Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#7801) szasanyi válasza duvi (#7799) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó kártyák azok, biztos sokaknak megfelel szóval nem biztos, hogy rossza az 5let - viszont az nagyban függ attól, milyen lesz az árazásuk és az elérhetőség.
Ellenben az is lehetséges ok, hogy a készlethiány és a nagas árak miatt úgy gondolták hohóóó, erról a rókáról leránthatnánk még egy bőrt...

(#7802) amstorm válasza RazoR (#7800) üzenetére


amstorm
aktív tag

ez elég szegényes láttam már jobbat is, illetve valszeg USA úgyhogy irreleváns, EU-nak külön van.

Efficiency is clever laziness.

(#7803) RazoR válasza amstorm (#7802) üzenetére


RazoR
veterán

USA igen, csak érdekesség képpen....

(#7804) duvi válasza szasanyi (#7801) üzenetére


duvi
nagyúr

Valami nem kerek ebben a történetben. Ha erre van gyártókapacitás és alkatrész a beszállítóktól, akkor miért nem 3060-akat gyártanak? Okés, hogy olcsóbb a 2060-ak előállítása, de ha ezt valóban meglépik, akkor tűzoltás van és legalább nyárig nem számíthatunk a 3xxx széria árcsökkenésésére.

(#7805) Erdei88 válasza RazoR (#7803) üzenetére


Erdei88
veterán

De irreleváns!! :D:D

(#7806) warcat válasza RazoR (#7803) üzenetére


warcat
veterán

A mákosoknál már túlléptek az első napi rendeléseken (3080 FTW3), EU-ban ugyanez egy végtelen mély gödörnek látszik :))

EA: It's in the crate!

(#7807) snecy20 válasza szasanyi (#7801) üzenetére


snecy20
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy olyan áron kerülnének újra piacra, hogy nem fogja megérni megvenni. Talán még a széria kifutó árainál is drágábban...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7808) amstorm


amstorm
aktív tag

Casekingen vannak 3070-ek viszonylag jó áron. TUF 280k forintban szállitással.

Efficiency is clever laziness.

(#7809) snecy20 válasza amstorm (#7808) üzenetére


snecy20
veterán

Még az ősz legelején pont ennyiért vártuk a 3080-akat..... :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7810) amstorm válasza snecy20 (#7809) üzenetére


amstorm
aktív tag

Hát azt még egy ideig várhatjátok is :DD

Efficiency is clever laziness.

(#7811) warcat válasza snecy20 (#7809) üzenetére


warcat
veterán

Bezony-bezony, az Asus Tuf 3080 non-oc annyi lett volna... egy másik világban

EA: It's in the crate!

(#7812) snecy20 válasza amstorm (#7810) üzenetére


snecy20
veterán

Az biztos. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7813) pdw_ph válasza 4264adam (#7786) üzenetére


pdw_ph
tag

Bocs helyesbitek, nyilvan ha vki nem tud vagy nem eleg jol kulfoldiul az hasznalja csak. De sokan vannak akik jol beszelnek, ertenek is mindent es megis magyarul jatszanak ha tudnak. Na az vajon miert van? :)

(#7814) RazoR válasza pdw_ph (#7813) üzenetére


RazoR
veterán

Ezzel mi a probléma? Én is napi szinten beszélgetek angolul a munkám miatt de ha van rá lehetőség akkor "magyarul játszok". És?

(#7815) BiP válasza duvi (#7804) üzenetére


BiP
nagyúr

másik topikban írta valaki, hogy azért, mert a 2060-ak még 12nm-en készültek, így TSMC-nél teljesen más a kapacitás-foglalás. (értsd: van szabad, nem kell versengeni, stb).
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7816) nexwo válasza BiP (#7815) üzenetére


nexwo
őstag

Na akkor van baj ha jön az 1660 ti :D

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#7817) s.bala31


s.bala31
őstag

Egy ötlet: nem lehetne egy külön topicot nyitni kártyaváró vagy vga vásárlás figyelő stb néven? Sajnos így az a kevés valóban meglévő VGA-val foglalkozó hozzászólások elvesznek.

