Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#8101) koxx válasza Chaser (#8099) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

¯\_(ツ)_/¯

(#8102) Chaser válasza nexwo (#8100) üzenetére


Chaser
titán

az lenne még az igazi :d
én annak is örülnék ha 2021-ben a különálló privátokat nem egyesével kellene törölni mint a kőkorszakban:)
de szép is volt mikor pár éve a 3000+ privátot egyesével kellett töröljem, már nyiknyikölt' a rendszer rendesen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8103) dewil666


dewil666
őstag

Én meg csak egy 3060 ti vagy 3070-re vágynék (esetleg 3060-ra) mert jelenleg igpu 630-al vagyok és a gyerkőc most érzett rá a pc-s játékok ízére.
Persze kezdeti áron jó lett volna de a mostani árak mellett biztosan nem lesz :(((

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8104) nexwo válasza dewil666 (#8103) üzenetére


nexwo
őstag

Ki tudta ezt?
Decemberben és januárban mindenki csak nézte a sokáig elérhető 3070-et vagy 3060 ti-t 200-260 között...
Engem is csak az mentett meg, hogy elszántam magam mikor először bejelentette az asus az emelést.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8105) snecy20 válasza dewil666 (#8103) üzenetére


snecy20
veterán

Mondanám, hogy ezek helyett simán valami a 2070s-2080s vonalról, csak hát már azoknak sem épp annyi az ára, mint kéne... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8106) Chaser válasza nexwo (#8104) üzenetére


Chaser
titán

akinek feltűnt, hogy a régi vga-k is elpárologtak szépen csendben gt 1030 felett
a bitcoin árfolyama meg érdekes mód ezzel együtt emelkedett
de ekkora árnövekedésre én sem számítottam
hiába no, a valóság minden képzeletet felülmúl ( :
a jó oldala az, hogy egyszer - a távolabbi jövőben - lesz vga dömping használt és új vonalon is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8107) dewil666 válasza Chaser (#8106) üzenetére


dewil666
őstag

Csak győzzük kivárni

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8108) Chaser válasza dewil666 (#8107) üzenetére


Chaser
titán

nyár környéke
amikor egyébként is megcsappan a kereslet it eszközökre
covid miatt azért ahova home office kellett már betankolták a nagyját - és nem is ilyen kategóriás vga-k kellenek oda zömében -
akinek meg most kell most fizet
maximálisan megértem ha valaki covid/tél kombó miatt így ütné el az idejét, de neki is meg kell érteni a mostani árakat
kereslet-kínálat aránya teljesen felborult

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8109) Lord Myn válasza Chaser (#8108) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én csak azt sajnálom, hogy a 2070 (non-S) Gaming-et áron alul eladtam ősszel, ha vártam volna vele 3 hónapot, most vagy 50-60k-val tudtam volna többért adni... :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#8110) warcat válasza Lord Myn (#8109) üzenetére


warcat
veterán

Ilyesmin kár agyalni, ha március 13.-án vettél volna 0.39 bitcoint 1500 dollárért( 3090 Fe ára), majd eladtad amikor átütötte a 40k-t, most lenne 10 darab 3090 Fe-d mínusz adók :))

EA: It's in the crate!

(#8111) nexwo válasza South Velen (#8050) üzenetére


nexwo
őstag

Hogy áll a rendelés? Nekem 14:00-ra igérték a várható átvételt és nem jött semmi értesítés.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8112) Lord Myn válasza warcat (#8110) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez így igaz... :K Csak néha azért b@cca a csőrömet... :P

"War does not determine who is right - only who is left."

(#8113) Chaser válasza Lord Myn (#8109) üzenetére


Chaser
titán

akkori árán adtad el, nem áron alul
ősszel még alzától 5700 xt gaminget 153-55e-ért tudtam volna venni, x-et 160-ért - ami ugyanaz nagyobb tdp kerettel kb -
nyáron mikor megváltam a 3600+5600xt kombótól 150e-ért 3 hónaposan, én sem arra számítottam hogy fél évvel később örülhetek ha ugyanazokat megkapom 220-250e-ért:)
a mi lett volna ha... dolgokkal nem kell foglalkozni, a mi van akkor ha... dolgok érdemibbet tudnak hozni

szerk:
nyul105
persze, a "karácsony hívők" :)
de egyikük sem tudott érdemi választ adni, mért tűnt el kvázi minden kártya gt 1030 fölött, ha a karácsony az ok a hiányra...az amd cpu/vga-k hiányára is, meg persze a konzolokéra is
( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8114) nyul105 válasza Lord Myn (#8112) üzenetére


nyul105
senior tag

Volt nagyon sok jóslat a kártyaárakról, ha belegondolsz sokan mondták ne vegyél decemberben kártyát, mert januárra lemennek az árak...
Én is kb 30ezret tudnék húzni a december végén eladott 1070ti-men, ez ilyen :)

Szeptemberben 130ezerért ajánlott egy kedves fórumtárs új 5700xt-t, drágállottam ;)

Chaser: én valahogy éreztem, hogy a 2060, 5700 kártyák gyártásának leállítása gondot fok okozni egy ideig abban az árkategóriában.
Csak azt hittem, hogy lesz elérhető 3060ti, és majd a 2060/5700 tulajok elárasztják a piacot és ez hamar helyreáll...

[ Szerkesztve ]

(#8115) South Velen válasza nexwo (#8111) üzenetére


South Velen
addikt

GLS-nél.

(#8116) nexwo válasza South Velen (#8115) üzenetére


nexwo
őstag

Hát akkor lehet az enyémet is törlik, mert nálam a boltba lett rendelve.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8117) Chaser válasza nyul105 (#8114) üzenetére


Chaser
titán

de a 2060 alattiakat nem állították le, 5500xt/5600xt párost sem, és azok is eltűntek, ahogy lefelé 1660s/ti, ha már az sem maradt 1660, ha már az sem 1650s, és ha már az sem volt sehol akkor a 1650-eket vitték amíg el nem tűnt az is...
innentől volt egyértelmű hogy sz@r van a levesben:)
és ha a bányászda nem robban be, 2060-ak bőven voltak legyártva, amíg kijön az új gen az lefedte volna az igényeket, ahogy 5700/xt-nél is
csak ugye nem úgy lett, amd meg a soc-ok miatt gyártani is alig tud, még most is
2020 a remek nem kapható hw-ek éve lett a végére, 2021 meg folytatja ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8118) South Velen válasza nexwo (#8116) üzenetére


South Velen
addikt

Passz, nem látok bele a folyamataikba. Lehet elfogyott.
Bár akkor szvsz szóltak volna már. Reggel 7 körül se jött email?

Pont fent voltam az oldalon most is meg a kfa-nál is, azonnal rendeltem ahogy kikerült. Pedig még csak nem is distillezek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8119) nyul105 válasza Chaser (#8117) üzenetére


nyul105
senior tag

Oh én azt hittem szándékosan leállt minden korábbi generációs termelés. :o

(#8120) nexwo válasza South Velen (#8118) üzenetére


nexwo
őstag

Csak olyan levelek jöttek hogy várhatóan 2 óra körül.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8121) f3rdzs0 válasza nyul105 (#8114) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

szerintem ez az egész helyzet, sok enthusiastnak amúgy tök jól jött. effektíve ingyen próbálgathatták a kártyákat, hogy melyik tetszik melyik nem, ha sikerül szerezni egyet (még régebbi kártyák esetén is).

erősen off, de braggelhetek hogy van GPU-m :D : végre rávettem magam hétvégén és bedobtam a gépbe egy régi telómat resource monitornak. meglepően jól sikerült. eredeti terveim közt az volt, hogy újra bekötöm a gépház tetejében lévő RGB-jeimet, de a 3060 Ti Ghost + RAM szerintem pont elég világos a gépháznak

f3rdzs0

(#8122) nexwo


nexwo
őstag

Milyen szép dolgokat nem kapni [link]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8123) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Érdekesség hogy most viszont a cz és hu alza is egyformán kirakott 1db felbontott 3060ti Ghostot (186k volt asszem).

Nem hiszem, hogy itt az van a háttérben, hogyha kevés van, akkor inkább a sajátjuknak adják.. bár úgy tűnik nagyon automatizált ez az egész..

(#8124) Chaser válasza DeathAdder (#8123) üzenetére


Chaser
titán

az felbontott és elenyésző mennyiség az újhoz képest, nyilván ezért kerül be "közös" rendszerbe
sz@r hasznátt' magyarnak is jó ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8125) South Velen válasza Chaser (#8124) üzenetére


South Velen
addikt

De nem értem ki viszi vissza mikor sacc/kb 240-ért is eladhatná.

(#8126) Találtgyerek válasza Chaser (#8066) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szerinted elérheti az 500 000 Ft-ot a 3070 a normális áron dolgozó boltokban? (Alza )
Annyiért szerintem már senki nem venné meg.

06-3o/9759I39

(#8127) nexwo válasza South Velen (#8125) üzenetére


nexwo
őstag

Az üzletek azt a problémás terméket is újra eladják ami valószínűleg csak az illetőnél jött elő stb.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8128) South Velen válasza nexwo (#8127) üzenetére


South Velen
addikt

Hát erre gondolok én is.
Amúgy sokszor nincs gond a bontott termékekkel de itt e speciális helyzetben oka kell legyen hogy valaki eldob magátol kb. 50k-t

[ Szerkesztve ]

(#8129) Chaser válasza South Velen (#8125) üzenetére


Chaser
titán

aki nem dealezik vele - lehet ph-n sincs fenn - , csak rájött hogy egyébként helikopter és nem tudja elviselni
megértem ( :

Találtgyerek
passz, "készlettől" függ
nem is olyan rég azt mondtuk mekkora vicc hogy alzán a 3060 ti strix 250e ft, miközben beugró kártyák 160e-től voltak, jó hűtésűek meg 185-6-7-től, pl ájcsill' 3
hát ki veszi meg a strixet annyiért?
nemrég valaki 280 v 290-ért akarta venni és itt mindenki sokallotta
ha nem vette meg már valszeg' megbánta

emlékszem nexwo reakciójára is mikor visszakerült egy felbontott 2080s gigabyte 250e-ért, miközben voltak 3070-ek is elérhetőek éppen pár ezerrel többért
hát ki veszi azt meg? na vajon mit mondtam neki?
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8130) South Velen válasza Chaser (#8129) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem aki el tudta csípni a 3060ti-t alzán az képben van a piaci helyzettel. :)
Ez még csak nem is scalperkedés hanem öntökönlövés elkerülése :D vagy tényleg hibás, efelé hajlok.
Vagy simán csomagolássérült / kiállított (ezeket kiállítjàk?) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8131) Chaser válasza South Velen (#8130) üzenetére


Chaser
titán

nem mindenki van fenn ph-n azért ( : és egyéb helyeken sem feltétlen árul
és nem mindenkinek deal ilyennel foglalkozni
kiállítva vga-t még nem láttam náluk, de lehet van
nemrég felbontott 1650 asust lőttem náluk, fóliák rajta, hibátlan, azt se akarták eladni, majd eladom én :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8132) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Volt itt már valakinek multi gpu-s rendszere?
Bekerült még egy Gaming-X a másik mellé és az a gondom, hogy a felső VGA-nak a ventijét egyszerűen nem lehet beállítani, hiába teszem fel manuálba mondjuk 50%-ra felemelei, majd vissza megy 30%-ra. Arra jöttem rá, hogy a másik VGA-t tekinti elsődlegesnek, de mivel az alsó kap levegőt rendesen az simán elvan 50fokon és 30% venti sebesség mellett, de a felső ugye "alig" kap levegőt így kéne neki plusz fordulat.

Afterburnerrel próbálkozok és hiába választom ki külön a két VGA-t mégse érvényesül a beállítás továbbra is az elsődleges VGA után vezérel. Azt sikerült belőni, hogy mind2 vga azonos beállításokat kapjon így manuálba megy az 50% de mind2 vga-ra az meg ugye nekem nem jó. :(

Ötlet? Mielőtt jönne a kérdés, hogy minek kettő: Az egyik bányászik. :)

(#8133) ReFleXx válasza SzlobiG (#8132) üzenetére


ReFleXx
addikt

bányássz az alsóval :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8134) SzlobiG válasza ReFleXx (#8133) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem játszok, akkor a másik is megy, szóval ez nem opció. :)

(#8135) nexwo válasza SzlobiG (#8134) üzenetére


nexwo
őstag

Bármi hiba történik valamelyik kártyával, mindenképpen írj ide, kíváncsi vagyok, hogy bírja a folyamatos használatot :)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8136) SzlobiG válasza nexwo (#8135) üzenetére


