Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok...a gpu-z..ben mi az a " PerfCap Reason" ??
A power limitet mennyire emelhetem egy 980-on,mert ha húzom akkor 120%-ba is beleugrik a gpuz szerint,ilyenkor visszaveszi az órajelet,de ez a PerfCap Reason is felugrott 4-ről 16-ra és akkor is visszavette az órajelet?
Köszi!
:R

(#35302) Zoltn


Zoltn
senior tag

Az normális, hogy a 970 strix-em egy év után elkezdett ciceregni? Eddig egy hangja nem volt. :((( :(

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35303) nejad válasza Zoltn (#35302) üzenetére


nejad
aktív tag

tápod milyen régi?

(#35304) Zoltn válasza nejad (#35303) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nincs még 2 éves. Corsair RM650.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35305) beci43 válasza csocs (#35294) üzenetére


beci43
senior tag

Nem kivette,eleve nem is voltak benne...

(#35306) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Csak beléptem én is a klubba, ma beszereztem egy ASUS STRIX GTX 970 DC2OC kártyát. Tudom, hogy jobban ajánlottátok a Gigát meg az MSI-t is, de mivel sürgetett az idő azt vettem meg amelyiknek az eladójával sikerült felvennem a kapcsolatot.
Én nem bántam meg, nagyon minőséginek tűnik, jól összerakott darab és abszolút NEM cicereg.

Sokat még nem bohóckodtam vele, de azért két tesztet lefuttattam rajta:

3D MARK

(#35307) JoolsNOS válasza Zoltn (#35304) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ugyanazoknál a programoknál amiknél régen nem? Valami hardver csere volt?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35308) Zoltn válasza JoolsNOS (#35307) üzenetére


Zoltn
senior tag

BF4 régebben nem cicergett, most cicereg. Nem volt semmi változtatás. Először a Farcry4 introinál hallottam meg jó egy hónapja. Azóza egyre fokozódik.

Ezzel gariztatni nem lehet igaz?

A 980-ak is hajlandóak zenélni? Érik a csere nagyon. :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35309) Grafirka válasza smiti (#35306) üzenetére


Grafirka
őstag

Valoszinu nem is fogod megbanni , mert jo darabok. Alltalaban azert nem ajanljak , mert az ASUS dragabb mint a tobbi gyarto es arahoz kepest nem kapsz semmivel sem tobbet ( a logot fizeted meg ) Viszont ha jo arban jutottal hozza, akkor van egy jol hutott csendes kartyad.

(#35311) blu79 válasza smiti (#35306) üzenetére


blu79
addikt

- Gratula hozzá! , mennyire melegszik játékok alatt? nézted? és így tesztek alatt?

(#35309) Grafirka igazából azért nem nagyon ajánlottak mert melegednek elég jól és a tuningolhatóság nem olyan jó, persze vannak kivételek, de ezeknek a kariknak nem is nagyon lehet feszt adni és más a vrm részük mint a többinek, és ha sikerül is feszt adni másképp reagál (nem skálázódik jól ha nincs lehűtve jól a vrm rész, nyilván így gyári állapotában minél hűvösebb a gpu annál jobb mert a vrm rész is hűvösebb akkor)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35312) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Embörök?!

van értelme húzni egy Giga 980-at? ( WaterForce kiadás )
ha igen, remélem elég nekem a gyári OC Guru2 progi... bár nem tudom, az ilyen szoftveres tuningnak miféle "értelme" van... ( próbáltam anno, de én valahogy a BIOS tuning híve volnék/vagyok.. sry. régimódi vagyok xD )

jelenleg a 4690K 4,5GHz-cen ketyeg, szal... "gondoltam" érdeklődöm, mielőtt elb@sznék vmit, és tökön kéne böknöm magam :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35313) blu79 válasza - = Zk = - (#35312) üzenetére


blu79
addikt

- szia, hát ez nem kérdés :) , igen. Főleg hogy vízhűtés van rajta. Msi Afterburnert használd, Power és Temp limit maxra és mehet az OC! :D

Most milyen a hőfok játékok alatt?

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35314) - = Zk = - válasza blu79 (#35313) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áá, nemigazán szeretném én az MSI AB-ét ide... mégiscsak GagyibáLYtom van (ismét, és nem bánom. félreértés ne essék!)
ha 1 mód lenne rá, maradnék OC Guru-nál :C

hőfok most?! ugye cseréltem a radin a gyári 120as ventit egy Corsair 140re. az hamar felkúszik max fordulatra (~1400RPM). tehát ehhez viszonyított értékeket mondok
- R6: Siege ->55-60 körül
- RotTR -> 50-58
- BF4 -> 50-52-55

=>60 fölött nem nagyon láttam még....

apropó:
OC GURU-ban az OSD HOTKEY mire jó?!... miféle OSD ez?! :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35315) blu79 válasza - = Zk = - (#35314) üzenetére


blu79
addikt

- pedig szerintem az AB a legjobb és monitorozhatsz is könnyen vele, de az OC Guru II-nél is gondolom van power és temp limit, azokat maxra és utána a Core és mem csúszkákat kell mozgatni :) nem ismerem az OC Guru-t, nekem is az Asushoz GpuTweak2 van de nem használom

- tehát 60 fok, nekem is a MatriX kb. annyi 1500/8200 gyári hűtővel :K :D

- az az adatok kiírására játék közben OSD Hotkey : megnyomod és ha be van állítva akkor mutassa játék közben az adatokat

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35316) - = Zk = - válasza blu79 (#35315) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ösmerem AB-ét, a monitorozása végett kedvelem/tem :C :K

ez az OC GURU, szal.. jah. egyértelmű. asszem :))

szerk
ez nem ír ki semmit :D
akk ez kimarad. nem hatódtam meg nagyon :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35317) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Elpida GDDR5 RAM mennyire bírja az OC-t? Azt látom, hogy meddig bírja az órajelet, de nem kell e tartani degradálódástól?
Úgy nézem, hogy 8400MHz-ig biztosan nem szemetel (furmark, valley) feljebb még nem próbáltam, előbb futtattam tesztet, hogy tényleg van e hatása...

Valley 1680x1050 minden maxon valahogy így néz ki:
GPU / MEM / fps
1340 / 7011 / 67.0
1531 / 7011 / 72.1
1531 / 8400 / 78.5

Bruhe

(#35318) blu79 válasza Bile Demon (#35317) üzenetére


blu79
addikt

- szia, szerintem nem degradálódik hanem, egyenesen elfüstől, persze csak ha úgy alakul (extramagas hőmérséklet, magas fesz... az idő múlása....)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35319) davidsone válasza Zoltn (#35308) üzenetére


davidsone
addikt

Farcry4 intronál nekem is "cicereg" de csak ott uh. az normális :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35320) dergander válasza Bile Demon (#35317) üzenetére


dergander
addikt

Semmilyen hatása nem lesz,idővel fog degradálódni de az se most lesz,lefüstölni pedig nemtud. Bár hogy mennyire tesz jót neki 8400Mhz VRAM azt nemtudom,de elég szép én csak 8000ig jutottam,igaz feljebb nem próbáltam még. Szerintem egy 75 fok környéke még baátságos,de ha úgyvan akkor állíts utána a ventiprofilnak hogy kicsit hangosabb legyen de legalább hűtsön.

(#35321) Bile Demon válasza dergander (#35320) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem hittem volna én se, de látszik, hogy gyorsul tőle a kártya, főleg 8x MSAA-nál fogja vissza a RAM.
Egy "kímélő" 8GHz-nél többet nem terveztem beállítani napi használatra a VRAM-hoz.

Bruhe

(#35322) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Már egy pár hónapja tulaj vagyok (giga 970 g1), gondoltam megosztom pár tesztemet:

[link] - vantage
[link] Fire Strike

Gondoltam jó összehasonlításképp akár márkákon belül akár Intel vs amd... (az utóbbiból nem szeretném, ha vita indulna, mert abból már van épp elég).

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#35323) qantum válasza Jakuskacsa (#35322) üzenetére


qantum
senior tag

Szia! A beállításokról is tennél fel egy képet?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35324) smiti


smiti
addikt

Egy kicsit meghúzgáltam a bajszát én is, fesz emelés nélkül természetesen ennyire futotta. A venti vezérlés autómatán van:

Szerintem teljesen rendben van a kártya, nekem megérte. Főleg úgy, hogy bontatlan dobozban 3 év garival 100k alatt jutottam hozzá. :K

(#35325) Jakuskacsa válasza qantum (#35323) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#35326) qantum válasza Jakuskacsa (#35325) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35327) Dr.Zolo


Dr.Zolo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GTX970 Windforce G1 Gaming kártyám , és zavar hogy mindig pörög mind a 3 venti.Normális dolog ez, vagy csak terhelés alatt kéne?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van.

(#35328) smiti válasza Dr.Zolo (#35327) üzenetére


smiti
addikt

Az ajánlások ellenére ez volt az egyik oka, hogy nem Gigabyte-ot vettem.

(#35329) Dr.Zolo válasza smiti (#35328) üzenetére


Dr.Zolo
csendes tag

Asusról meg MSI ről lebeszéltek... meg baráti körbe is van msi gtx970 de nagyon melegszik hiába a 2 ventilátor.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van.

(#35330) dergander válasza Dr.Zolo (#35329) üzenetére


dergander
addikt

Attól mert pörög állandóan a ventije és nem áll le mint az MSI/ASUSé az nem azt jelenti hogy gagyibb,gondolj bele a Giga állandóan friss levegőt ad a kondiknak meg az egész lapnak,ellenbe a többiekkel. De mindenre van egy jó megoldás te szabályzod a venti profiljukat és mindent megoldottál.

(#35331) Archttila válasza dergander (#35330) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én is szeretem ha alapjáraton van egy kis légáramlás. Most 60C-ig 20%-os a ventifordulat. :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35332) Grafirka válasza Dr.Zolo (#35329) üzenetére


Grafirka
őstag

Milyen tipusu GTX970 amelyik az ismerosodnel melegszik ?

(#35333) blu79 válasza smiti (#35324) üzenetére


blu79
addikt

- ez teljesen jó :K főleg hogy 100K alatt jutottál hozzá, megérte :K

(#35327) Dr.Zolo ha nagyon zavar a hangja akkor bios moddal vissza lehet venni az rpm-ből, nekem volt Msi Gaming 4G 970-ből és nagyon halk és hűvös volt :K : [link] :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35334) qantum válasza Dr.Zolo (#35327) üzenetére


qantum
senior tag

Most vettem én is ilyet,az eladó ajánlotta,hogy csökkentsem a ventik fordulatszámát,de inkább zúgjon,mint forrósodjon. :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#35335) mihione válasza blu79 (#35333) üzenetére


mihione
őstag

Hmm az en Msi-m alap orajeleken se tud iylen huvos lenni.1460/7900 tuningal tomb raider alatt 1 ora alatt 67 fokig melegedett max.mondjuk ocsem is ott gepezett nalam,ket asztalival felfutottuk 26 fokra a szobat :D
De ha nincs ilyen meleg akkor sem szokott sokkal kevesebb lenni.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#35336) Zoltn


Zoltn
senior tag

A 980asok is ciceregnek?

Gariban kiröhögnek ha ezért viszem vissza a vga-t, igaz? :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#35337) blu79 válasza Zoltn (#35336) üzenetére


blu79
addikt

Szia, ritkábban de a 980 -nál is előfordul a cicergés. Ki nem röhögnek de nem cserélik emiatt. Ha neten megrendeled va 14 napod hogy elálj a vásárlástól, ha nagyon cicereg elálsz.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35338) JoolsNOS válasza dergander (#35330) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A kondinak meg a lapnak semmi a 60 fok, utána meg megy a msi/asus ventije is. Sőt szerintem a kondik nincsenek még 60 fokosak amikor a gpu igen. Bár ebben lehet tévedek.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35339) Lidl válasza Jakuskacsa (#35325) üzenetére


Lidl
senior tag

Nagyon király a háttér képed!

Lidl

(#35340) Dr.Zolo válasza blu79 (#35333) üzenetére


Dr.Zolo
csendes tag

blu79 104 ezer volt nvidia geforce Gtx970 4gb n970wf3oc. Megbaràtkozom vele már :) csak még azt kell megtudnom hogy hàny mhz megy a 16gb ram... Biosba azt láttam hogy 1600csak, pedig 2400mhz 2*8gb kingstone hyperx savage hx324c11srk2/16

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van.

(#35341) Lidl


Lidl
senior tag

Közben én is kicsit megnéztem, hogy hogyan reagál a kártyám (EVGA GTX970 SSC) a húzásra.

Felhúztam 1500/8000-re. Simán végig ment egy Heaven, nem láttam hibát.
De nem tetszik a melegedés. Alapból max 70 C a kártya a Heaven-ben, de hőzva elérte a 77 C-t is.
És kb. 10% gyorsulást okozott ez a túlhajtás.

Még gondolkodom, hogy használjam-e.
Képek:


Játszom egy kicsit így és meglátom.

Lidl

(#35342) Racecam válasza Lidl (#35341) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Játékban még többet fog dobni ha tuningolod. A 77°-tól meg ne félj. :N Nem azt mondom, hogy egy hűvös eredmény, de még simán belefér! :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35343) - = Zk = - válasza Racecam (#35342) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Játékban még többet fog dobni ha tuningolod
még egy 980 is?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35344) blu79 válasza Dr.Zolo (#35340) üzenetére


blu79
addikt

(#35340) Dr.Zolo biosban kapcsold be az xmp-t

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35345) F e Z o válasza blu79 (#35333) üzenetére


F e Z o
veterán

Biztassuk az újoncokat bios modra, amit Afterburnerrel vagy OC Guru II-vel is meg tud csinálni.

H2O über alles!

(#35346) FLATRONW válasza F e Z o (#35345) üzenetére


FLATRONW
őstag

Semmi, félrenéztem.

[ Szerkesztve ]

(#35347) blu79 válasza F e Z o (#35345) üzenetére


blu79
addikt

- páran panaszkodtak, hogy a giga idle ben hangos, az AB-ben ha a min rpm 32% ami pl nálam a MatriX-nál is van, hogyan veszem lejebb az rpm-et ha nem bios móddal? :U

hogyan teszem halkabbá ha a min 32% , hogyan teszem 25% ra??? :U vagy 1086RPM-ről 800Rpm-re?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#35348) davidsone válasza blu79 (#35347) üzenetére


davidsone
addikt

sehogy, de ja :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#35349) Racecam válasza Racecam (#35342) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nézd, én azt mondom, ha úgy tetszik vallom, hogy mindent (a józan ész határain belül természetesen) tuningolni kell, ha lehet. Ha másért nem, mert ugyanazért a pénzért nagyobb teljesítményt kapsz, ha szükséged van rá. Ha nem károsítja a hardvert, miért ne? :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35350) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali....az afterburnerben a plusz feszültség az tized vagy század millivolt,mert adtam +10-et de a gpuz logban nem láttam a pusz 10-et?
:B :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.