Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 33 [Szerkesztve] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4951) tütüke válasza tildy (#4950) üzenetére


tütüke
tag

És elforditotta valaki azt a kapcsolót?

mod: a lehetőség gyakran megvan, csak kár, hogy az emberek ritkán élnek vele. Arra is megvolt a lehetőség, hogy lefujják az egész rendezvényt. Bizonyára sokan hazamentek volna, ha valami szavahihető ember ott terem, és elmondja, mi a szitu.
Én csak annak örülök, hogy a tesómék meguszták néhány kékfolttal, és sérüléssel. Nagyobb bajuk is lehetett volna.


[Szerkesztve]

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#4952) tildy válasza tütüke (#4951) üzenetére


tildy
nagyúr

Lett volna rá lehetősége. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4953) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Mindekimeguszta szerencsesen???
En szerencsere a Z tetejen nagyon jo elvoltam, fedett hejejn, szamunkra csak annyi votl a megraszkodtatads, hoyg az ablakokat majdnem benyomta aszel:- ((( /kivalo aluminiumioari muka:- (((/
de szep pusztitas votl itt ben egyetemen belul is:- ((( majd felteszem a st elotti patkoloban kidot facskat nem egy akarmijjen latvany:- ((( amugy ejszka az egetem belseje mint csatater, raadasula goldman-erste kozotti almenyezetet is megbontotta a szel:- (((
amugy a tuzijatek csodas volt, nekunk az omlo esso miatt kab 6-8 perc maradt ki, amugy onan fentrol a varos maga volt a csoda...
amugy szornyuseg hogy embrek kelel tmeghalniuk:- ((( /a bigatv pont arro beszelt e0otte mialeto elindultuibnk, hogy eddgi meg nagy balhe nem votl, moat sajno slett:- (((/

udv

neduddki

p.s. amugy eyertek azzal hogy e kele tvl na haasztani a kezdest a nepet eltereni erre+arra es csak utanna kezdeni, amugy az idojarasjeltesekben tenyegl szerepel hogy 9-kor valtozik a hejjzet, csak mongyuk orkant ne miertek csak essot /retekrol felvetrle kerult musor miatt az iedojaras es aszt vegigesztem,./

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4954) emvy válasza neduddki (#4953) üzenetére


emvy
nagyúr

Én a Várban voltam, szerencsére zárt helyen (a Mátyás-templom mellett). A fagyiárusok ernyőit szépen vitte a szél...

while (!sleep) sheep++;

(#4955) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Megpróbálom leírni a tegnap este tapasztaltakat - túlzások nélkül, amolyan prózai sorokban, ahogy egy újságírótól illik:)