SzlobiG
félisten

Simán bírja 120W-ot eszik, alig melegszik, amúgy 50fokot 30%-os ventivel tudta egymagába csak most így külön-külön nem lehet vezérelni, vagy legalább is nem jövök rá hogyan lehetne. :(

(#8137) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Német Mediamarkt:
[link]
Gigabyte Aorus 3070 775 euro

(#8138) BiP válasza South Velen (#8128) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert nem mindenki foglalkozik ezzel. A nagy átlag nem aprózik, hanem ha nem kell, nem eladja, hanem visszaviszi a boltba.
Azért a mostani egy elég speciális helyzet, hogy a boltból kihozva többet ér egy cucc. Sokan lehet, hogy bele sem gondoltak, hogy akár megérné eladni.
Még aki látja is, mi van most, az sem feltétlenül akarja meglovagolni. Nem mindenki született neppernek :) ;]
Szóval nem mindenki akar bajlódni vele.

Az meg, hogy tényleg, aki erre ráér, próbálgathatja a kártyákat kockázat nélkül, mert fixen el fogja tudni - nem hogy bukó nélkül - de akár többért is, szintén egyedi.
(mondjuk nekem se időm, sem energiám, se igényem nem lenne erre, bár 10-15éve talán megjátszottam volna, de akkor meg pénzem nem lett volna ilyenre :). De még valószínűbb, hogy akkor is az lett volna, mint most is, hogy megveszem azt, ami jut :) , és megfelelő. )

[ Szerkesztve ]

(#8139) nexwo válasza sajti_pajti (#8137) üzenetére


nexwo
őstag

Kár hogy itthon nem árulnak videókártyát.

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8140) Laraxior válasza nexwo (#8139) üzenetére


Laraxior
titán

Ezek is csak online elérhetőek. A boltban csak ímmel-ámmal vannak VGAk. A múltkor bementem processzorért, de elhajtottak, hogy csak online rendeléssel. :W
Pedig itt van 2km-re, bemegyek, kihozom nem működik.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8141) Chaser válasza sajti_pajti (#8137) üzenetére


Chaser
titán

nálam strix 3070-et nyit

nexwo
ha itthon lenne mm-ben annyiért, akkor azért kipróbálnám
és pipa minden felső katos kártya, ha nem is egy kasztból ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8142) Laraxior válasza sajti_pajti (#8137) üzenetére


Laraxior
titán

Ennyi, már nem is elérhető. :DDD

De TUF 3090 van elérhető... még. 1858-ért.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8143) nexwo válasza Laraxior (#8142) üzenetére


nexwo
őstag

mert Chaser megvette. :)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8144) dewil666 válasza Laraxior (#8142) üzenetére


dewil666
őstag

Egy jó árazott 3060 ti-t küldhetnél a Lenc-telepre :))

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#8145) Chaser válasza nexwo (#8143) üzenetére


Chaser
titán

persze, szaladok is a németekhez ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8146) Laraxior válasza dewil666 (#8144) üzenetére


Laraxior
titán

Voltam ott eleget :D
Egyáltalán nincs 3060Ti, nem hogy jól árazva :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8147) nexwo válasza Chaser (#8145) üzenetére


nexwo
őstag

Azt hittem profibb vagy, elhozatod :)

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#8148) sajti_pajti válasza Chaser (#8141) üzenetére


sajti_pajti
tag

Jogos, a Strix volt kapható.
Csak valahogy félrenéztem.
(Aorus 699 - még csodálkoztam is tudat alatt, hogy felment volna az ára...? :D)

(#8149) SzlobiG válasza SzlobiG (#8132) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg is van a hiba, a bánya progi kavart be, ott kell configolni. :))

(#8150) Chaser válasza nexwo (#8147) üzenetére


Chaser
titán

dehogy foglalkozom ilyen német beszerzéssel, ha el is adok valamit nem 'opatom a kedves vevőt hogy esetleg no-ig kelljen menni gariztatnia ha úgy adódik
fényképezőt azt lőtt barátom a saturnban apróért mikor épp németeknél dolgozott, de az eu garis volt
én még akkora dealt nem tudtam összehozni, össz. 40e-be kerülő gépet sallangokkal pár nap alatt eladtam 200e-ért, itthon kb 285-290e-be került az a csomag a sallangokkal...persze nem én lőttem ( : de legalább miatam ment el nézelődni :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.