Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) egis


egis
csendes tag

A véleményetek érdekelne hogy érdemes lenne lecserélni egy 3080-ast egy 4070 superre.A YouTube videók alapján 4k felbontásban alig van köztük különbség a játékokban.

(#5502) PuMbA válasza egis (#5501) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy szükséged van-e 100W-tal kevesebb fogyasztásra, valamivel jobb RT sebességre, DLSS 3 képkocka generálásra :) Ezeket adja a 4070 Super neked, na meg átlagban 5%-kal több sebességet csak raszteres és 15% sebességet RT-s játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#5503) ollie válasza egis (#5501) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha 4k-ban játszol, én oda minimum 4080-at vennék.

***

(#5504) egis válasza ollie (#5503) üzenetére


egis
csendes tag

4k-ban de a 4080-ra nincs keret. Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#5505) adr0001 válasza egis (#5501) üzenetére


adr0001
tag

A 3080 5 napot töltött nálam a fogyasztás és a hő miatt, aztán lett belőle egy 4070Ti (ami kb = Super). Oda ahová 4080 KELL a 4K-hoz, (jellemzően csak a PT) ott ez 3200x1800-ban vígan elvan.
Szemléltető példa:
Alan Wake 2 4k minden maxon, DLSS Perf helyett meg kell elégedni inkább 3k DLSS Balanced-del a 4080-hoz képest. Fun fact: mindkettő beállítás alap felbontása Full HD, csak hát a DLSS ahhoz hogy úgy nézzen ki ahogy, picikét sokat kér.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#5506) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Kissé megilletődtem. Nem vagyok hardcore hardverszakértő, de az normális, hogy egy 4060Ti-nél a PCI az nem 16x, hanem 8x?

Kicsit keresgéltem, de van ahol már fel sem tüntetik, ITT viszont pl. csak 8.
Épp vacillálok 4060Ti 16Gb boltból és 4070 12Gb bolt vagy használt között, és ezen akadtam fönt.
Ilyen van? :F

Köszi
Magicrat

(#5507) szasanyi válasza Magicrat (#5506) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az olyan.

(#5508) Magicrat válasza szasanyi (#5507) üzenetére


Magicrat
tag

Nade!
Akkor hogy keressek, ha van ahol ki se írják? Illetve melyikek a fix 16x-osok? Mert akkor olyat keresek ;]

Vagy nem számít annyira a 8 vs 16x-es PCI? Ez elég meredek lenne.... :W

(#5509) adr0001 válasza Magicrat (#5508) üzenetére


adr0001
tag

Kivétel nélkül az összes x8. Ha pcie3.0 lapba kerülne véletlenül akkor lehet lassulás a pcie4.0 ellenében, nem tragikus mértékű egyébként, és jellemzően inkább a 8GB-tal szerelt változat az ami jobban veszélyeztetett.

Ha 8GB-ban gondolkodsz, egy használt 3060Ti sem rossz.

[ Szerkesztve ]

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#5510) szasanyi válasza Magicrat (#5508) üzenetére


szasanyi
félisten

4060 Tieléggé butított (PCIe 8X és 128bit/8GB technológián alapul, ettől függetlenül a fogyasztás/FPS aránya igen jó (mondjuk egy 7700X megeszi reggelire alig többért) de ár/érték arányban már közel sem.
RTX 4070 PCIe 16x és 192bit/12GB szóval mindenképp jobb választás (de nyilván 50k+ áron) amit neked kell eldönteni.

adr0001: így van, viszont a 16GB-os verziók és a 4070 között olyan kevés az árkülönbözet amin nem is érdemes gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#5511) Magicrat válasza szasanyi (#5510) üzenetére


Magicrat
tag

Húú, köszi!

Akkor marad a 4070 valahonnan, bárhonnan :C

(#5512) ollie válasza adr0001 (#5505) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A DLSS egy bullshit. Inkább játszok fHD-n, minthogy bekapcsoljam. Nem véletlen, hogy maradok fHD monitornál.

Hogy miért bullshit? Mert ha bekapcsolod, nem 4k-ban játszol, hanem kisebb felbontáson felnagyítva, és az soha nem lesz olyan minőségű, mint a natív felbontás.

[ Szerkesztve ]

***

(#5513) ollie válasza Magicrat (#5508) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az összes 4060 (Ti) 8x-es, de tök mindegy, de 16x-szel sem lenne gyorsabb, mert nagyon gyenge GPU-t pakoltak bele.

***

(#5514) szasanyi válasza Magicrat (#5511) üzenetére


szasanyi
félisten

Azzal mindenképpen jobban jársz. És most sokan váltanak 4070S vagy 480S-re, így biztosan lesz a HA-n.