Tegnap már a Csepelről a belváros felé közlekedő tömegből is elegünk lett, pedig hol voltunk még a starttól. A HÉV-en tömegnyomor, hirtelen mindenki ugyanazzal a 6 kocsis szerelvénnyel akart bejutni a Boráros térig, holott a vonat 10 percenként jár...Folyamatos szúnyoghesegetés után befutottunk a Petőfi-híd pesti hídfőjénél lévő végállomásra és amolyan naív pillantásokat vetettünk a közelben lévő McDonald's gyorsétteremre, pedig júl tudtuk esélyünk sincs már bejutni oda.
Fél kilenc múlt öt perccel. Szerencsére a tömegen nem kellett keresztül verekedni magunkat, mert azok inkább az útszéli árusokkal voltak elfoglalva, akik a világító cumitól kezdve a villogó nyakékig mindent árultak. Még nem ütött háromnegyedet az óra, már fent voltunk a Petőfi-hídon és megpróbáltunk olyan helyet foglalni, ahol a mellettem szorosan álló hölgyemény is kilát a tömeg feje fölött, elvégre nem mindenki születik ilyen langalétának...Már ilyenkor tömve volt az építmény kiskurú tinédzserekkel, akik a Garrone-t és a sört iszogatva próbáltak kitűnni a tömegből.
Telefonhívást kaptam. Egyik kedves barátommal találkozót beszéltünk meg az ünnepség vége után a Boráros téren, amolyan beszélgetés céljából. Ők az Erzsébet híd pesti lábánál ácsorogtak, várva a nagy látványosságot. Ahogy letettem a telefont motoros járőrök szirénája hallatszott, kis sebességgel ugyan, de végigmentek a hídon, megállásra nem volt okuk. Az egy szem Suzukinál is kisebb sürgősségi autó is a helyén volt, stílszerűen dőlt belőle az mp3 formátumban tárolt zene.
Még mindig csak kémleltük az eget, amikor furcsa jelenségre lettünk figyelmesek. Nem tudtuk először beazonosítani, de mint kiderült hatalmas villámokról van szó, mélyen a felhők és a Sándor Palota mögött. Aggodalomra semmi ok, majd elmegy, elvégre egy Tűzijátékot mi szakíthat félbe...?
Mindenféle csinnadratta nélkül fellőtték az első rakétákat, a pirosat, a fehéret és a zöldet. A Szabadság-hídról is megkezdték az égi látványosságok osztását, kezdett a hangulat a tetőfokára hágni.
Furcsa neszre lettem figyelmes. Egy körülöttem tébláboló női hang esőt kiáltott amolyan visszafogott hangon - mi nem éreztünk semmit, pedig a távolság 10 méternél is kisebb volt. Aztán megérkezett az, amitől mindenki tartott - a szél...
A híd - ahogyan az illik - gyönyörűen fel volt díszítve nemzeti zászlók tucatjával, minden póznára jutott egy. Ugyan a póznák még mindig feszülten figyelték az eseményt, a lobogók már javában keringtek a levegőben, jelezvén, hogy itt viszont vihar lesz. A Gellért-hegyről indított rakétákból már alig lehetett látni valamit, a poros felhő gyakorlatilag mindent kitakart.
Most már mi is éreztük azt, amit a pár perccel ezelőtti női hang mondott - esik az eső. No nem nagyon, éppen csak apró cseppekben, így túlzott optimizmusomra hivatkozva úgy döntöttem, hogy várjuk ki a végét, hátha elvonulnak a felhők - persze nem így lett. Az orkán erejű széllel egy időben megérkezett a jéghideg eső is és a híd porából saras csapadékot gyúrt, amely vízszintesen esett a bámészkodók legnagyobb bánatára. Az építmény közepén álltunk, így sebes léptekkel elkezdtünk futni az alig 200 méterre lévő villamos megállóba. Sajnos szembesülniük kellett a vagány tizenéveseknek is azzal a ténnyel, hogy esőben az elhajított és szétszórt üvegek bizony nagyon nagy veszélyt rejtenek magukban. Mi is ezeket kerülgetve közelítettünk az áhított cél felé több-kevesebb sikerrel. Éreztem, hogy eltalált egy szél által felkapott üveg, de csak szaladtunk előre, nem volt idő a bámészkodásra, hiszen már így is csavarni lehetett a ruhánkból a vizet. Bármerre néztünk, csak sötétséget láttunk, amolyan filmbe illő világvége hangulat kezdett kibontakozni.
Pár perc alatt elértük a Boráros téri megállót és akárcsak mindenki a környéken, mi is megrohamoztuk a lejárót, amit addigra már ellepett a tömeg. Az esőtől semmit nem láttunk, én is csak emlékezetből haladtam a tömeg után. Nagy nehezen leértünk a 2-es villamos megállójába, ahol a dohányosok már vigyorgó arccal szívták a megunhatatlan cigarettát. Sajnos a hideg esőnek meglett az eredménye - elkezdtem fázni. A füstös életmód sem az én kenyerem, így az is rátett egy lapáttal, éreztem, hogy a rosszullét kerülget, így más menedék után néztünk. Ugyan a közelben lévő aluljáró már tömve volt emberekkel, de láttuk, hogy a lépcsők fedett részein még van egy ujjnyi hely, így átszaladtunk oda. Itt még nagyobb volt a bűz, ráadásul egy véres fejjel fekvő nőt is megpillantottunk, akit körbeálltak fiatalok, de ő elhajtotta őket, megtagadván a segítséget.
Itt sem bírtuk sokáig, hallottuk, hogy megérkezett az immáron második HÉV szerelvény is, így feltörtünk a felszínre és utunkat a vonat felé irányítottuk. Megnyugvást csak az nyújtott, amikor a két fémajtó bezárult és a szerelvény elindult...

[Szerkesztve]

(#4956) QuarK válasza neduddki (#4953) üzenetére


QuarK
senior tag

jah, ezt is tuleltem egeszben (csalanba nem ut a menyku). viszonylag hamar sikerult elkaszalodni a keletiig; aztan kocsival ertunk jottek.

--

es a melot is atveszeltem, salala.

ladybug: nem tudom, kukkangatsz-e ide (tudom, kuldhetnek e-mailt is, de ez most konnyebb, meg kulonben is); de ma este felkuszok msnre, reg beszeltunk, valthatnank par szot.

vladimirr: ejfelkor gornyedes gep elott, orafelvetel, miegymas?

mas most nem jut eszembe; de azert orvendtem a szerencsenek; meg mindenki akinek koszonnek (polo a telapo is), vegye ugy, hogy bekoszontem joember modjara.

(#4957) Rive válasza parandroid (#4935) üzenetére


Rive
veterán

Egyébként már délelőtt volt cikk az indexen..
Mittudoménmelyik rádión már dél körültől nagyjából óránként bemondták, hogy viharok várhatók, Bp.-n nagyjából kilenc magasságában. A dolog várható ereje meg elég jól érződött az ember bőrén.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#4958) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Szeritnek 30 szk kek rozsat honan lenne rdemes beszereni???
esetleg vlaki egy jo akvariszrika boltot nem-e tud ahol hozzaerotn eldnmak egy amatornek egy normalisabb tekno-t???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4959) Arnold2


Arnold2
őstag

Hmm, most nézem a német RTL-t. Oda is bekerült,hogy mi történt az este.

(#4960) lúzer válasza Arnold2 (#4959) üzenetére


lúzer
veterán

Ott mit mondanak, mutatnak?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4961) Arnold2 válasza lúzer (#4960) üzenetére


Arnold2
őstag

Csupám ilyen egy perces hír volt. Mondták hogy nagy felhőszakadás volt,legalább 3 halott, köztük egy 12 éves kislány akire rádölt egy fa.Sok embert még most is keresnek. S mindez egy nemzeti ünnepség alatt történt tűzíjáték fellövés alatt történt,amint cirka 1millió ember láthatott.
Közben mutatták ahogy egy fémkoporsót toltak be a mentőbe,az embereket ahogy futnak,aluljáróba keresnek menedéket,Lánchídnál a rendörséget,s egy kicsit a tüzijátékot.

[Szerkesztve]

(#4962) lúzer válasza Arnold2 (#4961) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4963) pussy_cat válasza Racecam (#4949) üzenetére


pussy_cat
tag

Hát az úgy történik, hogy begépelem a szöveget, bepöttyölöm egy kattal a ''off topic''-ot és lejokézom:)
Az Én kedvesem nagyon elszánt moderátor ahoz, hogy segítsen nekem, már topikomat is zárt be... :((( , de ez így van rendjén :)

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#4964) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Filmnézés egész nap! Esténként meg hetente 2-3 buli, s mindez még sulikezdetig. Áááááh, szép az ééééleeeeeet!!! :DDD

I am having fun staying poor.

(#4965) faster válasza parandroid (#4935) üzenetére


faster
nagyúr

Én azt olvastam, hogy az ominózus bejelentés azért volt komolytalan, mert tornádót emlegetett, miközben erről a tornádóról az OMSZ nem tudott, illetve meteorológusok azt mondták, hogy a tornádó 2-3 órával jelezhető csak előre. Most ez történt, az OMSZ figyelmeztetett, csak az illetékesek, leginkább a szervezőcég, nem foglalkozott vele.

(#4966) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

'Csak azt láttam, hogy testek hevernek mindenfelé'

index.hu hozza a szintet...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4967) ladybug válasza QuarK (#4956) üzenetére


ladybug
őstag

De jó látni. Ok, várlak. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#4968) NorDezs


NorDezs
senior tag

Végre szabin vagyok! Henyélés egész héten.

