Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233

Hozzászólások

(#2351) valti válasza mrmilan (#2344) üzenetére


valti
csendes tag

Szerintem azért írogatta ki mert, váltogat a telefon UMTS(3G) hálozatról GSM hálózatra. UMTS hálózaton nincs cellainformáció. Ha van kedved próbáld ki, hogy átállítod a telefont fix GSM hálózati módra (Beállítások/Telefon/Hálózati mód/GSM) és visszakapcsolod a cellainfót. Egyébként nekem mindig be van kapcsolva a cellainfo(fix GSM hálózati módnál) a pannonnál és egyszer sem jelzett, pedig nincs minden településnél cellainfó.

(#2352) mrmilan válasza valti (#2351) üzenetére


mrmilan
csendes tag

Köszi a hozzászólást, érdekes gondolat és tény amit mondasz, valószínűleg ez is közrejátszott a ''problémámban''. :C Üdv.

(#2353) B3AST válasza valti (#2351) üzenetére


B3AST
tag

Ez a cellainfós dolog vicces..midnen reggel egészen pontosan ugyanott írja ki nekem az üzit, a városban pontosan azon a pontján vált át 3Gre.... A végállomástól 1 percre.. :DDD Szal ha bele vagyok merülve a telefonba, rögtön visszazökkenek a valóságba, hogy le kéne szállni.... :DD :R
Én ki nem kapcsolom ezt a cellainfós izét....... :))

(#2354) McLaca válasza Zoltanfi (#2318) üzenetére


McLaca
őstag

Hazudott... :) Vagy az enyém hamisítvány :D, bár a Nokiától vettem, eredeti csomagolásban, a hátulján határozottan AD-46 van, az oldalán meg határozott hangosítógombok, ha nem lennének, nem vettem volna meg. Nem tudom, Neked miért mondták, hogy nem létezik belőle hangosítós, amikor a Nokia oldalán is hangerőszabályozósként szerepel.

tuzpenge: direkt ilyet vettem, ez a füles MP3 lejátszókhoz van kitalálva. Így viszont az AD-46-ot lógatom rá, és a hatás ugyanaz, a hasamon babrálva tudok léptetni/hangosítani, ill. ha hívnak, pont jó magasságban van az adapter, hogy halljon a hívó. Meg egyébként is utálom, ha a madzag súlyát a fülem hordja és minden erősebb mozdulatra kijön a füles...

Gyula_: 1GB-os Kingston van a telefonomban, problémamentes.

B3AST: nincs ebben semmi meglepő. Az adó fix távolságra van attól a helytől, így a jelerősség is közel mindig ugyanott lesz akkora, hogy a telefon váltson. Egyszerű fizika. :)

Üdv!

[Szerkesztve]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2355) Viktor0610 válasza McLaca (#2354) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''Hazudott... '' - Esetleg csak pontatlanok voltak az ismeretei... :U

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2356) B3AST válasza McLaca (#2354) üzenetére


B3AST
tag

Húúú.... fizikát ne is mondd..... Már tele van vele a ....... Hócípöm!! ;]
Én vágom ezt a témát. Csak gondoltam bevésem ezt a (számomra) hasznos kis izét.... :DD

Ja, még annyi, hogy AD-46ot nem lehet kapni valahol ''doboz nélkül''?????? Kicsit sokallom az árát... (fehérvári nokiásnál 4 rugó felett van... :F )

Üdv

[Szerkesztve]

(#2357) B3AST válasza B3AST (#2356) üzenetére


B3AST
tag

Már nem tudtam az elözöbe...

Na fehérváriban ami van azon csak egy hivásfogadó gomb van, azt csá. Az nem 4, hanem 5 rugó körüli.
Sztem neked is ez lehet, ha ez ([link]) az ami a képen van.
Létezik asszem olyan is, amivel lehet léptetni a számokat...... Az elég húzós... az 7 felett, de nem biztos, típusát sem tudom....

Na jó éjt!

[Szerkesztve]

(#2358) kivievo


kivievo
csendes tag

A akkumlátorról,van ahol 1100 mAh-st írnak van ahol :bp-6M-et ami a [link] szerint 970 mAh-s.
Mi az igazság?

Amúgy mi nálatok az aksi tapasztalat,meddig bírja?

[Szerkesztve]

(#2359) crwn válasza kivievo (#2358) üzenetére


crwn
senior tag

7-8 nap átlagban.

(#2360) B3AST válasza kivievo (#2358) üzenetére


B3AST
tag

;] 1 nap átlagban... ;]

(#2361) twollah


twollah
nagyúr

Hasznalattol fugg.

Ha sokat jatszom akkor alig egy nap.
Ha nem nyulok hozza, es csak telefonalok, neha belenezek a naptarba akkor 2 es fel, 3 nap, talan picivel tobb.

[Szerkesztve]

(#2362) crwn


crwn
senior tag

én használok akkufresh-ert :))

(#2363) Bodz válasza crwn (#2362) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tényleg működik az a vacak? :DD

(#2364) Jégkokó válasza Bodz (#2363) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én azt mondom, hogy az az akufrissítő nem ér semmit, az egész csak marketing duma semmi több :DDD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2365) crwn válasza Bodz (#2363) üzenetére


crwn
senior tag

hát, lehet, hogy tényleg csak placebó, de akkor nekem erős kisugárzása lehet a hitemnek, mert miolta használom kitolódik a készenléti tájm-om. 2rugóétr bevállaltam a próbát, s mevvagyok elégedve!

(#2366) nyesix válasza crwn (#2362) üzenetére


nyesix
senior tag

hát az meg mi a vihar? :F :F
mondjuk a 7-8 nap a ztúlzás, nekem is 3-4 napot megy el. de én telefonálok vele rednesen.

(#2367) Viktor0610 válasza crwn (#2365) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megtennéd, h. teszel egy pár hetes próbát a csoda akkurefresh használata nélkül? :U

Csak mert véleményem szerint nem lesz (jelentős) különbség a készenlétek között...

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2368) crwn válasza nyesix (#2366) üzenetére


crwn
senior tag

én nem nyomom rajta teljes erőből a csetet, de amikor kell, akkor persze telefonozok, hisz azé' van. s komolyan elkattog 7-nyóc napig, de persze éjjelre szvicsoffolom. aztánhogy mennyire jáccik szerepet benne a kis csillogó lapka az akku alatt, a köd homályába vész, deha cseppet is javítja a teljesítményt, már beljebb vagyunk ugyebár! :DD

(#2369) crwn válasza Viktor0610 (#2367) üzenetére


crwn
senior tag

szívesen eleget teszek, sőt már tettem, hiszen az én telóm sem ezzel az izével az akkuja alatt született. anno tehát 5 kellemes napig volt sztendbáj átlagban, s az okosság betétele után sem jött hirtelen a javulás, hanem 6-7 töltés után nyúlott, nyúlogatott, s most, ahogyan feljebb írtam, már oly 7-8 napnál tartok. mint azt is írtam, én nem gyilkolom a frekvenciahullámokat, de nem is vitrinben tartom a telót. úgy voltam vele, ha nem működik ez a fresser vagy mi, hát bukta 2 rugó, de eddig hozza a hírét. persze mielőtt megvettem, több fórumon is utána olvastam, s kapott hideget-meleget a kedves termék, de általában azok fikkantották, akik csak képen látták. aszondom, mindenki próbálja meg, aki akarja, aztán majd megtapasztalja, amit a karmája megenged neki ebből :))

(#2370) Viktor0610 válasza crwn (#2368) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, h. éjszakára kikapcsolod!

Akkor nem szóltam. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2371) crwn válasza Viktor0610 (#2370) üzenetére


crwn
senior tag

ki, ki, kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! hagy pihenjék ő is, ebben a járványos időszakban fontos immunkarbantartó a megfelelő mennyiségű alvásidő, ami regenerál :))

(#2372) attisx


attisx
addikt

Ez kész. Ma délután fagyott egyet, de olyat, hogy csak akksi eltávval lehetett kikapcsolni. Az újra indítás óta viszont se e-mail kliens, se számológép, egyszerűen nem találja őket. Szóval vihetem megint frissíttetni :(

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2373) Viktor0610 válasza attisx (#2372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Otthoni frissítés? :U

(Nincs adatkábeled?)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2374) attisx válasza Viktor0610 (#2373) üzenetére


attisx
addikt

Jobban bízom a szervízben, márcsak azért is mert a telót eredetileg valszeg ázsiai piacra szánták és nem akarok nyelvi kavart...
A tanulság: gsm boltból többé nem veszek telefont :(

[Szerkesztve]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2375) kivievo válasza crwn (#2369) üzenetére


kivievo
csendes tag

Köszi az infót!
A 7-8 nap jó ,de a 2-3 nap kevésnek tűnik az1100 v.970mAh-s akkuhoz vagy nem?
Vagy a jobb kijelző ennyire leterheli?
Azt a csuda akksi-javító v.mit hol lehet kapni?

(#2376) blueMerle válasza crwn (#2369) üzenetére


blueMerle
veterán

Nagyon sok teszt bebizonyította, hogy az akkufresh nem más, mint egy aranyos kis játék, teljesen hatástalan. Ugyanennyi viszont ennek az ellenkezöjét állítja, miszerint valóban hatásos. :D

(#2377) Gyula_


Gyula_
tag

Hello

MMS-t próbáltam küldeni, de ezt a hibaüzit kaptam:
''Nincsenek megoldva a multimédia üzenetek beállításai. Az üzenet nincs elküldve.''

Az MMS konfigurációs beállításoknál pedig ezt mondja:
''Nincsenek beállítások. Lépjen kapcslatba a szolgáltatóval.''

What to do?
Menjek a szolgáltatómhoz?

Help:
Egy 2001-es dominós SIM-em van. Az 1777 azt mondta, h az MMS funkcióm aktiválva van.

(#2378) Viktor0610 válasza Gyula_ (#2377) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kérd le a beállításokat a Nokia oldaláról, eről a [link]ről.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2379) crwn válasza attisx (#2374) üzenetére


crwn
senior tag

már leírtuk több helyen is, hogy ha a product code-t átírod, s frissíted a szoft.-ot, lesz magyar nyelved is, meg friss firmware-d is.

(#2380) Viktor0610 válasza crwn (#2379) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Inkább vigye szervizbe, az biztosabb. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2381) crwn válasza Viktor0610 (#2380) üzenetére


crwn
senior tag

dehát miért nem serkentjük inkább a vállalkozó kedvet, s milyen élmény, ha sikerül :Y

(#2382) McLaca válasza Viktor0610 (#2355) üzenetére


McLaca
őstag

Ez az első fórum, ahol a modik immunisak a szmájlira. :)

B3AST: igen, ilyenem van. A turbózott változatot is ismerem (szám léptetés előre/hátra), de tudtommal azt nem támogatja a 6233, ill. Symbianos Nokiákhoz láttam leginkább.

kivievo: ha nem piszkálom, egy hét (szinte csak MP3, némi telefon). Ha piszkálom (telefon, WAP, NET, game), 2-3 nap. A kijelző sokat zabál, meg tulajdonképp elég akkuigényes alkalmazásokkal van tele a drága, csoda, hogy 970-es Li-polymerrel kihúzza eddig, ha nagyon zaklatja az ember. (Sima Li-ionnal nem bírna ennyit, az kis töltöttségnél - a polymerrel ellentétben - már nem bírja a közel névleges kapacitását leadni.)

crwn: törődj bele, hogy a Li-polymer ilyen. Be kell járatni. :) (Félreértés ne essék, nem formázásról beszélek!) Akkufresh nélkül is ugyanennyit fog bírni (egyébként az akkufresh ''sugárzása'' kisebb, mint a normál háttérsugárzás, szóval erről ennyit ;) )

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2383) Viktor0610 válasza McLaca (#2382) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, sőt, értettem is a poént, csak mivel jómagam is értékesítő volnék, érzékenyen érintenek az ilyen dolgok -még smiley-val is.

