Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) BiP válasza cyberkind (#36799) üzenetére


BiP
nagyúr

a Dying Light már csak ilyen, mindenütt csak halál :)

(#36802) davidsone válasza Gabe69 (#36800) üzenetére


davidsone
addikt

nagyon

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#36803) cyberkind válasza BiP (#36801) üzenetére


cyberkind
félisten

Egyébként csak este, de ha belejössz ott se, csak ügyesnek kell lenni. :D

---------------------

Visszavettem kb 100MHz-et és most már jónak tűnik a Dying Light. :))

Paranormal Cocktivity

(#36804) adise


adise
őstag

gtx 970 "utódjának" a megjelenése mikor várható? nem szeretnék már csak az ujra beruházni, ha nem kell sokat várni.

(#36805) blu79 válasza adise (#36804) üzenetére


blu79
addikt

Állítólag július, de ez egy másik topicba való :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#36806) cyberkind válasza adise (#36804) üzenetére


cyberkind
félisten

De olyan is volt hogy csak ősz, úgyhogy ki tudja.

Paranormal Cocktivity

(#36807) Rick3D válasza Gabe69 (#36800) üzenetére


Rick3D
senior tag

Szia !
Immáron megjelenés óta használom a Giga G1 változatát. Tökéletes a hűtése. Oc nélkül nálam még a 60at is éppen hogy súrolta pedig egy 4790k val hajtom fullhd-n ultra grafikán minden játékban.
Maxos oc-val 65nél megállt viszont lényegesen hangosabb a hűtése. Az alap fan mód nagyon gagyi én az oc miatt csináltam egy sajátot amiben 60foknál már 100%on mennek a ventik.
SLI-ben használom pár napja és 1-2 fokkal tér el a két kártya hőfoka bitang terhelés alatt.
Mindenképpen ajánlom a G1 változatot , viszont azzal számolj hogy az átlagosnál hosszabb a kártya.

(#36808) lacus83


lacus83
senior tag

Sziaszok!

Csak kíváncsiság képen kérdezem mi lehet a gond?

MSI 970 Gaming: Hibásként árulják vagy javításra:

Leírás szerint : Ha a 8 tűs tápkábel fel van rá csatlakoztatva a kártya nem indul,ha viszont ha csak a 6 pines beindul a szerkezet,és bios üzenet jelenik meg miszerint kapcsold le a gépet és csatlakoztasd a tápkábelt (itt a 8 pinesre gondolhat)

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#36809) F e Z o válasza Rick3D (#36807) üzenetére


F e Z o
veterán

60 fokon már 100%-on mennek a ventik??? Hőfokban meddig megy fel a GPU hőfoka a felső kártyának?

H2O über alles!

(#36810) Ajbars válasza F e Z o (#36809) üzenetére


Ajbars
csendes tag

"Maxos oc-val 65nél megállt viszont lényegesen hangosabb a hűtése. Az alap fan mód nagyon gagyi én az oc miatt csináltam egy sajátot amiben 60foknál már 100%on mennek a ventik."

[ Szerkesztve ]

(#36811) Rick3D válasza F e Z o (#36809) üzenetére


Rick3D
senior tag

Solo stabil maxos oc-val 60-62.
SLI-ben stabil maxos oc-val 65-67 (általában 1-2 fok különbség van a két kártya között.)
Azért csináltam olyan fan profilt aminél ugye a legutolsó jelölést írtam 60fok 100% fan mert a célom az volt hogy 70 fok alá szorítsam oczva maxos terhelés alatt , ami végül sikerült :)

Tehát a felső kártya alig 1-2 fokkal tér el , ez annak köszönhető hogy nincsenek egymásra szorítva a kártyák , különben amit tesztekben láttam ez jóval több lenne 1-2 foknál.

[ Szerkesztve ]

(#36812) Rick3D válasza F e Z o (#36809) üzenetére


Rick3D
senior tag

Nálam így van megoldva : 1 2 3
Sok helyen pedig ezt láttam : 1 amiket néztem tesztek itt volt hogy 5-8 fok eltérés is mértek, ha így rá van szorítva. Nyilván van aki csak így tudja elhelyezni de nekem nagyon nem jön be.

[ Szerkesztve ]

(#36813) F e Z o válasza Ajbars (#36810) üzenetére


F e Z o
veterán

SLI-ben a felső kártya mindig melegebb, azért kérdeztem, mert volt egyértelmű.