(#4969) föccer


föccer
nagyúr

Nekem nagy mázlim volt a tegnap estével:

Kedvesem pont tegnap volt Budapesten. Természetesen a hajóval együtt. Megbeszéltük, hogy este fél kilencre végez a szobák esti szervizelésével, és akkor találkozunk a hajó elött, és felsétálunk a Szabadság-hídhoz. Nem mehettünk messze, mert 220-kor indl a hajó pozsonyba. Ott voltam 1/4 9-re. A tömegtől alig találtam meg a ponton-ra vezető rámpát. Lemegyek, egész közel a hejóhoz, hogy Én legyek a legközelebb, hogy mikor zsuzsus kijön, akkor biztosan ne kerüljök el egymást.

1/2 9: sehol

8:35 kezd északról beborulni az ég.
8:40 villámok a Sándor palota mögött. Megjegyzem magamba, hogy itt kib@szitt nagy vihar lesz. Eldöntöm, hogy nem megyünk ki a hídhoz, ha esik, akkor legfeljebb csak Én ázom el amikor mgyek hazafele.

8:45 megjön a kedvesem: 'Bocsi, egy kicsit elhúzódott a szervíz, mert az egyik vendég variált'. Mi lenne, ha itt maradnánk a hajón, mert nem fogunk odaérni. Rendben mondtam én, legalább ebböl nem lett vita.

9:00 Percre pontosan kezdődik a tüzijáték.
9:01 Feltámad a szél
9:05 Elkezd csöpögni az eső <mi fent voltunk a hajó fedélzetén> Modom kedvesemnek, hogy megjött a vihar, nyomás le a fedélközbe. Válasz: maradjunk még. Álljunk be az árnyékoló alá. Jó.
9:08 Brutálisan felerősödik a szél, és elkezd ömleni az eső. -> Menekülés a fedélközbe.

Bentről néztük, hogy a fedélzetről hogy takarít a szél: székek, napágíak úsztak a vízben. Látjuk a pánikoló tömeget akik menekülnek a petőfiről.

Amire elcsendesedik a vihar, addigra vége a tüzijátéknak. Elkötik a hajót a mólóról, az eső még mindig esik. Azt mondják, hogy még kikötnek az5 mólónákl vámellenőrzésre. Amire kikötünk, addigra teljesen elált az eső.

Hazafele menet nézem az utcát, nézerm az embereket. Bemegyek a Westend-be. Valaki a férfi mosdóban a zokniát szárítja. Ő 280 km-utazott, hogy megnézze a tüzijátékot.

A 14 vili még nem jár. Szerencsére nem szakadt a felsővezeték, csak ráesett néhány faág. 5 perc várakozás, és már mehetünk is.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4970) QuarK válasza Motion_Blur (#4966) üzenetére


QuarK
senior tag

csam-csam, hu de rettenetes durva veres katasztrofas... az urnak mar nem tetszett, ami itt folyik, es lesujtott szornyu haragjaval; satobo, satobo...

jottek reggel a telefonok; nem is az elso kerdes, jol vagyok-e; hanem ''eleg felelmetes volt? mint a vilagvege? tapostak egymast az emberek? igen? koponyak tortek? gerincek reccsentek?'' aaaarrrrhhhhhhhhhh...

erdekelte is ott az embert, hogy most egy hule kft, vagy a ''b*zi demszky'', vagy a ''k*rva gyurcsany'', vagy a bela neni szigetszentborzasztorol a felelos, mentette a gyereket.

ladybug: az idopont ketseges, lehet meglesz este kilenc is; foleg, hogy nemsoka meg kicsit at kell orientalnom magam bp egy masik pontjara; meg miegymas; de azert remelem, osszejon. :)

(#4971) Racecam válasza QuarK (#4970) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Üdv. a fedélzeten, jóbarát! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4972) Natasa válasza Sipi (#4946) üzenetére


Natasa
csendes tag

Bizony jó volt! Most mit akarsz néztünk kis tűzijátékot - jó közelről, a hanghatás is nagyon jó volt , dodzsemeztünk és kicsikét jó eláztunk. :)
Hála ezután jó kis mendedéket kaptam meg forró teát, köszönöm szépen. :)
Reggel meg nekem is érdekes volt, a társasház elött nemsokkal kidölt egy nagy fa, teljesen beteritette az utcát keresztbe, át kellett másznom rajta, a villnyoszlopot is kidöntte, a villanyvezeték meg 50 cm-re volt a földtől ugy kellett átmásznom alatta, hogy be tudjak jutni a kapun.


