Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Sajnos úgy látom ez a téma eddig senkit nem foglalkoztatott a fórumokban, gondoltam nyitok egy új témát róla.
Ózongenerátor vásárlás előtt állok, mert nagyon penészes a lakás, illetve poratka allergiám is van még hozzá.
Úgy döntöttem megpróbálom ezzel jobbá tenni az életünket. Ráadásul az autóhoz is jó lesz a klímát tisztítani, nem kerül majd évente egy tízesbe kb.

Van valakinek erről tapasztalata vagy halott e már esetleg erről valamit, ismerőse használja e otthon a lakás fertőtlenítésére?

Túl sok mindent nem lehet erről olvasni a neten, főleg csak olyan honlapokon ahol el árulják is az eszközöket, de magánemberek tapasztalatát nem látom sehol.

(#2) Pulsar válasza NdrewSunix (#1) üzenetére


Pulsar
veterán

Én azt javaslom ne vegyél, ha van egy kis barkácsolási hajlamod, kb 10-15e forintból össze lehet rakni.

ez pl egy elég jó lírás

[ Szerkesztve ]

(#3) lev258 válasza NdrewSunix (#1) üzenetére


lev258
veterán

Remélem azzal tisztában vagy, hogy egészségre káros gáz. Tehát épületek fertőtlenítésére, kellemetlen szagok megszüntetésére csakis a bent tartózkodók távozása után használják. Aztán pedig ki kell szellőztetni rendesen.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) NdrewSunix válasza Pulsar (#2) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megvettem végül, mert simán visszahozza az árát, már ha csak a kocsira használnám is.

(#5) NdrewSunix válasza lev258 (#3) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Igen, köszönöm azért a tájékoztatást!

(#6) Pulsar válasza NdrewSunix (#4) üzenetére


Pulsar
veterán

És milyet vettél és hol ha szabad tudni? :)

(#7) Nikaré


Nikaré
őstag

Nagyon beállt ez a topik.
Ennyire nem használ ilyen eszközt senki?

(#8) NdrewSunix válasza Nikaré (#7) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én igen. 😊

(#9) NdrewSunix válasza Pulsar (#6) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ezt vásároltam egészen pontosan és itt:

https://www.expondo.hu/ulsonix-ozongenerator-5-000-mg-h-65-w-10050056

Azóta használtam többször már kocsiban és a szobákban is. Teszi a dolgát, azaz fertőtlenít és szagtalanít erősen.

(#10) at11


at11
tag

Haligali!

Ilyet vettem és nagyon bevált! 3 év garis, a cigiszagot tükéletesen kiszedte, ilyet még nem tapasztaltam.

[silver 4000 ózongenerátor]

(#12) at11


at11
tag

Hát nem túl aktív a fórum, de azért megmutatom, ilyet vettem : Chrome 28000
Vállalkozni fogok vele, egy hónap alatt visszajön az ára. Sőt, két hét alatt. Ózonos fertőtlenítés. Csinálom a honlapot hozzá.

(#13) NdrewSunix válasza at11 (#12) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Raktárakat fogsz fertőtleníteni vele? :D
Mondjuk amilyen magas árat kérnek már egy vacak autó utastér fertőtlenítésért is manapság, simán alá lehet menni és abból visszajön az eszköz ára. Rövid időn belül.

(#14) at11


at11
tag

Ezzel egy autó fertőtlenítése 5 perc ;)
Hamar megtérül, ha csak 5000Ft is.

egy hét és megtérül a készülék. De legyen kettő. Akkor is rendben van.

(#15) Lortech


Lortech
addikt

Én egy ilyet vettem német amazonról, hétfőn rendeltem, ma meg is jött.
Egyszerű mint a faék, működni látszik.
[link]

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#16) hati68


hati68
friss újonc

Mostanában sokan a vírus miatt veszik, de azzal számolni, hogy ez egy erős,egészségre káros gáz, ha lakásba használja az ember, ajánlott kívül maradnio. Autóba naponta használom, lakásba alkalomadtán, amikor jönnek-mennek vendégek. Itt jókat lehet olvasni az ózongenerátor működésről: https://ozongeneratorshop.hu/2020/10/13/hogyan-mukodik-az-ozongenerator/

[ Szerkesztve ]

(#17) NdrewSunix válasza hati68 (#16) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi a linket, hasznos én fontos infókat tartalmaz!

(#18) at11


at11
tag

Érdekes infók vannak itt is : https://www.detektorbolt.hu/ozonegenerator-milyet-vegyek

(#19) NdrewSunix válasza at11 (#18) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez is nagyon jó, köszi!

(#20) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

Érdeklődnék tőled, hogy a két éve vásárolt Ulsonix géped megfelelően működik-e még? Megdöbbentően olcsóbb az itthoni forgalmazóktól kapható készülékeknél, így elsőre kicsit gyanús. Sokat használtad? Köszi a választ!

(#21) NdrewSunix válasza nagypasztor (#20) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szia!

Egyelőre működik, de nem használom minden nap vagy minden héten. Kizárólag saját lakásban vagy autóban.

(#22) nagypasztor


nagypasztor
tag

Köszönöm!
Igazából nekem is csak saját lakás penész- és rovartalanítására kellene havonta, vagy kb 2 hetente. Meg max a közvetlen család ingatlanjainak fertőtlenítésére. Illetve az autó, garázs lakóinak írtására. Kevés visszajelzés olvasható róla más forrásokból. Talán csak az amazonon lelhető fel néhány értékelés, ami tényleg valós. Nagyon elszúrni nem igazán lehet egy ilyen készüléket, ha jól van megtervezve, csak kérdés, hogy a kerámialap anyagminősége milyen, ami ugyebár a lelke. Mondjuk ilyen felhasználási céllal lehet, hogy 5-10 évre is kielégíti az igényeket, de tényleg döbbenet, hogy fele annyiért árulják, mint a legtöbb magyar cég által gyártott, vagy forgalmazott készülékeket.
Ha a szagokat eltünteti, és nem maradnak meg utána élőlények, akkor biztosan megfelelő a minősége. CE minősítése van, ugye? Arról nem találtam infót. Tényleg lengyel gyártmány, vagy csak ők forgalmazzák?

(#23) NdrewSunix válasza nagypasztor (#22) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A szagokat eltünteti, igen hatásos. A macskát még nem felejtettük bent, így nem tudom mennyire tünteti el az élőlényeket. :)
Pókok nem nagyon vannak a házban az biztos.
Hogy ki gyártja nem tudom. Ezzel eddig nem foglalkoztam túlzottan.
Van egy lengyel gyártmányú hősugárzónk, úgy 4 éve jól működik. Persze ebből kiindulni nem biztos, hogy lehet vagy érdemes.

(#24) nagypasztor


nagypasztor
tag

Nekünk sajnos egy portetű nevű kártevő jött be a közeli régi, beteg fákról a 3 éves lakásunkba, és a falon sárgás-szürkés foltokat hagynak a petéikkel és az ürülékükkel. Ezeket szeretnénk elsősorban eltüntetni, illetve a kialakuló penésztelepeket pusztítanánk a nyílászárók környékén. Sajnos nem a legjobb minőség lett beépítve, így nagy hidegben sok a páralecsapódás, ahol egy-két hét alatt elindul a penészképződés.
Köszi még egyszer a választ! Valószínűleg beruházunk egy 10g/órásba.

(#25) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok. Van egy 28G s ozon generátorom. Betettem a a szobába de 30 perc használat után olyan mint ha fehér füst lett volna bent. Ez normális?

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#26) NdrewSunix válasza laslie92 (#25) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

28G -s? Az már szép. Ipari eszköz.
Amúgy igen, ilyen füst szerű látható egy ideig ózonozás után.
Én egy kisebb szobában szoktam 30 percet használni az 5G -s generátorom. Aztán várni utána még legalább ennyit, majd szellőztetés.

(#27) laslie92 válasza NdrewSunix (#26) üzenetére


laslie92
senior tag

Legalábbis ez van ráírva. 35 ezer forintos kínai vacak. 4db lapka van benne. Elég gagyinak néz ki de ezek szerint működik.

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#28) NdrewSunix válasza laslie92 (#27) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nagyon jellegzetes szaga van az ózonnak, kell is egy kis idő amíg minden bútorból eltávozik.

(#29) Nikaré válasza laslie92 (#27) üzenetére


Nikaré
őstag

Linket tudsz küldeni, hogy ez melyik?

(#30) NdrewSunix válasza Nikaré (#29) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én találtam hasonlót még olcsóbban is:
[link]
Mondjuk én nem merném megvenni.