H2O über alles!

(#36814) GeneraL_XTX válasza lacus83 (#36808) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Lehet nem bírja el a táp....talán :DDD

(#36815) akoska07 válasza lacus83 (#36808) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az a kártya még nem lehet annyira "öreg",hogy ne legyen rá gari (3 év).

Ha a beindítása nem user error,akkor nem érdemes foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#36816) lacus83 válasza akoska07 (#36815) üzenetére


lacus83
senior tag

Külföldi a kártya, sokért is adják igy különösebben nem is agyaltam rajta.
Van ismerősöm aki szokott bgazni meg javítgat ezt azt.
Néha szét szoktam nézni Hibás kártyák közt, hátha akad valami menthető kis pénzért.
Csak furcsáltam a hibát, de valszeg valami hiba a pcbn lehet.
Gar szerintem nincs,mert valszeg nem hibásként passzolnák tovább,inkább gariztatnák.
Habár vannak érdekes emberek a földön,van aki inkább eladja de nem küldi garba (sok idő,inkább vesz másikat)
De ez így valóban nagy lutri,főleg 50k ért.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#36817) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Gigabyte GTX 970 Xtreme változatot néztem ki a gépembe.
NZXT H440-es házba eléggé halk komponensek lettek összeválogatva.
Alapjáraton 10dB körül mozognak maxon kicsit 20 felett.
Ilyen információkból nem sokat találtam a kártyára vonatkozóan, de ott 30-40dB emlegettek.
Esetleg valaki tud saját tapasztalatáról nyilatkozni?
970-ek között van olyan ami híres a halkságáról?
Vagy gyűjtögessek még és forduljak másik topikba ezzel a kártyával kapcsolatban?
[link]

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#36818) akoska07 válasza ZrogNV (#36817) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jó választás az extreme.

MSI Gaming és a Palit kártyák halkak még,és ajánlottak is.

Viszont az utolsó sor visz mindent,most még érdemes lehet beszerezni egy nagyon jó fajta 98ti-t.

Én egyébként ha most akarnék vga-t venni,akkor az apróból vennék egy garis aránylag jól eladható 970-et,és azzal kihúznám pár hónapig akkor jön a köv széria.

#36816 lacus83 :
Nem érdemes foglalkozni ilyenekkel,pláne nem ennyiért. :N

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#36819) Gabe69 válasza Rick3D (#36807) üzenetére


Gabe69
tag

Értem, köszi a választ!

(#36820) darkflamy válasza ZrogNV (#36817) üzenetére


darkflamy
csendes tag

Nekem ilyen kártyám van alapjáraton szinte semmi hangot nem ad, mivel a ventik terhelésre kapcsolnak be Terhelés alatt is épp hogy hallom, szerintem egyáltalán nem zavaró szintű zajt ad.

(#36821) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Azért írok mert a hétvégén csatlakoztam a 970-esek táborához és lenne pár kérdésem, mert sajnos nem vagyok maradéktalanul elégedett. A történetem röviden, hogy volt tavaly év végén raktam össze egy konfigot a csend jegyében (félpasszív CPU cooler, halk táp, 1db be quiet! házventi és természetesen félpasszív VGA hozzá), akkor ASUS STRIX 2 GB-os GTX960-assal. Igazából teljesen elégedett voltam a 960-nal, játékok alatt is nagyon csendes maradt (~35%-ig nem is lehetett nagyon hallani a ventiket) és azokat a játékokat, amikkel néhanapján játszok, simán kihajtotta (Diablo III, Deus Ex Human Rev.).
Azonban a jövőben jön a Mafia 3, Deus Ex Mankind Divided és lehet az új Hitmant is kipróbálnám és ahogy láttam azokat Full HD-n még éppen ki tudná hajtani, de ilyen 35-36 FPS-re számíthatok. Na most ez még jó, de ekkor aprón találtam 90 ezerért vadi új, bontatlan, 34 hónap garis STRIX 970-et és úgy döntöttem, hogy kicsit emelem a színvonalat, váltok. Utánaolvastam mindennek, így meglepett nem vagyok, de 1-2 dolgot megkérdeznék, hogy ez normális-e.