QuarK: Hát te merre jártál? Amugy meg üdv néked! :)

[Szerkesztve]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#4973) erdey_a


erdey_a
őstag

...hahh... látom miről maradtam le. Megy a politika, a vihar, a tüzijáték és a sajnálatos halálesetek összemosása minden szinten. Itt is, az indexen is, mindenhol.

Ha meg hasonló vihar kap el mondjuk egy esküvői menetet, ahol az ara a fa alatt marad, az csak egy lábjegyzet a blikkben.

Végigolvastam minden hozászólást és meg is találtam azokat, amelyekkel azonosulni tudok a témában, így a véleményem csak röviden: ''ezt dobta a gép''.
Nem hiszem, hogy volna felelőse az Úristenen kívül ennek az egésznek. Jól mondja, aki azt mondja, hogy hiába szóltak volna nyóckor, hogy nem lesz tüzijáték, mert jön a vihar, attól még nem ürül ki a placc hipp-hopp. Na meg aztán nem minden sötét felhőből van égszakadás. (lásd 2005 és 2006-os Boglári szüret tüzijátéka villámokkal és fekete felhőkkel, csepp eső és szél nélkül)

Vérboci

(#4974) pussy_cat válasza erdey_a (#4973) üzenetére


pussy_cat
tag

Valahogy nagyon egy véleményen vagyok Veled. Miért kell mindenért a felelősöket keresni, persze van, hogy van értelme.
Abban viszont eltér a véleményünk, hogy ha az ember tudja mi vár rá - történetesen most a vihar - akkor sokkal jobb, ha maga dönt a sorsa felől. Magyarul a szinpadokon, vagy akár milyen megoldási lehetőséggel, de tudatni kellett volna az emberekkel, hogy héj ez várható valamikor este, úgy készüljetek... szerintem...

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#4975) erdey_a válasza pussy_cat (#4974) üzenetére


erdey_a
őstag

Na de ugyan kinek a feladata az időjárási helyzetkép közzététele?
Voltam már focimeccsen, búcsúban, esküvőn, koncerten stb, amit elmosott az eső, soha egyetlen szóval nem mondta senki, hogy esni fog. Illetve előtte nap láttuk a tévében, ennek ellenére bíztunk a szerencsében. Nem jött be, ennyi.

Vérboci

(#4976) faster válasza pussy_cat (#4974) üzenetére


faster
nagyúr

Fehérváron elmaradt a tűzijáték a vihar miatt, Budapesten is ezt kellett volna tenni. Azért fél órával előtte már lehetett volna tudni, hogy milyen erejű avihar, és hogy milyen irányba halad, ha akkor a kivetítőkön elkezdik kiírni, hogy elmarad/vihar lesz, elkezdett volna oszolni a tömeg, és akkor talán nem lett volna ilyen pánik.

(#4977) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Haver azt mondta, hogy amikor elkezdett esni az eső az emberek akkor is kint maradtak, nem mentek fedett helyre. Amikor fák dőltek ki, akkor SEM! mentek el az emberek.

Szal megint kiderült, hogy birka a nép...(a többség!)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4978) Sipi válasza Natasa (#4972) üzenetére


Sipi
addikt

Élveztem én is, nem sokszor él át az ember hasonlót. Minden pont jól jött ki, szinte percre pontos időzítéssel. A menedéket pedig szívesen. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4979) pussy_cat válasza faster (#4976) üzenetére


pussy_cat
tag

Erre gondoltam én is!

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#4980) erdey_a válasza faster (#4976) üzenetére


erdey_a
őstag

Talán 5 vagy 6 évvel ezelőtt voltam tüzijátékot nézni pesten. Jó iső volt, nem volt semmi gáz. De mire moccanni lehetett a műsor után, az bizony nem fél óra volt, de nem is 1. Szerinted 30 perc alatt hazaszivárog a nép? Ugyanmár... gyertek még egy sör belefér. Várjunk egy kicsit, hátha elvonul... nem kell aggódni, ez csak víz... hoztam esernyőt... és a többi, és a többi.

