Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) tibsi


tibsi
csendes tag

Szasztok skacok!

Segítséget kérek tőletek! Szívok itt egy zsír új (06.01.29-én gyártották) Kingston HyperX
CL2-es 2*512MB-os kittel! A gyári időzítése 2.0-3-2-6, de az MSI K7N2 Delta-L alaplapomban
hiába állítok be manuálisan ilyen értékeket, csak az SPD-ben tárolt(?) 2.5-3-3-8-as nudlit
nyomja be az arcomba! Mi ez kérem? Hol van itt a CL2, meg a gyári értékek? Még a 2.0-3-3-8-at sem veszi be, csak a CL2.5-öt kajálja...
A korábbi ugyanilyen típusú, csak 2*256MB-os kit simán vitte a 2.0-2-2-5-öt, ez meg itt szívózik velem! Mit tegyek? 30 rugót fizettem és kaptam egy ValueRAM-ot?

Üdv.:
Tibsi
tibsi@freemail.hu



[Szerkesztve]

(#802) #65675776 válasza Geee69 (#800) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olyat, hogy i815 chipset, vagy Via 694x chipset. Ezek kezelik gond nélkül az ilyen RAM-okat.

Esetleg nem By SPD-re, hanem Manualra kellene állítani a RAM dolgokat.

[Szerkesztve]

(#803) Heineken Tom válasza tibsi (#801) üzenetére


Heineken Tom
tag

Nem lehet, hogy nem csipázza a Ramot az alaplap? Mind2 gyártó honlapján fenn van a kompatibilitási listán a másik?

Így hirtelenjében erre tudok gondolni, vagy hogy átbaxtak ;)

(#804) Geee69 válasza Heineken Tom (#803) üzenetére


Geee69
csendes tag

Át nem ba..tak, mivel több helyről vágták hozzám, h nekik már nem kell, csináljak vele amit akarok (jelen esetben, amit tudok:) ). Ezt még nem néztem meg, de most hogy mondod.. mindjárt felkukkantok a gyártók oldalára. Bár nem hiszem, h ezzel lenne a gond, de sosem lehet tudni :)

(#805) Heineken Tom válasza Geee69 (#804) üzenetére


Heineken Tom
tag

ööö...

(#803) Heineken Tom válasza tibsi (#801) üzenetére
de nem baj :DDD , akkor a 803-as hsz-m ilyen multifunkciós, minden kérdésre választ adó hsz lett! Más valaki? :DDD

(#806) tibsi válasza Heineken Tom (#803) üzenetére


tibsi
csendes tag

Ez a Geee69, nem semmi gyerek...

Lehet, hogy átvágtak, de a bolt vezetője, ahol vettem (egy hetet kellett várni rá, míg Angliából megjött), a barátom, úgyhogy nem félek a dologtól, utánajárunk! Nem hiszem, hogy nem csípné az alaplap a RAM-ot, mert az előző kiszerelés (2*256) gyönyörűen ment. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 400 MHz-es modulokról van szó, tehát SEMMI tuning!
A memóriachip-ek Inifineon gyártmányúak, annyit meg tudtam sasolni a kék hűtő alatt.
Teljes tanácstalanságban vagyok...

Tibsi

[Szerkesztve]

(#807) #65675776 válasza tibsi (#806) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az SPD-ben többnyire nem a legjobb beállítások vannak az első helyen, hanem a kompatibilitásiak.

(#808) tibsi válasza #65675776 (#807) üzenetére


tibsi
csendes tag

Nem az SPD-t állítottam be a BIOS-ban, hanem a Manual-t, de hiába írtam be a gyárilag megadott értékeket (2-3-2-6,amiket bírnia is kell, egyébként minek írnák az adatlapjára), egyből visszaírta az SPD-s értékekre. Az alaplap pedig vitte korábban a 2-2-2-5-öt is minden probléma nélkül. Vagy talán a kétoldalas RAM-okat nem kajálja?

(#809) #65675776 válasza tibsi (#808) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézd meg egyenként viszik-e. Illetve SC-ben. A DC nálad úgysem jelent plusz teljesítményt.

(#810) Geee69 válasza tibsi (#806) üzenetére


Geee69
csendes tag

Bocs, nem figyeltem, h kinek írta, pont én is segítséget kértem... De azért ari gyerek vagy te is...

(#811) Hitman.


Hitman.
tag

Üdv mindenki!
Szerintetek tuningra a-data vagy mushkin ram-ot vegyek csak ddr1-es jöhet szóba 2*1gb és max 80k-ig.Köszi a válaszokat előre is.

Eddig nagy képű voltam,de most már tökéletes vagyok!

(#812) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Olyan hidegzuhany ért hgoy majdnem beszartam:P Szóval a DOS-os memtest 580-at art a ramnak, a winfosos meg 548-at:Y Most mivan?

[link] itt van, hogy menniyn megy az fsb
[link] itt meg az, hgoy mennyin a ram. nem értem, biosban nem állítottam semmit, és a dos-ban még ment 580-at:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#813) Rover623 válasza tibsi (#806) üzenetére


Rover623
félisten

Nem hiszem, hogy nem csípné az alaplap a RAM-ot, mert az előző kiszerelés (2*256) gyönyörűen ment.
Nem túl logikus magyarázat...de hát ilyen a szerelem...;]

Okulásképpen:[link]

primus inter pares

(#814) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#762) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyszerűen nem mennek a Hynix D43-ak, ha vissza vannak osztva :(((

HC-al máris rendben volt minden: [link] :)

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#815) celeron válasza Gabeszku (#749) üzenetére


celeron
senior tag

OK.....csak tudod ma már lassan az 1 gb is kevés, ezért gondoltam, az 1, és 2 Gb között, valami köztes megoldásra.

