Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 14 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1151) Bazsesz válasza Bash (#1149) üzenetére


Bazsesz
őstag

Igen igen, ezt hallottam rokonéktól. Meg valami olyasmit, hogy aki nem bérli ezeket, vagy valami bérléssel kapcsolatos dolog, az már dúsgazdag. Vagy valami ilyesmi.

Azt is mondta, hogy miért nem téglából csinálják a házakt, mért ezzel a nálunk úgynevezett ''gyorsháztechnológiával''. Csak már nem emléxem rá Rég voltak itt.

De itt nálunk olcsóbban kijön a gyorsház, mint a tégla. Apám főnöke számolta egyszer, a gyorsház 75-90ezer HUF körül jön ki négyzetmétere, a tégla meg 100-110ezer HUF körül. Ez egy földszintes házra vonatkozik, emelet nincs. És ha utánnaszámolunk, hogy gyorsháznál minimum 10000 HUF-t spórolnak meg, ami 100nm-nél 1millió HUF, az magyar szemmel nézve nem kis pénz. És ez a minimum. Ez amarra nem tudom, hogy hogy működik, de gondolom valamivel olcsóbb. Csak hát jön egy ilyen aranyoska, és akkor...

Üdv: balu

[Szerkesztve]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1152) Panther válasza Bazsesz (#1151) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Tipikus ''olcsó húsnak híg a leve''.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1153) Panther válasza Drizzt (#1145) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jössz te is? Részvétem. :D
Egyébként hidd el, jó az ha ott az a 6 fiú, még akkor is ha 4-et le se szarsz. Itt mi kb 460-at szarunk le se a volt oszttársaimmal (3-an jöttünk ide), de erről a 460-ról semmit se tudunk, csupa full idegen. A ringyó és gyökér csajok meg... bár lennének itt is! Akármilyen hülyék, kurvák, csak legalább minden 20 fős sorban 1-2 lenne akire lehet nézni... irtózatos szar volt amikor tavaly a PSZF gólyabál után (ahol csomó gyönyörű csaj volt szépen kiöltözve) hajnalban hazatértem, és két óra alvás után beültem egy Digitális technika órára. De komolyan. Beléptem és erősen elgondolkodtam hogy ''hova jöttem én be''? :O 400+ fiú, 0 lány :O (Egyszerűenrossz körbenézni. Annyira... annyira természetellenes ez az eloszlás.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1154) Trak


Trak
addikt

Vlaki tudna segíteni?

Van nekem egy winyóm, aminek úgy nézki van vlami kis baja...
De már nem vagyok benne biztos, mert elbasztam az IDE vezérlést a windowsban (ne menjünk bele hogyan:) ), és nem tudom amiatt van-e. Elvileg megcsináltam, de a winyó nagyon lassú. Szerintem hibás lesz.
El kéne vinnem vlakihez és kipróbálni. Nem akarom úgy visszavinni gariba, hogy nem próbáltam ki másnál, nehogy csak Nálam legyen a hiba.

Nyugatitól Káposztásmegyerig vlaki? (Minél inkább Káposztásmegyer, annál jobb:) )

Csak annyi kellene, hogy legyen 10 GB körüli hely egy másik winyón, hogy kipróbálhassam a másolást.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1155) Integra


Integra
titán

másnál is baszaxik a PH?????
nálam csigalassú és 5ből 4szer be sem ugrik a következő oldal....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1156) Trak válasza Integra (#1155) üzenetére


Trak
addikt

Nálam csak csigalassú, az oldalak bejönnek...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1157) fokukac válasza Bash (#1147) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem gondolkozol azon, hgoy valami békésebb helyre költözz?

Egyébként már kérdeztem, hogy Charley-val mi lett, miután elhagyta Floridát? partot ért Carolinában?

És tényleg, régebben mindig női nevet adtak a hurrikánoknak...
újabban meg férfinevet. kitört az egyenjogúság? :U :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1158) Integra válasza Trak (#1156) üzenetére


Integra
titán

most úgy tűnik, végre megjavult:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1159) Panther válasza Integra (#1158) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jah... varázsütésre. Meg nem érthetem, de ez van. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1160) hungeek válasza Panther (#1152) üzenetére


hungeek
senior tag

húhúúú... remélem ezzel a hozzászólással nem a könnyűszerkezetes házakat akartad lehurrogni... a mi vállalkozásunk épített MO-n ELŐSZÖR könnyűszerkezetes házakat magánszemélyek részére /nagypapám Canadaból hozatta az ácsokat, alapanyagokat stb... nem ilyen gagyi házakat épített mint a mostani könnyűszerkezetes ''házak''/. Lehet szarul megépíteni egy ilyen házat is, akárcsak egy téglaházat... persze a minőségnek ára van /ezért kellett abbahagynunk ez a business-t mert nem volt rá kereslet, mivel túl drága volt... a ház amiben most élek /nem saját, csak vállalati/ 140m2+dupla garázs és anno ezt a típust (~5 éve) ~50milláért húzták volna fel /igaz ebben benne van a full légkondi,fürdőszobabútor,konyhabútor,háztartási gépek,pezsgőfürdő,kandalló/.

(#1161) F-ECT$ válasza hungeek (#1160) üzenetére


F-ECT$
titán

Szvsz igen. B@sz6od az 50millát, ha elfújja szél...

Dive ever, work never.

(#1162) Integra válasza hungeek (#1160) üzenetére


Integra
titán

azért az már durva ár, mert 50 millából igen jó és modern anyagokból húzok fel téglaházat, és még napkollektorra és egyéb okosságra is maradna belőle.
csak nem szabad faszokkal kiviteleztetni, mert különben bukta az egész...
csak hát az egész magyar építőipar a lehúzásról szól:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1163) Bash válasza fokukac (#1157) üzenetére


Bash
őstag

Nem gondolkoztam rajta. Annak az esélye azért elég kicsi, hogy pont nálunk érjen partot egy erősebb hurrikán, bár most Charley napokig fenyegetett. Általában 7 évente ér partot Florida-ban ilyen pusztító erejű hurrikán, most viszont nagyon úgy tűnik, hogy ebben az évben kettő is lesz. :((

Charley később partot ért Dél-Karolina-ban, de már csak egyes erősségű hurrikánként, és gyorsan le is lassult trópusi viharra. Heves esőzéseken kvül nem volt semmi.

A névadással kapcsolatban pedig olvasd el ezeket: [L]http://www.aoml.noaa.gov/hrd/tcfaq/B1.html[/L] [L]http://www.aoml.noaa.gov/hrd/tcfaq/B2.html[/L]

http://bashtravel.com/

(#1164) Panther válasza hungeek (#1160) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ezzel csak azt akartam mondani hogy aki olcsóbban akarja megúszni, és ezért választ gipszkarton-házat, az számítson arra hogy a szél lazán szétszedheti azt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1165) Sick Boy


Sick Boy
őstag

A teszkó-katalógust lapozgattam kaja közben.
Aszongya, valami nyomtató --> ''...színes felbontásban is'' színes felbontás? ilyenről még nem hallottam.
A m€Di@ m@RkT katalógusban meg láttam a két hónappal korábban vásárolt nyomtatómat 8000 forinttal olcsóbban! kinyílt a bicska a zsebemben.

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#1166) F-ECT$ válasza Sick Boy (#1165) üzenetére


F-ECT$
titán

Az MM néha meglepően jó árral tud előrukkolni :)

Dive ever, work never.