Vérboci

(#4981) VladimirR válasza Natasa (#4972) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''a társasház elött nemsokkal kidölt egy nagy fa, teljesen beteritette az utcát keresztbe, át kellett másznom rajta, a villnyoszlopot is kidöntte, a villanyvezeték meg 50 cm-re volt a földtől ugy kellett átmásznom alatta, hogy be tudjak jutni a kapun.''

errol veletlenul nem keszult film, vagy legalabb egy fotosorozat? ;p

(#4982) faster válasza erdey_a (#4980) üzenetére


faster
nagyúr

Szerinted 30 perc alatt hazaszivárog a nép?

Nem, de nem lett volna akkora a zsúfoltság. Azért ha kiírják, akkor azok, akik gyerekkel mentek ki, elindulnak védettebb helyet keresni. Mindegy, a tűzijátékot minimum leállítani tudni kellett volna, és még erre sem voltak képesek, állítólag sok rakéta nem is gyulladt meg. Egy ismerősöm mesélte, hogy a Lánchídnál felborult valami állvány, ami tüzet szórt, és vízszintesen szórta a szikrákat tovább.

[Szerkesztve]

(#4983) erdey_a válasza faster (#4982) üzenetére


erdey_a
őstag

Te is összemosod a két dolgot. Esőben a tüzijátékot nyugodtan meg lehet tartani. Sőt, a lézersónak még jót is tesz, mert látványosabb. Igaz, hogy most szél is jött, de ez nem okozott problémát szerencsére. Ezt a ''sok rakéta nem gyulladt meg'' c. dolgot meg már vagy 8 pirotechnikus megcáfolta. Ha nem gyullad meg, akkor benne marad a csőben. HA meg már onnan kijött, akkor az a fizika törvényeinek megfelelően fel is robban.
Tény, hogy a szél földközelbe nyomhatja, de most nem ez okozta a gondot.

Azt gondolom, hogy gyerekkel, vagy anélkül, annyi ész mindenkibe szorul, hogy felnéz az égre. De ha nem tette, akkor sincs semmi gond. Legfeljebb megázik. Senki nem tudhatta előre, hogy az esőn kívül hatalmas szél is lesz.
Győrben lakom, a tegnapi vihar tőlünk ment arrafelé. Én fél nyolc körül értem haza, és ahogy becsuktam magam mögött az ajtót, eleredt az eső. Szél nem volt, csak eső. Ugyanakkor rémülten hívott Barátnőm (kb 5-6 kilométerre lakik), hogy náluk szélvihar van. Nálunk meg csak eső volt. Csak azt akarommondani, hogy nem lehet megjósolni a vihar útvonalát és erejét sem.

Lehet hogy lefújják az egészet és egy csepp eső nélkül fél óra alatt elhúz a felhő, vagy épp az ellenkezője.

Vérboci

(#4984) faster válasza erdey_a (#4983) üzenetére


faster
nagyúr

Hagyjuk, nem érted. Semmi kedvem győzködni téged. Senki nem hibás, mindenki jól csinálta, mindent meg lehet magyarázni.

[Szerkesztve]

(#4985) erdey_a válasza faster (#4984) üzenetére


erdey_a
őstag

Szólni lehet, ha jön az eső, de ne verjük el a port senkin azért, mert egy viharban kidőlt fa agyoncsapott pár embert.

Szóval nem erre kellene kihegyezni...
Mert az áldozatok és a sérültek helyzetén csak egy jó sok ''ha'' szócskával teletűzdelt mondat dolgai javíthattak volna.

Ha szólnak, ha leállítják időben, ha nem esik, ha nem fúj, ha nem ott állnak, ha nem esik le a cserép, ha nem dől ki a fa, ha torokgyuszit kapott volna tegnap és otthonmarad.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#4986) faster válasza erdey_a (#4985) üzenetére


faster
nagyúr

Mondom, nem foglak győzködni téged, minden fasza. Tűzijátékot pedig viharban a legcélszerűbb rendezni, mint azt megtudhattuk tőled.

