Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56351) Archttila válasza betyarr (#56349) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56352) Tamás9x válasza embe (#56348) üzenetére


Tamás9x
őstag

;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56353) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Más... 40G/H ózontisztító készülékkel, tisztítást vállalok, vagy bérelhető ...ha van rá igény ;]
Kocsi, lakás.. pince.. (nedveds helyeken csak ideiglenes megoldás) Cicát kutyát nem tisztít, sem az asszony lábszagát nem tünteti el...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56354) FRENK1988 válasza Tamás9x (#56353) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mennyi lenne egy autó tisztítás? Vagy egy hétvége?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#56355) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Hamarosan mondok árakat, itt nem dunántúli csillagászati összegeket szeretnék mondani :)

Közben SOS: Keresek 12CM-es Server ventit, nagy légszállítás, és hangos érdekel ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56356) laccczka válasza szasanyi (#56344) üzenetére


laccczka
tag

20 év után az asszony gombapaprikással várt haza.
Soha nem ettem azelőtt ilyet.

Nem ettem meg.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#56357) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mennyezeti ventilátorokkal van valakinek tapasztalata? [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56358) Tamás9x válasza Archttila (#56357) üzenetére


Tamás9x
őstag

Hauser CF széria a piacon 6000Ft ;]

A meleg felfelé száll, nem kellemes megoldás, légmozgás lesz de csak jobban fogsz izzadni :( Volt, leszedtük, betettünk egy mobilklímát.

laccczka: Eggyütt vagytok még? :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56359) paat


paat
csendes tag

Eladó dolgaim:

TP-LINK TL-WN851N wifi kártya 2k
Olympos VG-150 digitális fényképezőgép 7k
sata dvd-írók 1k/db
500gb hdd-k 5k/db
Cm Hyper TX3 hűtés 4k
Zalman Zm700 LX táp 10k
Cooler Master Seidon 120V V2 hűtés 8k
Seagate 1tb hdd 7k
Cooler Master 1000w táp 20k
Xbox 360 kontroller (vezeték nélküli) 6k
ASUS Q87M-E lap + I5 4670 cpu 47k
100gb noti hdd 3k
HKC 550w táp 3k
Samsung PM851 256GB msata ssd 18k
Asus P5K lap + E6750 + 4gb ram 8k
Toshiba 3tb hdd 17k
Gigabyte MA790X-DS3 lap + Phenom II X2 255 cpu + 4gb ram 10k
1x8gb Corsair ddr3 1333mhz ram 10k
Zalman ZM-R1 ház 5k
Chieftec 600w táp 7k
MSI B150M MORTAR alaplap + I5 6600 cpu 48k
Corsair VS550 tápegység 7k
Delta 700w táp 7k
I7 4790 59k
Cooler Master K280 5k
Cooler Master 500w táp 6k
Fsp 600w táp 8k
Sandisk 120gb ssd 9k
Noctua NH-U12P 5k
1tb hdd 6k
Msi HD6870 1gb vga 12k
2x8gb Corsair ddr3 2400mhz ram garisak 30k
Samsung 830 120gb ssd 9k
CM HAF 912 Plus ház 8k
ASUS MAXIMUS VI HERO lap 25k

(#56360) szasanyi válasza laccczka (#56356) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs smiley... komolyan? Banyek, ilyet még nem halottam! :N

MÁS - telepítette már vki rajtam kívül a Windows 10 új, 1803 frissítését? Fura mert csak 3x-ra sikerült - jó sok idő után - eredményesen befejeznie amilyen eddig nem fordult elő a frissítések során ill. a telepítés után lassúbb lett a rendszerem. :U Kíváncsi vok, hogy másnak milyen tapasztalati vannak e téren.

(#56361) betyarr válasza szasanyi (#56360) üzenetére


betyarr
veterán

épp tegnap este ment fel.elsőre,sikeresen.lassulást nem tapasztaltam.

(#56362) betyarr válasza szasanyi (#56360) üzenetére


betyarr
veterán

esetleg töröld a windows.old mappát.lehet beterheli a meghajtót.

(#56363) kriszpontaz válasza szasanyi (#56360) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A notebookomon a telepítést 4x kellett újra kezdeni mert hibával elszállt. A noti nem lett lassabb. Az asztali gép simán frissített. Azon sem érzem hogy lassabb.
Mindkettő gépen toltam én is frissítés után egy lemezkarbantartót és töröltettem az előző win telepítést (windows.old). Csináld meg hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#56364) szasanyi válasza kriszpontaz (#56363) üzenetére


szasanyi
félisten

No, akkor nem csak nálam nem mert simán. Ezeken többnyire túl vok, kivéve a Windows.old mappa törlését azt ugyanis semmivel sem tudom végrehajtani (manuálisan TCM-vel, lemezkarbantartóval és CCleanerrer sem engedi). :U Neked hogyan sikerült?

