Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) Géjza válasza RedDevilFan (#6349) üzenetére


Géjza
őstag

Ha pont olyat fogsz ki, akkor sztornózod és veszel másikat (ebből a listából Asust és Innot vennék ebben a sorrendben, másik kettőt nem a hangos és rossz hűtésük miatt).

(#6352) RedDevilFan válasza Géjza (#6351) üzenetére


RedDevilFan
csendes tag

Egyébként a "Milyen asztali gépet vegyek" topicban a Gigabyte Windforce OC-t ajánlották.
#179131

(#6353) Benhill válasza RedDevilFan (#6347) üzenetére


Benhill
senior tag

Dual 4070 super +1

CW nem feltétlen 100% hogy van, nekem közvetlen közelében sincs cw, 3-400 fps estén sem.

(#6354) sixpak válasza RedDevilFan (#6352) üzenetére


sixpak
nagyúr

A 4 közül én is a Gigabyte-ot venném.
A borzasztó szoftverén kívül nincs vele gond, nekem több GB kártyám is volt, a szoftvert meg nem kötelező felrakni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6355) lockdown90 válasza RedDevilFan (#6352) üzenetére


lockdown90
senior tag

nekem sima 4070 windforce volt, nem volt CW

de alzan ha rendelsz barmit, visszakuldod aztan rendelsz egy masikat

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#6356) Sundesz válasza lockdown90 (#6355) üzenetére


Sundesz
őstag

Tesztekben 2000 RPM-en ment a venti, nem hangos az?

Nálam most Giga Aero 4070 van, de annak meg a ventije kerreg, CW az minimális.

Hörcsög Powa'

(#6357) Géjza válasza RedDevilFan (#6352) üzenetére


Géjza
őstag

Előtte nézd meg ezt: [link]
És ezt úgy, hogy az eagle a windforce előtt van a sorrendben (windforce a legalja). Hangos, meleg, hiába 3 ventis. Mellékesen ezen a gigán 80mm-es ventik vannak (3db), asus dual-on 2db 95mm-es.

(#6358) kispal87 válasza Géjza (#6357) üzenetére


kispal87
aktív tag

Ez általában így szokott lenni, ha 3 ventis akkor nem nagyon fér el nagyobb méretű, 2 ventisnél meg igen.
Én ezért döntöttem annó az itt sokak által kb hulladéknak nézett GW Ghost mellett. Két "nagyobb" ventinek a szélzaja is kisebb alapon.
Kapott egy kis UV-t illetve 1500 a max fordulat és nem zavar ha a gpu/hot spot - 70/85 fok játékok alatt.
CW nincs hála az égnek, az jobban zavarna.

Egyébként a Windforce hűtés tényleg az alsóbb kategória Gigabyte-nál.

[ Szerkesztve ]

(#6359) Géjza válasza kispal87 (#6358) üzenetére


Géjza
őstag

Nem hulladékok, csak vannak ezeknél a kártyáknál jobb opciók is hasonló áron.

(#6360) kispal87 válasza Géjza (#6359) üzenetére


kispal87
aktív tag

245-ért vettem amikor a következő legolcsóbb opció 265-270-től volt kapható. Akkor még hírben sem volt, hogy leszek super kiadások.
Azt hozzáteszem, hogy azt sem gondoltam, hogy én ennyit is kiadok egy VGA-ért, (150-160 volt a limit) ezért is nem nézelődtem feljebb, a 4060/TI teljesítménye meg nem tetszett azért az árért amiért akkor vesztegették.