(#5515) SoulReaver válasza ollie (#5512) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem eddig csak Cyberpunkkal és az Avatar: Frontiers of Pandora -val van DLSS tapasztalatom.

2560x1440-ben kapcsolgattam ki-be, de csak a távoli dolgok voltak rosszabb minőségűek, amikre alapból nem figyelsz egy normál játékmenet közben.

Közel max vagy max grafikán semmilyen élmény romlást nem látni már.

Próbáltam kisebb felbontásban(1920x1080) játszani, DLSS nélkül, de az meg már gagyi a szememnek 2560x1440 után.

(#5516) Sundesz válasza ollie (#5512) üzenetére


Sundesz
őstag

4K DLSS performance jobb képminőseget ad mint a natív 1080p (abban renderel így is). Ha FHD monitorod van akkor valóban nem sok értelme van a DLSS-nek, de 1440p és 4K esetén hasznos.

Hörcsög Powa'

(#5517) evitiguF válasza ollie (#5512) üzenetére


evitiguF
senior tag

[Hardware Unboxed másképp gondolja] 16:43tól a táblázat
Játéka válogatja, de közel sem bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#5518) pandras83 válasza ollie (#5513) üzenetére


pandras83
senior tag

Miért van az, hogy ebben a topikban a moderátorok neveznek termékeket fosnak és technológiai innovációt bullshitnek? Félreértés ne essék, fogalmam sincs, hogy egy moderátornak hogy kellene kommunikálnia a "saját" topikjában és nem is szeretném előírni nekik, de van egy ilyen naiv elképzelésem arról hogy a moderátor moderál és nem véleményez úgy dolgokat, mint egy kocsis.

Cyberfuck Patchrunner

(#5520) koxx válasza pandras83 (#5518) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért ne mondhatná el a véleményét egy moderátor? én is leírtam múltkor majdnem ugyanezt, hogy mekkora parasztvakítás az egész.
Vétett a szabályzat ellen? nem. Akkor?

[ Szerkesztve ]

(#5521) ollie válasza pandras83 (#5518) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A moderátor is mondhat véleményt bármiben.

***

(#5522) vrbst válasza koxx (#5520) üzenetére


vrbst
tag

De miért parasztvakítás? Én úgy tekintek a DLSS-re, hogy egy future proof megoldás, és oké, hogy alacsonyabb felbontáson renderel, de mégsem ugyanaz lesz a végeredmény, mintha egy képen nyomkodná az ember a zoom gombot paintben. Szerintem tök jó dolog, hogy ha eljutunk oda, hogy kevés lenne a kártya akkor ezt bekapcsolván nem a beállításokon kell butítani, hogy meglegyen a folyamatos áhított fps.

Tényleg érdekel, mert most kártyavásárlás előtt állok, és ezen vívódom, hogy elengedhetem-e a DLSS-t, és megbánnám-e később

(#5523) pandras83 válasza koxx (#5520) üzenetére


pandras83
senior tag

Amikor utoljára úgy kérdeztek fel, hogy "akkor?" Még el akarták venni a táskámat és a sapkámat is, szóval a kellemetlen emlékek miatt nem kérdezősködök tovább. Minden úgy jó ahogy van! Béke!

Cyberfuck Patchrunner

(#5524) szasanyi válasza pandras83 (#5518) üzenetére


szasanyi
félisten

A véleményének első fele igaz, ez nem kérdés. A második fele vitatható, de mivel nem egyforma a szemünk sem az igényeink emiatt azt azért nem igazán érdemes vitatni.
Amit viszont egyáltalán nem értek, hogy szerinted miért volt az "kocsis" stílusban előadva? Vagy csupán a véleménykülönbség miatt használtál túlzó kifejezést?

(#5525) koxx válasza vrbst (#5522) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert a legtöbb esetben performance módban ocsmány lesz a grafika.

(#5526) kwzatz válasza evitiguF (#5517) üzenetére


kwzatz
őstag

Az a legviccesebb benne, hogy ők a 4k performance/quality DLSS-t a 4k natívhoz hasonlítják, és még így is véleményes néhány játékban (sőt, quality-nél majdnem 50-50 az arány), hogy jobb-e a natív, nem pedig az 1080p natívhoz, mert az egyértelmű, nem is kérdés. :DDD

(#5527) ollie válasza pandras83 (#5523) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyugodtan mondd el a véleményed, senki sem fog megharagudni. Ha valami nem tetszik, azt is nyugodtan elmondhatod, és természetesen kifejezheted a moderátor véleményével szembeni ellenérzésed is.

Moderálni személyeskedésért szoktunk, az itt nem történt.

