Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) (Bundás) válasza Gabeszku (#842) üzenetére


(Bundás)
addikt

Kingmax Superram-ról van szó!

(#852) dpek


dpek
tag

Ebbe a tuning témába teljesen összezavarodok.

Tuningolni szeretném a gépemet, de nem tudom hogy.
Azt tudom hogy mit hol kell állítani.
egyszerre ne mmegy minden hogy proci órajelet emelek meg időzítéseket veszek vissza meg a memória frekit emelek.
A kérdésem az lenne hogy mitől lesz gyorsabb a gépem?
HA proci órajelet emelek fsb-vel
vagy memória időzítéseket veszek vissza
vagy a memória frekit emelem.
Egy 820-as DC ről van szó 2x1Gb A-DATA 667-es memóriával ami viszi a 800-as fsb-t
a proci alaplap meg a 266-280-as FSB-t.
Az alaplap ABIT AW8
Időzítéseket még nem néztem.

Előre is köszi a segítséget.

82-es 123 300D 6-700E km, 92-es 1.6i 8V vectra 300E km

(#853) tibikbk


tibikbk
aktív tag

Hát tényleg nem mindegy milyen memóri van a gépben!
Kicsréltem a pqi-kat kingmax hard-core lapkákra és valami eszméletlen a különbség alapjáraton és tuningolva!naggyon sokat bír

Msn ill.telefon van!!!

(#854) tibikbk


tibikbk
aktív tag

át igen ,nem tudjuk a tipusokat mi milyen ,ha húzod a procit /feszre figyelj/ memoriát vedd vissza ,annak is adhatsz feszkót,de probálgasd hogy a legjobb és leg stabilabb!

Msn ill.telefon van!!!

(#855) dpek válasza tibikbk (#854) üzenetére


dpek
tag

oké.

82-es 123 300D 6-700E km, 92-es 1.6i 8V vectra 300E km

(#856) Silencer83 válasza tibikbk (#854) üzenetére


Silencer83
addikt

''Válasz'' gombot legkozelebb plz, ugy jobban atlatjuk kinek szanod :U ;) thx

(#857) tibikbk válasza Silencer83 (#856) üzenetére


tibikbk
aktív tag

bocs benéztem örömömben! :)

Msn ill.telefon van!!!

(#858) Rover623 válasza HaRdCoRe (#850) üzenetére


Rover623
félisten

Tehát mindkét esetben szinkron hajtás volt, vagyis 1:1 vagy DDR400 a BIOS-tól függően (bocs de most nem nézem meg a lapod manualját:U)...
Az A-DATA-t először ''by SPD'' kellene hajtanod...a 3-3-5-6 elég fura érték...
A standard időzítésein kellene kitapasztalni hogy mit bír...

primus inter pares

(#859) Winner_hun válasza Winner_hun (#834) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#860) jmarekka


jmarekka
tag

Hi all . Most készülök RAM-ot venni, mert a mostani nem bírja. Ki milyet ajánlana.Én háromfélén gondolkodom: -KINGMAX hardcor 500Mhz *2
-A-DATA vitesta 500Mhz *2
-1024Mb 500Mhz Geil Kit of2 (2x512Mb)

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#861) #65675776 válasza Winner_hun (#859) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gondolom a MemTest csak simán szoroz és nem lekérdez.

A (burkolt) UP!-okat mellőzni kellene.

(#862) EQMontoya válasza jmarekka (#860) üzenetére


EQMontoya
veterán

amd-hez inkább vitesta :)

Same rules apply!

(#863) Winner_hun válasza #65675776 (#861) üzenetére


Winner_hun
félisten

De akkor sem értem, mert ugyan az a prog, szal ugyan azoknak az értékeknek kéne lennie, vagy sem? Ennyire nem mindegy, hogy DOS-ból bootolok vagy wint használok?:Y
És a burkolt up meg kell, mert senki se válaszolt...:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#864) jmarekka válasza EQMontoya (#862) üzenetére


jmarekka
tag

Ezt miért mondod, mert neked is az van vagy v.mi más miatt? Én inkább azon izgulok, hogy a lapom mit szól hozzá

cipőt és ágyat csak jót vegyél magadnak, mert ha nem az egyikben vagy akkor a másikban!

(#865) Norbo03


Norbo03
őstag

Hali all! Olvasom itt a fórumot és látom h mindenhol oda vannak irva a mem időzitésekhez a végére h 1T ez mit jelent? És hol lehet ezt állitani a biosban?

(#866) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

A Geil 512mb-os 400mhz-es ramjáról mi a véleményetek? CL2,5-3-3-6 400 mhz-en.Van rajta hűtés is,10 rugóért vettem újonnan.

