Hirdetés
- pechman8: 300B vs GU50 A Herceg és a Koldus
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Cseppino: Windows 11 25H2 frissítés – Újdonságok, AI-funkciók és rejtett beállítások.
- Fire/SOUL/CD: INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- SzDavid99: Van 20 perced? Akkor tanulj meg koreait olvasni!
- Arc összefoglaló szerkesztés
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
Aktív témák
-
Zeck
aktív tag
A problémám megoldódott (kell vennem egy új alaplapot :O)
köszi mindenkinek a segítséget
a topic zárolható! -
Pipó
őstag
Abit KX-7 333 volt a lap, sőt tegnap raktam össze a munkatársamnak a gépet, aki megvette.
Radeon 9800 Pro-m még nem volt, de a fogyasztása úgy tudom több az X800-as sorozatnál is. Az még nem jelent semmit, hogy levettél több fogyasztót a tápról, még lehet a táp gyengesége. Ez nálam akkor jelentkezett, amikor 5900-at raktam bele és 350 W-os táppal nem ment, a 400-assal már igen. Ha minden igaz a 9800 még ennél is többet fogyaszt. Még egy tanács: az agp frast write legyen disabled a biosban.
Szerintem nem kártya gond. -
Zeck
aktív tag
Tuti ilyen lap? Egyébként kb 2-3óráig tornáztattam, ki-be dugdostam mindent kiszedtem-visszatettem, és semmi. Nemtudom, hogy az általad említett videókártyáknak azonos-e az áramfelvétele az enyémel, ha igen akkor lehet, hogy mégis a kártya szar. Ja és cmos törlés volt már párszor.
-
Pipó
őstag
Ez nem igaz. Két héttel ezelőttig ugyanilyen lapom volt, fél évig 5900, utána X800pro@xt kártya ment benne minden gond nélkül.
Próbáld meg az alaplap Cmos törlése után, az talán segít.
Vedd ki a kártyát, rakd újra vissza, de a csavart ne húzd meg, csak stabilan legyen benne. Nekem is volt ilyen gondom, hogy a kártya nem jól feküdt a slotban ha teéljesen betekertem a csavart. -
Zeck
aktív tag
Asszem rájöttem mi a hiba. Külföldi fórumon azt olvastam, hogy a lapom nem támogatja az újabb kártyákat mert kevés feszültséget ad le (tudom, hogy külön tápcsatija van, de mégis ezt mondják)
alaplap leírásban ez van: ''AGP2x (3.3V), and AGP4x (1.5V)
Ha tényleg eza hiba mit tudok csinálni?
Ha visszaveszem agp-t 2szeresre, az segíthet, egyáltalán megy eza kártya 2szeres agp-n? Ha nem akkor mit csináljak? -
Zeck
aktív tag
Jó. Szóval lecsupaszítottam a gépet, amit lehetett kiszedtem, de semmi eredmény. Most vagy a kártya szar, vagy tényleg az alaplapomat nem szereti.
-
Zeck
aktív tag
Köszi ezeket megpróbálom, azt nemtudjátok, hogy ha 3napon belül visszaviszem és kiderül, hogy tényleg szar, akkor mi van? Biztos, hogy nincs több 9800-uk, akkor visszakapom a pénzt, vagy kapok valami szart cserébe.
-
Nyuf
senior tag
Ha a táp lenne a kevés,azt könnyen megtudhatod..
Mindent le kell huzni rola cdromokat meg vinyokat.
Max egy vinyot hagyni ha ugyse megy akkor nem táp hiba.
szerk:ha sok pci-os eszközöd van akkor 2. körben én azokbol is kiszednék párat,hátha sok az alaplapnak...
[Szerkesztve] -
Zeck
aktív tag
Rádugtam a tápcsatit, a vga coolere fel is pörgött.
Noname 400-as táp, de a gef4-el hibátlanul működik minden.
Ha tényleg kevés fesz.-t ad a kártyának, létezik, hogy egyszer elindult? És ha tényleg ez a hiba, akkor mit tudok csinálni?
Az a baj, hogy mostanában nem tudom máshil kipróbálni.
Segístetek plz mer sűrgősen ki kellene derítenem, hogy garanciális hiba-e! :(
Ja és 4szeres agp, de ugytudom azzal mennie kéne.
[Szerkesztve] -
LicskaiJ
aktív tag
Szerintem próbáld meg egy másik gépben is.
Esetleg vidd át egy haverhoz,akinek újabb az alaplapja.
Az alaplapodon 4x-es v. 8x-os AGP van? -
Nyuf
senior tag
Sztem az a gond hogy viszonylag régi az alaplapod és default kevés Voltot ad az agp-nek.
Bár lehet,hogy ez csak olyan kártyák esetében áll fenn ahol nem kell külön tápcsati is,de nem biztos. -
LicskaiJ
aktív tag
Csumi!
A tápcsatit rádugtad a kártyára?
Milyen tápod van? -
Zeck
aktív tag
Szóval az a problémám, hogy vettem egy videókártyát, gecube 9800pro-t, és miután beraktam a gépbe, nem indult el a gép, illetve elindult (vinyók, hűtők fölpörögtek-vga cooler is), de a monitor nem kapott jelet. A speaker egyáltalán nem csipogott. Aztán szétszedtem a gépet, összeraktam és elindult. Ez volt tegnap, ma bekapcsolom, és megint nem indul. Most visszaraktam a régi kártyát és azzal megy. De ha vga hiba akkor sztem jeleznie kéne vmit a speakernek. És ha szar az új vga akkor hogy tudott egyszer beindulni (később játszottam is vele tegnap és nem volt baja). Akinek bármilyen ötlete van az plz ossza meg velem.:O
Konfig: Abit kx7-333 lap, athlon xp2000+ proci, abit gef4ti4200 - gecube 9800pro vga,764mb ddr ram, 400w-os táp.
Aktív témák
- Borderlands 4
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Háztartási gépek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Windows 11
- Milyen routert?
- Clair Obscur: Expedition 33 - Túl az 5 millión
- pechman8: 300B vs GU50 A Herceg és a Koldus
- Samsung Galaxy S25 FE - fenséges, felejthető vagy felesleges?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest