Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) hoffman_ válasza kispal87 (#6148) üzenetére


hoffman_
nagyúr

alaplap: jó gen3 és gen4 módban is a bios.
riser: úgy fest, hogy gen3 módban jó. gen4ben szaggat és kifagy a Win.

hiába gen4 a lap, a kártya, a CPU, a riser. még tesztelem, de egyelőre örülök, még ha csak gen3-ban is tudom stabilan használni. ahogy nézem 1-2% azért benne van így.
lehet vadászok majd egy gen4 cserét, körbenézek a piacon.

#6150, Sundesz
első előrendelés volt a ház, négy éves már. azért megreklamálom. egyszer már volt bajom a riserrel, akkor kaptam másikat, kétlem, hogy kétszer sikerül. kár, hogy ez az (akkor) új "kobalt" csúcs riser-jük egy hulladék.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6152) bobalazs válasza hoffman_ (#6114) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na gratula. Megoldódott.

(#6153) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Az MSI Gaming X Slim mennyire ajánlott?

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#6154) koxx válasza ericdrawen74 (#6153) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem az egyik legjobb perpill [link]

(#6155) evitiguF válasza koxx (#6154) üzenetére


evitiguF
senior tag

Az általad "alsó polcos"-nak titulált Gainward megeszi reggelire hőfokok terén ezt a Gaming X Slim-et.
Ha van nálad, szívesen fogadunk benchmark eredményeket, HWInfo vagy GPU-Z képekkel mellékelve.
Nálam van most Gainward 4070Ti Panther, és egy MSI Gaming X Slim 4070Ti is.
A Pantherről már tettem fel a teljesség igénye nélkül eredményeket, nevemre szűrve látható. Holnap megcsinálom ugyanezt a Gaming X Slimmel is.
De mindjárt futtatok egy gyors Time Spy-t hogy kb mi a különbség.
Én is az MSI-t gondoltam megtartani, de most elbizonytalanodtam.

(#6156) 4264adam válasza evitiguF (#6155) üzenetére


4264adam
veterán

Memória hőfok és max TDP keretre a Superposition-al is csinálj kérlek :R

(#6157) Sundesz válasza evitiguF (#6155) üzenetére


Sundesz
őstag

Alsó polcos Gainward alatt lehet a Ghost-ot értette, az tényleg nem csúcs.

Ja bocsi, tényleg a Panther-re.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#6158) lockdown90 válasza Sundesz (#6157) üzenetére


lockdown90
senior tag

windforce-okkal mi a problema?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#6159) hoffman_


hoffman_
nagyúr

próbálom a stabilitást ellenőrizni a riser-el, gen3 módban úgy fest ok, pár játékot néztem gyorsan, meg egy superpositiont. nem nagyon szoktam szintetikusokkal foglalkozni, de kíváncsi voltam kibillen-e bármi. eddig nem.

gen4 esetán 100 ponttal többet hozott. gpu és memory temp 64 fok ehhez, hotspot 76 fok. ebben a mini házban ez nekem remek eredmény, még hangban is jobb ráadásul érezhetően. ez utóbbi meglepett, azt hittem a Noctua deshroud EVGA-nál nincs feljebb.

Inno3D 4070 Super, stock

a furmark meg magáért beszél.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6160) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Srácok! Itt is felteszem a kérdésemet, hátha Ti tudtok segíteni. Alaplapos topicban egyenlőre nem kaptam választ.
Van egy Asus Tuf B550M-Plus lapom, amin világít a VGA LED. Délelőtt is volt ilyen, akkor újraindítás után nem világított, de előtte is iracing vr-ban letoltam másfél órát és semmi probléma nem volt, de a LED világított.
Most bekapcsoltam a gépet és megint. Lefuttattam egy 3dmark Timespy tesztet és le is futott hiba nélkül. A max GPU hőfok sem volt több 68 foknál.
Szóval úgy tűnik, hogy semmi probléma nincs, de az a LED ahogy olvastam az alaplap leírásában, akkor világít ha van valami a VGA-val. Szerintetek mi lehet a baj? Alaplap? VGA?

(#6161) evitiguF


evitiguF
senior tag

MSI Gaming X SLIM 4070Ti Superposition (out of the box)
[link]
Az alsó polcos Gainward Panther (+170Mhz Core +2000Mhz Memory!!)
[link]
Itt van egy alapon, out of the box [link]

MSI Gaming X SLIM 4070Ti (out of the box)
Port Royal - [Eredmény] [Hőmérséklet]
Speedway - [Eredmény] [Hőmérséklet]
Time Spy Extreme - [Eredmény] [Hőmérséklet]
Time Spy - [Eredmény] [Hőmérséklet]

Amivel össze lehet nézni: [Panther eredmények]
Szobahőmérséklet, gépház minden egyéb komponens ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#6162) Sundesz válasza evitiguF (#6161) üzenetére


Sundesz
őstag

Az az out of the box Panther UV volt 0.975 V-ra.

Hörcsög Powa'

(#6163) Géjza válasza -Rolika- (#6160) üzenetére


Géjza
őstag

Először mindig a monitort kapcsold be, aztán a gépet. És akkor soha nem fogja kint hagynia fehéren világítanó monitor hibajelző ledjét az alaplapnak. Jó hülye módi asuséktól, de ez van.

(#6164) evitiguF válasza Sundesz (#6162) üzenetére


evitiguF
senior tag

Jogos, ott valószínű a kép mentésénél nem figyeltem, most meg csak a nevét figyeltem.
Azon viszont nem változtat, hogy tuningolva is alacsonyabb mem hőfokot tud tartani, ugyanolyan gpu és hot spot mellett.
Most az MSI van a gépben, így ezt majd csak holnap, vagy hétvégén tudom javítani

(#6165) Géjza válasza 4264adam (#6156) üzenetére


Géjza
őstag

Superposition nem terheli le a kártyákat megfelelően. Emiatt nem fogyasztanak annyit, nem melegednek annyira, ezértnem forog annyit a ventijük, ezáltal lesz magasabb a memó hőfok (a kisebb légmozgás miatt) és nem a terhelés miatt.

(#6166) -Rolika- válasza Géjza (#6163) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Ohhh baszki. Na erre sosem gondoltam volna. Akkor ezért volt jó újraindítás után. Tv-re van kötve, de akkor ezután majd akkor tv bekapcs és utána a gép.
Köszi :R

(#6167) Géjza válasza -Rolika- (#6166) üzenetére


Géjza
őstag

Pontosan. :) Nm.

(#6168) 4264adam válasza Géjza (#6165) üzenetére


4264adam
veterán

Pont fordítva. Superposition-nál magasabb a hőfok jobban kiengedi TDP keretre mint a Timespy, melegebbek a memóriák . De lehet te is így értetted csak felcserélted :)

[ Szerkesztve ]

(#6169) pergabb


pergabb
senior tag

Valaki magyarázza már el nekem a gainward kártyák hogy vannak sorrendben? Picit megborultam az itteniek miatt mi is az alsó polcos. Ott nem a Ghost ül a ranglétra tetején?
Panther és pl msi slim kb nem egy szinten van, attól független, hogy ránézésre a slim a szimpatikusabb? :D

(#6170) Sundesz válasza pergabb (#6169) üzenetére


Sundesz
őstag

Ghost - 2 venti, kicsi, tényleg minimumot hozza hűtésben
Panther és Phoenix kb. ugyanaz, csak a Panther-en nincs RGB - ezeken hatékony a 3 ventis hűtés és viszonylag halk is
Phantom Gaming a legfelső polc náluk

Hörcsög Powa'

(#6171) pergabb válasza Sundesz (#6170) üzenetére


pergabb
senior tag

Köszi.. mondjuk ez így logikus is, csak én vagyok hülye :D már mint pl 4090-ből csak Phantom van, 4080-ból meg Phantom, Phoenix és Panther, Ghost pedig csak 4070-nél csúszik be.
Gainward terén kuszaság volt a fejemben nem kicsit :D

(#6172) Géjza válasza 4264adam (#6168) üzenetére


Géjza
őstag

Nem cseréltem fel. Nálam nem használja ki SP alatt a tdp keretet (4k optimized), jelentősen alacsonyabbak a gpu és gpu hotspot hőfokok (majd 10 fokkal TS-hez képest), emiatt kb 1500 helyett csak 1200-1300-on tekernek a ventik. És ez az, ami miatt szerintem emelkedik a memóhőfok, mert nem kap akkora hűtést.