***

(#5528) adr0001 válasza ollie (#5512) üzenetére


adr0001
tag

A lehető legjobb döntés volt sztem FHD-n maradni!
Megyek én is vissza.

Engedj meg egy védőbeszédet a DLSS javára:
A DLSS közvetlenül a raszterizáció után következik a render pipeline-on, minden más számolása (postFX) magasabb, vagy natív/végső felbontáson történik. Éppen ezért, minél magasabb ez a végső felbontás, annál jobb végeredményt ad, nyilvánvalóan a kijelző maximális felbontása az ideális. Pont emiatt egy 4K kijelzőn a 4K DLSS performance (1080p valós felbontás raszterizáció után) beállítás képe (sokkal) jobban néz ki és jobb választás is mint mondjuk ugyanazt DLSS nélküli 1440p-n nézni a 4K kijelzőn.
Tehát alapvetően a legtöbbször ott van elszabva a dolog, és lesz indokolt a cucc hogy a 4K-t nativban majd két generációval később fogja tudni az adott játékkal egy kártya, de a nem natív felbontás meg egyszerűen hányadék.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#5529) PuMbA válasza adr0001 (#5528) üzenetére


PuMbA
titán

Én most akarok menni 1440p-re 1080p-ről, mert kezd tarthatatlan lenni a helyzet. Több játék 1080p-ben nagyon mosott / homályos képet ad TAA-val, azaz natívban vagy ha kikapcsolom a TAA-t, akkor nézhetem a recehalmot, ami megint nézhetetlen. Virtuális szuper felbontással 1440p-ben renderelve és azt leskálázva 1080p-re már jól néz ki.

Egyszerűen nem FullHD-ra tervezik már se az élsimításokat, se a felskálázókat hiszen konzolokon is 1440p körüli felbontás van, amit felskáláznak 4K-ra. Ennél lejjebb nem mehetnek, hiszen a felskálázás és az élsimítás minősége nagyot esik. Én ezt veszem észre.

[ Szerkesztve ]

(#5530) adr0001 válasza PuMbA (#5529) üzenetére


adr0001
tag

Ugyanezt tapasztaltam. A VSR itt is always on volt. :DD A 1440p DLSS perf szuoerfelbontással üti az 1080p DLSS quality-t, FSR-nél mégnagyobb a látható különbség!
1440p kijelzőt nem próbáltam még, de gyanítom hogy ott is szükség van hasonló trükkre ahhoz hogy a natívhoz képest még egy fokkal jobb legyen a látott kép.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#5531) Zeller01


Zeller01
tag

Na bontsuk ki, ha mar igy megkuzdottunk erte :)

. : Z E L L E R : .

(#5532) Årpi válasza Zeller01 (#5531) üzenetére


Årpi
őstag

Sajnos hétfőn ér csak ide az enyém, addig ne vedd el a kedvem :))

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#5533) ollie válasza Zeller01 (#5531) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És tényleg az OC verzió?

***

(#5534) Zeller01 válasza Årpi (#5532) üzenetére


Zeller01
tag

Most tartok ott, hogy felraktam a drivert és felcserélődtek a nyilak és a wasd a billentyűzeten! FN+W nem működik. Életemben ilyen nem volt. Csak win alatt... Ezt beírni majd 5 perc volt :D

. : Z E L L E R : .

(#5535) Zeller01 válasza ollie (#5533) üzenetére


Zeller01
tag

Doboz szerint OC igen.
Közben FN+F4 a nyíl wasd csere. :/
Még nem volt idő sokat tesztelni, de egyenlőre sokkal halkabbnak tűnik, mint a sima 4070.

. : Z E L L E R : .

(#5536) Sundesz válasza Zeller01 (#5535) üzenetére


Sundesz
őstag

Sima Dual 4070-hez hasonlítva?

Hörcsög Powa'

(#5537) Jadro válasza Zeller01 (#5535) üzenetére


Jadro
veterán

Nekem holnap délelőtt érkezik elvileg, bár alza appban szállításra előkészítés az állapot. De ez nem feltétlenül probléma. A TUF 3070-emnél biztosan nem lesz halkabb. .:))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5538) ollie válasza Zeller01 (#5535) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, holnap reggel elvileg nekem is itt lesz.

***

(#5539) D55 válasza pandras83 (#5523) üzenetére


D55
aktív tag

Szerintem úgy értette, hogy "akkor miért lenne tilos számára?" és nem pedig úgy, hogy "akkor mi lesz?"... :U

Moderátornak meg egyébként higgadt, korrekt, következetes, segítőkész tagokat szoktak kinevezni a legtöbb fórumon, mert egy közösség általában ilyen embereknek az intézkedését / döntését fogadja el a legkönnyebben, illetve nyilván az ilyen embereknek általában eléggé helyén is van az ítélőképessége.

