Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13751) Lauda válasza DemonDani (#13750) üzenetére


Lauda
félisten

Képzeld el, ha mindenki az összes topikba betenné a saját gondját, ahelyett, hogy megkeresné a megfelelő topikot (a Te esetedben a FC2 topik). Összeomlana a fórum 2 perc alatt. :)

(#13752) old gray válasza DemonDani (#13748) üzenetére


old gray
addikt

Látom a vgad (is) tuningolva van. Ne csodálkozz ha sz.rrá húztad és gpu / memória hibázik...

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13753) Gbor30 válasza Brumi˘ (#13736) üzenetére


Gbor30
csendes tag

Csáó!
Gaboman vagyok,ez az új nevem mert a régi sajnos úgy néz ki elveszik.
Csinálgattam még FC2 tesztet,és ezt sikerült kapnom.

Settings: Demo(Ranch Small), 1280x1024 (85Hz), D3D9, Fixed Time Step(No), Disable Artificial Intelligence(No), Full Screen, Anti-Aliasing(None), VSync(No), Overall Quality(Very High), Vegetation(Very High), Shading(Very High), Terrain(Very High), Geometry(Very High), Post FX(High), Texture(Very High), Shadow(Very High), Ambient(High), Hdr(Yes), Bloom(Yes), Fire(Very High), Physics(Very High), RealTrees(Very High)Loop 1
• Average Framerate: 40,03
• Max. Framerate: 55,18
• Min. Framerate: 32,48

Settings: Demo(Ranch Small), 1024x768 (85Hz), D3D9, Fixed Time Step(No), Disable Artificial Intelligence(No), Full Screen, Anti-Aliasing(None), VSync(No), Overall Quality(Ultra High), Vegetation(Very High), Shading(Ultra High), Terrain(Ultra High), Geometry(Ultra High), Post FX(High), Texture(Ultra High), Shadow(Ultra High), Ambient(High), Hdr(Yes), Bloom(Yes), Fire(Very High), Physics(Very High), RealTrees(Very High)

• Average Framerate: 38,92
• Max. Framerate: 55,29
• Min. Framerate: 33,76

[ Szerkesztve ]

(#13754) Laraxior válasza Brumi˘ (#13745) üzenetére


Laraxior
titán

elfogyott Gianninál... nem lesz Ultra :O :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13755) Brumi˘ válasza Laraxior (#13754) üzenetére


Brumi˘
addikt

:O

(#13756) kpal válasza Laraxior (#13754) üzenetére


kpal
veterán

Laraxior te használtál a 8800gtx-nél 1920ban élsimitást? Pl: a crysis-ban

[ Szerkesztve ]

(#13757) Laraxior válasza kpal (#13756) üzenetére


Laraxior
titán

nem :D De Ultránál igen... Mondjuk azon víz volt..és meg is lehetett húzni rendesen ;]
Ha okosan beállítod a játékot, akkor szépen fog futni 26-30FPS-el..és szép is lesz :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13758) kpal válasza Laraxior (#13757) üzenetére


kpal
veterán

1920ban látszik az élsimitás vagy anélkül csunyáb lesz? Anélkül is elehet játszani?

(#13759) Dj Dekko! válasza kpal (#13758) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

1920 ba, ne haragudj MINEK élsimítás?!
Nem is akarok kötekedni de 1920 felbontásban crysis vista dx10 alatt él simítással együtt?
E L V É R Z I K A G80 :) :U

(#13760) Eagl3 válasza Dj Dekko! (#13759) üzenetére


Eagl3
veterán

"1920 ba, ne haragudj MINEK élsimítás?!"

Tán, hogy szebblegyen a játék. :)

(#13761) Laraxior válasza kpal (#13758) üzenetére


Laraxior
titán

minden felbontásban látszik az élsimítás... nem lesz recés a tárgyak széle.
Lehet anélkül is de ekkora felbontásban erősebb kártya kell élsimításhoz.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13762) Tuja1


Tuja1
aktív tag

mi volt a legalacsonyabb órajel amit kihozott valaki a 800gtx ből?

az MSI OC opciói:

default: 610/2000
game: 640/2000
silence: 488/1600

én most torrentezni 400/1200 ban hajtom 400 venti fordulattal 60C°

szóval keresett valaki HI-LOW órajelet?