(#1167) PeliScan válasza Bash (#663) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm szépen, nagyon bejött; rég voltam ilyen jó nyaraláson! :)

Gépet tesztelgettem, 2x írattam ki CDre a 256os kártyát, tehát lett olyan 800 kép, ezek közül párat (amik arra érdemesek) majd közzéteszek. Ma egyenlőre ünneplek/búslakodom a 21. életévem betöltése felett. :D

(#1168) anaqer válasza PeliScan (#1167) üzenetére


anaqer
veterán

Heppi börszdéj, te nagykorú. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1169) fokukac válasza PeliScan (#1167) üzenetére


fokukac
nagyúr

:) már csak egy év a 22-es csapdájáig... :D

egyébként boldog fülinapot! :D

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1170) PeliScan válasza anaqer (#1168) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm szépen! :B fokukac, neked is!

És 1úttal jó éjt mindenkinek :)


[Szerkesztve]

(#1171) I_Am válasza PeliScan (#1170) üzenetére


I_Am
veterán

Utólag, de azért Boldog Szülinapot.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1172) Bash válasza PeliScan (#1167) üzenetére


Bash
őstag

Boldog születésnapot!
Ha erre jönnétek nászútra, akkor most már itt is ihatnál alkoholt, meg beengednének a szórakozóhelyekre. :)

http://bashtravel.com/

(#1173) Panther válasza I_Am (#1171) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem utólag, hiszen ma van neki a:
HeppiBörszdéj PeliScan :D

Rohadt zsaruk megvágtak az éjjel 5e Ft-tal, ráadásul nem is voltam szabálytalan. :((

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1174) anaqer válasza Panther (#1173) üzenetére


anaqer
veterán

Pontosan mi is történt?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1175) twollah


twollah
nagyúr

Na erre is jartam.

Olvassatok sokat a Ph [B[LEGNEPSZERUBB* blogjat!!!

*a lekeresek alapjan szamolt ertek

(#1176) divot válasza twollah (#1175) üzenetére


divot
veterán

Bár a blog elég szabad műfaj, de az, hogy valaki öt percenként bejegyzi, mi nem történik vele éppen, számomra eléggé értelmezhetetlen produkció.

És nem is értem, hogy másokat miért érdekelne, ha most leírnám, hogy elkészítettem a reggeli müzlimet, öt perc múlva meg, hogy megettem a reggeli müzlimet, újabb öt perc múlva pedig, hogy jó dolog a reggeli müzli. :F

Szerk: most néztem a blogodat - 560 alkalommal írtál bele, amit 5720 alkalommal néztek meg. Ez beírásonként 10 látogatás. Hmm, talán el kellene gondolkodnon a stílusváltáson.

[Szerkesztve]

(#1177) Loretto


Loretto
veterán

álmos vagyok mint állat. :( de holnap lesz egy zalmanom:)

Soirée...

(#1178) tildy


tildy
nagyúr

A JVC dv-kamerák jók szerintetek?Mondjuk végülis ha jó ha nem jó , azt vette faterom..
(Ja és megjött az első félhavi fizetésem:D:C)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1179) Integra válasza tildy (#1178) üzenetére


Integra
titán

ühüm

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1180) Loretto válasza tildy (#1178) üzenetére


Loretto
veterán

hát nekünk jvc tv+videó van.amugy sztem jó márka.

Soirée...

(#1181) Integra válasza Loretto (#1180) üzenetére


Integra
titán

samsung, jvc, sony, sharp...
végülis mindegy, a lényeg hogy japán legyen:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1182) Predator666


Predator666
aktív tag

Nagyon lecsúszott a totyik, na ide írok vmi okosat: Szép Napot!:DDD

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#1183) twollah válasza divot (#1176) üzenetére


twollah
nagyúr

A blogom egy egyszeru ember kozeli blog.
Nem filozok vilagmegvalto gondolatokrol benne.
Nem akarom megvaltani a vilagot, azt meghagyom masoknak.
Egyszeruen csak leirom az unalmas kis eletem torteneseit.
Ennyi...

(#1184) Loretto válasza divot (#1176) üzenetére


Loretto
veterán

'' Ez beírásonként 10 látogatás. Hmm, talán el kellene gondolkodnon a stílusváltáson.'' ha ezt volkovy majd meglátja :DD

Soirée...

(#1185) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A francba, most keltem fel, kiváncsi vagyok, hogy fogok holnap odaérni Nyíregyről a 6.14-es vonattal a 10.30-kor kezdődő BME-s évnyitóra...

I am having fun staying poor.

(#1186) divot válasza twollah (#1183) üzenetére


divot
veterán

De akkor már sokkal szórakoztatóbb lenne, ha ezt napi összefoglalóban tennéd. Tényleg nem kötekedésként mondom, de ha este visszagondolsz a napodra, akkor egy rakás apróság kihullik a rostán, és a rajongóidnak nem kell átrágniuk magukat olyan részleteken, mint hogy az adott pillanatban süt-e a nap. (Persze magamból indulok ki, de ha blog-szinten érdekelne egy másik ember élete, akkor már inkább azokra a dolgokra lennék kíváncsi, amelyek hozzá köthetőek.)

(#1187) fokukac válasza Drizzt (#1185) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyugi, én is nemrég ébredtem.

egyébként egy egyetemi évnyitónál nincs is unalmasabb, én idén végeztem, de egyszer voltam ott, kb. 5 percig....

-----------------------------


Más téma!

Hajrá Divot!

Kicsit szélmalom-harcot folytatsz, de én támogatlak! ::D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1188) neduddki válasza Drizzt (#1185) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

7-es busszallll!!!:- )))))))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1189) neduddki válasza PeliScan (#1170) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Peli BOLDOG Szulinapot!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1190) neduddki válasza Integra (#1181) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

Hat igen az fo, foleg a Samsung!!!:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1191) Integra válasza fokukac (#1187) üzenetére


Integra
titán

hmmmm
ha visszagondolok, hogy hány évnyitón és évzárón voltam, vagy diploma kiosztón...
szerintem egyen sem:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1192) neduddki válasza tildy (#1178) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat jvc-vel ne konnyu melle nyulni... jo szorakozast hozza!!!
Mlelelsleg merre dogozol, ott amit itt keresett vki supportos munkat????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1193) tildy válasza neduddki (#1192) üzenetére


tildy
nagyúr

Régen sysdatanak hívták.;)
Remélem tényleg jó lesz eza JVC cam:D
------------
Fenti kérdésedre válasz:nem , nem text-nél vagyunk.10. ker, Hatház utca.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1194) neduddki válasza tildy (#1193) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

KOszi!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1195) neduddki válasza tildy (#1193) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Alberlet Text-nel???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1196) Panther válasza Drizzt (#1185) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Vigyázz, le ne maradj az évnyitóról, mert felejthetetlen élmény... broáááf :o
Esetleg az utána következő eligazításra, órarend- és diákigazolvány-osztásra, meg beiratkozásra már érdemes elmenni. :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#1197) F-ECT$ válasza Drizzt (#1185) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekünk még anno 7főn volt...

Dive ever, work never.

(#1198) neduddki válasza F-ECT$ (#1197) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat en ma rnememlexem ra, hogy mikor vot, de tan lehet, hogy tenyleg hetfon... a ka26 ba gyulekeztettek minket mint kozlekeseket, majd onnan az aulaba, majd vissza a es utanna este meg tuziokttasra vissza, de ahogy jobabn belegondolok tenyleg hetfu lehetettt:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1199) KovacsUr válasza PeliScan (#1167) üzenetére


KovacsUr
addikt

Boldog szülinapot! :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#1200) Panther válasza anaqer (#1174) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Úgy indult az este, hogy voltunk koncerten a Zöld Pardonban. A koncert után szállítgattam haza az embereket, és az utolsó fent lakott Újpesten. Mondta hogy elég a metróig elvinnem. Aztán hogy elég a Lehel térig. De én szívesen vittem végig, így hát a Váci úton haladtam tovább észak felé. Na van az Árpád-híd táján egy felüljáró. Én a külső sávban haladtam, nem ismertem a helyet. Látom a távolban a felüljárót. Kérdezem rá kell menni vagy sem? Nem tudtuk, így nem váltottam sávot. Közelebb érve már láttam a táblát hogy a külső sáv mégsem annyira jó, mert Árpád/Lágymányosi hidakra lehet eljutni arra. De már közel voltam és jött vki az eggyel beljebbi sávban, így maradtam kint, gondoltam teszek egy kört és megpróbálom még egyszer... elvégre nem sietünk, nem fogok veszélyesen sávot váltani. Elmentem hát az alsó úton, elkanyarodtam jobbra, majd megint jobbra. Ekkor ugye már dél felé haladtam. Kb 3 sarok után egy T elágazás jött. Szívem szerint mentem volna még egy sarkot dél felé, de mivel nem lehetett, gondoltam megyek jobbra, vissza a Váci útra, hátha eleget jöttem már. Kiérek a főúthoz. A hely valahogy így festett:

Szóval én jöttem alulról (keletről). A híd jobbra (észak) felé volt. Kiértem a kis kereszteződéshez, ugyanis a Váci út mellett volt egy ilyen párhuzamos utca, ahol parkolóhelyek voltak, mint az látszik. Látom velem szembe korlát nincs, akkor fullos, kimegyek a Vácira, elkanyarodok jobbra, és OK. Átmegyek a kis kereszteződésen egyenesen (nem jött senki, elsőbbséget nem kellett adnom), megállok a Váci előtt hogy kikanyarodjak jobbra. Akkor veszem észre, hogy itt nem is lehet rámenni a főútra, csak valami barom kitördelte a korlátot pont az Apály utcával szember (innen érkeztem). Na mondom akkor jó, keresünk egy helyet ahol rámehetek szabályosan. Visszatolatok. Gondoltam jobbra (észak felé) mégse menjek már, mert a végén még megint az alsó úton lyukadok ki a híd mellett, úgy hogy már nem tudok arra rámenni, és akkor mehetek még egy kört. Elmentem hát balra (dél felé). Egy sarok után végre egy kereszteződés ahol kikanyarodhatok a Vácira. Jobbra index, megállok, várok hogy elmenjenek az autók. Ekkor valaki jön a kis utcán (amin én is jöttem) dél felől, velem szemben. Villog rám. Mondom biztos nem fér el mellettem, mert szűk az utca. Előrébb tolom magam egy kicsit. Ekkor kiadja a búgatós rendőrautó-hangot. Mondom ajajj zsaruk, el kéne takarodni hogy elférjenek. Még picit előrébb megyek. Mondom most már tuti elférnek. De csak lassít tovább. Akkor ki kéne kanyarodni... de állj, mi van ha velem van vmi bajuk? Akkor ha kikanyarodnék jöhetne az autósüldözés, én meg jóól megszívnám. Úgyhogy várok. Nem akaródzik elmenni nekik. Nem tudtam mit csináljak. Kiszálljak? Akkor meg ha mégis el akartak menni mögöttem, akkor anyázhatnak hogy ''hát de menjek már onnét!''. Végül kiszálltam. Megálltak, papírokat elkérik. Még szerencse hogy nem kanyarodtam ki. Mondja a kedves rendőr, hogy ő most engem fel fog jelenteni, mert durván szabályt sértettem, a forgalommal szemben közlekedtem. Ekkor magamban elmosolyodtam, mivel egy lélek sem volt ott. Méghogy forgalom. Na de ez csak egy pillanatig tartott, éreztem hogy itt bizony baj van. Mondja hogy ez egyirányú utca, csak észak felé lehet rajta menni, én meg dél felé jöttem. Mentegetőzöm hogy sötét van, sosem jártam itt, nem láttam táblát hogy nem lehet erre jönni, és sajnálom, máskor figyelek. Végül az, hogy nem akartam vele vitázni, mondtam hogy biztos neki van igaza és valószínűleg tényleg szabálytalan voltam, meg megbánást tanúsítottam, megtette a hatását. Nem jelentett fel, nem adott pontot, de kaptam 5000 Ft helyszíni bírságot. Postán fizethetem be. Örültem hogy ennyivel megúsztam. Elindultunk az utasommal tovább, mondtam neki hogy nem is voltak genyák -- már persze ha igazuk volt. Utas hazaért, én is indultam haza. A hídon visszafele átérve megálltam, gondoltam ráérek, megnézem már mi is volt itt az igazság. Átmentem az Apály utcához gyalog, és egy rohadt tábla nem volt hogy nem mehetek balra!!! Sem ''Balra kanyarodni tilos'', sem ''Behajtani tilos'' balra, de még ''Egyirányú utca'' sem volt jobbra. Magyarán egy nagy lóf*sz sem jelezte hogy én ott nem meheteem volna arra amerre mentem!! Hát mondom ez kész. Durrogtam meg minden. Lesétáltam a bírságolás helyszínére (Klapka utca - Váci út ; ahol ki akartam kanyarodni), ott álltam egy darabig és vártam. Láttam ugyanis a rendőrautót a kis utcában állni, mikor jöttem le a hídról visszafele. De ekkor már nem álltak ott. Gondoltam várok, hátha jönnek még, aztán megkérdezem már hogy most mi is van. Nem jöttek. Visszamentem a kocsihoz, de nem tudtam belenyugodni. Odaparkoltam hát a bírságolás helyszíne melletti első parkolóba, de úgy, hogy a kocsi orra dél felé nézzen (de ferdén, ahogy a tábla jelezte hogy parkolni kell). Az már csak nem bűn, hogy farral parkoltam be. Helyzetjelzőt bekapcsoltam és vártam. Hallgattam a rádiót. Talán el is szunyáltam kicsit. Egyszer csak megáll mellettem ugyanaz a rendőrautó. Mondom halleluja. Kérdezik azóta itt gondolkodom? Mondom kb. És elmondtam hogy sztem nem voltam szabálytalan. Fél órán át vitáztam, de semmi eredmény. Azzal érveltek, hogy:
- Hát de senki nem jött dél felé ott, csak észak felé, gondolhattam volna hogy... Más kérdés hogy semerre nem ment senki. És egyébként is, az hogy mindenki jobbra megy egy utcán, nem jelenti hogy én nem mehetek balra.
- Az összes parkoló autó hogyan áll. A Klapka és az Apály utca közt (ahol ''a forgalommal szemben haladtam'') egy autó sem parkolt. És mint az előbb: az hogy hogy parkolnak az autók, semmit nem tilt.
- Ha dél fele jövök azon az utcán, minden tábla háttal van nekem. Hát de bazz, és akkor mi van? Akkor nem mehetek arra? Akkor annyi van hogy azok nem vonatkoznak rám! Semmi több!
- Ha dél felől jössz, ott a ''kötelező haladási irány'' tábla, hogy merre mehetsz. Ez cool, de én észak felől jöttem. Szóval azok sem vonatkoznak rám.
Szóval csupa f*szsággal jöttek érvként. Hogy ''gondolhattam volna''... olyan nincs a KRESZ-ben hogy gondolhattam volna... Egyszerűen eltűnt az Apály utcánál a tábla hogy jobbra kell kanyarodni, balra nem lehet, így én nem tudhattam hogy mi van. A TÖBBI arról érkező utcánál tényleg ott volt hogy észak felé kell menni, de ez rajtam nem segít! NEKEM semmi nem tiltotta hogy balra menjek, mégis megbüntettek. Most mit lehet tenni? Fizethetem be az 5000 Ft-ot. Mondjuk ha nem megyek bele elsőre, nem írom alá a helyszínit, hanem már akkor vitázni kezdek, akkor sem fogadta volna el az érvelést... ráadásul akkor feljelentés, 10e Ft, és a ''Közlekedési szabályok súlyos megsértése''. (Így csak kisebb megsértése.)

B*SSZÁKMEG!

Bocs hogy hosszú voltam...

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 14 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.