Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!Feltettem a MemTest progit.Ezt meddig kell futtatni?Mert nekem már 270% körül jár.

(#152) vincent4000


vincent4000
tag

Szerintetek melyik ramot vegyem?
A-Data Vitesta 500Mhz vagy Kingmax Hardcore 500Mhz?
Egyszer már megkérdeztem és akkor az A-Datát mondtá(to)k, de most nézegettem egy pár tesztet és a Kingmax mintha jobban teljesítene.
Ti melyiket vennétek?

(#153) Csaba.... válasza vincent4000 (#152) üzenetére


Csaba....
senior tag

Adata-t. Kingmax-al néha gondok vannak. (sok esetben nem megy 500-t sem)

(#154) Exakt válasza Csaba.... (#153) üzenetére


Exakt
aktív tag

egy teszt arról hogy az embernek szüksége van 2 giga ramra 1gb helyett,
egy kicsit hosszura sikeredett de nagyjábból mindenre kitérö teszt az xbitlabs-tól.. [link]
Engem megerösitett abban hogy egyelöre elég 1giga gyors ram dualba..

(#155) eXodus


eXodus
őstag

Van egy kis problémám...
Vettem a ramom mellé még egyet. (MDT cl2.5)
Ugyan az a márka minden paramétere megegyezik kivéve a tokozás (tsop,fbga?) és nem mennek dual channelben. Valamit nem állítottam be biosban? vagy dc nem műkik ezekkel a ramokkal? :((


[Szerkesztve]

(#156) Ste válasza Exakt (#154) üzenetére


Ste
addikt

Maradok a 2*1 gigánál. Lehet, hogy a játékok többségének még egyenlőre elég 1 giga, de a Battlefiled2-nek már kevés lehet pl
Inkább legyen 2gigám Swap nélkül, mint hogy még az is lejjebb dobja a rendszer teljesítményét, amikor elkezdi tekerni a vinyót (ahogy a tesztben is írták, akár negyedére csökkenthet a rendszer sebessége)
No meg ott a photoshop meg a corel, ami ismét sokszor elindul a gépen kart-karba öltve (sok-sok futó progiról meg nem is beszélve)

2gigára szavazok :)

(#157) Rover623 válasza eXodus (#155) üzenetére


Rover623
félisten

Ugyan az a márka minden paramétere megegyezik kivéve a tokozás (tsop,fbga?)
Tehát különböznek...;]
Így jártál...KN8 series manual, p2-5: ''Install DIMM modules of the same type and size for slots...''...;)
Megint nem sikerült átvágni az AMD-t...:C

P.S.:
Megpróbálhatod még erőszakosan: a 2-4 oldalon látható dual channel kombinációkat próbálgasd...esetleg a két hátsóban elindulnak, mert akkor csak 333MHz a default sebesség...vagy te állítod át kézzel 400-ról 333-ra, meghagyva őket a DIMM1-DIMM2-ben...
Vagy elkezded növelni az időzítéseket...
Persze mindezt a legújabb BIOS verzióval...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#158) eXodus válasza Rover623 (#157) üzenetére


eXodus
őstag

Próbáltam 1-2 be rakva 3-4be (Itt is400MHzes) Megpróbálom akkor visszavenni.
Bios legújabb.

(#159) eXodus válasza eXodus (#158) üzenetére


eXodus
őstag

Időzítéssel is szórakoztam... semmi.
Kérdés ha visszaviszem az új ramot és régi tokozású más márkával ugyan úgy nem fog dc-ben működni?

(#160) Nighter


Nighter
tag

Sziasztok tudom hogy nem ide tartozik de a hdd rovatba se akartam írni új fórumot meg nem akartam nyitni.
Szal az lenne a problémám hogy haverom Flopy meghajtója nem jó.
Megnéztük vett másikat is de az se mükszik pedig a bios is meg a windows is felismeri csak a lemezeket nem olvassa be meg lese formázza.
Most akkor mivan vele a biost is állítgattam és nem lett jó ez után se.
Talán a flopsy kábel a rossz vagy most mi van?

(#161) Csaba.... válasza Nighter (#160) üzenetére


Csaba....
senior tag

Próbáld meg egy másik kábellel.

(#162) Rover623 válasza Nighter (#160) üzenetére


Rover623
félisten

Jó tanács: fogd vissza magad és próbáld a fórumot rendeltetésszerűen használni, mert kitesznek mint a macskát nagydolgozni...;]
Most türtőztetem magam és nem fogok smúzolni a modiknak...de a többiekért nem kezeskedem...:DD

primus inter pares

(#163) Ste válasza Nighter (#160) üzenetére


Ste
addikt

fordítva van rákötve a kábel?

(#164) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello lenne egy kérdésem:
A lényeg, hogy kaptam egy Laptopot, amiben csak 256 ddr-volt, ami 2700-as, én vettem egy 512/400-ast, betettem a gépbe majd ezután ment minden rendesen ezután játszok minden játék elkezd szaggatni nagyon!
Ezután a gép lekapcsolt és nem indul!
Most jön vissza a gariból, megmerjem tenni mégegyszer belettenni a gépbe?
Vagy akkor csak az 512-est?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#165) Csaba.... válasza sosperecek18 (#164) üzenetére


Csaba....
senior tag

Csak Single Channelbe ajánlanám, mert megint ez lesz.

(#166) #65675776 válasza Lord Zero (#148) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sima és a SuperRAM többnyire húzható. A HardCore (amire én és mindnki azt mondja kerülendő) viszont szinte semeddig sem. (Ez van, a Hynix D5 annyit tud amennyi a névleges. Többet nem igazán.) Sokszor még a névleges órajelet sem viszi! AMD rendszerbe a legkevésbé sem ajánlott. Amiért még nem szoktuk ajánlani a KingMax-ot, az a mglehetősen egyenetlen minősége. Nem sokkal jobb mint egy bármilyen noname RAM. Viszont az A-Data nem kerül (sokkal) többe, mint a KingMax HC. Viszont megbízhatóan hozza, amit hoznia kell.

Ez nem flame, ezek tapasztalatok. És ha figyelmesen elolvastad a hsz-okat, akkor láttad, hogy a HardCore szériáról van szó mindig, mégha mi nem is nevezzük meg pontosan. A kérdező viszont többnyire igen.


Csaba....: Szerintem nincs szó SC és DC különbözetről itt. Simán nem megy együtt a két RAM. Akkor viszont inkább a nagyobb kapacitású egyedül.

[Szerkesztve]

(#167) Csaba.... válasza #65675776 (#166) üzenetére


Csaba....
senior tag

Szerintem nem feltétlenül az a gond, hogy a 2 nem megy együtt, hanem hogy dc-be rakta, és akkor tipikusan ezek a jelenség szokott fellépni.
Ha nem dc-ben használja lehet, hogy működni fog. Persze semmi sem biztos.

(#168) #65675776 válasza Csaba.... (#167) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mennyivel egyszerűbb lenne a dolgunk, ha tudnánk pontosan, hogy mivel és hogyan kísérletezik. :) A mobil chipkészletek nem sűrűn támogatják a DC-t.

[Szerkesztve]

(#169) Rover623 válasza Csaba.... (#167) üzenetére


Rover623
félisten

Laptopról van szó...;)
Eléggé nehezen értelmezhető a ''dc-be rakta'' kifejezés...lévén hogy össz-vissz 2 foglalat van...:DDD
Hogy tegye ''nem dc-be''...?
Hagyjon ki egy helyet...?;]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#170) sosperecek18 válasza Csaba.... (#165) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hát de azt én nem tudom beállítani! Azt automatikosan állítja a gép!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#171) #65675776 válasza sosperecek18 (#170) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megneveznéd az alaplapi chipkészletet, hogy megtudjuk képes-e egyáltalán a DC-re?

(#172) Csaba.... válasza Rover623 (#169) üzenetére


Csaba....
senior tag

Tényleg, sorry! :B
Akkor marad az 1 modulos verzió. :)

[Szerkesztve]

(#173) Tenfoot


Tenfoot
tag

Szevasztok, tudom nehéz a kérdés, de! A lenti konfigom van: 2*512 es TwinMos DualDDR Rammal. Kérdés: Tehetek be mellé 2*1024 MB Ramot? Tehát 3 GB Ram lenne a végeredmény, vagy a puding próbája az evés lesz. Mi a tapasztalat a DDR1 -es Dual 2*1024-es Ramokkal (Pláne ha 2*512 -es mellett van)? Lehet Más Márka is? Vagy az a legtutibb ha az is TwinMos 2*512 2 CL lesz?
Kösz.

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3000+@2400 Mhz; 2x512 MB DDR TwinMos Twister, Cooler Master Stacker Ház, 650 W Q-tec Táp, Asus 9600 Xt VGA (612/312), 160 gb Samsung HDD, 15 gb Quantum HDD, 4 db optikai meghajtó, SB Audigy LS

(#174) sosperecek18 válasza #65675776 (#171) üzenetére


sosperecek18
senior tag

[link]
Itt van a gép!
Ha ebből kitudod venni a Chipkészletet akkor mond már meg hogy mit tegyek, akkor ha csak az 512-es memóriát fogom beletenni, akkor mennni fog rendesen?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#175) sosperecek18 válasza sosperecek18 (#174) üzenetére


sosperecek18
senior tag

VAgy tudja egyáltalán kezelni a 400-as memót?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#176) Nighter válasza Rover623 (#162) üzenetére


Nighter
tag

Rover elvtárs leírtam hogy miért raktam be ide.
De azé leírom még1xer.
1, A hdd rovatot nem olvassa senki és ha válaszolnak is rá ez a téma nem odatartozik.
2, ezt a topicot meg nem kevessen olvassák.
3, szerintem ebben topicban van a legtöbb ember aki a gépen belül szinte mindenhez ért.

(#177) Nighter válasza Rover623 (#169) üzenetére


Nighter
tag

Tényleg 1épként mi is a foglalkozásod?
Pc raktárban melózol vagy boltban?

(#178) Nighter válasza Rover623 (#169) üzenetére


Nighter
tag

Sajnos neked lett igazad.
A Samsungot vissza vettem és nem hibázott. :)
Pedig lett volna kedvem visszavinni és verni a pultot. :)
De szemét vagyok ;]

(#179) #65675776 válasza sosperecek18 (#174) üzenetére


#65675776
törölt tag

Intel 852GM. Az intel szerint nem tud DC-t (legalább is nem említik, hogy tudná). Nem támogatja a DDR400-at, de a gépben levő DDR333-as RAM-ot sem! Ez mindössze csak annyit jelent, hogy DDR266-on használja őket maximum. Elméletileg működnie kell egy darab 512MB/DDR400-as RAM-mal. Persze ezt neked kell kipróbálnod.

[link]

(#180) #65675776 válasza Nighter (#176) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre még nem gondoltál? [link]

(#181) Rover623 válasza Nighter (#176) üzenetére


Rover623
félisten

Rápacsáltál...nekem igenis volt ''piros könyvecském''...;)

1. senkit nem érdekel hogy egy topicot hányan olvasnak...
2. ez a topic a memóriákkal foglalkozik...tehát ide sem tartozik...nem tom feltűnt-e már: ez a fórum olyan mint a többi a világon, a topic-okban a topic címében szereplő témával foglakoznak...
4. mintha téged már figyelmeztettek volna ilyesmiért (mindenfelé elszórtad a problémádat)...az alapelvek sorozatos megsértése miatt ki fognak penderíteni innen...nem fox hiányozni...ahogy eddig láttam, csak kérdeztél...főleg hülyeségeket...:U
5. ha ma este megakadok a keresztrejtvényfejtésben, kimegyek az utcára és becsengetek oda ahol ''világ'' van, meg a legnagyobb zaj...azok biztos okos népek ha még ébren vannak (csak a műveletlen földművelő fexik a nap nyugtával, ugyebár?;])...örülnek is majd nekem...:DDD