(#7818) nexwo válasza s.bala31 (#7817) üzenetére


nexwo
őstag

Összeszámolhatjuk hány embernek van a téma szerinti VGA-ja.
+1 :) (Szerintem egy kisebb csoport jön ki)

Inkább egy összegző kéne a topik tetejére.
Phoenix 3070 GS -t ajánlom, kb olyan mint a procim a Dark rock pro 4 hűtővel :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#7819) 4264adam válasza pdw_ph (#7813) üzenetére


4264adam
veterán

Magam részéről én azt a választ adnám erre neked:
Ha valami jól van Magyarosítva akkor használom. Ha nem akkor nem (lásd Fallout 4 forditása kizárva nálam.)
Megy az angol viszont a költeményi fordítás (magyarosabb szavak használata) fejben nekem nincs meg azonnal. Ezért írtam Magyarosítást nem magyarítást.

"magyarosabb" = na ezt szépen megfogalmaztam :DD

[ Szerkesztve ]

(#7820) 4264adam válasza nexwo (#7818) üzenetére


4264adam
veterán

+1

(#7821) snecy20 válasza 4264adam (#7819) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig mennyivel jobban hangzik az is, hogy magyaros halászlé, mint a magyarított halászlé. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7822) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nem tudja valaki, hogy a Caseking küld csomagtovábbítós címre csomagot? Volt egy pár féle 3070 nekik az előbb, Inno3D meg ASUS.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7823) tisztelturam válasza tupacamaru (#7822) üzenetére


tisztelturam
tag

Az inno majd 300k (szerintem annyit nem ér a 3070-es széria egyik variáns sem)

(#7824) tupacamaru válasza tisztelturam (#7823) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, ha haza postázod. Azért kérdeztem, mert 290-ért sikerült két Strix-et behúzni, azért az szerintem egész korrekt ár érte a mostani viszonyok között.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7825) amstorm válasza tupacamaru (#7824) üzenetére


amstorm
aktív tag

nem értem a logikát, mennyivel olcsóbb úgy? 3060ti-t sikerült annyiért?

Efficiency is clever laziness.

(#7826) tupacamaru válasza amstorm (#7825) üzenetére


tupacamaru
veterán

GeForce RTX 3070 ROG Strix 8G 290-at vont a Paypal+14 euro lesz haza a posta. Ha sikerült megvenni.... Ha egyből haza küldetem akkor rászámolja az ÁFA- különbözetet is.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7827) intuicio


intuicio
aktív tag

'Asszem veszek ilyet most már SLi-be

(#7828) koxx válasza tupacamaru (#7826) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az mennyi most, 9%?

(#7829) tupacamaru válasza koxx (#7828) üzenetére


tupacamaru
veterán

Assz'em most 8%. 19% vs 27%

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7830) amstorm válasza tupacamaru (#7829) üzenetére


amstorm
aktív tag

szvsz azt a pár ezer ft különbséget inkább a strix felárból venném le és egyenesen hazáig küldetném ki.

Efficiency is clever laziness.

(#7831) Chaser válasza BiP (#7815) üzenetére


Chaser
titán

jah, ennyi a "titok"
de teljesen mindegy amíg 1660-ak nincsenek 100e alatt már - és azok sem kaphatóak - , 2060-ból sem lesz érdemi készlet
és a bányába azok is jók ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7832) warcat válasza Chaser (#7831) üzenetére


warcat
veterán

Ez így van, lehet, hogy ott végzik, de a piacon gyakorlatilag nincs videókártya, valamivel próbálkozni kell.

Nem emlékszem a 2060 mit tudott ETH bányában, de ha legalább lesz nagyon vonzó bányászkari, akkor esetleg a 3070-et otthagyják a normál vevőknek. Ami legalább egy csontocska.

EA: It's in the crate!

(#7833) z123456z válasza tupacamaru (#7826) üzenetére


z123456z
őstag

Ilyenkor vajon a magyar kincstárba fizetik be a felszámolt áfát? És nem úgy van, hogyha pl a szlovákoknál megfizetem az áfát, akkor itt már nem kell? Vagy valami ilyesmi?

