Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok! Van nekem egy MSI GTX970 GAMING 4G videókártyám. Ezt sokáig egy DVI csatlakozós monitorral használtam minden probléma nélkül, de most lecseréltem egy DisplayPortos GSync-esre. Az a problémám, hogy kb. minden 5. bekapcsolásnál nincs jel a DisplayPort-on. Se a BIOS nem látszik, se a windows, se a linux, se a multi boot menuje onantól. Mondjuk rémlik, hogy egyszer-kétszer a linux képe bejött (de már csak a grafikus X), de nem jellemző az sem. A monitort hiába kapcsolgatom ki-be, az azt mondja, hogy no-signal. Ha a bootnál van jel, onnantól kezdve minden ok, ha ilyenkor kapcsolom ki-be a monitort akkor is visszatalál a képhez. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Olyan, mintha a videókártya DisplayPortja bekapcsoláskor nem inicializálódna. Ez a jelenség nem csak indításkor, hanem sima reboot esetén is előjön néha. Csak az segít, hogyha látom nem indul el, akkor gyorsan kikapcsolom, majd pár sec. múlva vissza a gépet. Az MSI live update 6 azt mondja, hogy minden BIOS, driver friss, a video BIOS verziója NV316MH.186.

    Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Egyáltalán a videokártya, a kábel, vagy a monitor lehet a ludas?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés