehhez mit kell beállítani, ill. miért nem csinálja automatikusan?

Egyáltalán jó ötlet ez a rendszer+telepített dologok / adat felosztás? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.