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#867) Telas


Telas
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani nekem vki, hogy a DDR2 HiperX 1GB kit mit bir Asus alaplappal

Érdekelne a frekvencia és az időzítés is.

Előre is köszi.

(#868) Rover623 válasza Telas (#867) üzenetére


Rover623
félisten

Majd te megmondod...hiszen nálad van a cuccos...:C
A konfigodból látszik hogy NF4-es lapocska, de a KHX csomag melyik?
4300/5400/6000/6400/7200...:F

primus inter pares

(#869) maflame


maflame
aktív tag

Segítsetek légyszi!!! Röviden: tegnap este játék közben elkezdett ujraindulgatni a gép (azelött soha) gondoltam, az 1 hetes ramok mégse bírják a 230-at, hát visszavettem alapra, hogy lássam, itt van e a baj. De továbbra is újraindul... SŐT, simán Win-ban, pl. netezés közben is!! Na, gondoltam, akkor tán a winxp halt meg valami miatt, de még elindítottam egy Memtest86-ot és itt jött a hidegveríték: a memtest nem, hogy hibákat jelzett volna, hanem kb. 5 perc után megfagyott!!!! EZ MIT JELENT annak aki ért valamit a dologhoz???...van ilyen?? :Y
akkor egyértelmű, hogy hibás a RAM??? ...vagy lehet proc vagy alaplap is???
Semmi különös dolgot nem csináltam amihez köthetném a jelenséget. 3 napja ment 230-on a ram, akkor majdnem 3 órát futtott a memtest86 hiba nélkül, aztán dolgoztam, játszottam stb. ...most meg kész??
Most először szétkapom majd kifújatom levegővel a slotokat aztán próba, ha szar akkor a régi memekkel, ésígytovább mig van ötletem.
Addigis megköszönök minden segítséget!

(#870) maflame


maflame
aktív tag

Még annyi hozzátartozhat a dologhoz, hogy a cpu hűtő (AC supersilent4 TC) nem igazán feszül rá rendesen a procra, szóval nem mozog de a karocskák elég lazán vannak mikor beakadnak. ...tudom, hogy ez ''fejhezkapás'' de 40 fok alatt tartja a procit és nagyon halk és nem lötyög nem esik le vagy ilyesmi! -viszont ritkán, de előfordul, hogy bekapcsolásnál csak 3.-4.-re jön be a post ahol ''cpu fan error''-ír, ilyenkor be biosba, OK és onnantól minden normális. 1éve így van ez a dolog, nem igazán zavart. Gondoltam, kicsit túl érzékeny a rendszer, de a hűtő azért teszi a dolgát... ha már a win elindult sosem volt baja. Eddig????
Lehet, hogy a hűtő minimális elmozdulása produkál ilyen dolgokat?

(#871) Norbo03


Norbo03
őstag

Hali all! Olvasom itt a fórumot és látom h mindenhol oda vannak irva a mem időzitésekhez a végére h 1T ez mit jelent? És hol lehet ezt állitani a biosban?

(#872) PaleeG


PaleeG
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok!
Melyik kombinácio a jobb és miért?
4*256 400 Kingstone vagy 2*512 400 Kingstone?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Intel Pentium 3.2 ghz-es procit keresek!

(#873) Pist@bácsi válasza Norbo03 (#871) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

az 1T a ''command rate''
Állítani az advanced chipset features menüpont alatt DRAM configuration vagy hasonló bejegyzés alatt tudod
DRAM command rate sort keress
értéke lehet 1T vagy 2T
az 1T a gyorsabb

(#874) Norbo03 válasza Pist@bácsi (#873) üzenetére


Norbo03
őstag

Nkm ilyen nincs a biosba csak a sima időzitések vannak. Amugy az everest 1T-ir. Nem lehet h valahogy előkell hozni?

(#875) sekli válasza Norbo03 (#874) üzenetére


sekli
addikt

de ha 1T, akkor jo ugy...

(#876) Norbo03 válasza sekli (#875) üzenetére


Norbo03
őstag

De nem lehet valahogy elő hoznin a biosba? Nkm ezek vanak:T(Ras);T(RCD);T(RP);Cas latency.

(#877) Hitman.


Hitman.
tag

Üdv midenki!
Tudja e valaki,hogy lehet e kapni a-data vitesta ram-ot 1gb-os modulba.(csak ddr1-es)
Meg hogy a ddr1-esek közöl milyen mhz-esek vannak.
A válaszokat előre is köszönöm.

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#878) maflame


maflame
aktív tag

#869-re esetleg? ...memtest86 lefagy hibajelzés nélkül.

(#879) Gabeszku válasza PaleeG (#872) üzenetére


Gabeszku
senior tag

mindenképp 2×512 a jobb megoldás, de azért én 4×256ot használok :D 875P chipset kezeli rendesen, 4 modullal is hajtja 500on 3-3-3-6on a KHXeket.... :C

Üdvözlettel: Gabeszku

(#880) Gabeszku válasza maflame (#878) üzenetére


Gabeszku
senior tag

nézd meg a régi ramjaiddal. ha úgyis kifagy proci vagy lap hiba lesz, ha nem akkor a ram a ludas

Üdvözlettel: Gabeszku

(#881) Hitman.


Hitman.
tag

De én most akarok ram-ot venni és nem tudom milyet a gépem (DFI lanparty nf4 sli-dr,
MSI NX7800gtx,2*512 kingston 400mhz,3200+ a64).
És olyan ram kéne ami ddr1-es és engedi a húzást(a procival már 4000+körűl jártam húzásba)
Van rá 80k milyet és mennyit vegyek?

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#882) maflame válasza Gabeszku (#880) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszi, én is kb. így okoskodok, mindjárt neki is látok. ...még reménykedek, hátha valami kosz akadt meg a slotban és a levegőspray megoldja. Volt már valami hasonló egyszer, csak akkor nem néztem a memtestet! ...ilyet, hogy memtest86 lefagy?! ...és mindíg 7perc környékén, nagyjából ugyan annál a műveletnél gondolom.

(#883) tibsi


tibsi
csendes tag

Szasztok skacok!

Kezd tisztulni a kép!

1. Egy hivatalosan is támogatott ASUS P4P800-as alaplapban gyönyörűen viszi a gyári
2-3-2-6-ot, tehát a RAM eredeti és teljesen jól működik.

2. Nálam is az van, hogy hiába írok CL2.0-át a BIOS-ba, az újraindítás után pl. a CPU-Z 2.5-et ír ki,
pedig a BIOS-ban továbbra is 2.0 látszik!

3. Valószínűleg a BIOS rossz, majd frissítek is, de lehet, hogy az nForce2 sajnos közismert
memória-időzítési nyűgjeinek kijavítását már nem forszírozták az utóbbi időben.

4. Vehetek új alaplap/proci/vga szettet, pedig olyan szépen muzsikál a mostani is.

-MÁS-
5. Látom, nyomjátok rendesen a tuningot, a bűvös szó a Mhz. Pedig dehogy! Első a CAS Latency, a CL2.0! Teljesen felesleges húzni ezeket a szerencsétlen ramokat, aztán meg csodálkoztok, hogy fagy a gép. No, de mindegy, a ti dolgotok. Majd időve ti is lenyugodtok (most 38 éves vagyok), és eszetekbe sem fog jutni tuningolni!

Üdv.:
Tibsi

(#884) Gabeszku válasza tibsi (#883) üzenetére


Gabeszku
senior tag

5. Látom, nyomjátok rendesen a tuningot, a bűvös szó a Mhz. Pedig dehogy! Első a CAS Latency, a CL2.0! Teljesen felesleges húzni ezeket a szerencsétlen ramokat, aztán meg csodálkoztok, hogy fagy a gép

Ebbe azért belekötnék, csak a rend kedvéért :R

400on a jobb memók mennek CL2 ben, ez rendben is van, jobb 400on CL2 mint 3 nincs is semmi gond..
De 500Mhz-s ram hiába CL3 (lassú) rendesen odaveri a 400Mhz-n ketyegő CL2 vel futkosó memóriát. Ez tapasztalat, nekem is CL2 van 400on, 500on CL3, és sokkal gyorsabb. Az ''képlet'' kb így néz ki. ha 0.5CL emeléssel tudsz húzni 50 + Mhz-t jobb lessz a teljesítmény...
Tehát CL2 400@ CL2.5 466Mhz igencsak megdobja CL3 500Mhz ugyanígy... szerintem :)

Tuningolni azért kell, hogy az Office gyorsabban induljon :D
Én sosem csodálkozom, hogyha nem postol a gép mert a 566Mhz-t erőltetem, de sokan vannak akik igen, ebben igazat adok :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#885) Gabeszku válasza tibsi (#883) üzenetére


Gabeszku
senior tag

milyen ramod van? Csak nem KHX? :D azzal tolhatod 533on, össze tudod hasonlítani a teljesítményt.

Üdvözlettel: Gabeszku

(#886) Gabeszku válasza maflame (#882) üzenetére


Gabeszku
senior tag

reménykedjünk, bár én pesszimista vagyok....

Üdvözlettel: Gabeszku

(#887) Heineken Tom válasza maflame (#870) üzenetére


Heineken Tom
tag

''cpu fan error'' nekem is ezt írta ki amikor BIOS-t frissítettem, de ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy bemész a BIOS-ba, és a Hardware Monitor résznél, beállítod, hogy ne mérje a prochűtő fordulatszámát: Ignored.

