Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SystemRoot válasza TC_Jr (#48) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát a P4 architektúra igen elég rendesen profitál a dual channel architektúrából, (nem úgymint az A64) szal igen akár érdemes is lehet váltanod újabb chipsetű lapra, bár a proci FSB je kicsit kevéske. Én megpróbálnám akár alacsonyabb szorzóval is azt minél magasabbra tornászni.
Ja és még egy fontos dolog, attól a noname 512es modultól szabadulj meg mindenképp, valaszeg nem menne semmilyen más modullal Dualban, szal ajánlom hogy ha lehet párba válogatott márkás! (és nem brand!) modulpárt vegyél.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#52) KisApám válasza Savage5 (#50) üzenetére


KisApám
addikt

Még nagyobb hűtő?
Ventire gondolsz (80 mm a 40 mm helyett)?
Azt nehézkes lenne mivel felrögzíteni oda...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#53) SystemRoot válasza KisApám (#49) üzenetére


SystemRoot
őstag

Milyen voltageon mennek a memók?
Egyébként annyira nem kell aggódnod ezek a tsop tokozású ddr ramok ugyencsak melegedésre hajlamosak, és az a 50°C még semmi. Asszem a Kingmax oldalán azt olvastam hogy -50°C tól +120°C fokig képesek működni a ramjaik... :DDD szal elméletileg bírniuk kell még.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#54) Savage5 válasza TC_Jr (#48) üzenetére


Savage5
senior tag

SystemRoot-nak igaza van, alacsonyabb szorzó, magasabb FSB. Noname modulokkal tényleg értelmetlen mind a DualChannel, mind a tuning, ilyen esetekre vannak direkt az ún. KIT-ek (azonos RAM kiszerelés Dual-ra).

...

(#55) KisApám válasza SystemRoot (#53) üzenetére


KisApám
addikt

A KingSton oldalán 70C-ig bírják a működést, a többi a tárolási tartomány...
Az 50C-al ''nyugodt'' vagyok... de azért rászánok 2000 ft-ot a hűtésre!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#56) Savage5 válasza KisApám (#55) üzenetére


Savage5
senior tag

Akár egy venti... Egy kis barkáccsal meg idővel meg lehet oldani. Szóval ha 70 a hivatalos határ, akkor tartsd be azt az 50 körülit, max 55-60.

...

(#57) KisApám válasza Savage5 (#56) üzenetére


KisApám
addikt

Az lessz, de a kis 40mm-es venti marad,max nagyobb fordulaton,míg halk...
veszek a két memóra hűtőlemezt... darabját max 1000-ért...
De azért láttam Revoltec-et darabjáért 2000-ért... röhej 2 db réz kislemezért

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#58) TC_Jr válasza Savage5 (#54) üzenetére


TC_Jr
csendes tag

Köszönöm a gyors választ Neked is meg Systemroot kollégának is. Szerintem a következőt fogom ezek szerint tenni:
(1) Mostani brand 512-es modul QKA.
(2) Veszek egy KingMax/Corsair/Geil 2*512-es kit-et (400-ast, ami ugye nem fog menni DChannelként, de amúgy ha jól értem szépen elketyeg egymás mellett).
(3) perverz módon szénnétuningolom a gépet (alacsonyabb szorzóval minél magasabb FSB)
(4) ha találok valami stabil beállítást, veszek szépen rá egy kellemes Zalman hűtőt (most simán elketyeg még a gyárival).
Jónak tűnik így?
Kösz,

TC

(#59) Savage5 válasza TC_Jr (#58) üzenetére


Savage5
senior tag

Ne qka, inkább küldd el nekem ;)
Az alaplapod nem támogatja a Dual-t, sem a 400-as modulokat, ezért ne lepődj meg, ha nem megy a Dual, és ha nem mennek 400-on, csak 333-on. Viszont újabb alaplapba már viszik mind2őt, szóval csak bátran vmelyik KIT-et.

...

(#60) benny23 válasza #65675776 (#26) üzenetére


benny23
tag


Pedig hogy örültem én is az ilyesmi eredményemnek! :D

Tudnál linkelni egy szerinted hibátlan verziót?

(#61) Gabeszku


Gabeszku
senior tag

daa-raa mi legyen az #1 hszszel? Kellene egy ilyen topikot csinálni ideiglenesen, hogy ne itt offoljuk szét nem?
Részemről benne vagyok, a munkában, intel 478as vonalat föl is vállalnám :)
Gondolom te össze tudod hozni az amd vonalat, hisz te vagy az IMC mágus :)
Rovernek is kitalálunk egy feladatot :D
Vélemény?

Üdvözlettel: Gabeszku

(#62) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Gigabyte GA-8IPE1000 (Rev 4.x) lapot, amibe beleraktam egy darab Kingmax 1Gb (400MHz)-es modult.
Ugye a lap Dual Channel-es.

A kérdésem az, hogy érdemes-e belerakni mellé kettő darab (nem teljesen egyforma) 256 (333MHz)-es modulokat?
Sajnos a memók amúgy is 266-on futnak az FSB miatt. (PIV-2GHz Nothwood(a))
Nos?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#63) Gabeszku válasza modd3r (#62) üzenetére


Gabeszku
senior tag

ha megvannak a modulok akkor próbáld ki.
3al ne járasd nem egészséges DC miatt :D Bár ha jobban megy 3 modullal single ch val mint 2vel dualban akkor egyértelmű. Próbld ki, és tesztelgesd.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#64) modd3r válasza Gabeszku (#63) üzenetére


modd3r
őstag

Köszi a választ.
Nem nagyon értek hozzá, ezért is kérdezem, hogy mivel és hogyan tesztelgessem, illetve nem lehet bajuk a memóriáknak, ha három darab lesz a gépben?

(#65) Gabeszku válasza modd3r (#64) üzenetére


Gabeszku
senior tag

szivesen. Gondolom everest eredményekből meg a progik sebességéből úgyis kitalálod mikor gyorsabb a gép :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#66) Savage5 válasza modd3r (#64) üzenetére


Savage5
senior tag

Dual Channelben gyorsabb (128bit) 2 darab 512 Mb-os modul, mint Single-ben 1 db 1 Gb-os (főleg akkor, ha valami ütős 512-esek [GeIL, Corsair], és az időzítéseik is jók).
2x256 Mb meg már lassacskán kevés lesz, szóval 1 Gb alatt ne nagyon gondolkodj.
Azt, hogy a trió hogy üzemel, azt nemtom, de nem hiszem, hogy ha mind a 3 DIMM-be beleraksz modulokat (főleg ha valamelyik különbözik), akkor működni fog a Dual Channel.

...

(#67) Gabeszku válasza Savage5 (#66) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Azt, hogy a trió hogy üzemel, azt nemtom, de nem hiszem, hogy ha mind a 3 DIMM-be beleraksz modulokat (főleg ha valamelyik különbözik), akkor működni fog a Dual Channel.--->intel vas 1000% hogy nem fog DC bewn menni 3 modullal :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#68) Rover623 válasza Gabeszku (#61) üzenetére


Rover623
félisten

Mondjuk a lektorálást vállalom...:D
A HT vs Netburst értekezésemben egyébként sok minden le van írva a memcsiórajelekről, ezt kell megspékelni az általános ismeretekkel...aztán kitérni a Dual-Single témára, kivesézve az egyébként teljesen értelmetlen 3 modulos DC-t az NF2-eseknél, megemlítve az esetenként működésképtelen NF3-akat 3 modullal...
Brand-noname...
SPD...
2 modul-4 modul
''512 dual a gyorsabb vagy 768-1024 single'' - a kedvenc kérdésem;]
És a legfontosabb: nem akarok több olyan kérdést látni hogy ''van ilyen memcsim meg olyan memcsim, mi lenne nekem a jobb...melyiket tegyem bele?:U''.
Ha egyszer ott van nála, tegye bele vazze...nézze meg, hogy melyik a jobb...:O

primus inter pares

(#69) ImpersonatoR

Azért azt mondhattátok volna ha nf4 chip feszt is emelni kell én meg nem értettem miért nem bírja a memória 500 mhz t (566os) :U

[Szerkesztve]

(#70) Gabeszku válasza ImpersonatoR (#69) üzenetére


Gabeszku
senior tag

nf4 chip feszt is emelni kell -> mit kell a micsodával?
A ramok feszültségét gondolod.. Neked kéne tudni milyen memóid vannak és azok mennyin üzemelnek... :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#71) kovy79


kovy79
őstag

Hali!
Kinek milyen tapasztalata van a 2*512 Geil Value ramokkal?
Max sebesség, beállítások? Nálam 470Mhz körül ment, de 500-520 körüli értékeket is hallottam.
Konfig alattam. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#72) #65675776 válasza benny23 (#60) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hibátlan verzió nincs! A linkelt mérési eredmények nem hiba, hanem újraírt mérő-rutinok következménye. Ez egyelőre csak a 2.6 beta Everestben van benne. (a korábbiakban értelemszerűen nem is lesz.) A hibára utaló megjegyzésem arra vonatkozott, hogy Trial version ellenére ez a build mindent kiír neked.

Gabeszku: Az nF4 chip feszemelésben nincs semmi extra. Egyes lapokon csak akkor bírja a magas External Clock-ot, ha megemeled a feszültségét. Gondolom a gyárták az egyébként szép melegedés miatt a lehető legalacsonyabb még stabil működést biztosító feszültséget állítják be, akkor is ha az a névleges alatt van.

[Szerkesztve]

(#73) Savage5 válasza kovy79 (#71) üzenetére


Savage5
senior tag

[link]
Itt minden szépen le van írva, mennyi hozható ki max belőle.

...

(#74) Gabeszku válasza #65675776 (#72) üzenetére


Gabeszku
senior tag

én értem :)
tudom azt is hogy egyes ramokank gyárilag 3V kell az 500+mhz hez..
de nF4 az egy chipset nem? Nem memória chip... azért gondoltam mert olyan lapot még nem láttam aminek a chipsetre kerülő feszt is lehetne szabályozni... a memóriákak adott fesz ami az érdeklődés tárgya volt nem? vagy rosszul értelmeztem a pontatlan fogalmazást? :D

Üdvözlettel: Gabeszku

(#75) #65675776 válasza Gabeszku (#74) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nF4-es lapok többségénél lehet állítani a chip(set) feszt is.

(#76) Rover623 válasza #65675776 (#75) üzenetére


Rover623
félisten

Az Intel lapoknál is be lehet...:DDD
Gabeszku biztos nem csinált még ilyet...még sosem akarta kihozni a maximumot a gépecskéjéből...:DD

primus inter pares

(#77) Savage5


Savage5
senior tag

Csak óvatosan kell a chipsettel bánni, főleg hűtés terén, kényes jószágok, ha megdöglik, repül az alaplap is... És tudtommal még az nForce2-eseknél is lehet állítani a chipset feszét, csak anno nem mertem belevágni. :))

...

(#78) Gabeszku válasza Rover623 (#76) üzenetére


Gabeszku
senior tag

na ne szivassatok! A northbridge feszt állítani? :P
mondam már hogy gonoszak vagytok!? Privátban biztos összebeszéltetek hogy átverjetek :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#79) Comanche


Comanche
tag

Lenne egy kérdésem, tudna valaki mondani valami jót,vagy rosszat a Hynix ramokról?
Nem nagyon találtam semmit, bár nincs sok időm, holnap lenne lehetőségem 2 db 512 DDR400-as samsung ramomat egy 1GB-os DDR400-as Hynixre cserélni!

Érdekelne,hogy megéri e,vagy jobbak e mint a samsugok, vagy sem?!

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#80) Rover623 válasza Gabeszku (#78) üzenetére


Rover623
félisten

Remélem te is csak viccelsz...:DDD

[kép]

Az MCH és ICH megnevezésekből gondolom egyértelmű hogy ez nem egy AMD-s lap manualjának részlete...;)

Persze a te lapodban valóban nem lehet, ha jól láttam...:B


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#81) #65675776 válasza Gabeszku (#78) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam csak ezeket lehet állítani: [link]. SB azért nincs, mert az nF4 egy darab chipből áll (akárcsak az nF3).


Egyébként Rover. Mi a bánat lenne az a DDR Reference Voltage?

(Mondjuk azért az se rossz, hogy a HT voltage magyarázatában LDT Bus-t ír.)

[Szerkesztve]

(#82) Rover623 válasza #65675776 (#81) üzenetére


Rover623
félisten

A RAM is olyan mint a proci: kell neki tápfesz (Vdd, ami 2.3-2.7V között van, ill. a ritkábban használt esetben 3.0-3.6V között) és a kommunikációs áramkörök feszültségszintjét (Vddq) is meg lehet adni (növelni:DD)...
Egyszerűbb rendszerekben a Vdd és a Vddq egy helyről kapja a delejt ezért megegyezik, de ez nem szükségszerű!

Mivel TTL jellegű az adatforgalom, ezért a jeleknek van alacsony (logikai 0) és magas (logikai 1) állapota.
A legegyszerűbb megoldás az lenne ha a magas szintet a kommunikációra használt tápfesz jelentené, az alacsonyat meg ennek hiánya...
Mivel az áramkörökben mindig van zaj, pláne ha gyorsan változnak a jelszintek, ez a megoldás nem használható.
Szoktak ezért olyat csinálni, hogy mondjuk 5V-os jelek esetén 0.7V-ig 0-nak tekintik, ez fölött meg 1-esnek.
A DDR memóriáknál viszont kicsik az eredeti jelszintek (2.3-2.7 szabvány szerint) és gyorsan változnak! Nem lehet megvárni amíg a feszültség leesik valahova a 0 közelébe, mert máris jön a jel, ami lehet 1-es is...:(
Ezért megállapítanak egy referenciafeszültséget (Vref) és az alábbi módszert használják a jel azonosítására:
0 szint = -0.3V és Vref-0.18V között
1 szint = Vref+0.18 és Vddq+0.3V

A Vref a JEDEC előírása szerint (0.49-0.51)*Vddq, vagyis durván a névleges max. jelszint fele...
A te lapodban is lehet ezzel játszani, nagyobb sebességeken az emelés növeli a jelfelismerés biztonságát...mivel minél nagyobb az adatátvitel sebessége, annál nagyobb az átlagos effektív jelszint...egyre kevesebb az idő arra hogy a jelszint lezuhanjon 1-ről 0-ra...

P.S.:
Mielőtt megkérdezed ''hogy akkor a DDR VTT voltage micsoda?''...
Az pedig a kommunikációs vonalak lezáróellenállásainak meghajtófeszültsége. Szabvány szerint a Vref-el kell megegyeznie, plusz-minusz 0.04V...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#83) ESP


ESP
senior tag

Hella!

A ramokról annyit tudok, gogy drága kis fém mütyürök, amiket az alaplapba kell nyomni... :D
Ergo hülye vagyok a témához...

A kérdésem: van két Kingmax HC500-am és vennék mellé még kettőt...ez ugyebár így is duálban hasít (a négy)?

A következő pedig: a biosban (Giga nf4sli) van egy csomó időzítési lehetőség, meg minden, de nem igazán akartam eddig belepiszkálni...
a kérésem a következő: tudtok-e olyan linket, ahol pontosan, lépésről-lépésre leírják ezeket a memóbeállításokat?
Nem akarok több ezer ''rendezetlen'' hozzászólást végigbogarászni...

Előre is köcce: Tomi :R

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#84) Csaba.... válasza ESP (#83) üzenetére


Csaba....
senior tag

Ha 4 modult szeretnél használni, akkor a tuning nem fog menni.

(#85) Savage5 válasza ESP (#83) üzenetére


Savage5
senior tag

Intel chipsetes alaplapok nem viszik a 4 RAM-ot Dualban, a többit nemtom, lehet, hogy AMD képes rá, bár afelé hajlok, hogy annál sem lehet 4 memót Dualoztatni... De mekkorák a RAM-jaid? 2x256 vagy 2x512? Mert ha veszel mittomén + 2db 512-est bele (vagy nagyobbat), akkor már nem tök8, hogy Dual-e vagy sem? :))
A tuninghoz meg: [link], elég jól le vannak írva a dolgok (+ hozzászólásokban ;)).
Ui: a memók nem csak fémből állnak :))

[Szerkesztve]

...

(#86) KisApám válasza Savage5 (#85) üzenetére


KisApám
addikt

Jéhhh,
nekem 4x512 MB van az ABIT IC7-es alaplapomban, és bejelentkezéskor ki is írja, hogy Dual Chanel Enabled meg miegyéb...
Akkor ez CSODA??? Hívjuk a pápát!!!!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#87) Nighter


Nighter
tag

Esetleg ti tudnátok segíteni letöltöttem a memtest 1.65+-ot a flopis verziót de sehogy se tom rárakni a .bin-t ha rárakom nem jó de elindítom az instalját akkor meg csak leformázza az A-t de nem pakolja rá a cuccot.
Most akkor hogy is kell csinálni pontossan?

(#88) KisApám válasza Csaba.... (#84) üzenetére


KisApám
addikt

Nemtom mily alaplapról van szó, meg miegyéb, de a tuning attól függetléne, hogy hány memó van az alaplapomban...
ugyanolyan jól lehetet tuningolni kettővel, mint 4-el..
Lásd most is: 4x512 MB 400 MHz Twinmos: 460 MHz-en, proci 3,2/3,7 GHz-en...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#89) Savage5 válasza KisApám (#86) üzenetére


Savage5
senior tag

Felőlem hívhatod, lehet csoda, lehet csak én vagyok tájékozatlan, úgy tudtam, Intel nem nagyon akarja vinni a 4 memót Dualokban. Abból indultam ki, hogy ismerősnek is Intele van, 4 u.olyan memója, alaplapja támogatja a Dual-t (még a DIMM-ek is 2-2 kül. színűek), mégsem akarta vinni sehogy a DC-t. De ezek szerint itt az ellenpélda, a kivételek mindig erősítik a szabályokat...

...

(#90) szicsu válasza Rover623 (#82) üzenetére


szicsu
őstag

Tehát ha DDR VTT emelgetem ,akkor nagy frekvencián biztosabb lesz a jel felismerés?
Azaz kicsit ''később fog hibázni a ram?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#91) Racecam válasza KisApám (#88) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Neked mindig ez volt az aláírásod, mert eddig nem vettem észre! :F
Minden esetre rossz ember nem lehetsz! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#92) KisApám válasza Racecam (#91) üzenetére


KisApám
addikt

Csak az utóbbi 1 hónapban ilyen...
Azóta is paphoz járok, gyónni, hogy csak 1 hónapja... :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#93) Rover623 válasza Savage5 (#85) üzenetére


Rover623
félisten

Természetesen pont fordítva van...;]

Az Intel alapú rendszerek kevésbé érzékenyek a modulok számára mint az AMD-t használók...
Az AMD-t érzékennyé teszi az IMC...sokkal kevésbé szereti a nagy terheléseket.
Az Intel-nél a külső sok alkatrészből álló memóriavezérlő rendszer jobban bírja a gyűrődést, cserébe feláldozták a sebességet, sokkal lötyögősebbre kellett venni a vezérlési folyamatokat.

Az hogy Dual vagy nem Dual nem tökmindegy...;)
Ha van 512MB memcsid dualban, aztán 1GB-od single channelben, akkor csak azok a programok fognak tőle (esetleg) gyorsabban menni, amelyek eddig swap-elésre kényszerítették az oprendszert. Az összes többi progi, ami eddig rendesen futott, lassulni fog...:DD

primus inter pares

(#94) Rover623 válasza KisApám (#86) üzenetére


Rover623
félisten

Egyáltalán nem csoda, lásd előző hsz.-em...;)

primus inter pares

(#95) Rover623 válasza Nighter (#87) üzenetére


Rover623
félisten

Nem leformázta, hanem bootolhatóvá tette és rápakolta a memtest-et...:DD
Csak te nem látod, mert nem Microsoft eredetű állományrendszert használ...;)
Tehát: progi letölt, üres lemez berak, install indít, floppy bennehagy, rábootol...
Mintha így is lenne leírva a readme-ben...:C

primus inter pares

(#96) Rover623 válasza KisApám (#88) üzenetére


Rover623
félisten

Ha jobb memcsiket használnál, kettővel meglenne esetleg az 500MHz is...;]
Néggyel meg kevésbé valószínű...
A mostani memóiddal pedig két modul esetén valszeg csökkenthetnéd az időzítéseket...;)
Nem kellene egyetlen esetből általánosítani...pláne nem kellene következtetéseket levonni egy Intel rendszer viselkedéséből, aztán ezeket látatlanban rálőcsölni egy AMD-s konfigra...:DD

primus inter pares

(#97) Comanche


Comanche
tag

Hynix ramokról tudnátok valamit mondani?

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#98) Rover623 válasza szicsu (#90) üzenetére


Rover623
félisten

Nem kell/szabad emelgetni!!!
Sosem ezzel kezdünk!
Ha már nem bírja az órajelemelést, nem segít az időzítések lazábbra vétele, akkor szabad csak állítgatni!
Finoman...

primus inter pares

(#99) KisApám válasza Rover623 (#94) üzenetére


KisApám
addikt

Tudom én azt, hogy nem csoda...
csak hát amire válaszoltam, így kellett... :))

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#100) KisApám válasza Rover623 (#98) üzenetére


KisApám
addikt

Most a 400/460 MHz-nél 2,5-3-3-6-on megy a témakör az alap 2,5-3-3-8 helyett.
Maost rakok rájuk bordát, hogy ha lehet, 55 fok fölé ne szaladjanak, és 480-on fognak elvileg menni :) és ha lehet, marad a 2,5-3-3-6-os időzítés... ezen szerintem ekkor már nem is tudnék csökkenteni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.