Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233

Hozzászólások

(#2151) Vekiboy válasza Zoltanfi (#2150) üzenetére


Vekiboy
tag

A hely nem lenne gond, van benne egy 512-es kártya, de nem értem miért akadoznak a videók amiket rádobok a telóra, amiket meg a teló rögzít azok nagyon jól és szépen futnak. A 15 fps-t én is tudom... Azért köszi

Üdv

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2152) Zoltanfi válasza Vekiboy (#2151) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Én úgy vettem észre, hogy akkor akadoznak, ha az fps 15-nél nagyobb.

(#2153) Vekiboy válasza Zoltanfi (#2152) üzenetére


Vekiboy
tag

Igen? Köszi akkor ha hazaértem kipróbálom úgy.

Üdv

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2154) blueMerle válasza Zoltanfi (#2152) üzenetére


blueMerle
veterán

:F 15 fps már édeskevés a folytonos videóhoz az én szememnek de biztos én vagyok maximalista

(#2155) Vekiboy válasza blueMerle (#2154) üzenetére


Vekiboy
tag

Nem te vagy maximalista, én is azért nyomtam fel 29-re hogy jó legyen.... De majd megnézem hogy így mennyire lesz sz@r... Amike rögzít azok is csak 15 fps-el mennek.

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2156) csutkaa válasza crwn (#2136) üzenetére


csutkaa
senior tag

:R :R 1000 hála!!!

(#2157) Vekiboy válasza csutkaa (#2156) üzenetére


Vekiboy
tag

Mivel nekem is volt egy hasonló kérdésem, én is nagyon köszönöm. Már csak a Bounce nevű játék kéne 240x320-ra.

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2158) crwn


crwn
senior tag

[Ez nem az a fórum.
Olvasd el az Alapelveket (mégegyszer).
Köszönöm.
Viktor0610]

(#2159) crwn válasza crwn (#2158) üzenetére


crwn
senior tag

oppardon, exkjúzmízom magam... :R

(#2160) crwn


crwn
senior tag

naszóval, csak annyi kell, hogy regisztáltam magam a fórum nokián, s ez esetben pl. a theme studio-hoz is kérhető serial number. minden legális. :))

(#2161) McLaca válasza blueMerle (#2143) üzenetére


McLaca
őstag

Köszönöm tartalmas és színvonalas írásod.
Nem operátor az illető, és a gyártósort - főleg, ha lehasználtan jön kishazánkba- kicsit nehéz elsőre tökéletesre belőni.
Ezt viszont nem a gyár vezetősége teszi meg. Az alkatrészek származásáról meg rajtad kívül senki sem mondott semmit, de végülis kellett a vitatéma nyilván.


Bocs az offért a többiektől.

Vekiboy: 15fps-sel próbálja lejátszani a nagyobb fps-ű videókat is, és mivel a 29 nemigen osztható 15-tel :), az eldobott képkockák nem arányosan vannak eldobva, emiatt lesz döcögős.
Ja, ha a Bounce-t sikerül megszerezni, engem is érdekelne. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2162) Bübüke válasza Vekiboy (#2151) üzenetére


Bübüke
tag

''nem értem miért akadoznak a videók amiket rádobok a telóra, amiket meg a teló rögzít azok nagyon jól és szépen futnak''

Ugyanez a helyzet a ''gyári'' hangfájlokkal. Negyed hangerővel szólnak a le-/áttöltött mp3-ak.

Apropó, nem tudtok valami minőségi csengőhang-letöltő szájtot?

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#2163) iko


iko
tag

Sziasztok,
Most akarok venni a 6233-ashoz adatkábelt, látom, hogy van utángyártott és gyári nokás kábel. Melyiket érdemes megvennem? Kb. milyen sebességet produkál adatkábellel? (infra porton elég lassú)
Másik kérdés, hogy a mobil videólejátszójában nincs tekerés funkció. Lehet valamilyen alternatív videlejátszóprogit feltenni ami tud tekerni is?

(#2164) Viktor0610 válasza iko (#2163) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Gigatelnél lehet már 4 e Ft-ét kapni gyári adatkábelt, sz.tem ennyit megér.

Tudtommal utólag nem lehet rá videólejátszót telepíteni -nem op.rendszeres telefon.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2165) Jégkokó válasza Viktor0610 (#2164) üzenetére


Jégkokó
veterán

De talán flashbe lehet olyan videólejátszó progi ami teljes értékű, vagyis lehet vele tekerni is

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2166) Vekiboy válasza McLaca (#2161) üzenetére


Vekiboy
tag

Hali. Okés ha lesz Bounce szólok. Figy: milyen progival tudom 15 fps-re betömöríteni a videót? Mert az any videot ajánlották de ott vagy 29 vagy 23 vagy 25 fps a lehetőség....

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2167) Vekiboy válasza iko (#2163) üzenetére


Vekiboy
tag

Hali

Ha már adatkábel akkor mindenképp gyári nokia.. De szerintem inkább vegyél egy 2.0-ás Bluetooth-ot. Én is az adatkábelen gonodolkodtam, de ha arra gonodolok hogy egyfolytában ki be dugdosni a telóba....... Féltem az egyébként sem tökéletes pop port csatlakozót. Így maradt a bluetooth.. Az infránál sokkal gyorsabb, nekem is az volt előtte.

Üdv

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2168) McLaca válasza Bübüke (#2162) üzenetére


McLaca
őstag

Namost a gyári, vagy a le/áttöltött?
A gyáriak közül a zenefájlok némelyike volt kicsit halkabb a kelleténél (AAC formátumban), az MP3-akkal semmi gond, max. hangerőn nem is tudom hallgatni, mert az már fizikai fájdalmat okoz.
A POP port nálam bírja a strapát, hétközben naponta 2× be-/lecsatlakoztatom az audio adaptert, és még semmit sem lazult. Szerencsém van?

Vekiboy: kétféle progi van, amiket a topicban is emlegettek már, egyik ebben jó, másik abban, sajnos most csak az egyik jut eszembe: az eRightSoft által készített SUPER nevezetű konverter.

A 3gp és MP4 videók beletekerése meg még a Nokia Multimedia Playernek is gondot okoz (igaz, az Mplayernek meg nem :D ), szóval nem hiszek benne, hogy meg lehetne oldani telefonon.

Üdv!

[Szerkesztve]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2169) Vekiboy válasza McLaca (#2168) üzenetére


Vekiboy
tag

Hali

Köszi a választ a super már megvan de az videók vágására jó asszem (még nem próbáltam). Az mp3-akkal nekem sincs semmi próbléma ugyanolyan hangerőn szól mint a gyári csengések.


De azt vegyétek figyelembe hogy az mp3-ak minőségétől függ a dolog nagyrészt... Ha rosszabb minőségű (kissebb bitrátával van tömörítve) az adott zene akkor halkabban fog megszólalni.

Üdv

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2170) Jégkokó válasza Vekiboy (#2167) üzenetére


Jégkokó
veterán

Már nem azért, de amig egy 6230i t használtam adatkábelell több mint egy évig, és semmi baja nem lett tőle, nem lazult meg a csatlakozó, most is ugyan olyan mint amikor megvettem.De ugyan igy vagyok a 6233 al is, teljesen jó,és nem esik ki a legkisebb mozdulatra a telefonból a kábel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2171) Vekiboy válasza Jégkokó (#2170) üzenetére


Vekiboy
tag

Akkor te biztos vigyázol rá egyik barátomnak az érintkezők közül az egyik kitört aztán pá.... Engem is teló boltos haver beszélt rá a blúcuccra.

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2172) Jégkokó válasza Vekiboy (#2171) üzenetére


Jégkokó
veterán

Elég erősen kell ahhoz cibálni, hogy kitörjönbelőle egy érintkező, mert a fülhalgató is ilyen elven csatlakozik a telefonhoz, de sztem egyértelmű, hogy nem fogom csak ugy kitépni a telefonból,hanem szépen finoman kihúzom

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2173) Vekiboy válasza Jégkokó (#2172) üzenetére


Vekiboy
tag

Okés ezt értem. Én is vigyázok rá ahogy csak tudok, de eléggé elrettentett ez a példa. A fülest meg egyáltalán nem használom, zavarnak a kábelek, majd veszek bluetooth fülest.