Szóval cicergés. Olvastam még mielőtt belevágtam itt az összefoglalót, hogy cicereg magas FPS-nél. Na most se a Deus Ex Human Rev sem a Diablo III nem egy VGA izzasztó feladat, így sajnos cicereg ez a jószág is, de D3 alatt valami nagyon durván. Deus Ex-nél még csak akkor hallani, ha odahajolok a géphez (ami ilyenkor is elég csendes és lássuk be, nem így szoktam játszani), viszont D3 alatt olyan, mintha egy darázs beszorult volna a gépházba. Nagyon zavaró, játék közben is hallható és kb kétszer olyan hangos/intenzív mintha a Deus Ex-szel játszanék, pedig utóbbi is igen magas FPS-sel kéne, hogy fusson, hiszen nem mai játék. Kérdésem, hogy ez a cicergés meddig, milyen mértékben fogadható el normálisnak. (Kiegészítésként annyi, hogy kapott egy feszültség nélküli tuningot, 1200/1875 GPU/RAM órajeleken fut, de akkor is cicereg és ugyanannyira, ha leveszem az alap 1050/1750 órajelre....szóval ez nem lehet a baj forrása)

Másik ügy a ventilátorok zaja. A 960 ventijei - bár nyilván kisebbek sokkal - 35-36%-ig úgy pörögtek fel, hogy nem lehetett meghallani és 38-40%-nál is inkább kis szélzajt adott hozzá a gép hangjához. Na most a STRIX 970 az amint bekapcsol, akár az egyik, akár mindkettő venti, kegyetlen motorhanggal teszi. Kikapcsolt állapotban forgatva pedig nem kelt nagy zajt a venti és 40%-ig itt nagyon szélzajt sem hallani, de a motorzaj egyből jelen van, mély tónusú, búgó jellegű. Anno a GTX580 DCUII is ilyen mélyen forgott, kérdésem itt, hogy ez normális, ez mivel ekkora venti ilyen, vagy nem kellene 33-37%-on pörögve motorzajnak lennie ezeknél a fan-oknál?

Igazából vegyesek így a tapasztalataim, mert azt hittem kihagyhatatlan üzlet, 1.5x teljesítménynövekedés, minimális fogyasztásbeli és zajban semmi, de sajnos zajban ez jóval a 960 felett van, ha bekapcsolnak a ventilátorai + a cicergés, ami D3 alatt a ventizaj fölé tolakodik olykor.

Lehet megfontolom azt, amit felettem nem sokkal akoska07 írt és megvárom a 960 utódját és akkor váltok majd egy olyan STRIX-re, mert ha ez normális, akkor nem biztos, hogy ezzel együtt akarok élni. Bár nem játszok rengeteget, de mivel ez egy elég csendes konfig lett, ezért ez zavar. A 960 teljesítménye az viszont nem elég 3-4 évre (sőt már az idei játékokat - amik érdekelnek - is éppen csak viszi majd 30 FPS felett maximális grafikai beállításokkal), így lehet megvárom a következő generációt és akkor meglátom hogy érzem magam ezzel a kártyával és akarom-e a kisebb STRIX hűtést, ami a 960-nál tökéletes csendben üzemelt.

Persze csak akkor, ha azt mondjátok, hogy az, amit írtam az sajnos ennél a kártyánál mind normális és nem arról van szó, hogy kifogtam egy rossz darabot, ami durvábban cicereg és még a ventijeinek is erősebb motorhangja van... :U

Bocs, hogy hosszú lett, nem tudtam rövidebbre fogni, várom a reakciókat! :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36822) FollowTheORI válasza Isual (#36821) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmiképp sem normális... de hogy garanciában mit mondanak rá az kérdéses... mivel maga a kártya működik.
Nekem volt STRIX 970-em és most 980-am van és meg se mukkannak terhelés alatt se nagyon, csak szélzaj max. Azis csak azért hallatszik mert szellős rácsos a házam... de igazából messze nem zavaró.
Sima játék alatt pedig egyik se cicergett.
Még azt tudom max elképzelni hogy öreg és határesetes a tápod.
Ugyan elvileg el tudom képzeni hogy 400W elméletileg elég... de egy 500-600W jobb lenne, mivel lehet maximális terhelés körül a tápod feszültsége kelt olyan elektronikus + EMP zajt ami zavarja a kártya tápköreit is.
Szóval lehet egy tápcserével (erősebbre 550-600W) elmúlna (vagy beviszed és ott nem jön elő mert jobb a tápjuk.)

De egyébként hangtalannak kéne lennie ugyanúgy mint a 960-nak.
A 960 egy jóval kisebb terhelés... azis lehet a tápod cicereg nem?
De mindenképp a csúcson járatod. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36823) GeneraL_XTX válasza Isual (#36821) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A cicergèses törtènet sajna lutri. Vagy kifogsz egy cicergèsmenteset, vagy nem, sajnos neked az utóbbi verzióból jutott. Ez a halk gèp miatt nàlad erôsebben is jelentkezik mint màsoknàl, de ezzel nem tudsz mit csinàlni. Esetleg próbakèppen egy màsik tàppal is megnèzheted, sokan azt mondjàk ezzel is összefügg.

Azt mèg meg lehet próbàlni, hogy a magas fps-ek ellen vagy bekapcsolod dio-ban a v-syncet vagy Afterburnerben beàllítasz egy fix maximàlis fps hatàrt. Ha a cicergès nem is szûnik meg teljesen, de mèrsèklôdnie kène.

Mivel aprón vetted, elàllàs lehetôsège nem èl gondolom :(

Motorhangól nem tudok mit mondani nem volt Strix kàrtyàm asus dcu kartyaim viszont igen (a hûtès meg kb ugyanaz csak màs a design) azokkal nem tapasztaltam zavaró motorhangot, de nekem mèg màs ventik is mûködnek a hàzban szoval ez is relativ kinek mi a zavaró :)

(#36824) Isual válasza FollowTheORI (#36822) üzenetére


Isual
veterán

Először is köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!

Neked a STRIX ventiknek milyen motorzaja volt (mély búgás)? Te tapasztaltál hasonlót? Én a GTX960 STRIX-nél 50%-tól hallottam csak motorzajt, itt már bekapcstól az dominál és csak 40% felett van szélzaj, bár játékok alatt 36-38% közé forog fel, de 35%-on már bőven hallható.

400W elég. Ez egy vadi új táp, és a STRIX 970 160W-nál nem igen kér többet terhelve, de még a max sincs 180W felett. Ez azt jelenti, hogy ~70%-os terhelést kap a táp játék alatt, amit egy be quiet! 80+ bronze-os táp lazán tud. Ráadásul a 960 is evett 110-120W-ot szóval effektíve +50W--tal nőtt csak a rendszer energiaigénye, ami biztosan nem okoz a tápnak problémát.

A tápom biztos nem cicereg, mert olyan a házam, hogy fejjel lefelé van minden és legfelül van így a VGA ventivel felfelé néz. És egyértelműen hallatszik, hogy onnan jön a hang, a táp az néma.

Egyébként most megnéztem, ha Aida64-gyel terhelem nem cicereg, de játék alatt igen. Diablo alatt nagyon, Deus Ex alatt kicsit, ott nem hallom játék közben. De a ventik azok nyilván mindkét esetben motorhangosak, ha bekapcsolom.

(#36823) GeneraL_XTX: Kértem 1 hét próbagarit. De azt mondta a srác, aki árulja és korrekt, hogy mind cicereg, MSI, Gigabyte, ASUS...stb. Viszont a venti a 960 után nagyon hangos...

D3-ban V-sync On, ASUS GPU Tweakben azzal kezdtem hogy 60 FPs-re lőttem be a célt.

Viszont most figyelj!
Ha kiveszem a v-sync-et D3-ban és maxra állítom az FPS-t még jobban (!) cicereg:
ahogy a csúszkát felviszem (60-ról húzom 200-ra), egyre hangosabban és magasabb frekvenciával cicereg (nem játszok, semmi terhelés, csak Game Menu), ahogy leviszem a csúszkát a minimum 15-re akkor halkabban és alacsony frekvenciával cicereg, de fent 200 FPS-re állítva kb elviselhetetlen már.... nagyon gáz....

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36825) Isual válasza Isual (#36824) üzenetére


Isual
veterán

Mi legyen szerintetek, hagyjam ezt a kártyát, álljak el a vásárlástól? Vagy várjam meg az új szériát és akkor próbáljam meg eladni és vegyem meg a 960 utódját?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36826) GeneraL_XTX válasza Isual (#36824) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az, hogy mindegyik cicereg, nem igaz!!