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#13763) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Haversrác gépe egy hosszú telefonbeszélgetés után 2D üzemmódban merevre fagyott, s azóta sem működik normálisan, ha fenn van az nVidia driver: a gép megy tovább, de a monitor sötét marad, ill. bekapcsolásnál elsötétül a kép, mihelyst betölt a driver.

Másik monitorral is kipróbálta, úgy is ez a jelenség. Több drivert is feltett, szűz Xp is Vista alá is, nem hozott változást. A kártya másik kimenetét is próbálta, úgy sem jó. A BIOS friss, a gép többi összetevője is korrekt.

Csökkentett módban, ill. nVidia driver nélkül normál módban is jó a gép. GeForce 7950GX2 a kártya - gyanítom, hibás, s vissza kell vinni garanciába, de előte azért megkérdezem: találkozott valaki hasonlóval? Szerintetek is rossz a kártya, vagy van valami, ami felett elsiklottam?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

szerk.:

Hú, a mindenit, most látom, rossz topicba írtam, ez még nem G80-as kártya. Mindegy, már nem törlöm ki, csak OFF-ba teszem. Ha valaki tud más megoldást, mint a csere, legyen szíves, privátban írjon rám. Továbbá bocsánat a hosszú, felesleges hozzászólásért.

[ Szerkesztve ]

(#13764) Berguson


Berguson
tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdésem lenne...

Egy Asus 8800gtx kártyát használok,már 2 éve! Azon gondolkodtam,ha egy másik ugyanilyen szintén Asus 8800gtx.et tennék a gépbe,az mennyivel lenne jobb!? Csak azért jutott ez eszembe,mert az egyik haver egy ilyent szeretne eladni!

Vagy szerintetek érdemesebb lenne eladni az én 8800gtx.emet, s lecserélni inkább egy újabb,akár 9800gtx vagy nvidia 260 esetleg 280asra?

Megköszönném a válaszaitokat!

(#13765) Laraxior válasza Berguson (#13764) üzenetére


Laraxior
titán

ha nagy felbontásban játszol szűrőkkel akkor a megoldás neve GTX280. Ha 1280ban akkor 9800GTX...de a 8800GTX is bőven elég 1280x1024be :K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13766) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Ahogy nézegettem. Nagyon Durva Lóerő van még mindig a G80-ban. Mikori kártya?
Több mint két éve jelent meg!

Bratyom gépe: Gigabyte P35Ds3+Q6600 3Ghz / 9800 GTX 800/2000*2500 pfffu csunya...
Gépem: Asus rampage Formula/ intel core2duo e8400 4ghz 8800 GTX 620/1500/2000 (sajna többet nem igazán menne 635 ig bírja csak a gpu... :( ezért 620 még ideális ... :(
Tesztelgettünk :D és a 3dmark Vantagéban... Gyorsabb volt a gépem... physx gyorsítással 900 pontot vertem rá, Gyorsításnélkül 100 - 200 pont...! Hiszen az ő procija 4 magos ... és azért többre értékeli a vantage ... Nagyon Durva ez a 8800 GTX :D még mindig feladja a nagy vasaknak a leckét :) Ez csak egy kis tájékoztatás jellegű volt.
Bár a 9800 GTX nem kazán hőmérsékleten üzemel... fogyasztása is kellemesnek mondható... de 3d erőkben ahol nézi a kártyában lévő rop egyszégeket 24vs16 256bit vs 384bit ott nem sok esélye van a 9800 GTX :U :U

(#13767) Berguson válasza Laraxior (#13765) üzenetére


Berguson
tag

Sziasztok!

Köszi a választ!

Viszont azt még mindig nem tudom,hogy érdemes e mégegy 8800gtx.et tenni a gépbe?
Fogyasztáshoz (ha beletennék mégegy karit),mekkora táp kellene? Mert most egy 600w.os tápom van!
Igazán 1280x960as felbontást használok! Ennél nagyobbat nem is tervezek!

Várom segítő válaszaitokat!

(#13768) Dark KillerX válasza Berguson (#13767) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Sztem fölösleges az sli,mert akkor inkább add el a 8800GTX-ed,csapd hozzá ahhoz a pénzhez mit a másik GTX-re szánnál,és vegyél inkább 1db GTX260-at,és nem kell félned az sli gyermekbetegségeitől.