De ettől még miért ne lehetne szakmai kérdésekben önálló véleményük egy-egy eszmecsere során, de tényleg? Főleg olyan, amit amúgy sokan is osztanak azt követően, hogy a bányászat lecsengése után végre kedvező árakat vártak az emberek, ehelyett az NVIDIA a 30-as sorozatnál nyers erőben alig előrelépő 40-es sorozatot már saját maga kezdésnek botrányosan magas árakra lőtte be, szinte röhögve szembeköpve vele az ínséges idők után végre enyhülést, egészéges árversenyt váró gamer közösséget. Így bármennyire is jó termékeket gyártanak mondjuk a konkurenciához viszonyítva a technikai színvonalt/tudáskészletet tekintve, attól még nagyon is megérdemlik most, hogy jól a képükbe olvasson mindenki és akár ennek mentén rendesen leszarozzák a termékeiket (hiszen ugye az ár-érték arány egyáltalán nem elhanyagolható szempont).

(#5540) Zeller01 válasza Sundesz (#5536) üzenetére


Zeller01
tag

Igen! Csak pár perc Witcher 3-ra volt idő, de amikor a sima már nyomta ezerrel ez még alig pörgette fel a ventiket.
Ahogy az előzőnél, most sem hallok semmi coil whine-t.
A jelenlegi káoszban, amíg nem tartottam a kezemben; nem voltam biztos benne, hogy hozzájutok 266k ért.
Nektek kitartást a megérkezésig, jönni fog.

. : Z E L L E R : .

(#5541) raziel01


raziel01
veterán

Undervolt eredmények is jöhetnének a 4070 superről. :D

(#5542) sid.:Rc211v válasza Zeller01 (#5540) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Annyiért eléggé bestbuy volt megjelenéskor. Jó az asus dual nagyon szinte hozza a 3 ventisek szintjét. Csak a CW sűrűbb náluk az a baj.
Tudnál csinálni 1-2 bencset úgy hogy GPU-Z is menjen ? Superpostion 4k optimized, Cinebench R24 gpu teszt. 3Dmark Time spy. Itt a graphic score éredekel. Milyen gépbe van ? Milyen procival hajtod ?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#5543) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ha így leszedtiek a wot benchmarkot akkor se megy? [link]

(#5544) Zeller01 válasza koxx (#5543) üzenetére


Zeller01
tag

Olyan jó, hogy van hozzá ez az adapter és így 1el több dologgal kell szarakodni... Este vettem észre, hogy világít a kártyán a piros led :(
Menet közben nem világít és nincs hibajelenség egyáltalán.
https://rog-forum.asus.com/t5/gaming-graphics-cards/red-led-on-proart-rtx-4070ti-12gb/td-p/941956

Most tényleg vegyek másik elosztót, hogy ez ne világítson? :W

. : Z E L L E R : .

(#5545) Jadro válasza Zeller01 (#5544) üzenetére


Jadro
veterán

Alkoholos filc? :DDD

Mondjuk én kikapcsolás után áramtalanítom is, úgyhogy akkor ez nálam nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5546) Zeller01 válasza sid.:Rc211v (#5542) üzenetére


Zeller01
tag

Egyébként atom stabil. Én itt a zárt ház miatt nem is hallom a különbséget terhelés vagy 100%on hajtás között. Konkrétan 42%on megy a ventilátor.
A jobb oldali kép, teszt vége felé készült.
Látszik, hogy a GPU-Z még ismerkedik a kártyával :D

. : Z E L L E R : .

(#5547) Sundesz válasza Zeller01 (#5544) üzenetére


Sundesz
őstag

BIOS-ban ErP ready-t ha disable-re rakod akkor elvileg kikapocsolás után nem kellene világítani a lednek. Nem tudom pontosan hol lehet, energia beállítás akar lenni.

Hörcsög Powa'

(#5548) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Asus Dual megint van készleten az Alzanál, 275.090,- Egyébként a két ventis MSI Ventus végig volt náluk (273.790,-), azok nem fogytak el. Van valami oka? Tudtok valamit? Miben jobb az Asus?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5549) AcCEsS válasza AcCEsS (#5548) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Aha, találtam infót, a Ventus sokkal jobban melegszik, illetve a Dualon jobb a PCB és a VRM.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#5550) Sundesz válasza AcCEsS (#5549) üzenetére


Sundesz
őstag

Ventus megmaradt a vicc kategória sajnos (300 ezres kártyán műanyag backplate) miközben a Dual az egész RTX 40 szérián tisztességes lett.

Hörcsög Powa'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.