Nekem eddig 3 970-em volt (egy Asus Black, Gigabyte G1, és a mostani MSI Gaming) és egyik se cicereg/cicergett.

Igen az megfigyelhető jelenség, hogy minél magasabb az FPS, annál erőteljesebb a cicergés.... ha téged már a 60fps-nél jelentkező hangereje is zavar, én azt javaslom térj el a vásárlástól, főleg hogy a tápoddal is elégedett vagy és szóba se jöhet a csere.

(#36827) smiti válasza Isual (#36825) üzenetére


smiti
addikt

Én kipróbálnám másik konfigban is, csak mert az én Strix-em sem cicereg, ugyanúgy Be Quiet tápom van és az előző is az volt. :R

(#36828) Isual válasza GeneraL_XTX (#36826) üzenetére


Isual
veterán

Hát kellemetlen helyzetbe kerültem. Bátyámnak is van STRIX 970-e, neki is cicereg.
Igazából az a "baj", hogy hamarabb sikerült eladni a 960-at a héten, minthogy megkaptam a 970-et, így most nem tudom csak azt csinálni kényelmesen, hogy vissza az egész.
Ha visszakérem az árát, akkor is kell VGA-t vennem és mindenképp bukok rajta. 95k-ért van most a nem OC-s STRIX 970 a gépemben, ami akárhogy nézzük jó bolt. Ha visszakapom a 90-et, akkor is +20k, hogy vegyek még egy STRIX karit, ami megint vagy cicereg majd vagy nem, vagy ugyanilyen a ventizaj, vagy nem. Persze ennél gondolom csak kevésbé cicergő példányok vannak, de ki tudja, lehet még jobban cicereg majd, vagy pont ennyire és mindez +20k-ért.

Vagy a másik opció, hogy lenyelem most ezt a cincogást, ami nyilván az én csendes rendszeremben okoz igazán kellemetlenséget és megvárom a 960 utódját, ami elvileg ősszel jön. És abból veszek majd egy STRIX verziót, úgy, hogy ezt eladom aprón. Árban sztem kb semmibe nem fog kerülni a csere, mert ez egy értékes kártya és fél év múlva is ér majd 2.5 év garival 80k-t. Annál meg nem hiszem, hogy a 960 utódja drágább lesz, sőt elvileg 250$-os ársávban kéne lennie, hiszen ezek a kártyák abba készülnek, ami ~70k. Így veszítek teljesítményt, de a 960-hoz képest mégis nyerek majd valamennyit és halkabb a 960-as STRIX design (amit gondolom továbbvisz az ASUS), plusz fogyasztásban és legfőképpen hőmérsékletben is a 960-hoz lesz közelebb az utód. Sajnos a 970 10 fokkal melegebb és egy ilyen kicsi házban ez azt jelenti, hogy játék közben a CPU cooler is magasabb rpm-mel kell, hogy menjen és az egészet szépen befűti, utána hosszabb idő alatt hűlt csak vissza a rendszer, mint a 960 után, ami 58 fok felé sose ment, kisebb volt maga a kártya is, így nem volt akkora "fűtőértéke" és a CPU cooler volt hogy be se kapcsolt emiatt játékok alatt. A 970-nel meg negyed óra játék után szinte végig 900-1000 rpm-en megy, ami + zaj nyilván.

Én bevallom jelenleg a második verzió felé hajlok - persze ha még meglenne a 960, akkor nem lenne kérdés mit tennék. Te hogy gondolod a helyzetet?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36829) Isual válasza smiti (#36827) üzenetére


Isual
veterán

Na átraktam, itt pont van egy másik gép, Phenom II 970 és 650W-os Cooler Master táppal. Ez jóval zajosabb szerkezet már alapjáraton is, de ugyanúgy megvan a cicergés. Ebben a gépben nem annyira tolakodó, de ha odahajolok a VGA-hoz, akkor ugyanúgy jelentkezik, ugyanolyan mértékben... :(((

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36830) smiti válasza Isual (#36829) üzenetére


smiti
addikt

Akkor sajnos tényleg belenyúltál. :((

(#36831) eventus válasza smiti (#36827) üzenetére


eventus
veterán

BQ-val nekem sem ciripel.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#36832) GeneraL_XTX válasza Isual (#36828) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én keresnék egy msi gaming 970-et az apron 100 alatt a helyedben. Nem tudom miert ragaszkodsz ennyire a Strix karikhiz, de egy ideje mar nem a legajánlottabb kartyak a piacon.