Üdv

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2174) crwn


crwn
senior tag

célszerű a ''háztartásban'' tartani mind adatkábelt, mind pedig blútyúkot, aztán mikor-mire szottyan kedv éppen...

(#2175) Viktor0610 válasza crwn (#2174) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én úgy szoktam, h. kisebb adatmennyiségekhez Bluetooth, a nagyobbakhoz pedig adatkábel.
(Extra nagy adatmennyiséghez pedig a kártyaolvasó volna jó, de ennyi adatot még soha nem mozgattam. :) )

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#2176) Vekiboy válasza Viktor0610 (#2175) üzenetére


Vekiboy
tag

A kártyaolvasó mennyivel gyorsabb mint a kábel?? Mert ha sokkal lehet hogy veszek egyet... :)

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2177) blueMerle válasza Vekiboy (#2176) üzenetére


blueMerle
veterán

Sokkal....akár 10-20x

(#2178) Vekiboy válasza blueMerle (#2177) üzenetére


Vekiboy
tag

Az azért komoly. Mi pénzért lehet kapni olyat ami olvassa a micro sd kártyát és jó minőségű???

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2179) kivievo válasza Vekiboy (#2178) üzenetére


kivievo
csendes tag

Én kb 2200ft-ert vettem kártyaolvasót.
Egyébként jó ha van a kártyához átalakító adapter.
pl:[link]

(#2180) Vekiboy válasza kivievo (#2179) üzenetére


Vekiboy
tag

Jah van hozzá... :C (magamnak)...... Kingston kártyát vettem és van hozzá sd kártya átalakítóm. Mega múgy is van egy otthon elfekvőben (az sandisk).

"The meaning of war is not to die for your country, it's to make the other bastard die for his!" - Gen. George Patton

(#2181) crwn


crwn
senior tag

ti frissítettétek mostanában a nokia pécé szuitot? lehet, hogy én vagyok őskövület, de én csak ma tettem meg, s érdekesség! azt tapasztaltam, hogy benne foglaltatik már a szervíz ápdéter is. klassz! érzékelhető a praktikum és a felhasználói igényeknek való megfelelési vágy. ennek én örülök!

(#2182) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Az én telefonomat fél éve vettem 3.70 szoftverrel. A feleségem most vett egy ugyan ilyent csak az T-Mobilos és 4.54 szoft van rajta. Ég és föld a két telóval készített kép minősége. Az Övé sokkal élesebb.
Lehet, hogy ha szoftvert frissítettek rajta, akkor az enyém is ugyan olyan éles lesz? Belinkelek két képet, nézzétek meg. Ezeket a képeket a monitoromról készítettem.

3.70:
[link]

4.54:
[link]

[Szerkesztve]

(#2183) Gyula_


Gyula_
tag

Hello

A memóriakártyámat kicseréltettem garanciálisan, mert rossz volt és hát az újon nincsenek rajta azok a szoftverek és gyári képek/hangok/stb, amik az eredetin rajta voltak.
Ezek letölthetők valahonnan vagy nyertem egy újabb utat a szervízbe?
Előre is köszi.

(#2184) Gyula_


Gyula_
tag

Egy nagyon kezdő és amatőr kérdés: azt hogyan tudom megállapítani, h milyen szoftver van a telón?

(#2185) atala válasza Gyula_ (#2184) üzenetére


atala
addikt

*#0000#

(#2186) atala


atala
addikt

Elfelejtettem az előbb kérdezni, hogy hová érdemes Budapesten elvinni a telefont szoftver frissítésre, ahol azonnal, vagy nagyon rövid idő alatt megcsinálják? És nincs a szervízre panasz. Nem akarom otthagyni egy napra a telót.

(#2187) crwn válasza atala (#2182) üzenetére


crwn
senior tag

sokak szerint nem valami jó a legújabb 4.91-es firmware (hívásfogadás esetén fellépő probléma pl.), és jobb az elődje. én amondó vagyok, hogy mindig csak csiszoltabbak az újabb kiadások, így elképzelhető, hogy ha frissítenéd a telódat, akkor kissé még jobb minőségű képeket készítene.

ha viszont szolgáltatófüggő, akkor lehet, hogy nincs is meg hozzá a 4.91-es verzió. ezt nem tudom, nekem hálózatfüggetlen, s eenél a 4.91 a legfrissebb. megoldás lehet a product code átírás ez esetben, amiről fentebb olvashatsz sokat.

(#2188) crwn válasza atala (#2186) üzenetére


crwn
senior tag

otthon is frissíthető a nokia service updaterrel. ca-53-as kábel kell hozzá csupán.

(#2189) atala válasza crwn (#2188) üzenetére


atala
addikt

Az enyém kártyafügettlen. Nem akarok most ezért kábelt venni, a szervízben úgy is ingyen megcsinálják, mert még van 1,5 év gari.
Én is félek a frissítéstől, mert a mostani szoft-al nincs bajom, leszámítva hogy mennyire homályos képet készít.
Milyen gondok vannak a 4.91 szoft-al hívásfogadás esetén? Általános probléma, vagy csak egyedi esetek?

Milyen dolgok vesznek el a telóról frissítéskor? A memóriakártyát ki akarom venni.

[Szerkesztve]

(#2190) Bübüke válasza atala (#2182) üzenetére


Bübüke
tag

Nekem 4.54-es van, de minden bekapcsolás után felcserélődnek a kereszt- és vezetéknevek a Nevek menüben. Viszont a beállításokban jól szerepel: ''Előbb a vezetéknevek''.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#2191) Gyula_


Gyula_
tag

Még1szer kérdezném, hogy a memóriakártya gyári tartalma letölthető-e valahonnan (Extra mappa)? Vagy csak a szervízben tudják rárakni? Mert garanciálisan cserélték ma a memóriakártyám és üresen kaptam. :(
Esetleg valaki e-mailben el tudná küldeni zip-elve?
CA-53-as kábelt is keresek. Ebből külnböző árfekvésben vannak...nos, melyiket érdemes venni? 10ezret nem szeretnék kiadni érte.

(#2192) Gyula_ válasza atala (#2185) üzenetére


Gyula_
tag

Thx.

(#2193) crwn válasza Gyula_ (#2191) üzenetére


crwn
senior tag

kábelt én 1200 körül vettem a vaterán. kifogástalanul működik.

(#2194) crwn válasza atala (#2189) üzenetére


crwn
senior tag

itt a fórumon előjöttek a problémák, a beleolvasgatsz a hozzászólásokba, elég jól kirajzolódnak az apró, s némileg bosszantó bug-ok.

(#2195) attisx válasza Bübüke (#2190) üzenetére


attisx
addikt

Ez engem már nem bosszant. Egy mezőbe írom mindkét nevet. :)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2196) Bübüke válasza attisx (#2195) üzenetére


Bübüke
tag

Jájjjjjjjjjjjjjj, ez a megoldás nem jutott eszembe :W :DDD

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#2197) atala válasza crwn (#2194) üzenetére


atala
addikt

Na, olvasgattam. Ez a hívás fogadásos probléma nem hangzik túl jól. Megoldható, hogy a szervízben azt mondom, hogy ne a 4.91-es, hanem az egyel régebbi szoft rakják fel? Azt hiszem ez a kártyafüggetlennél is a 4.54-es.

(#2198) crwn válasza atala (#2197) üzenetére


crwn
senior tag

a hívás-fogadás sem általános, de több fórumon is felbukkant, mint eseti gond. nekem is volt 4-5 ször sajnos, azóta többször is frissítettem a neten, de valószínű, hogy ez a 4.91 hibája... erősen várom az újabbat!!
a szervizek sok mindenre képesek... :)) , szerintem nem jelenthet nekik gondot, hogy a 4.54-re rakják, ha kéred. ésha megvan nekik.

(#2199) twollah


twollah
nagyúr

Egy kis beatbox csengohangnak?

[link]

(#2200) iko válasza Vekiboy (#2166) üzenetére


iko
tag

Én az imtoo3gp-t használom, alapból van benne olyan hogy letter box méret, ami szerintem megfelel a telefonon nézett videóknak. Így kb 1mb/perc lesz a mérete.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.