P.S.:
A témához nem szorosan tartozó hsz.-t (mint pl. ezt és a te összes eddigi post-odat:DDD) ''OFF TOPIC'' attribútummal illik ellátni...szintén alapelvek...
Egy ''tag''-nak ezt már illene tudnia...

primus inter pares

(#182) Rover623 válasza Nighter (#177) üzenetére


Rover623
félisten

Boltban...de nem ''melózom''...szórakozom...:DD
Ide meg azért járok, hogy
- lássa a PH!-s fórumozó: a közhiedelemmel ellentétben nem minden ''sarki bót''-ot hülyék üzemeltetnek...;)
- tanuljak: nagy a szervízünk, de 50.000 ember problémája nagyon jó ''nyersanyag''...:B
- képben legyek: mik a trendek, milyen hibákra ''hiszik'' a felhasználók hogy ''garos'', illetve milyen ''ügyintézési trükköket'' javasolnak egymásnak az ''okosok''...;]

primus inter pares

(#183) #65675776 válasza Rover623 (#181) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha jól emlékszem már utolsó figyelmeztetést is kapott.

(#184) sosperecek18 válasza #65675776 (#179) üzenetére


sosperecek18
senior tag

De akkor miért van benne alapból a 256/333-as Hynix ram! Akkor ha azzal megy akkor mennie kell ha csak az 512-es van benne nem?
És ha emiatt elbaszódik megint akkor nem fog valami lecsengeni nekik!?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#185) #65675776 válasza sosperecek18 (#184) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom azért azt rakták bele, mert DDR333 alattit már senki sem gyárt (azaz mert az volt).

Elméletileg mennie kell.

Vidd el hozzájuk a RAM-ot és mondd meg nekik, hogy pakolják bele. Lehet pénzért teszik, de neked kell eldöntened, hogy mi éri meg jobban.

(#186) Nighter válasza #65675776 (#180) üzenetére


Nighter
tag

Jaj Daa-raa milyen igazad van.
Köszi szépen.
Amúgy gondolkodtam rajta csak nem jutottam el odáig hogy bele is írjak.:D

(#187) Nighter válasza Rover623 (#181) üzenetére


Nighter
tag

ez az 5-ös pont teccik :D
''nem fox hiányozni...ahogy eddig láttam, csak kérdeztél...főleg hülyeségeket...'' az lehet hogy neked hülyeség de én akkor sem tudtam és inkább ide jövök mint más ''falusi'' fórumra elbaszni meg nem akarom a gépemet a próbálkozás miatt.

(#188) Nighter válasza Rover623 (#182) üzenetére


Nighter
tag

1épként én is tanulni járok ide nem chatelni.

(#189) alma2


alma2
csendes tag

Hello, most tervezem, hogy veszek egy 3200+ venicet, amit a jelek szerint tudnek minden gond nelkul 250-es alapon jaratni.A problemam csak az, hogy memoriat is bovitenek, 2*512 samsung el, majd szerettem volna 2* 1 GB barmit, ami gyarilag 500 mhz, hogy birja tartani a procival a tempot.Most en neztem el nagyon valamit es ilyen nem nagyon letezik, es mindenki aki jaratja 250-en netan 300-an a procit, az leossza a ramok sebesseget ?
Netan nekik csak mindig 512-MB moduljuk van, ami gyarliag birja ezt a tempot ?
/A regi ramomat is tul lehetett valamennyivel hajtani ami ddr400-as, minden nagyobb beavatkozas nelkul, de nem +50 meghertzel/




[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#190) Rover623 válasza alma2 (#189) üzenetére


Rover623
félisten

Pedig hidd csak el: sok 400-as memó megy 500-on, sőt magasabb frekin is...:DDD

primus inter pares

(#191) Frakk


Frakk
tag

Helló!
Érdekelne mik a tapasztalatok a 400MHzes Samsung ramokkal kapcsolatban.
Ha veszek kettőt, használtan, ami az eladójának ment duálban, akkor vajon nekem is biztosan fog menni? Meg vajon én is tudom addig húzni, ameddig ő tudta?
És szerintetek mennyit ér két (512MB-os) Samsung ram, ami megy dualban? 15K, az reális ajánlat nem?

(#192) alma2 válasza Rover623 (#190) üzenetére


alma2
csendes tag

Esetleg valamilyen tipp, tapasztalat, hogy mely 1 GB-os DDR 400 modulokra igaz ez ?
Bar talan itt olvastam, hogy nagyobb frekin meg problemasabb dualban mukodtetni a ramokat, de a regiek is mentek, pedig csak hasra utes szeruen lett veve /kb 410 MHz-en/ orulnek, ha ez most is ossze jonne persze 500 Mhz korul :)

(#193) Csaba.... válasza Frakk (#191) üzenetére


Csaba....
senior tag

DC-ben valószínűleg nálad is fog menni. 2 modulnál általában nincs gond. A probléma a 4 modul esetében lép fel. (amennyiben nem egyeznek a ramok)

A tuning cpu illetve lap függő is, úgyhogy az nem garantált, hogy nálad is fog annyit menni.
A reális ár igen 15e Ft

(#194) #65675776 válasza Frakk (#191) üzenetére


#65675776
törölt tag

A dolog egyszerű: kérd el, próbáld ki. Ha megfelel az igényeidnek akkor fizesd ki. Amennyiben megbízol az eladóban akár előre is kifizetheted, de ragaszkodj a szokásos 3 napos visszavásárlási garanciához. Még akkor is ha van még rá bolti garancia. Azzal ugyanis semmit sem érsz ha csak annyi a problémád, hogy nem megy DC-ben és nem tudod az elvárt mértékben húzni.

Semmi sem garantálja, hogy ugyan addig tudod húzni. Ez függ alaplaptól, (főleg A64 esetén) procitól, a csillagok állásától.

Az ár reálisnak tűnik, de azért nézz szét a környéken a boltokban mennyiért vesztegetik. Ha csak 10% a különbség, akkor vegyél inkább újat.

(#195) Frakk válasza #65675776 (#194) üzenetére


Frakk
tag

Köszi az infót. Amilyen bolti árat eddig láttam, az több volt mint +10%, mondjuk nem sok helyen sikerült eddig utánanéznem.

(#196) zion04


zion04
csendes tag


Üdvözletem minden hozzáértőnek!


azon töprengek, hogy egy dual chasnelben működő 2GB-os Kingston memóriánál nagy különbség lehet egy ValueRam és egy HyperX között? :U

Esetleg tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?

Az áruk mindenképpen jócskán eltér!!! :)

(#197) Pist@bácsi válasza alma2 (#192) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

G.SKILL F1-4000USU1-1GBHZ PC4000(DDR500) [link]

az más kérdés, hogy kapni nem nagyon lehet, sőt kicsit sem :)

(#198) Rover623 válasza zion04 (#196) üzenetére


Rover623
félisten

Pont akkora különbség van köztük mint amit a gyártó leír...:DDD
Órajelek, garantált késleltetések...;)

primus inter pares

(#199) #65675776 válasza Pist@bácsi (#197) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az is más kérdés, hogy Ő DDR400 (PC3200) viszonylatában írt.

(#200) Pist@bácsi válasza #65675776 (#199) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

:) eredetileg ezt keresett:
''szerettem volna 2* 1 GB barmit, ami gyarilag 500 mhz'' [link]
#189

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.