De majd futtatok még párat és erősen figyelem majd ezeket. :)

(#6173) 4264adam válasza Géjza (#6172) üzenetére


4264adam
veterán

Érdekes mert nálam pont fordítva , kb 20-30W marad a Timespy-ban és 4 fokkal kevesebb a memória mint az SP, de lehet csak az alapbeállítást nem elég jó nálam és neked egyedi a TS

(#6174) sixpak válasza Géjza (#6172) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kizárt!
1 mp. alatt maxon van a fogysztás és a voltage is Superposition esetén, nálam is ez hajtja a legjobban.
Az a voltage out of box nálad, nem életszerű.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6175) Géjza


Géjza
őstag

4K optimized-dal futtattok?
TS nem egyedi, full alap benchmarkot engedem rá.

(#6176) sixpak válasza Géjza (#6175) üzenetére


sixpak
nagyúr

Igen default 4K optimized.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6177) Healbacsi


Healbacsi
őstag

Tegnap csereltem az Msi 1060-amat egy Asus Dual 4070 Super-re.
Sokat gondolkodtam, hogy Amd vagy Nvidia kartyat valasszak. 7800 XT volt a masik kartya amivel szemeztem mar hosszu ideje, de a driver tamogatottsag (illetve bizalmatlansagom) dontott.

A kartyaval teljesen meg vagyok elegedve, nem visit egyaltalan (ugy nez ki, hogy pont jo kartyat fogtam ki). Igy kozel 1200-as fordulaton teljesen halk, a gep a foldon van (HAF-932), a szellozessel sincs gond.
Meres egy meg futetlen szobaban:

[ Szerkesztve ]

(#6178) 4264adam válasza Healbacsi (#6177) üzenetére


4264adam
veterán

Tökéletesen meg van hajtva :R
Gratulálok

(#6179) Géjza válasza sixpak (#6176) üzenetére


Géjza
őstag

Ok, rájöttem mi vitt félre. :) A bedobott 3dmark teszt még csak gyors finomhangolással ment, míg most már alacsonyabb gpu fesszel mennek a tesztek. Ezért alacsonyabb a tdp kihasználtság, a hőfokok és akkor ezek szerint sp tényleg jobban izzasztja a memóriát, mint ts.

(#6180) Tom5 válasza Géjza (#6163) üzenetére


Tom5
addikt

Most egy ideiglenes Giga 1080-an van gépemben és világít a fehér led a monitort mindig utólag kapcsolom be. Hazaértem rápróbálok. Sosem hallottam erről. :DDD

(#6181) Géjza válasza Tom5 (#6180) üzenetére


Géjza
őstag

Ez alaplapi feature, független a vga-tól. Hogy mi értelme, azt nem tudom, de a megoldás rá az a leírt lesz.

(#6182) evitiguF válasza 4264adam (#6156) üzenetére


evitiguF
senior tag

MSI Gaming X Slim 4070Ti

Superposition - [link]
Superposition ventigörbével - [link]

(#6183) 4264adam válasza evitiguF (#6182) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönjük :R

Nem olyan rossz de nem is nagyon kiugró. 76 fokos memóriával nem momdanám annak

Venti profilt miért készítettél? Nagyon durva lehet.

(#6184) evitiguF válasza 4264adam (#6183) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ventiprofilt amiatt csináltam, hogy megnézzem, mennyit hoz hőfokban.
Igen, a memória hőmérséklet Gainwardnál ~10fokkal kevesebb.

Egyébként amiben nagyon erős ez az MSI, az a halksága, emellett a 60%os venti sebesség mellett sem hangos.
a fordulatot is érdemes hozzánézni.
kb 2 méterre ülök a gépháztól, és TV-n játszom, de csak légáram hangot lehet max hallani.
az biztos, hogy a 3080asom ennél lényegesen hangosabb volt

sőt, szerintem a LF360as procihűtő hangosabb, mint az MSI 60%os ventin

[ Szerkesztve ]

(#6185) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Visszament a Asus Dual 4070 em a vásárlás helyére, egyszerűen nembírtam megszokni ezt a hangot amit keltett, jó volt mert nem volt baja meg tetszett hogy viszonylag kompakt de azt hiszem maradok a 3 ventis verziónál és abból is majd az MSI-nél ha lesz rá lehetőségem. Ahogy olvastam a TUF verzió se sokkal halkabb hiábba 3 ventis pedig az egyik legjobbak közt van. Igazából sajnáltam a dolgot de aki a dual vételén gondolkodik ne tegye.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#6186) Foglalt név válasza BogyóBP (#6185) üzenetére


Foglalt név
addikt

Én azért a helyedben kipróbálnék egy másik példányt. Túl sokan dicsérik, valószínűbb hogy a tiéd volt egyedileg gáz.