(#31) nagypasztor válasza NdrewSunix (#28) üzenetére


nagypasztor
tag

Ez kicsit fura azért. 30 perc a felezési ideje, tehát 2 óra elteltével szellőztetés nélkül is 6% körülre kell visszaesnie a kibocsátott ózon mennyiségének.
Megrendeltem az expondo-ról a 10g-os verziót. Első használatot követően még több, mint 10 óra elteltével is olyan éktelen szaga van a párnáknak, matracoknak, textiliáknak a szobában, mintha valami ráégett műanyag, vagy festék füstje rárakódott volna.
Vártam egy ideig, amíg kinyitottam a lakást, és több, mint masfél órát szellőztettem az egészet, de még most is érezni.
Nálad erősebb volt a szag az első használat után, mint később, vagy ez az Ulsonix ennyire gagyi minőség lenne? Bár súlyra, kialakításra nem annak tűnik.

(#32) nagypasztor


nagypasztor
tag

Tegnap írtam az ügyfélszolgálatuknak. Nagyon készségesen válaszoltak, azt írták, hogy nem kellene erős szagnak maradnia. Kérték, hogy ne használjuk, elszállítják és hoznak helyette másikat.Ez így egész korrekt. :C

(#33) NdrewSunix válasza nagypasztor (#32) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Eleinte számunkra is zavaró volt az ózonszag. A bútoroknak kell azért egy éjszaka kb mire teljesen elmegy belőle. Maga az ózon eleve egy erősen szúrós szagú gáz, szóval ha te bedurrantasz a 10G-s generátorral egy szobába, ott azért az garantáltan "rendet" tesz. :)
Ráégett műanyagot nem tapasztaltam azért, kimondotta olyan szaga van a bútornak, ruháknak, mint maga a gáz, semmi más.
Mi úgy szoktuk, hogy inkább délelőtt csináljuk meg, hogy estére már ne legyen zavaró a szag. Főleg olyan helyiségben ahol alszunk is esetleg. Kell a legalább 12 óra, ha a szövetet rendesen átjárta az ózon. Én azt tapasztaltam.

(#34) nagypasztor válasza NdrewSunix (#33) üzenetére


nagypasztor
tag

Értem. Viszont ha a szag ott maradt, akkor a gáz is jelen van, nem? A gáz jellemzője a bűz, hiszen onnan kapta a nevét. Az viszont nem túl kóser, mert marhára nagy gubancot tud okozni a tüdőnkben!
Szóval nagyon remélem, hogy valami legéett festék, vagy ragasztó volt a felelős a szagért, mert nem szívesen kísérletezem két pici gyerek jelenlétében. Sőt, a magunk egészsége sem játék ezzel a géppel.
De lehet, hogy a kémia működik máshogy nálunk. :DDD
A feleségem vegyészmérnök, bizonygatta, hogy abból már nem maradhatott semmi estére, de én csak be vagyok tojva. :))

(#35) Nikaré válasza nagypasztor (#34) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Vegyészmérnökkel ne vitatkozz ilyen témában! :N
Azt az ózon "szagot" én is érzem még másnap is, de nem gondolom, hogy egy alapos szellőztetés (akár többször) egymás után lenne annyi gáz molekula ami káros lenne már.

(#36) NdrewSunix válasza nagypasztor (#34) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Nézd mi még életben vagyunk. Viccet félretéve, egyet kell értsek Nikaré fórumtárssal.
Hát még egy vegyészmérnökkel.
Az a nagyon kevés gáz ami megbújik a szövetben szerintem amint utat tör magának már át is alakul oxigénné. Vannak fali, konnektoros ózongenerátorok, szagtalanítóként funkcionálnak. Azoknál ki sem kell menni a helyiségből, mert olyan kicsi az ózonképződés, hogy ártalmatlan.

Itt ezzel azonban nem értek egyet, de szerintem a feleséged sem:

"Viszont ha a szag ott maradt, akkor a gáz is jelen van, nem? A gáz jellemzője a bűz"

A gáz nagyon sok esetben nem büdös vagy érzékelhető az ember számára.

(#37) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

[Rendeltem egy ilyen ózongenerátort.]

Elsősorban az autó klímáját szertném kitisztítani vele évente kb. 2 alkalommal.
De kipróbálnám ha már van a lakásban is.

Ez szerintetek mennyire jó vétel?
Ill. mennyire jó ez a gép?

[ Szerkesztve ]

(#38) NdrewSunix válasza modflow (#37) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szia!

Gyanúsan olcsó a teljesítményéhez képest szerintem. Legyen róla számla mindenképp, azt javaslom neked.

(#39) modflow válasza NdrewSunix (#38) üzenetére


modflow
veterán

Számla remélem, hogy alap, mert magyar bolt és 1 év gari van rá.

Egyéb tanácsot tudsz adni?
Pl. ha szobában menne, tényleg kell hozzá járatni egy ventillátort?

(#40) NdrewSunix válasza modflow (#39) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Én nem szoktam ventilátort használni külön még. Szépen átjárja így is az ózon a helyiséget.
Kocsinál elindítom a motort és a légkondit, majd belsö keringetésre állítom. 15-20p

(#41) modflow válasza NdrewSunix (#40) üzenetére


modflow
veterán

A kocsit azt tudom, de egy pl. 25 m2-es szobában hogy járja be az egész szobát?
Ill. azt is olvasom, hogy bizonyos készülék túlmelegszik és még az ózonlapot is tönkreteszi.
Ez igaz?

(#42) Nikaré válasza modflow (#41) üzenetére


Nikaré
őstag

Elképzelhető, főleg a kétoldalas lapoknál, de a nagyobb teljesítményűekben kell lennie ventilátornak.

(#43) NdrewSunix válasza Nikaré (#42) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Az én 5g-s ózongenerátoromban is van már ventilátor. Amelyikben nincs a melegedés ellen védelem, azt meg sem szabad venni.

modflow,
A tiedről még egy képet sem találok a honlapon. Se márkajelzést, egyebet amire rá lehetne keresni. Nagyon gyanús nekem.

[ Szerkesztve ]

(#44) modflow válasza NdrewSunix (#43) üzenetére


modflow
veterán

[Ez lenne az.]

[ Szerkesztve ]

(#45) Monya78 válasza modflow (#44) üzenetére


Monya78
veterán

Hasonlót nézegettem az alin: [link]

De lehet inkább magyar bolti garisat nézek, kisebb teljesítményűt...

(#46) NdrewSunix válasza Monya78 (#45) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szerintem ez ugyanaz, gondolom innen megveszik harmadáron és eladják szép haszonnal. Amivel nem lenne végülis baj, ha megbízható lenne, de eleve gyanús ez a nagyon nagy teljeítmény ebben az árban, még a viszonteladói árnál is.
Amúgy egy 25 négyzetméteres szoba ózonozására elég egy 5g/h -s generátor is.
Én nem merném megvenni. Ezért az árért lehet venni kisebb teljesítményűt, de megbízhatóbb helyről véleményem szerint.

(#47) modflow válasza NdrewSunix (#46) üzenetére


modflow
veterán

De miért nem mernéd megvenni?
Mi lehet a baj?

(#48) Monya78 válasza NdrewSunix (#46) üzenetére


Monya78
veterán

Pl ez? Magyar garis...relatíve olcsó [link]

(#49) NdrewSunix válasza modflow (#47) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ez olyan kb, mint egy olcsó számítógép tápegység. Abból is lehet olcsóbbat venni, de ne csodálkozzunk ha leég, mert az alkatrészek minősége nagyon silány. Ha szerencséd van csak az egyéb hardverek égnek ki és nem az egész ház.
Nem minden elektronikai eszköz rossz ami olcsó, de ami olcsó és e mellett még akkora a teljesítménye, mint egy 200 000 Ft-os eszköznek, az véleményem szerint bőven ad okot gyanúra.

#48Monya78

Nekem pont ilyen van, nagyon szépen teszi a dolgát, most már évek óta. Segítőkészek kérdés esetén, több év garanciát adnak, egy komolyabb cég áll mögöttük, nem egy mezei EV, aki kínából rendel és adja el busás haszonnal a vackokat.

(#50) modflow válasza NdrewSunix (#49) üzenetére


modflow
veterán

Értem.
De ezt csupán 15-20 percig fogom működtetni, és ott leszek mellette.

Azért az csak durva lenne, ha egy hivatalosan magyar boltból vásárolt eszközzel ilyen gond lenne, nem?
Fogyasztóvedelem hol van, veszélyes áru árusítása esetén?

Amíg ezt a hsz-t írtam, pont meg is érkezett. :)
Lefertőtlenítettem kezdetnek. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.