(#7834) kicsako válasza z123456z (#7833) üzenetére


kicsako
őstag

Én is úgy tudom, hogy EUn belül nem kell különbözetet fizetni.. :F

(#7835) Chaser válasza warcat (#7832) üzenetére


Chaser
titán

tekintve hogy jelenleg újan 120e ft-ért örülni kell egy 1660-nak hozhatják, de sok köszönet abban sem lesz, valószínűleg semmi vizet nem fog zavarni 3060-3070-nél sem
ők nem próbálkoznak semmivel
hanem még nagyobbat akarnak/fognak kaszálni
egyetlen érdekük van:
minél többet eladni, minél drágábban, teljesen mindegy nekik hogy az veszi meg aki játszik, aki bányászik, aki melózik, aki rajta ugrál, csak vegyék meg
mindenki így csinálja/csinálná aki profitot akar
de ugye azt nem lehet kikommunikálni, hogy rohadtul nem érdekli őket hogy nincs vga a piacon, egy cégnek ez a kánaán
amikor végtelenségig nyomhatja a gyártósorokat mégis már szalagra kerülés előtt megveszik a sz@rjait:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7836) _Horka_ válasza Chaser (#7835) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Ez sajnos igaz. Persze, csak addig ameddig egy másik cég meg nem látja a piaci lehetőséget. A vásárló nem feltétlen túl okos állatfajta, nem is feltétlen túl hosszú a kollektív emlékezete, de rövidtávon is elég nagy károkokat tud okozni a vásárlói bizalom, vagy akár a vásárlási hajlandóság elvesztése. Akár a teljes iparágnak. Ha majd nem kell a 3000€-s VGA, akkor nem kell a drága proci sem... sőt. Előbb-utóbb csak elérik, hogy még többen a konzolok felé fordulnak.

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#7837) Chaser válasza _Horka_ (#7836) üzenetére


Chaser
titán

és jelen esetben nincs aki ki tudná használni a piaci rést, az egyetlen rivális az amd aki csak balf@szkodik, hozott kurrens alternatívát jó áron de nem tudja gyártani
ránéztem már hogy állunk series x "készlettel"
két bolt, egyiknél 230e - 185e lett volna az ára - , azon kívül alzánál előrendelhető:
Várható időpont: március 2021
ps5 meg egyáltalán sehol, csak náluk előrendelhető időpont nélkül
nem lesz még egy darabig amd vga sem a piacon
már csak ki kell találniuk valami földrengést meg cunamit, hogy még dobhssanak némi aprót a jelenlei szolid árakra - amik még így sem kaphatóak ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7838) lo_jo válasza kicsako (#7834) üzenetére


lo_jo
senior tag

De, kell, bizonyos feltételek mellett: [link]

(#7839) sNk77


sNk77
aktív tag

Mik ezek az árak aprón. :Y Egy ideje nem néztem mert tudtam venni 3060ti-t még bőven 200 alatt és nem érdekelt tovább. Most kéne eladnom "jó" áron és scalpertől venni egy 6800-at. Ha már elkapkodják alzáról. :D Még jobban jönnék ki mintha normál áron tudtam volna venni 6800-at anno. Ghost 3 kiló, 182 volt alzán:D, rx6800 304e(bár már jegelve). Van aki annyira márkahű, hogy 300-ért inkább 3060 mint 6800? :Y Vagy csak AMD aztán az kell a francnak, nem is érdekli mit tud. 2080 super 280, azé' az se kutya. Még mindig jobb mint a 60 ti-k 300 körül, mert az nem volt sokkal olcsóbb régen se ha jól tudom. Őrület. Mi történt az emberekkel hirtelen, eddig miért nem kellett senkinek vga ennyiért? Most, ~300-500-ért már jó lesz. Minden forintot megér. Olyan érzésem van mintha egyik napról a másikra arra kel az illető, hogy puff eltűnt a vga a gépéből, hát nincs mit tenni veszünk egyet. Ha a boltban nincs, akkor apróról. :DDD

