Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Mivel még nem volt a telefonnak topic nyitva, igy gondoltam megérdemel egyet.Már nagyon várom, hogy hivatalosan is megjelenjen.Erre a telefonra szeretném majd lecserélni a 6230i met, szerintetek megéri a csere?Mert mondjuk a fémes külső nagyon bejön, és gondolom nem fog recsegni, mint a legtöbb cserélhetős előlapu nokia.De minden ami a telefonnal kapcsolatos, az jöhet ide

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) ngabor2


ngabor2
nagyúr

[link]
hogy tudjuk is, miről beszélünk ;)

(#3) Icedevil


Icedevil
aktív tag

Maga a telo jó csak kicsit elrontották a legömbölyített formákkal.Jó dolog a 3G de szerintem egy második kamera jó lett volna bele és így megkaptuk volna a 6280 normál változatát.De még így sem rossz.

(#4) HERR Z válasza Icedevil (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

jah, designra leginkább a szappan szó a legmegfelelőbb

(#5) AS


AS
félisten

ÉLő képeken szép.
Ez nokia nekem is tetszik, bár a benne lévő 2 megapixels kamera nagyon gyenge lesz ha a vodás verzio-bol örökli. :U

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) Icedevil válasza AS (#5) üzenetére


Icedevil
aktív tag

Ez így van a 2Megapixel helyett kapunk 1Megapixelt. :O :O

(#7) Jégkokó válasza AS (#5) üzenetére


Jégkokó
veterán

Azért azé se volt olyan gyenge, mert már a 6230i nek is szép 1.3megapixeles kamerája volt, és a vodás verzió már vga videót tudott felvenni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8) AS


AS
félisten

Na igy néz ki, de láttam már ezüst és fekete verziot is.
[kép]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) Icedevil válasza AS (#8) üzenetére


Icedevil
aktív tag

Nem kicsi az biztos...

(#10) Jégkokó válasza AS (#8) üzenetére


Jégkokó
veterán

A kijelzője nagyon impozánsnak tűnik a 6230i hez képest.De ebbe a szín összeállításban is jól néz ki

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#11) Icedevil válasza AS (#8) üzenetére


Icedevil
aktív tag

Azt hiszem erre gondolsz.[link]

(#12) Jégkokó válasza Icedevil (#9) üzenetére


Jégkokó
veterán

Annyival nem nagyobb a 6230i nél.Max csak a súlya egy kicsit több, de ez betudható a fém borításnak :)

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) Icedevil válasza Jégkokó (#12) üzenetére


Icedevil
aktív tag

A képen is láthatod hogy van egy kis külömbség.

(#14) villamos


villamos
őstag

De mikor jelenik meg? Hiszen még tavaly jelentették be, hogy lesz, és azóta semmi. Ki is néztem magamnak, még akkor. De mennyibe kerül majd? El tudom képzelni, hogy direkt etetik a népet, jól megváratnak mindenkit, hogy majd eladhassák méregdrágán, és akinek kell, az úgyis meg fogja venni. Jelenleg amúgy nincs másik készülék a mobilcég kínálatában, ami nekem tetszene, mivel a szétcsúsztatós meg kagylós csodák nálam szóba sem jöhetnek.


[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#15) Athos07 válasza villamos (#14) üzenetére


Athos07
senior tag

A nokia.com-on hivatalos hír, hogy 06.14-én (tegnapelőtt) kezdték el a telók kiszállítását, tehát gyakorlatilag pár nap, és akár egyes tesztoldalak is megkaphatnák :U

[Egyszerűbben szólva: TESZTET AKARUNK!!! ;] ]

A fent látott fehér verzió egyelőre nem fog megjelenni, csak a szürke, és a fekete. És az első kamera azért maradt le róla, mivel a 6280-at efölé akarták volna pozícionálni (plusz kamera, nagyobb kijelző), más kérdés, hogy hogy sikerült. A 6233 kivitelezésével ugyanakkor - a fenti kép készítője szerint - semmiféle gond nincs, sőt. Én is marhára várom, az ára elvileg a 6280-6270 kezdőárai között kéne induljon, tehát 85K (csak spekulálok).