(#36833) Isual válasza GeneraL_XTX (#36832) üzenetére


Isual
veterán

Én nagyon szerettem az ASUS kártyákat, főleg ezzel a kis 960-as STRIX-szel voltam elégedett, ami a hangot illeti. Igazából ez egyéni hülyeség, hogy az alaplapnak megfelelő VGA-t szoktam összehozni.

Szerintem megvárom az őszt ezzel a kairval, nyáron úgyis jön a Pascal és a 970 utódja, meglátjuk mit tud a 16nm-es technológia, ősszel meg jön a 960 utódja és majd akkor szerintem váltok erről ráfizetéssel vagy anélkül (attól függően, hogy a 960-as vagy 970-es vonalat követem majd). Szerintem nem rossz elgondolás... :U

Igazából akoska07 ültette el a fejemben ezt a "menekülési útvonalat a cicergés elől" :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36834) akoska07 válasza Isual (#36833) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szeresd továbbra is az Asus-t,szép dolog a márka hűség.
Viszont a Maxwell megjelenése óta kiderült a topikban,hogy nem feltétlenül tartozik az ajánlott kategóriába.

Úgyhogy sajnos,ebben a topikban nem fogsz találni önigazolást. :N

Nem minden kártya cicereg,és nem tudhatod éppen milyen kártyát kapsz tök mindegy melyik gyártótól.

A KFA2 ad garantált cicergés mentes kártyát,de azt otthon nem lehet kapni. Viszont oda is postáznak.

Ez lehet a menekülő út a cicergés elől.

Ahogy írták neked,én is azt mondom,keresnék egy MSI Gaming 970-et (3-4 db járt nálam,egyik sem cicergett) jó áron és azzal tolnám amíg nem lesz érdemes cserélni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#36835) GeneraL_XTX válasza Isual (#36833) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Az uj kartyak az elejen meg dragak es a 960-as megfelelője (a hirek szerint) lehet h csak ősszel érkezik. Addig meg mar reg kijött a 970 utodja, sőt mar jol le is nyomja a 970-ek arat.

Ha mar annyira Asus keress egy Black verziot belőle, azok nem nyekeregnek. Én így ebben a formában biztos hogy ezt nem tartanám meg, hosszútávon idegesítene a hangja...de Te tudod nekem holtmind1 :)

(#36836) Isual válasza akoska07 (#36834) üzenetére


Isual
veterán

Nem keresek önigazolást és ez inkább hóbort, mint márkahűség, hogy az alaplappal azonos márkájú VGA-t szoktam venni. Mindenesetre a 960 halk volt és nem cicergett így mint a 970 és nem volt motorhangja 50%-os fordulatig. Talán nem kellett volna elcsábulni, de a jövőt tekintve a 960 teljesítménye a tervezettnél hamarabb lett volna a határon.

Hallgatok rád, de nem erre a hsz-re, hanem az előzőre és ülök fél évet emellett a kártya mellett, aztán majd az új szériából váltok valamelyikre. Addig meg - mivel nem játszom rengeteget - elviselem ezt a jelenséget, amit a gépek 90%-ában meg se hallana az ember.

(#36835) GeneraL_XTX: Tudom, ezért is írtam, hogy őszig várok. Nem tudom, írták itt, hogy van, akinek nem nyekereg a STRIX-e, én pedig mindenképpen félpasszív megoldást keresek. Fene tudja alszom még rá egyet, hogy ezt visszaadjam-e és vegyek újonnan egy ugyanilyet +20k-ért vagy éljek vele együtt egy fél évet és akkor majd valamennyi ráfizetéssel váltsak az új szériából valamelyikre... Nem tudom.

Mindenesetre mindenkinek köszönöm, azt hiszem többet nem tudtok segíteni, mindent elmondtatok és rendkívül készséges volta topic, jó volt itt járni! :)
A döntés rajtam múlik, amit egy Mátrixos analógiával élve már meghoztam, csak még meg kell értenem. :D

Kösz mindenkinek! :)

(#36837) akoska07 : A 960 utódja elvileg ősszel jön csak. És azt is mindenképp megvárnám, kíváncsi vagyok a teljesítményére a 970-hez képest. Mert ha vállalható, akkor inkább ebbe a kicsi házba azt a kártyát raknám, mert ez fűt rendesen (és arra nem is kéne - annyit - ráfizetnem). :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36837) akoska07 válasza Isual (#36836) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor biztosan félre értettem. :R

Nincs már fél év a köv. szériáig,elvileg juniusban jönni fog.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#36838) Ateszpapa válasza Isual (#36836) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!