(#56365) kriszpontaz válasza szasanyi (#56364) üzenetére


kriszpontaz
veterán

C meghajtó - jobb egér gomb - tulajdonságok.
Lemezkarbantartó
Rendszerfájlok törlése gomb (rendszergazdai jog)
Újraszámolja a cuccokat, majd az új felugró ablakban kipipálsz mindent (vagy amit szeretnél). Ott lesz az előző Windows telepítés törlése is.

A Windows.old mappát a rendszer elvileg 2 hét után magától törli, de volt már olyan hogy nem csinálta meg. Amúgy is egy csomó helyet foglal feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#56366) embe válasza szasanyi (#56360) üzenetére


embe
nagyúr

Lenovo laposra simán felment elsőre. Lassulást nem tapasztaltam, csak azt hogy megváltozott a kijelző szín beállítása. Mintha fakóbb lenne. De ezt már korábban is produkálta egy frissítést követően.

Én is azzal kezdtem, hogy töröltem az old mappát.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56367) szasanyi


szasanyi
félisten

3. nekifutásra törlődött a Windows.old mappa. Itt vmi nem kerek, és nem tudok rájönni mi és miért. Lehet újrarakom később, mert tuti lassabb a rendszerem ami előtte nem volt.

(#56368) embe válasza szasanyi (#56367) üzenetére


embe
nagyúr

Innen a " kis eszközzel" már az új verzió ISO-ja szedhető le.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56369) szasanyi válasza embe (#56368) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem maradt le egy link?

(#56370) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Vam valakinek ismerose az apollo gumigyarban? Tmk_s kellene sos be

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56371) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Rendelt már valaki innen:

www.alomszuszek.hu ?

A gyerkőcnek szeretnénk valami hasonló ágyat:

(#56372) E1even válasza Drughi (#56371) üzenetére


E1even
senior tag

Hali!

Nekem holnap jön meg két ilyen ágy (csak fehérben):

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#56373) Drughi válasza E1even (#56372) üzenetére


Drughi
addikt

És ez honnan?

Nekünk az a lényeg, hogy 2 fekvő felület legyen, még most fogjuk külön szokatni. Egy ideig biztos busójárás lesz.

(#56374) E1even válasza Drughi (#56373) üzenetére


E1even
senior tag

Ugyan onnan (alomszuszek.hu).
Valószìnű, hogy úgy lesz.
Mi is gondolkodtunk benne, de két gyereknek (különböző nemü) jobbnak láttuk ezt.
Majd matracozunk a kettő között. ;] :DDD

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#56375) szasanyi


szasanyi
félisten

Van egy "halott" WD 1TB (WD10JPVX) 2,5" HDD amiről adatot kellene menteni, mert elég sok és viszonylag fontos is lenne.Azért viszonylag, mert akármennyit nem ér meg a tulajnak. Van vki aki szakérti akinél esélyes lehet ilyen adatmentés sikere? Egyébként kap áramot, zúg is (kvázi a tányér forog benne) de valszeg az olvasófej / vezérlő lehet halott.

(#56376) Tamás9x válasza szasanyi (#56375) üzenetére


Tamás9x
őstag

A gép felismeri, (bios) a rendszer telepíti mint lemezmeghajtót?
Vagy csak biosban látható? kattogás?

Még mielőtt kikerül külsőshöz... ezzel a programmal érdemes lenne megnézni, ha felismeri, és látja a fájlokat akkor visszaállítható minden gyorsan (10hdd-ből 9-en segít)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56377) szasanyi válasza Tamás9x (#56376) üzenetére


szasanyi
félisten

Az eszközkezelőben ott van, de win nem látja mint meghajtót. Nem kattog csak a zümmögő üzemi hang hallatszik. Csak USB-n csatlakoztattam (kétféle külső USB 2.0 és 3.0 rackban is) mert a VivoMini-be nem tudom belerakni.

(#56378) embe válasza szasanyi (#56369) üzenetére


embe
nagyúr

Bocs!
De igen.
De remélhetően már megoldódott a problémád. Bár ahogy nézem van helyette másik. :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56379) Archttila válasza Tamás9x (#56358) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az uj lakas full klimazva lesz igy most ide nem koltenek ennyit :D de azert koszi az infot :P

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#56380) Tamás9x válasza Archttila (#56379) üzenetére


Tamás9x
őstag

Mobilklima? valami picike ami mehet nonstop? 2 csöves olyan 40k körül van... 1 csöveset ne az..:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56381) Tothgera30 válasza Tamás9x (#56380) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valami kivezető cső nélküli darab nem ajánlott, vagy mindenképp ott van az a cső? Most filózok valami mobilklímán, de nem tudom mi legyen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#56382) Tamás9x válasza Tothgera30 (#56381) üzenetére


Tamás9x
őstag

Klíma működési elve

A fenti cikket ha átfutod akkor jobban képbe leszel, mintha megpróbálnám elmagyarázni.