Mod.Tápkérdést passzolom,nem akarok hülyeséget mondani,sztem amúgy egy normális 500-550W táp elég(Corsair,Cheiftech,FSP).Kérdezt inkább meg a GTX200-as topikban,ott sok szaki van,és nagyobb az élet ott :K .

[ Szerkesztve ]

(#13769) dugomc


dugomc
tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám hogy van egy Leadtek 8800GT m és a hűtőventilátor sebessége nem megy 30% fölé pedig 92 fokon megy már. Ez mitől lehet esetleg egy ventiszabályzó progit tudtok mondani?

(#13770) Bj Brooklyn válasza dugomc (#13769) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Inkább itt kérdezd, mert ez a G80-as topik, neked meg a G92-es kell.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13771) dugomc


dugomc
tag

De az a topik halott :S

[ Szerkesztve ]

(#13772) Bj Brooklyn válasza dugomc (#13771) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Ha nem ott teszed fel a kérdéseket akkor az is marad. Egyébként megnézted, hogy mennyire poros a hűtő; mert az is befolyásolhatja a hőfokot. A Rivatunerral tudod a venti fordulatát állítani.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13773) dugomc válasza Bj Brooklyn (#13772) üzenetére


dugomc
tag

Ma vettem használtan. Nem poros de az a gondja hogy 30% on marad a fordulat. Jah fel lehet állitani Riva tunerrel kipróbáltam hűt is faszán már 60 % on csak a kártyának kéne autómatikusan adagolni a hőmérséklet fügvényében hogy milyen gyorsan tekerjen de semmi nem változik 92 fokig ment és semmi 30%on marad. :( Nem tom mi lehet a gond.

(#13774) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Helósztok lenne 2 kérdésem. Van egy Asus 8800 GTS- em 320 megás és amennyire tuningoltam: GPU Clock: 530 MHZ
Memory: 830 MHZ
Shader: 1227 MHZ
Nos az egyik kérdésem az lenne meddig bírja a VGA a tuningot eredményeket ha valaki tud mondana? A hűtés egyébként gyári de bírja mert 60%- on 40 fokig melegszik és úgy olvastam ez jó.
A másik kérdésem pedig, hogy a Rivatuner 2.11- et használom és itt, hogy kell beállítani, hogy 2D- ben visszavegye az órajeleket?

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#13775) Laraxior válasza pengegyerek (#13774) üzenetére


Laraxior
titán

nem fogja visszevenni az órajeleket... a tuning még mehet..bírja az bőven. Nézz át a 3dmark 06 listába....amit szerény személyem vezet egy GTSel :C mondjuk olyan középkategóriában már találsz 24/7es értékeket is. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13776) Lauda válasza pengegyerek (#13774) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam 660/1600/1900-nál volt vége neki a gyári hűtővel. :DDD

(#13777) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok! Lehetne egy olyan kérdésem hogy egy MSI 8800GTX/OC mit megy egy kis tuningal gyári hűtővel? És tudna esetleg ajánlani hozzá valaki valami jobb léghűtést. Előre is köszi!

(#13778) sakto


sakto
őstag

Hali! szereztem egy XFX 8800gtx-et .Kérdésem az lenne mi a normális höfok? nekem kicsit melegnek tünik.. pedig jol szellözö házam van (ventikkel) alap 70fok game közben 82-84fok
(minden alapon nem buherálva a venit ford- száma)

(#13779) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Itt egy teszt! Összemérik a 8800 GTX teljesítményét a bővített stream processzoros GTX 260-al. Meg kell hagyni, nem adja magát könnyen a "kis" G80-as :)

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13780) Laraxior válasza Bj Brooklyn (#13779) üzenetére


Laraxior
titán

Én 8800 Ultrát méricskéltem egy XFX GTX260 XXX editionnel :C Asszem a Crysis topikban vannak a Crysis Benchmark eredmények,de lehet itt is feltűnnek. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13781) Bj Brooklyn válasza Laraxior (#13780) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Ja, az durva volt, hogy átlag 7 FPS volt a külmbség :R

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13782) Laraxior válasza Bj Brooklyn (#13781) üzenetére


Laraxior
titán

mind a kettő OC volt...nem alapon néztem :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13783) Bj Brooklyn válasza Laraxior (#13782) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

És mennyin mentek a karik?