Nekem Strix 970 van OC változat, és nem hallom, hogy ciripelne.
Lehet az OC változatok kevésbé hajlamosak rá?
FSP Raider 550-es táppal.

Kb 1 hónapja vettem, halknak mondanám, igaz nekem nincs másik 970-hez viszonyítanom.

Szerintem jó kártya ez, nekem egy 750Ti váltott.

[ Szerkesztve ]

(#36839) Isual válasza Ateszpapa (#36838) üzenetére


Isual
veterán

Bátyámé is oc és az is nyomja...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36840) Archttila válasza Isual (#36821) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Isual!

Az én EVGA 970-em is cicergett ráadásul elég hangosan és emlékszem pont Diablo 3 alatt néztem elsőször én is... viszont nekem rövid időn belül elhalkult sőt! elég sok AAA címnél már egyáltalán nem is cicereg :K

Mennyi idős a kártya? Nem megint csak arról van szó véletlenül, hogy megvette a tulaj "juj cicereg eladom gyorsan" holott ez a hang 1-2 hét leforgása alatt csökken, esetenként meg is szűnik?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36841) szallasi007


szallasi007
őstag

Nekem is strix van és valamelyik teszt alatt cicereg egyedül ahol nem tudom hány száz fpsem van (valamelyik régebbi 3d mark alatt).
Nekem egy corsair air 540-be van és a ha 55% fölé tekerem a fordulatot akkor hallom egyáltalán a ventit.

(#36842) FaTHI válasza Isual (#36825) üzenetére


FaTHI
őstag

Én elállnék a vásárlástól, nálam is volt 2-3db 970-es (Giga Wf3,EVGA SSC) és nem ciceregtek. +hangjuk is alig volt terhelés alatt!

(#36843) Isual válasza Archttila (#36840) üzenetére


Isual
veterán

Vadi új a kártya, nem volt használva. 3 napja van használva.

40%-on mar tolakodó a hangja, játékok alatt olyan 36-38%-ig forog fel. Motorhang ami tolakodó, mély, búgó. Szélzaj 50% felett zavaró. De ezt fenntartással kell kezelni, mert a gépemnek kb semmi hangja es a házam elrendezésében a VGA van felül a ventikkel felfelé.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36844) FollowTheORI válasza Isual (#36824) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hallok/hallottam semmi zavaró motorhangot... igaz ez szubjektív... de semmi elviselhetetlen zaj nem jön agépből... a lábamnál van amugy.

Nyilván ha a házban fülelsz ott lesz hangja a dolgoknak... :)
De kb 1 méterről nem szabadna zavaró zajnak hallatszódni már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36845) Isual válasza FollowTheORI (#36844) üzenetére


Isual
veterán

Gtx960 strix után itt játék közben hallgatozas nélkül hallom amikor bekapcsol a venti, 960-nál nem hallottam. És ez motorhang nem szélzaj. Ebben biztos vagyok.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36846) D4ni válasza Isual (#36845) üzenetére


D4ni
őstag

Nekem tökéletes a 970 strix. Eddig nem cicergett, és még a ventiket sem hallom

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#36847) Isual válasza D4ni (#36846) üzenetére


Isual
veterán

Most még egyszer meghallgattam de egyértelműen motorhangos mindkét venti. Ezt nem lehet eltéveszteni, jellegzetes halk búgó hang és mellet hallható csak a szélzaj, de ennek van nagyobb hangja.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36848) Ateszpapa válasza Isual (#36847) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor gondolom nem véletlenül adta el inkább...
Nekem a 750ti is strix volt, az halkabb volt mint ez, na de nem lehet össze vetni a kettőt.

Szerk:
Valamiért úgy értettem használtan vetted.

[ Szerkesztve ]

(#36849) Isual válasza Ateszpapa (#36848) üzenetére


Isual
veterán

még nem használta, ki se volt bontva a VGA :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#36850) D4ni válasza Isual (#36849) üzenetére


D4ni
őstag

Vagy csak ügyesen csomagol

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.