Bocs. Tényleg... :U

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2384) crwn válasza McLaca (#2382) üzenetére


crwn
senior tag

én beletörődtem! csak a gázáremelésbe nem tudok :O hótmindegy, hogy mitől, csak ne kelljen sokszor áramra dugni a telót, mert a villanyáram emeléstől is nagyon tartok! :W

(#2385) blueMerle válasza crwn (#2384) üzenetére


blueMerle
veterán

A géped, amiröl írsz, kb. 50x többet fogyaszt. Az nem baj? Kérem kaccsójja ki!!! ;]

[Szerkesztve]

(#2386) crwn válasza blueMerle (#2385) üzenetére


crwn
senior tag

ez nem az én áramom, de ötletet attál, a telómat is itt tőtöm majd a melóhelyen :)) spórojjunk, ahun csak lehet :C !

(#2387) Ricardo válasza crwn (#2386) üzenetére


Ricardo
félisten

Csodálom hogy telefonra ennyit öltöttél ;)
Vegyél egy 6310est, azt hetente kell tölteni.

(#2388) crwn válasza Ricardo (#2387) üzenetére


crwn
senior tag

ezt is csak hetente kell :D
amúgy meg lehet, hogy télleg eladom a 6233-at, s beruházok egy 3210-re. olcsó és szép :)

(#2389) kivievo válasza McLaca (#2382) üzenetére


kivievo
csendes tag

Köszi!

(#2390) gaabi válasza kivievo (#2389) üzenetére


gaabi
tag

lehet hogy hülye kérdés, de ha letöltök a telóra gépről max640*480-as videókat (pl.filmet), akkor azt meg tudom nézni a telón? (esetleg teljes képernyős módban is?)

(#2391) Viktor0610 válasza gaabi (#2390) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, mivel telefon képes ekkora felbontásban rögzíteni videót, képes visszajátszani is azt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2392) gaabi válasza Viktor0610 (#2391) üzenetére


gaabi
tag

a ''gondolom'' nekem kevés, olyan írjon aki tutira biztos benne -mondjuk van 6233-sa és próbálta már a dolgot...

(#2393) nemma válasza gaabi (#2392) üzenetére


nemma
addikt

Én pedig azt gondolom, hogy Viktor szava elég sokat ér itt, el lehet hinni, és elég logikus is, amit mond...

(#2394) Viktor0610 válasza gaabi (#2392) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért gondolom, h. elég lehet a ''gondolom'', mert sz.ted mi értelme volna a 640x480-as videórögzítésnek, ha nem tudnád visszanézni a készüléken?! ;)

Egyébként a telefonra rátölteni -véleményem szerint- felesleges ekkora felbontásban videót, hisz' a kijelző ''mindössze'' csak 320x240-es, tehát feleslegesen, négyszer akkora a felbontás, így a fájlméret is...

(nemma: :R )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2395) twollah válasza Viktor0610 (#2394) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO megtudod nezni, mert a telefon lemeretezi 240x320as felbontasra.
Max diafilm vetites lesz belole a sok CPU(?!?) muvelet miatt.

(#2396) Viktor0610 válasza twollah (#2395) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, tiszta sor, h. nézhető a kijelzőénél nagyobb felbontású videó, de felesleges rátenni nagyobb méretben. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2397) gaabi válasza Viktor0610 (#2396) üzenetére


gaabi
tag

persze.nekem is számít az ő szava, nem is akartam megsérteni, csak biztosra akarok menni. köszi mindenkinek.

(#2398) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok!
Az ''Opera mini'' működik a telon?
Nekem valamiért nem megy :(
Érdemes tobább kísérleteznem vele vagy senkinek se megy?

(#2399) Viktor0610 válasza SN2O (#2398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, melyik szolgáltatónál vagy, de pl. a T-Mobile-nál net-csomag kellhet a működéshez.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2400) SN2O válasza Viktor0610 (#2399) üzenetére


SN2O
aktív tag

Talált-sűlyedt!
T-mobilos vagyok, de a gyári bőngészóvel mennek a html oldalak (prohardver is) szóval nem tudom ennek mi lehet a baja!
Miután felrakom azt írja ellenőrzi a kapcsolatot és utánna azt, hogy ellenőrizzem a szolgáltatást :F

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.