(#6187) Create. válasza BogyóBP (#6185) üzenetére


Create.
addikt

Most vettem pár hete, abszolút semmi gondom vele, nagyon halk, nincs cw, a hőmérsékletek is rendben vannak. Simán jó a dual.

[ Szerkesztve ]

(#6188) Géjza


Géjza
őstag

Asus 4070S dual-nál nálatok mennyinél kezd ez hibázni a memória? Nálam AB-ben maxra kitolt (+2000) sebességnél sincs semmi gond, hiba nélkül viszi (12500MHz-et ír ki, ami visszaosztva 1563Mhz-et jelent, GPU-Z is ennyit mutat).

Viszont TPU tesztben 1643-as órajelet használtak OC-nál, amit nem is tudom hogy tudtak beállítani.

(#6189) ollie válasza Géjza (#6188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

OC verziód van?

***

(#6190) Géjza válasza ollie (#6189) üzenetére


Géjza
őstag

Igen.

(#6191) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Sziasztok!

Beléptem a 4070 klubba egy "alsópolcos" Gainward Panther 4070 superrel. Az első mérésem kifejezetten tetszik :D

Nincs nálam toll, sorry...

(#6192) Géjza válasza Kis Samurai (#6191) üzenetére


Géjza
őstag

Tök jó! És szerintem a panther nem alsópolcos, az a ghost lenne. Panther az szerintem tökjó (komoly hűtője van, hőfokjaidon is látszik, pedig kapta a kakaót).

(#6193) Årpi válasza Géjza (#6192) üzenetére


Årpi
őstag

Hát igen, a Panther hűtő a 4070 Ti 285 wattját is szépen megfogta hőmérséklet-ügyileg, 4070 Super meg aztán tényleg gyerekjáték. Nekem mondjuk a ventik "morgásával" voltak problémáim, nem igazán tetszett a hangja, de a hőmérsékletekre tényleg nem lehet panasz.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6194) sittes79 válasza Kis Samurai (#6191) üzenetére


sittes79
addikt

Én is ilyen alsópolcosban gondolkodom, panther, zotac trinity esetleg ha elcsípek egy tufot.

[ Szerkesztve ]

(#6195) BaJaZo


BaJaZo
tag

Itt a sokat emlegetett MSI 4070 Super Slim értékei Superpositionban, minden alapon.

[ Szerkesztve ]

(#6196) s.bala31 válasza BaJaZo (#6195) üzenetére


s.bala31
őstag

Hol? :)
Közben megérkezett :R

[ Szerkesztve ]

(#6197) 4264adam válasza sittes79 (#6194) üzenetére


4264adam
veterán

Zotac Trinity ebben a szériában a top kategória.

(#6198) TheMartin03


TheMartin03
tag

Sziasztok!
Korábban írtam de kicsit elbizonytalanodtam.
3090-ről váltanék, mert túl OP a felhasználásomra, meleg is, meg eléggé fogyaszt is.
Nem tudom eldönteni, hogy 4070 Ti, vagy 4070 Ti Super lenne jobb választás.
Érdekel másodkezes/használt vásárlás is, és mivel ezt is belevonom a képletben, jobb áron vannak jóval, mint a Super-ek.
Gainward Panther-ekkel kacsintgatok például.
Valaki esetleg tud fasza érveket, ellenérveket mondani?
Nagyon köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#6199) pergabb válasza BaJaZo (#6195) üzenetére


pergabb
senior tag

itt ablakot kinyitottad, alap hőmérsékleten jól látni.

(#6200) Årpi válasza TheMartin03 (#6198) üzenetére


Årpi
őstag

Én vagy 4070 Supert, vagy 4070 Ti Supert vennék. 4070 Ti szintjét egy jobb 4070 Super pár %-ot lemaradva hozza, ha kell az extra erő és a 16 GB VRAM, akkor meg ott a 4070 Ti Super. Persze a használt piac miatt a 4070 Ti sem biztos, hogy rossz vétel, ha megfelelő áron jutsz hozzá.

Nálam volt Gainward Panther 4070 Ti, ami kb. az egyik legolcsóbb 4070 Ti a piacon. Hőfokokban így sem volt vele probléma, sőt, de a ventilátorok elég zajosak voltak és fura, morgó hangot is adtak ki magukból.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.