(#4987) tiv83us válasza erdey_a (#4983) üzenetére


tiv83us
veterán

Lehet hogy lefújják az egészet és egy csepp eső nélkül fél óra alatt elhúz a felhő, vagy épp az ellenkezője.

Ha tudom, hogy szelsoseges idojaras, vihar kozeledik es en vagyok a foszervezo, akkor aztmondom, hogy ''inkabb haborogjon a nep 3 napig, de en ezt a tuzijatekot en most sztornozom''. Bar valoszinuleg sok-sok penzebe kerult volna ez a sztorno, meghat megis...
Most viszont ha meg lesz a felelos, akkor annak fog sok penzebe es lelkierejebe kerulni ami tegnap este tortent Pesten.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#4988) Natasa válasza VladimirR (#4981) üzenetére


Natasa
csendes tag

nem, nem készült, de ha gondolod készíthetünk, ja de te leszel a főszereplő! :)

más: szerintem is lehetett volna szólni, hogy vihar várható és nem utólag kéne a bünbakokat keresni :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#4989) ngabor2


ngabor2
nagyúr

erről az egészről ismét kedvenc együttesem kedvenc száma jut eszembe, pontosabban abból egy részlet. egy időben aláírásban is volt. aki kitalálja, hogy mi, az kap egy mezei pirospontot. ha nem, később elmondom :D

(#4990) parandroid válasza ngabor2 (#4989) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye nem erre a részletre gondolsz:

''Elkaplak te ganéj! Na! Adjatok már egy puskát, szétlövöm a fejét, nézd meg, ennek a szörnyek, szétlövöm a fejét. Jaj, hát mindjárt kinyírlak! Szétlövömom azt a büdös, mocskos pofádat te disznó. Jaj, csak gyere ide, úgy meglőlek hogy többet nem állsz föl!''

;]

Mondjuk a zenekarban biztos vagyok, és nekem most így hirtelen ez a részlet ugrott be tőlük.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4991) VladimirR válasza parandroid (#4990) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en a helyedben a zenekarban sem lennek biztos

p.s.: Bovebben: [link]

[Szerkesztve]

(#4992) parandroid válasza VladimirR (#4991) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Legfeljebb kapok egy mezei feketepontot...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4993) ngabor2 válasza parandroid (#4990) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem nyert... a zenekar se. ráadásul ez nem is lehetett volna aláírás, mert:
- több, mint 3 sor
- az eredetiben vannak trágár szavak, én meg nem teszek aláírásba (csak ritkán).

mindjárt megyek haza, és megírom. fekete pontot meg nem osztogatok.

(#4994) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Leírom a tegnapi ''élményemet''
Tegnap 5 barétommal elindultunk megnézni a tüzijátékot és az AIR Race-t, mivel 40 fok volt, nem sokáig bírtuk és spuriztunk jó hideg sörért, nem bírtuk melegt, álmunkban sem gondoltuk, hogy ez lehet a vége.
Elkezdődött a tüzijáték, örültünk, mert jó helyünk volt nem messze a március 15.-e tértől a villamos sineken álltunk az első sorban. Elkezdődött a tüzijáték, majd jött a vihar, először azt gondoltuk, csak simán elázunk, na bumm, történt már ilyen, azonban amikor lecsapott a vihar, elkaptuk egymást és rohantunk át a 2es villamos korláton (kép mellékelve). Mikorra megtettük azt a kb 5-6 métert, akkora már bőrig áztunk, itt éreztem, hogy nagy a gond és ekkor találtunk egy öles fát és behúzódtunk mögé. Ekkor eszembe jutott, hogy túl nagy a szél és ki fognak dőlni a fák, jobbra néztem már kidőlt egy fa nem messze tőlünk. Ekkor valaki üvöltött, hogy vigyázz dől a fa, én is üvöltöttem, majd ellöktem a barátaim balra én meg jobbra ugrottam, ekkor valahonnan rámesett egy több méteres faág, szerencsém volt, mert nem ért az egész része. Ezek után a hirtelen sokktól a képen mellékelt helyre feküdtem, itt kb 20-30 mp-t lehettem és elkezdtem gondolkodni. Töben feküdtünk ott, mintha heringek lennénk. Miutén végig gondoltam a helyzette és realizáltam, hogy itt csak ázok és a telómat is ki kéne kacpsolnio, hogy ne kapjon zárlatot, döntöttem és elkezdtem futni. Átfutottam a parkon egy felújítáűsig, ahol befértem az állványzat alá, itt már többen üvöltöttek, hogy kapcsolja ki midnenki a telefonját, hogy ne kapjon zárlatot. Itt vacogtam egy keveset, majd irány a Mc'Donalds. A barátaimat próbáltam megkeresni, akikkel azóta nem találkoztam, hogy közénk zuhant az a nagy faág. A mekibe ittam egy teát, majd futottam haza, szerencse, hogy a Baross utcában lakom, így nem volt olyan messze.
Hazaértem, forró fürdő, majd egy másik telón, fölhívtam a barátaim, ők elmondták, hogy vszínű, hogy az a faág, ami rámesett(ez nem biztos, lehet hogy másik) maga alá temetett egy nőt és ők szedték le a fát a nőről. Ekkor már ők is szétszakadtak és összesen 4-5 ismeretlen ember szedte le a nőről a fát. Állítólag megúszta komolyabb sérülésektől, de ezt ők sem tudták megerősíteni.
Szóval ennyit tudok mdoanni a tüzijátékról.
Kép: ( a piros csaík jelöli a helyet, ahol feküdtünk)
[kép]
[link]


Engedelmeddel javítottam.
Viktor0610

(#4995) Josh


Josh
tag

Össze tudná valaki foglalni, hogy milyen előnye van annak, hogyha valaki a kolesz helyett albérletbe kényszerül?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#4996) Racecam válasza VladimirR (#4991) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Olvasol privátot, vagy hiába strapáltam magam?

mod.: OFF

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4997) oceanearth válasza Josh (#4995) üzenetére


oceanearth
őstag

szia!

elyőn az, hogy egy albi, sokkal tisztább, rendezetteb, nagyobb, otthonosabb mint egy koli. fel lehet vinni a csajokat, ha bnőd van, nem kell emgkérni a szobatársakat, hogy egy fél órára menjenek el. lehet nyugodtan tanulni, nem zavar senki. továbbá, addig alszol ameddig akarsz és amikor akrsz, nem kelt fel senki. nem kell 2-3 másik ugyanolyan nemű személlyel összezárva lenned. van normális konyha.
igazándiból hirtelen ennyi előnye van.
hátránya:
jóval drágább. a koliba a legrosszabb esetben is 10 méteren belül találsz olyan embert aki elmagyarázza azt amit nem értessz. a koliban rengeteg buli van. a szabtársak jóban, rosszabn kitartanak és életre szóló barátságot szoktak kötni. kell találni még pár em,gbízható embert akikkel közösen bérelsz

hát így kb. ennyi.

(#4998) oceanearth válasza oceanearth (#4994) üzenetére


oceanearth
őstag

köszönöm a segítséget a moderátornak!!! :R :R :C

(#5000) QuarK válasza Natasa (#4972) üzenetére


QuarK
senior tag

az uveghegyen tul, ahol fura farku malac kur -- ludad citiben. par gramm fureszporral lett gazdagabb a tudom, amugy semmi extra... udv neked is :)

(#5001) Racecam válasza QuarK (#5000) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én is beköszöntem ám, bár tudom, vannak testi hiányosságaim Natasa-val szemben. :)
Illetve, helyenként többleteim. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5002) Kidus


Kidus
őstag

[link]

:)

Assuming Control

(#5003) bandus válasza Kidus (#5002) üzenetére


bandus
veterán

Elfelejtetted zárni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5004) Winner_hun válasza bandus (#5003) üzenetére


Winner_hun
félisten

:DD :C

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5005) Kidus válasza bandus (#5003) üzenetére


Kidus
őstag

Nem, csak bezartam a browsert, es szerencsetlen mikor ujra indult, megnyitotta a zarast megint, tehat unlockolt.
Magatol moderal.... nalam ezek mennek :D

Assuming Control

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 33 [Szerkesztve] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.