[ Szerkesztve ]

(#6361) sixpak válasza Géjza (#6359) üzenetére


sixpak
nagyúr

A Ghost feletti Gainward-ok elég jók (bár feljebb mondja a kolléga, hogy a Ghost sem rossz), semmivel sem rosszabbak, mint a hype-olt, fenszi, színes-szagos "népszerű" gyártók modelljei.
A Gigabyte-ok rossz hírneve inkább szájhagyomány útján terjedt el, mint ahogy az is, hogy az Asus milyen frankó.
De nagyjából egyik állítás sem igaz.
Teszteket nem is érdemes nézni, híg fos az egész, néhány kivételtől eltekintve, én Mr. Burke-nek hiszek csak, a többit fenntartásokkal kezelem....jó, azért még van néhány korrekt csatorna a yt-on, Steve-en kívül is.
Redditen szoktam még első kézből való tapasztalatok leírását elolvasni, meg pl Amazonon az user review-kat, az elég nagy merítés azért, kevésbé valószínű, hogy kellemetlen csalódás ér vásárlás után.
Itt a PH-n meg nagyjából az megy, hogy mindenki azt dícséri, amit éppen használ....mintha nem lenne holnap... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6362) Géjza válasza sixpak (#6361) üzenetére


Géjza
őstag

Igen, panthert simán venném én is. Ghostot nem. Ahogy windforce-ot sem. Persze ettől még sokaknak tökéletesek lehetnek, lesznek ezek is. Sok 4070S roundup-ot néztem meg, abból leszűrtem, hogy mi az, ami számomra kerülendő (hangos és/vagy rossz hőfokok) és mi az, ami szóba jöhet. Abból a listából én inno-t vagy asus-t venném, másik kettőt biztos nem. Gigának is vannak jó kártyái, de ez pont nem az.

(#6363) Pistike36


Pistike36
újonc

Sziasztok. Nekem egy Palit 4070 super van.(dual oc) Semmi cw és a hőfokok,zaj is teljesen rendben van.

(#6364) shteer válasza sixpak (#6361) üzenetére


shteer
titán

A gigabyte ventiproblémái azért nem ritkák
Nekem meg még egyik sincs, de talán jövő héten hallgathatom a ciripelést :)

..szerintem jónak tűnik

(#6365) - = Zk = - válasza lockdown90 (#6340) üzenetére


- = Zk = -
félisten

CM 360as vízzel ;)
plusz mókoltak rajta biosban, hogy ne melegedjen túl, und 55ön megy, semmi extra... amit innen is köszönök fórumtársamnak :R

#6344ollie
öcsémnél, aki 1080ban játszik, valami seeMTA meg tarkov a fő gém... ott picivel lett több, de stabilabb lett az fps... max 3dm tesztet tudnék mutatni... nemtudom, az új eredmények megvannak-e még a telómon...
nálam 1440p nem volt nagy változás, csak simábbak lettek a játékok.. mikrolag és tsai...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6366) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nektek mi a tapasztalat (4070 Ti) a memória oc-ra jobban reagál a kártya mint a GPU-ra, nem? Mert én azt vettem észre, hogy a memória oc-ra több pontokat ad, persze bizonyos keretek között.

(#6367) gainwardgs válasza SzlobiG (#6366) üzenetére


gainwardgs
addikt

Pöcsméregetésre jó csak :K a fő gond a 192-bit :))

(#6368) SzlobiG válasza gainwardgs (#6367) üzenetére


SzlobiG
félisten

Világos, csak érdekelne, hogy nektek mi a tapasztalat, de igen a 192 bit a "gond" sztem is.

(#6369) Géjza válasza SzlobiG (#6366) üzenetére


Géjza
őstag

4070S-ről tudok nyilatkozni: +2000-re (maxra) kihúzott memóriával tudtam 17000 fölé menni Superposition 4k optimized-ban. Az eléggé díjazza. Aztán hogy játékok mennyit profitálnak belőle, azt (még) nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#6370) gainwardgs válasza SzlobiG (#6368) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tartósan +1000 fölé nem mennék :K ,de neked kell kitesztelni az adott játékban mennyit hoz, tippre +5fps-t se :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6371) Pist@bácsi válasza gainwardgs (#6370) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Hát kb. annyit. De játék függő. Csodát nem tesz.

(#6372) SzlobiG válasza Géjza (#6369) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ennyivel többet bírna ott a ram? Nekem valahol +1000 a stabil ahogy tesztelgetem.

(#6373) evitiguF válasza SzlobiG (#6372) üzenetére


evitiguF
senior tag

A lottón egy jobb példányt fogott ki.
GW Pantherem is ment 2000-en, most MSI Gaming X 1200ig bírja.

Én inkább abban látom az alkalmazhatóságát, hogy egy UV-OC+Mem visszanyerhető, vagy felülmúlható a Stock teljesítmény, úgy, hogy a szükséges powert csükkented hozzá, és így még kellemesebb hőfokokat is eredményez a dolog.
Kellemesebb hőfok = sokkal jobban, vagy tovább tartja az adott GPU Clock-ot, drop nélkül.

Itt egy reddit poszt tanulmánynak [link]

[ Szerkesztve ]

(#6374) Pist@bácsi válasza evitiguF (#6373) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ezen a linkelt poszton mit kell nézni?
Én azt látom, hogy 1.1V -on hozza a legtöbbet, az UV csak levesz belőle.
Ha a hűtés bírja akkor ez csak időpocsékolás.
Többnyire V(rel) limit van 4070ti -vel, bár ez itt nem derült ki.

(#6375) SzlobiG válasza Pist@bácsi (#6374) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne azt nézd, hogy melyik hozza a legtöbbet, hanem hogy mekkora fogyasztással...azaz alig lassul a kártya, de a fogyi számottevő.

Én végül hagyom az UV-t, mert így is alig fogyaszt és az Aorusnak olyan jó a hűtése, hogy lazán 280W-ot is hangtalanul lehűt. A 3080/4080 viszont már más tészta volt...

(#6376) Pist@bácsi válasza SzlobiG (#6375) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ha a stock-hoz méred az UV/OC eredményt. De az ferdít.
Egy jó hűtésű 4070ti -nál nem TDP limit lesz, nem is Temp, hanem mint feljebb írtam V(rel). Szóval inkább több feszültség kéne nem kevesebb.
Ha OC nélkül csak a feszültséget emeled máris feljebb boostol. Nem mintha annak lenne értelme, 15-30MHz játék alatt nem hoz észrevehető eredményt, inkább csak jobban melegszik, és hosszú távon nem hiszem, hogy egészséges a többlet fesz. Azért V(rel).

A kérdés az lehetne, hogy van-e egyáltalán sweetspot az órajel/fogyasztás viszonylatában.
Én nem látom rá a választ.
Amúgy egy stabilnak hitt UV játék alatt kifagyhat.
Sima TDP limit csökkentéssel kb. ugyanazt a fogyasztás/hőfok csökkenést el lehet érni, és a kártya majd visszaveszi a feszültséget oda ahová kell. Így stabil marad. De ennek sincs sok értelme.

Ha egy TDP limites kártyán valaki kifog egy golden chipet, akkor UV-val nyerhet némi plusz teljesítményt. De a fenti reddit poszt nem erről szól.

(#6377) Sundesz válasza sixpak (#6361) üzenetére


Sundesz
őstag

A Gigabyte valahogy nem akar normális kártyát csinálni az alsóbb kategóriákban. Nem tudom pl. hogy sikerült a 120W-os RTX 4060-ból a legpocsékabb hűtést megalkotni a Windforce személyében. De pl. a 3 ventis Gaming OC 4060-as is hangosabb és melegebb az ASUS Dual-nál. Ugyanez a 4070 Windforce, leghangosabb és legmelegebb kártya. Most használok egy Aero 4070-et, az nem rossz, csak kerregnek kicsit a ventilátorai. Volt 5700 XT Gaming OC, 5600 XT Gaming OC és RTX 3060 Gaming OC is. Mindegyiknek volt hangja bőven, de az utóbbit nem hittem el, hogy visított.

Jó ellenpélda az ASUS, ami a gyenge Dual-ból (hűtőtt csak hangos volt - volt nekem RX 5700 és 1660 Super Dual-om) csinált az RTX 40 szériára egy kellemes MSRP kártyát, ami drágább 3 ventis konkurensekkel is felveszi a versenyt. De mondhatnám a TUF-ot, ami az RTX 30 szériára ajánlott kártya lett, míg előtte a legalja volt (kb. mint most a Windforce). Viszont a legbotrányosabb coil whine mindig ASUS-nál volt nálam ezt is alíráom, emiatt ment vissza a Dual 4070 Super. Még ASUS B650 alaplapokra is panaszkodtak cw miatt, ezért maradtam az Asrock-nál.

De amúgy a minőségi varianca elég nagy még ugyanazon kártyák között is, mostanában a Sapphire-ban csalódtam. Pl. Pulse RX 7600 2000 RPM-en is 70 fokos volt. Pulse RX 6650 XT-vel is így jártam.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#6378) evitiguF


evitiguF
senior tag

Fórumtársnál talán még megvan a kártya:
[MSI Gaming X Slim 4070 Ti] - saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó a kártya, extrémhalk, és cw mentes, hátha itt valaki épp ilyet keres!

[ Szerkesztve ]

(#6379) sixpak válasza Sundesz (#6377) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mit értesz kerregés alatt?
Az biztos, hogy egyedi hiba lesz, mert ha mindegyik kerregne, akkor nyilván senki nem venné meg. :N
Amúgy szerintem kicsit túl van lihegve ez a hűtés téma, mikor az emberek 99%-a azzal kezd a vga install után 1 perccel, hogy Afterburner-be beállít egy custom curve-öt, a saját egyéni ízlése szerint.
Vagy feláldoz pár fokot a halkság kedvéért vagy elviseli a némileg nagyobb zajt és élvezi a hűvős vga-t. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6380) Sundesz válasza sixpak (#6379) üzenetére


Sundesz
őstag

Pl. a Seasonic tápomnak (több is volt nálam) is ilyen a hangja, a csapágyazás ilyen lehet gyárilag. Simán elhiszem hogy ez mást nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#6381) D55


D55
aktív tag

Egy TUF tűkön ülő várományosa vagyok. Épp izgulok rajta, hogy remélhetőleg már itt Európában akadhatott el az EU vagy a német kormány ellen tüntető blokádok valamelyikénél és nem pedig egy rakétát kapott be a Vörös-Tengernél. De amin viszont még jobban kezdek izgulni ahogy itt olvasgatok, az ez a CW dolog... :O

Hirtelen belefutottam ebbe aztán:
https://www.youtube.com/watch?v=GUzCXF3oMD0

Azt hittem legalább megmutatja mely komponenseket kell bátor hülyegyerekmód telenyomni pisztolyos hőre olvadó ragasztóval, mint ahogy a filléres kínai tápokban szokott lenni a tekercseknél, de csalódnom kellett, csak fps capet és UV-t javasol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6382) BaJaZo


BaJaZo
tag

Annyi szó esik mostanában a CW-ről, hogy kicsit utánanéztem és ezt találtam: [link]
Jól összefoglalja a lényeget, és én azt a következtetést vontam le belőle, hogy tápegység és alaplap tekintetében nem szabad spórolni, minőségit kell vásárolni. Igy talán még akkor sem fognak rezegni a tekercsek a videókártyán, ha gyengébb minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#6383) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Egy mATX házba keresek 4070 vagy 4070 Super kártyát.
Szeretném ha lehetőleg minél kisebb lenne a kártya, és találtam is az Asus Dual-nak egy kisebbre faragott Evo verzióját, viszont sehol sem látom hogy árusítanák. Ez most valami nagyon új kártya, amiatt nem kapni még, vagy lehet nincs igazán rá kereslet?!

Másik kérdésem hogy az új Superek már mind a 12VHPWR csatival jönnek? Nem tudom hogy érdemes-e bevállalni a plusz erőt emiatt, annyi rosszat hallani arról a csatlakozóról.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#6384) BerserkGuts válasza SzlobiG (#6375) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Hát ugyan az mert a nagyobb Watt nagyobb hőtermelés xd

Megéri rászánni az időt az uv-re mert jobb fps lesz a végeredmény de azt 0.1%-al kell nézni.

Ha stabilan tartja az fps-t vagyis milliszekundumot 100ms/képkocka fixen.
Ehhez pl msi-ben is át kell állítani a monitorozást 100ms-ra hogy hőfokot meg mindent normálisan ki olvassa a rendszer.

És mindezt hosszú távon érdemes nézni ha valaki játszik órákat akkor fog kijönni és érdemes nem a DLSS-t használni az nem izzasztja meg a kártyát meg a 1080p.
DLAA vagy SSAA élsimítást kell neki adni cyberpunk vagy ingyenes warthunder elég jól megizzasztja.

Hideg kártyával meg rövid tesztekkel nem lehet beállítani meg rájönni hogy a túl sok Oc csak laggolni fog.
Mert nem bírja tartani a kártya úgyis vissza veszi csak nem másodperces átlagban adja ki ezt az adatot.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6385) BerserkGuts válasza BaJaZo (#6382) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Sajnos ez mindenre igaz az egértől a monitorig már ha számít a kompetitív játék ha csak úgy valaki god mode single player akkor szerintem egy amd-s igpu is elég lehet xd.
A 2400G procin vittem végig a far cry 5-t

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#6386) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Gépfejlesztés van tervben, 2 hónapos belül véghez is tervezem vinni.
Giga GTX 1070 G1 helyett lenne RTX 4060TI 16gb vga. 4070 super már sok lenne valszeg a hogy másik topicban írták.(WOT, Warthunder, Snowrunner, Farming simulator más játék nem érdekel nagyon)
Full HD felbontásban , lehet a jövőben lenne majd monitor csere is és nagyobb felbontás, de az nem mostanában
. Asus
MSI
Innio3D
Esetleg Palit vagy Gainward.?
Hűtés jó legyen és "halk" is és megbízhatóság a lényeges.

WOT: kissio

(#6387) ollie válasza Dr.Én (#6386) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs értelme 16GB-set venni a 4060Ti-ből, mert közek annyiba kerül, mint egy 4070. Továbbá, a 4060Ti egy fHD-s kártya (128 bites), ha magasabb felbontásra akrsz váltani, megint csak 4070-nel jársz jobban.

A Gainward Panthernek amúgy jó a hűtése, még 4070-en is (a Ghost-ot kell kerülni).

[ Szerkesztve ]

***

(#6388) ollie válasza Zanik (#6383) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az ilyen nagyon rétegtermék verziók ritkán jönnek be Magyarországra, szerintem ne számíts rá, hogy itthon meg fogod tudni venni.
Továbbá, az összes Super ezzel az új csatlakozóval jön, mert az Nvidia előírása, de nem kell tőle tartani, mert csak 600W fogyasztásnál okoz problémákat. Pontosabban láttam egy China only Super-t régi csatlakozóval, de az ugye csak Kínában jelent meg.

***

(#6389) Pakmara válasza Zanik (#6383) üzenetére


Pakmara
őstag

A két ventis Inno 250 mm...

(#6390) miningboy


miningboy
csendes tag

Üdv Tuningmesterek,
hozzátok intéznék kérdést. Egy ideje már követem a topikot, elgondolkodtam, hogy finomhangolom a 70Ti-t.
Afterburnerben eddig két metódust ismertem [link]
Böngészve a youtube-ot találtam rá erre [link]
És itt érdekelne, hogy az Undervolt-nál mit csinál?
Ad +150-et a Core Clocknak, 1500-at a memóriáknak, a Power limitet meg visszahúzza 75%-ra. Na ez érdekelne, hogy ez mire jó? itt mit szabályoz le vele?
Melyik verzió a legcélravezetőbb?
Illetve undervoltnál mi az az érték, ami alá nem érdemes bemenni? 1025mV? 975mV?