Ne csak off legyen, nem is ezért jöttem. :)

Másnál is előfordul, hogy gondol egyet a vga(3060Ti) és 100%-on kezd dolgozni az 50-60%(warzone) helyett és nem, hogy több fps, de olyan 50-60 fps-re leesik a 160-180-ról? És csak az újraindítás segít rajta, játék újraindítás. Tényleg ritkán, durván 2 hónap alatt kétszer fordult elő. Nem olvasom át ezt a 2k kommentet ami összegyűlt bocs, lehet volt róla szó. :) Ja igen, driver a legújabb, legalábbis az experience szerint, 461.09. Tudom, hogy nem vészes, de a 1070-nel pl. a sok év alatt semmilyen anomália nem volt. Ezzel volt más gond is, de már nem is emlékszem, lehet az új driver megoldotta. Ami néhány programnál még előfordul, hogy ha az ablakot akarod arrébb húzni akkor elkezd laggolni csak az ablak és kell neki kb. 5 mp. mire rendbe teszi magát. Olyan mintha 2 fps-sel húznád és nem tudja lekövetni az egér mozgást.

nádpálca

(#7840) BullKoxa válasza sNk77 (#7839) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello. Nekem 3070 Gainward van, ez az akadás nálam is van ahol nagyon durva az a CpuZ ha húzom az asztalon akad, mintha valami 20 éves gépnél csinálnám ezt. Ès lehet nálam ks ez a Driver van fent, nem a legújabb hotfix-s , az elótte lévő. Igy lehet hétvégén felteszem a legújabbat , ha ott is csinálja akkor megy a régebbi fel.

[ Szerkesztve ]

(#7841) BullKoxa válasza sNk77 (#7839) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nekem jelenleg a 460.89 DHC van fent.

(#7842) pdw_ph válasza BullKoxa (#7840) üzenetére


pdw_ph
tag

Bar pont a Warzonet nem probaltam, semmi massal (Metro, Hitman3, CSGO, SW:Squadrons, Valhalla, WD Legions pl.) nem tapasztaltam ilyen MSI Trio-nal.

(#7843) fahrii válasza sNk77 (#7839) üzenetére


fahrii
őstag

Ez nálam is előfordul warzone-ban néha-néha. Ahogy írtad egy újraindítás megoldja a problémát, ezért engem nem zavar különösebben.

(#7844) mihellers56


mihellers56
tag

Sziasztok!
Valaki húzogatja a 3070et?
Nekem 2150mhz is összejött feszt emelés nélkűl, nálatok mi a helyzet?

(#7845) omfgk válasza mihellers56 (#7844) üzenetére


omfgk
addikt

Superposition 4k-t kérünk.

(#7846) FaTHI válasza mihellers56 (#7844) üzenetére


FaTHI
őstag

Ja toljad a teszteket hiszünk ha látunk. Amúgy nem jelent semmit amit a tesztek hoznak. Játék alatt kell tesztelni ott legtöbbször -50mhz et le is lehet venni a plusz Oc ból.

(#7847) omfgk válasza FaTHI (#7846) üzenetére


omfgk
addikt

Már az is szép eredmény ha Superposition-ben tudja tartani a 2150-es boost-ot. :))

Csak ugye nem éppen mindegy ,hogy mit ért valaki az alatt ,hogy összejött a 2150-es órajel.
Ha pillanatnyi érték ami utána bezuhan akkor az egy nulla.

(#7848) mihellers56 válasza FaTHI (#7846) üzenetére


mihellers56
tag

Bocsmá hogy megkérdeztem! 1080p ben tudom 4k Optimized megfelel?
Játszottam is vele, gondoltam rákérdezem mert nemtudom mit kell figyelni és mitől fog jónak számólni?!

[ Szerkesztve ]

(#7849) omfgk válasza mihellers56 (#7848) üzenetére


omfgk
addikt

4k Optimized.

Mindegy ,hogy milyen a monitorod.

(#7850) amstorm


amstorm
aktív tag

iponon van 3070 msi gaming x trio 305k nepperár de legalább saját lesz.

Efficiency is clever laziness.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.