Az egy csöves mobilklíma, kifújja a meleget a lakásból, de ezzel vákuumot csinál, és a nyillászáróknál, vagy a réseken kintről be fog tódulni az a levegő amit ő kifújt 1 csövön az ablakon .... plusz hozza magával a sok szöszt, port, pollent,, szagokat. Nekem is volt, nem is értettem honnan az a sok retek, szösz, majd amikor átalakítottam, megszünt az a sok kosz, plusssz, kevesebb volt a kondenzvíz amit kicsöpögtetett magából a hűtőegység is.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56383) Janaboy válasza Tamás9x (#56382) üzenetére


Janaboy
veterán

De ez itt csak azt irja le h ne vegyel mobilklimat :)

Janaboy

(#56384) Tamás9x válasza Janaboy (#56383) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha végig olvasod akkor ottvan ;] Mintha kinyitnád magadra a hűtőt...:D Kb anyit is ér az egész. Hacsak nem választjuk le a primer fűtő egységet és hozunk neki kintről levegőt, így nem csinál vákuumot a szobában.

"Hogyan működik a mobil klíma?

A mobil klíma is úgy működik mint egy osztott (split) klíma (Lásd feljebb!). Csak a hő kijuttatása van másképp megoldva. A split klímánál vékony rézcsövekben szállítjuk ki a hőt a kültéri egység kondenzátorába a fent leírt módon és ott közvetlenül leadjuk a kinti levegőnek a hőt. A mobil klímának nincs kültéri egysége, itt a mobil klímában lévő kondenzátor a belső térből beszívott levegőnek adja át a meleget amit egy ventilátor egy Ø125mm csövön keresztül kifúj a szabadba. Eddig egyszerűnek hangzik, egy lyukat fúrunk és kész.

Na de, ha kifújunk a 300m³/h felmelegített levegőt. Akkor a kifújt levegő helyett valahonnan hozni kell be helyette ami csak kintről jöhet. Lássuk be ha kifújunk ~45°C fokos levegőt, és beeresztünk helyette 35°C-ost egy hamar nem lesz bent 26-27°C. Ha pedig nem engedünk be levegőt akkor a klíma túl melegszik és vagy leállítja a túlmelegedés védelem vagy tönkre megy. Természetesen ha a mobil klíma elé ülünk akkor ott hideg levegőt fúj akár +15°C fokost is, de az állandó légcsere nem a legtakarékosabb módszer.

Tehát mobil klímát csak műemlék épületbe ahol nem engedik meg a homlokzatra szerelt kültéri egységeket!"

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56385) szasanyi válasza Tamás9x (#56376) üzenetére


szasanyi
félisten

Sana nem ismerem ezt a programot és ahogy néztem semmit nem lehet állítani csupán kijelölés és indítás van. Fogalmam sincs mit csinál de látszólag nem történik semmi, talált fájlok száma (~1 óra után is) 0 azaz nulla. Mennyi ideig kell ezt futtatni esetleg tudod-e miből tudom majd ha befejezte?

(#56386) Janaboy válasza Tamás9x (#56384) üzenetére


Janaboy
veterán

Mar utana leesett h a masik cso szívja be a levegot.

Nekem amugy panelben egy csoves van ablak alatt, az alblak csovastagsargra nyitva van, de annyira hut amennyire kell, sőt 7es erossegbol csak 3ason használom.

Egyedül az zavar, h a viztartaly hamar megtelik es nem bir ki egy ejszakat, foleg ha nagyon meleg van kint.