(#888) Rover623 válasza tibsi (#883) üzenetére


Rover623
félisten

Majd időve ti is lenyugodtok (most 38 éves vagyok), és eszetekbe sem fog jutni tuningolni!
Kicsit korán kezdted a nyugdíjas gondolkozást...;]

primus inter pares

(#889) sz.j válasza tibsi (#883) üzenetére


sz.j
nagyúr

Túl a hatvanon, időnként még ''eljátszadozok'' a tuninggal. :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#890) Telas válasza Rover623 (#868) üzenetére


Telas
csendes tag

Szóval gárilag Kingston Hiperx 1GB kit DDR2 675MHZ de a lap csk 667-ig birja. Elvileg.

Hogy tudom letesztelni mennyit bír?
Milyen programokkal lehet, mert az a dosos progi nem veszi be asszem mem 86 v. x86?
Mármint leteszteli, de semmit nem tudok állítani menet közben.


Előre is köszi a segítséget.

(#891) Hitman.


Hitman.
tag

Halp valaki!!
Van 80k ram-ra nem tudom mit vegyek 2*512mb kurv@ jó memóriát vagy kicsit gyengébbet, de 2*1024mb-ot.Mit vegyek figyelembe mennyiség vagy minőség?
Előre is köszi mindenkinek.

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#892) Winner_hun válasza Hitman. (#891) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mind a 2-t:D
Hmm nézem dfi lap, A64. Venice? Mert ha igen, mondjuk 4*512 Kingmax HC ram. Igen jó szvsz
Vagy ha nagyon akarsz tuningolni akkor A-DATA 600-asat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#893) Eagl3 válasza Hitman. (#891) üzenetére


Eagl3
veterán

Attól függ. Ha a jövőre is gondolsz, akkor 2*1024-et vegyél ''kicsit gyengébbből'' bár nemtom 80rongyból sztem elég jó 1024-es ramot kapsz. De ha szénné akarod húzni a géped, akkor kurv@jó 512-es ramokat vegyél ;]

(#894) Hitman. válasza Winner_hun (#892) üzenetére


Hitman.
tag

Igen Venice,és tuningra kéne az a-data-ból meikre gondoltál ja és nem kell 4*512 mert az nem megy dual-ban.
Én még a G-SKILL-re is gondoltam.

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#895) Winner_hun válasza Hitman. (#894) üzenetére


Winner_hun
félisten

Venice miatt megy tudomásom szerint:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#896) Hitman.


Hitman.
tag

Most számólgatom lenne 100k a ram-ra.

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#897) Winner_hun válasza Hitman. (#896) üzenetére


Winner_hun
félisten

Dejóneked. Rakd félre. Jó lesz az még másra is:U Vagy mindenféle képpen ramra kell? Tudom, hogy mi kell Neked: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#898) Hitman. válasza Winner_hun (#897) üzenetére


Hitman.
tag

Én is pont ezt a ramot néztem de a magyar oldalán a g-skill-nek van még egy kit ami 2*1gb de az csak 400mhz-es de sokkal jobb az időzitése szerinted melyik a fontosabb! Időzités vs mhz?

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#899) Winner_hun válasza Hitman. (#898) üzenetére


Winner_hun
félisten

A mennyiség;] gondolom játékra kéne. Nem árt, ha mindenféle képpen gyors, szóval szerintem azt nézd, ahol mind a 2 érték jónak tűnik. Ja és nem nagyon kell nézni a gyári adatokat. Nekem pl 500-on a gyári érték szerint 3-5-5-10, de 2,5-3-3-5-öt viszi simán 550-ben;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#900) Hitman. válasza Winner_hun (#899) üzenetére


Hitman.
tag

A kettő közűl melyiket vennéd az elsőt vagy a másodikat?
ELSŐ:
* CAS Latency : 3-4-4-8 (PC4000)
* Test Voltage : 2.6~2.8 V
* PCB Board : 6 Layers PCB
* Speed : DDR 500MHz (PC4000)
* Type : 184-pin DDR SDRAM
* Error Checking : Non-ECC
* Registered/Unbuffered : Unbuffered
MÁSODIK:
* CAS Latency : 2-3-2-5 (PC3200)
* Test Voltage : 2.5 ~ 2.7 V
* PCB Board : 6 Layers PCB
* Speed : DDR 400 MHz (PC3200)
* Type : 184-pin DDR SDRAM
* Error Checking : Non-ECC
* Registered/Unbuffered : Unbuffered

Mind a kettő 2*1024mb

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.