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#13784) Laraxior válasza Bj Brooklyn (#13783) üzenetére


Laraxior
titán

Az XFX-et csak az XXX órajelen használtuk, az Ultra órajeleire nem emlékszem :O csak a benchmark képek vannak meg :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13785) schwartz válasza Bj Brooklyn (#13779) üzenetére


schwartz
addikt

En azt latom hogy a GTX260 csunyan elkalapalja barhol. (kiveve ha procilimit volt vagy alacsony felbontast hasznaltak.)

If he dies, he dies.

(#13786) sakto


sakto
őstag

13778-ra valaki?

(#13787) pcsabat


pcsabat
őstag

Hali! valaki tud ajánlani valami jobb léghűtést 8800GTX-re? Esetleg erről: Arctic Accelero TWIN TURBO valami vélemény?

(#13788) old gray válasza pcsabat (#13787) üzenetére


old gray
addikt

Nekem AC Accelero Xtreme 8800 van rajta, brutális teljesítmény, szabályozva 2D-ben hangtalan és még szép is.

Itt 7k.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13789) veresdaniel


veresdaniel
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni. Nem vagyok nagy játékos, de lehetőségem adódott a régi vga kártyámat (7300GS) kicserélni egy BFG 8800 gts oc-ra (G80). Már évek óta nem foglalkoztam videokártyákkal és nem igazán vagyok képbe. 20 eFt körül szerintetek megéri ez a kártya használtan? Egy ideig elfogadható teljesítményre számíthatok ettől? (1280x1024-ben használnám)

Előre is köszi a véleményeket.

Veres Dániel

(#13790) old gray válasza veresdaniel (#13789) üzenetére


old gray
addikt

1280x1024-ben ok a kari, viszont a 20k már kissé sok érte, egy 8800GT-t megkapsz 23-25k körül itt PH-n és sokkal jobb teljesítményben.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13791) pcsabat válasza old gray (#13788) üzenetére


pcsabat
őstag

Köszi a tippet! Én is pont ezt nézegettem... :)

(#13792) old gray válasza pcsabat (#13791) üzenetére


old gray
addikt

Amúgy milyen házad van? Mert a hűtő nagyon hosszú, lelóg a nyákról, így nem biztos, hogy elfér majd.... :U

Nekem a 60cm hosszú Sigma házban csak így fért el: [link]
Mint láthatod a hdd tartó műanyag-fül el lett távolítva.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13793) pcsabat válasza old gray (#13792) üzenetére


pcsabat
őstag

Hú ez tényleg nagy :), valószínűleg nekem is úgy férne be csak ha egy kicsit megbuherálnám a házat. Azért köszi a tippet, a kártya is csak hétfőn érkezik meg úgyh lesz időm helyet csinálni a hűtésnek is.

(#13794) pcsabat


pcsabat
őstag

ja és egy elég gyér mode com házam van :), asszem 50cm hosszú, szal nem hinném hogy belemegy :(

(#13795) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerintetek egy hd4850-et megéri lecserélni 8800GTX+4k-ra? Játék a fontos nem a 3dmark-ok :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13796) Eagl3 válasza Bagira01 (#13795) üzenetére


Eagl3
veterán

Fényévekkel jobb a 4850...

(#13797) Bagira01 válasza Eagl3 (#13796) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor marad az occsó radeon. 8800GTX szépsége pedig még mindíg hívogatja az embert :O

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#13798) pcsabat


pcsabat
őstag

fényévekkel azaz 1-2%-al:
[link]

(#13799) nixx-21 válasza pcsabat (#13798) üzenetére


nixx-21
senior tag

igen SM4.1 DX10.1 és még lehet sorolni :)
de mindenki vonjon le saját véleményt a technikai különbséget adódóan ;)
és még a radeonra vár egy normális driver is :) azért tessék megkérdezni a célVGA topikjában is..... :K :U

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#13800) Bagira01 válasza pcsabat (#13798) üzenetére


Bagira01
veterán

Elég fura teszt, ph-s tesztbe a 9800GTX-et legtöbb helyen jócskán veri a 4850, itt meg tök közel vannak egymáshoz, tudván h a 8800gtx-nél erősebb a 9800-as :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia GeForce G80 (8800GTS/GTX/ULTRA) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.