(#6391) shteer válasza Zanik (#6383) üzenetére


shteer
titán

Még friss is lehet, de lehet régió-függő is a típusforgalmazás

..szerintem jónak tűnik

(#6392) Dr.Én válasza ollie (#6387) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszönöm az infót, akkor a 16 gb elvetve, meglátom anyagilag két hónap alatt mire tudok félre tenni, aztán kiforrja magát.
:R

WOT: kissio

(#6393) Zanik válasza shteer (#6391) üzenetére


Zanik
addikt

Közben találtam német Asus webshop-ban és német amazonon is, tehát kapható európában is, bár kevés helyen.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#6394) Hanok válasza Zanik (#6383) üzenetére


Hanok
senior tag

Nekem 2 ventis Innom van ITX buildben 11.5 literes házban, szerintem teljesen megfelelő lehet a számodra is.
Amúgy pár hete szemezek ezzel az ASUS-al, nem a szuperrel hanem a simával (ezen sima tápcsati van) hogy lehet lecserélem. Redditen egy srác azt mondta hogy viszonylag halk is és elegendő a hűtése, de nyilván ez sok mindentől függ, és elég szubjektív.

#6388ollie: [Lehet] kapni egy pár hete..Más kérdés hogy nem éri meg jelenleg..

(#6395) pilóta


pilóta
nagyúr

Na megérkezett az ASUS 4070 super Dual kártyám.
Eddig nagoyn tetszik. Szó szerint semmi hangja nincs. Elindítottam egy furmark stressztesztet, aztán mondom valami baj van, nem mennek a ventik olyan csönd van.
Levettem az oldalát, és mennek :D
A 3080 olyan porszívó hangott adott furmark alatt, gondoltam, hogy ahhoz képest csendesebb lesz, de hogy semmi hangja, az durva... :Y

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6396) shteer válasza pilóta (#6395) üzenetére


shteer
titán

Szuper. Enyém holnap érkezik

..szerintem jónak tűnik

(#6397) Zanik válasza Hanok (#6394) üzenetére


Zanik
addikt

Én a sima (nem Evo) Asus Dual és az Inno3D Twin X2 között vacillálok. Asus kártya masszívnak tűnik, de piszok vastag és széles. A Define Mini CTG-be még simán befér, bár a tápkábelből kellene hozzá egy 90 fokos csatival szerelt, mert nincs sok hely az oldallapig, saccra 30-35mm maradna. Az Inno3D-t sokkal kisebb, viszont utoljára FX 5xxx szériában volt Inno kártyám, ami nem ma volt. Azóta nem tudom milyen minőséget képviselnek.

A te Inno kártyád a Super verzió már vagy a sima 4070?!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#6398) 4264adam válasza Zanik (#6397) üzenetére


4264adam
veterán

Inno3D piszok jól sikerült. Kb 20 fokot ver az ASUS-ra memória hőfokoban mivel vékonyabb hővezető pad-et használ. Ellenben kicsit magasabb RPM-el operál így hangosabb lehet az ASUS-tól. Ha nem akarod OC-ban a Referencia 4070Ti-t elérni akkor tökéletes választás az Inno3D. Plusz nem tudod + power limitbe tolni.

(#6399) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Alábbiakat használja, próbálta már valaki? Mi a vélemény? CW mennyire jellemző rájuk?

PALIT RTX4070 SUPER JETSTREAM
ZOTAC RTX4070 SUPER TRINITY BLACK

(#6400) Hanok válasza Zanik (#6397) üzenetére


Hanok
senior tag

Nagyon szeptikus voltam én is, nekem a VooDoo2-őm volt utoljára Inno3D :D
Sok hasonlítási alapom nincs nem akarok róla áradozni de ezt megelőzően egy Gigabyte 3060 eagle volt a gépbe azt mérföldekkel veri hűtésben. Nekem a Asus sima 4070 Dual pont nem fér be a házamba, ezért szemezek én is ezzel ez EVO-val. De nyilván nem ezen az áron. Nem a SUPER verzió még a sima de szerintem azt a 20w-ot még simán elnyeli ez a kártya. Nyilván egy kis alulfeszelés kellett ennek is de azóta csendben teszi a dolgát.
Volt a redditen egy nagyon részletes mindenre kiterjedő összehasonlítás a hűtők között ha gondolod belinkelem majd neked csak az otthoni gépemen van elmentve.

Szerk: Nálam amúgy 63-65 fok játékok alatt, alacsony venti fordulat mellett, ITX házban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.