Janaboy

(#56387) szasanyi


szasanyi
félisten

Akkus fór-csavarbehajtó témában tud vki segíteni? Vennem kellene egyet, de tudom eldönteni melyik lenne a jobb választás... :F

- Bosch PSR 1800 LI-2 (műa. kofferban töltővel és 1db akkuval 29k. míg a 2db akkus verzió 36k de ennyit már nem biztos, hogy ki akarok adni érte)

- Black & Decker BDCDD186KB (műa. kofferban töltővel és 2db akkuval 29k)

[ Szerkesztve ]

(#56388) Tamás9x válasza szasanyi (#56385) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem tudom ehhez látnom kellene van vagy 9-10 opció amit tud a program , nem mindegy hogy elveszett partíciót detetálhatatlan mervelemezt vagy vesztet fájlokat keresünk mind más algoritmus szerint dolgozik :(

Janaboy: Nyitott ablaknál? Akkor ne csodálkozz, csak úgy tódul befelé a pára, és csapja kifelé harmatponton a vizet magából a levegő. Pont az a lényege a dolognak, hogy el legyen zárva a külső és belső tér.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#56389) szabonagyur válasza szasanyi (#56387) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ez a konkrét típus van nekünk egyikből sem, de szerintem egyikkel sem lőhetsz mellé.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56390) Mikulásbá válasza szasanyi (#56387) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem a második van,fúrtam már betont az ütvefúró funkciójával,fát,fémet,téglát,nem tudok rosszat írni róla.Erős és az akku sem merül hamar,na meg ez már Li akku,ha sokáig nem használod,nem merül le.

(#56391) CoolBoy323 válasza szasanyi (#56387) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha nem sos a dolog, akkor lidli/aldi gepei tok jok!

(#56392) Drughi válasza szasanyi (#56387) üzenetére


Drughi
addikt

A boscht vettem 14990 ért emag villám akcióba.

Ha nem sürgős ki lehet fogni.

Vagy a lidis parkside akkus fúró bv csavarozó amikor akciós, de azért szó szerint verekedni kell reggel.

A B&D nem való semmire a szakik szerint.

[ Szerkesztve ]

(#56393) szasanyi


szasanyi
félisten

Nyilván, mert egyik gyártó sem a rossz minőségű és problémás eszközeiről ismert és mert nem ipari, de még csak nem is mindennapos felhasználásra kell.
De... a Bosch alapvetően jóval drágább ahol jelenleg 48% míg a B&D esetében "csak" 35% a kedvezmény az eredeti árhoz képest. Azt nem tudom - és ez lenne a fontos kérdés -, hogy a Bosch csak a neve miatt drágább vagy valóban annyival jobb minőséget és tartósságot képvisel?
A 2 gép paraméterei nagyon hasonlóak és nyilván a B&D mellett szól +1 akku azonos áron, de ha létezik valódi minőségi és strapabírósági különbség a Bosch javára akkor az fontosabb lenne.

Drughi: tuti ue. a Bosch típus volt 15k-ért? :U

To all: köszi srácok, de a mateszopsz márkákat kerülném, és ezek 2-3 éves garija is megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#56394) wwhy válasza szasanyi (#56393) üzenetére


wwhy
veterán

Ennyiből nincs már meg valami normális minőség? Makita es tsai :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#56395) betyarr válasza szasanyi (#56387) üzenetére


betyarr
veterán

ha nem mindennapos használatra kell (ipari felhasználásra gondolok),akkor a lidl/aldi fúró-csavarozó sztem bestbuy.nekem a workzone van és maxi elégedett vagyok vele.túl van két lakásfestésen és egy komplett szobai szekrény összeszerelésen meg apróbb házkörüli munkákon és teljesen bevált :K

(#56396) Drughi válasza Drughi (#56392) üzenetére


Drughi
addikt

Igen.

Faternak rendeltem így sajna nincs meg az emag fiókomba.
EMAG villám akcióba volt -50%
Szerk: 1 akkuval volt ha minden igaz, de annyiert bestbuy volt

[ Szerkesztve ]

(#56397) Nerazim


Nerazim
őstag

Esetleg aldi vs lidl lerakat a Derkovits -on.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#56398) SG3rg0 válasza Nerazim (#56397) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ez hol van pontosan?

(#56399) Nerazim válasza SG3rg0 (#56398) üzenetére


Nerazim
őstag

Ez a bejárata és jobb oldalt lesz az épület.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#56400) szasanyi válasza wwhy (#56394) üzenetére


szasanyi
félisten

Nincs bizony. Pontosabban van, de töltő és akku nélkül csak a gép (ami még +húszonezer lenne ahogy láttam). Dewalt is hasonló jó de kábé ua. mint a Makita és nincs ~1 évem - sem elég szerencsém - arra, hogy egy jó akcióban esetleg kifogjam vhol.

betyarr: nézelődök, nem SOS de ha ilyen gépeket ki lehet fogni jó áron... bár nem tudom pontosan azok a gépek milyenek, mennyibe kerülnek és milyen/mennyi gari van rájuk. Arról nem szólva, hogy amilyen pechem nekem ált. lenni szokott én tuti a leggyalázatosabbat fognám ki és jönne a szívás és a mérgelődés.

Drughi: akkor az nem semmi vétel volt, szerencsés voltál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.