A szappanos dologra meg: el kellett szakadni végre a 6230 formájától, és - annak ellenére, hogy láttunk már olyan (valószínűleg) ''prototípust'', amit annak idején a 6230i-nek hittünk, hogy ilyen arányú kijelzőt zsúfoltak a 6230 külsőbe, de ezzel túlságosan sok - ötlettelenségről szóló - kritika érte volna a finneket.

És nagyon egyet értek azzal, amit AS mond: élőben nagyon jól néz ám ki! Még a hátulja sem olyan béna, ha úgy nézzük.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#16) Mardello


Mardello
csendes tag

Van egy olyan érzésem, hogy nem kell sokat várnunk.
A 6234-et már lehet rendelni! Itt:[link]
Na szóval 1-1,5 hét és lehet venni őket, és a Mobilarenás fiúk már ott is vannak a boltban, hogy elvigyék tesztelni! ;]
Dejó lenne!
Már én is nagyon kiváncsi vagyok a nagy utódra!!! :C :DD

Nokia 6230i

(#17) Original válasza Jégkokó (#1) üzenetére


Original
csendes tag

Nekem 14hónapja van 6230i, igazából nem nagyon akarom lecserélni, nekem is tetszik ez a telo, de én ugy érzem (föleg a személyes tapasztalatok a 6280-al) hogy ez nem az amire mi i-sek várunk... kicsike belsö memó, gyenge fényképezögép (igaz hogy VGA videofelvevö ami az eddig teloban megjelent közzül a legjobb) a kijelzö is nagyon szép, csak ugy mittudomén...szerintem mén nem erre cserélem le majd az i-met... de majd ha élöben meglátjuk akkor kiderül

(#18) Original


Original
csendes tag

http://mobil.idnes.cz/telefony.asp?r=telefony&c=A060108_162750_telefony_jm itt van egy csomó élő kép a 6233-ról, jól néz ki és tényleg nem olyan gagyi a hátlapja mint azt gondoltuk

(#19) Athos07 válasza Original (#18) üzenetére


Athos07
senior tag

[link]

Az előttem szóló által említett cseh teszt képeiből tényleg lerí, hogy ezt a telót nagyon meg akarták csinálni. Talán az egyetlen teló, ami meg tudná ingatni a Symbian-függőségemet. Sőt, a kamera résznél mintha még javítottak is volna a kialakításon.

Mindenki nézze meg - amíg nem jön az arénás teszt :DD - aki akár egy kicsit is gondolkodik az üzleti Nokiájának (vagy más üzleti telójának) lecserélésén...

Jó érzésem van erről a telóról - asszem sanszos, hogy a finnek újra nagyot alkottak :R

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#20) villamos válasza Mardello (#16) üzenetére


villamos
őstag

Ezekszerint 93E... :F Ez azért kicsit sok érte... legalábbis nekem... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) mdk01


mdk01
addikt

De jó hogy lett neki topic!
Nem mertem nyitni neki pedig hónapok óta csorog a nyálam és sehol nem kaptam infót.
Én úgy gondolom hogy a 62xx széria mindig is jó volt.
Én a 6210met akarom lecserélni és hónapok óta nézegetem melyik telefon volna nekem jó és akkor megláttam hogy a 6233-at.
Elolvastam mit tud és szinte tökéletes.
Ez a 62xx széria méltó folytatása lesz vélemyénem szerint és már alig várom hogy kiadják.
Egyébként nyár elejére ígérték és amikor voltam 1hónapja kb. nokia boltba azt mondták nem tudnak semmit róla de pár hét és jön.

Szóval úgy néz ki itt van.
Külföldi oldalon euro-ból forintra átszámolva 84k-ra jött ki de erre még sztem rádobhatunk egy kb.10k-t és megvan a hazai ára.
Sztem annyira nem sok érte mert rengeteg mindent tud és talán ennél nem követtékel azt a hibát hogy 1 év múlva elkezd kopni a kasztnija.
Én nem 1 évre veszek telcsit és nem is kettőre ezért fontos hogy tartós legyen ezért kerülöm a kinyitható, elfordítható, kicsúsztatható és megcsavarható telefonokat mert azoknál elég nagy az esély a meghibásodásra.
Sok telefonnál gond még ugye a joy, na ennél nincsen ami megint egy plusz pont(számomra).
A lényeg hogy ezt a telefont nekem találták ki.
Csak jönne már.....

(#22) Athos07 válasza mdk01 (#21) üzenetére


Athos07
senior tag

Norvégiában már árulják... pont, ahogy várható volt. Most keddtől elkezdődött az árusítás.

2100-2500 kr (norvég korona?? talán) -- tehát 73.000-86.000 ft körül.

És AS-nek köszönhetően még néhány élőkép itt: [link]

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#23) gizm0net válasza Athos07 (#22) üzenetére


gizm0net
csendes tag

Itt van!!! Megjött!!!

http://gsmline.studioseven.hu/list.php?main=12&mobil=+%DAjdons%E1gok%2C+AKCI%D3K%2C+stb%21%21%21

És milyen olcsó!!!

Sirály! :) :) :) :)

Amiga Forever!

(#24) jani0625


jani0625
aktív tag

vmi tesztet plíz!

(#25) Gorgo24 válasza gizm0net (#23) üzenetére


Gorgo24
tag

Megjött télleg! XXL gsm-nél kapható 82.990 Huf!
[link] :C

(#26) jani0625 válasza Gorgo24 (#25) üzenetére


jani0625
aktív tag

télleg nem drága

(#27) Gorgo24 válasza jani0625 (#26) üzenetére


Gorgo24
tag

Viszont most igencsak vacilálok. 3 teló között kéne döntenem. N70, 6233, 6280. :R Valamit ki kéne találnom melyiket érné megvenni? :F

(#28) Ricardo válasza Gorgo24 (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha kell a symbian akkor N70.

(#29) villamos


villamos
őstag

Hm. Ez bruttó 82 kicsit tényleg barátságosabb. Igaz, nem fogok rohanni, most azonnal megvenni. Inkább várok még egy picit, ráérek. De legalább már tényleg kapható. :R

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#30) Jégkokó válasza Original (#17) üzenetére


Jégkokó
veterán

Tudomasom szerint 70 mega belso memoria lesz benne ami ugye annzira nem is kicsi ha azt nezzuk :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) jani0625 válasza Jégkokó (#30) üzenetére


jani0625
aktív tag

sztem 6+64 mb, ahogy a nokia.com is írja, ugyanúgy mint a 6280ban.

(#32) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Karira jó lesz! :D

Egy 6310i-t cserélek majd le egy ilyenre. Remélem ebben is lesz régi stílusú menű series 9.

(#33) Ricardo válasza SzalaiG (#32) üzenetére


Ricardo
félisten

Memória karira :F :Y

(#34) villamos válasza Ricardo (#33) üzenetére


villamos
őstag

Memóriakarira ? :F Dehogy! Karácsonyra! :)) Nekem meg majd szülinapomra lesz! :DD

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#35) Digital válasza Jégkokó (#10) üzenetére


Digital
addikt

Nagyon jól néz ki:) A 6230i-nél jóval modernebbnek találom,mármint külsőre is.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#36) SzalaiG válasza Ricardo (#33) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kösz villamos! :)

Karácsonyra lesz elfogadható ára, bekerül a Pannon listájába és remélem ezüst színű lesz.
A 6030 a Pannonnl fekete a T-mobilnál ezüst. Mindenki inkább az ezüstöt veszi.

(#37) mdk01 válasza SzalaiG (#36) üzenetére


mdk01
addikt

Kivéve én.:P



Más:
Örülök hogy megjött és tényleg nem drága.
Már csak a pannonhoz kell bekerülnie.

Sőőt ahogy elnézem kicsit túl olcsó és attól félek hogy nem hozza azt a minéséget a videó és fénykép része amit várok.:U
Remélem nem kell másik teló után nézelődnöm majd.:Y

(#38) Ck. válasza Gorgo24 (#25) üzenetére


Ck.
addikt

A GSM-Depon-nál viszont csak 79k - 2 év Nokia garival.

(#39) jani0625 válasza Ck. (#38) üzenetére


jani0625
aktív tag

:C

(#40) SzalaiG válasza mdk01 (#37) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nokiáról ilyet feltételezni? Ezt Te sem gondoltad komolyan.

Nokia = minőség, megbízhatóság, profizmus.

Hiddee jó lesz! :D

(#41) SzalaiG válasza Ck. (#38) üzenetére


SzalaiG
addikt

A Pannon GSM-nél remélem 50körül lesz és akkor már meg is lepem vele magam. :DD

(#42) Jégkokó válasza jani0625 (#31) üzenetére


Jégkokó
veterán

Tevedes, mert a nokia oldalan is irtak, hogz 70 mega belso memoria van benne es bovitheto 2 gigaig sd kartyaval

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) (Bundás) válasza Jégkokó (#7) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ez nokia nekem is tetszik, bár a benne lévő 2 megapixels kamera nagyon gyenge lesz ha a vodás verzio-bol örökli.: ezt hogyan kell értenem? A 6230i voda verziója más mint a nem vodás? :F

(#44) Ck. válasza SzalaiG (#40) üzenetére


Ck.
addikt

''Nokia = minőség...''
Hehe, ezen jót nevettem. :DD
A minőség és precizitás terén inkább a Samsung és a Sharp modelljei között kellene szétnézni...

(#45) (Bundás) válasza Ck. (#44) üzenetére


(Bundás)
addikt

Prezíz az a telefon, amely új kora ellenére még most se tud egyszerre csörögni és rezegni? -> samsung

(#46) Ck. válasza (Bundás) (#45) üzenetére


Ck.
addikt

Most ne a softban gondolkodj, hanem az anyaghasználatban, összerakásban, mechanikában. A precízség számomra ezt jelenti elsősorban.
Nézz már meg egymást mellett egy Nokiát, egy Sharpot vagy Samsungot. ;]
Egyébként én csak reagáltam egy érdekes megjegyzésre, de a továbbiakban ezt ne itt folytassuk, hanem ha gondolod, keress meg privátban.
OFF vége.

[Szerkesztve]

(#47) Jégkokó válasza (Bundás) (#43) üzenetére


Jégkokó
veterán

A vodas verzio se annyira rossz, meg lehet nezni a teszt kepeket, meg a 640X480 as videot is, ami azert mar eleg jora sikeredett szerintem

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#48) jani0625 válasza Jégkokó (#42) üzenetére


jani0625
aktív tag

nokia.co.uk:

''Up to 70MB total memory (6MB internal + 64MB memory card) for storing videos, pictures, and messages''

meg hát indulj ki a 6280ból, kialkítást és az első kamerát leszámítva szinte ugyan az a két teló

de a magyara nokia valóban azt írja hogy 70mb

(#49) SzalaiG válasza Ck. (#44) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nekem igen. Összeségét nézve ez a legjobb gyártó.

(#50) mdk01 válasza jani0625 (#48) üzenetére


mdk01
addikt

nokia.hu
70 MB beépített memória a videofelvételek, képek és üzenetek tárolására

De sztem neked lesz igazad, bár ne legyen úgy.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Nokia 6233
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.