(#816) lohi válasza #65675776 (#795) üzenetére


lohi
tag

Köszönöm! Akkor ezek szerint bele tudnék suvvasztani 8gb ramot egy 939-es lapba??? :))

(#817) MarkoRuLeZ


MarkoRuLeZ
csendes tag

Sziasztok!

Most jutottam el odáig, hogy elfelejtem az 1DB 512 DDR400 Hynix memomat, mert nem akar párban menni másik Hynix rammal dualban. (igaz más ''sorozatszámú'' volt)
Most akarok venni 2x512 DDR 400 mhz ramot, kit, kifejezetten ugye dual channel felhasználásra.
Melyik márkát mondjátok jónak? Fontos, hogy megbizható legyen, húzható, kit-ben és az ASUS P5GD1Pro alaplapomba menjen.
A Kingstone-t néztem ki, amit kitben meg tudok venni a boltban, ahova visszaviszem a tegnap vásárolt második 512 memot, ami nem passzol a meglévőhöz.
Olvasgattam itt elég sok hozzászólást, de a kingstone--rol nem találtam túl sok mindent.. ennek valami oka lehet? :)

Celeron 2.66Ghz procim van. gondolom ez (CELERON) nem szól bele abba hogy dualban használjam leendő ramjaimat

Köszi előre is a segitséget! Fontos lenne, mert ma délután megyek vissza a boltba, vissza csere-ráfizet, és elhoz 2x512.
Ja és még annyi, hogy kb netto 20eFt körül gondolkodom / 2db 512
40 ezer forintokig nem tudok elmenni..

[Szerkesztve]

(#818) éN79 válasza Hitman. (#811) üzenetére


éN79
addikt

Hű, lehet rosszul tudom, de A-Datának nincsen kifejezett tuningmodulja 1 GB-os megoldásban (ha van, azért ne dobáljatok agyon), úgyhogy ilyen alapon marad a Mushkin, és az még csak 80K sincs elvileg.
Bár nekem volt tavaly ''sima'' egygigás A-Datám, ami 480-on ment szinkronba, de egy tuningram persze más.

(#819) éN79 válasza MarkoRuLeZ (#817) üzenetére


éN79
addikt

2x512 Adata Vitesta 500-as csak ~31K, ami azért (főleg ha TCCD) akkor más képlet.
Kingston általánosságban jó, nekem Corsairben volt 2x512 DC kitem, ami szintúgy tökéletes.

(#820) Rover623 válasza MarkoRuLeZ (#817) üzenetére


Rover623
félisten

Olvasgattam itt elég sok hozzászólást, de a kingstone--rol nem találtam túl sok mindent.. ennek valami oka lehet?

Igen...több is:

1. olyan gyártó hogy ''Kingstone'', nincsen...;]
2. a Kingston a világ egyik vezető memóriamodul gyártója...;)
3. nem olvastál ''elég sok'' hozzászólást...
4. talán ebben az előzménytopicban többre mennél a keresővel:[link]

P.S.:
A lényeg hogy ne KHX hanem Value RAM-ot vegyél...olcsóbb is, és jobban szeretik egymást az Asus lapokkal...

primus inter pares

(#821) MarkoRuLeZ válasza Rover623 (#820) üzenetére


MarkoRuLeZ
csendes tag

Köszi a segitséget! :)
Akkor Kingston...
Ugy néz ki a boltban lesz 1db kit, Kingston. Viszem az alaplapom könyvét, és megnézegetjük, hogy benne van e a listában. A könyv szerint van olyan ram, ami csak single-ben megy, aztán van ami dualban is de csak 1 pár, és van, ami 2pár dual.
Remélem utóbbiból lesz a boltban.. brutto 24. Bizom a legjobbakban.. este kiderül. :)

Köszi mégegyszer!

(#822) Heineken Tom válasza MarkoRuLeZ (#821) üzenetére


Heineken Tom
tag

Az nem az egyoldalas<->kétoldalas akar lenni? :F

(#823) Rover623 válasza Heineken Tom (#822) üzenetére


Rover623
félisten

Nem...;]
Egyenlőre te csak olvasgass itt...;)
''egyoldalas-kétoldalas'' az SD RAM-oknál volt utoljára...

Vannak RAM-ok amiből egy párral elbodogul az alaplap, de két párral már nem...teljesen normális...sőt, ez lenne a korrekt a gyártóktól: írják le feketén-fehéren hogy mi műxik és mi nem...:U

primus inter pares

(#824) Heineken Tom válasza Rover623 (#823) üzenetére


Heineken Tom
tag

Olvasgatok-olvasgatok ;)

De ez mi akar lenni: 'egyoldalas-kétoldalas'' az SD RAM-oknál volt utoljára...

Egyoldalas modul ugyanúgy van DDR-ből is, most akkor ezzel mire utaltál?
Az én alaplapi könyvemben S754(DDR, nem SD) is írja hogy mondjuk két kétoldalas modul már csak 333MHz-en megy, vagy 3 egyoldalas is csak 333-on megy.

Kifejtenéd bővebben, mert szerintem nem arra gondoltál, amire gondoltam hogy gondoltál :DDD

(#825) Rover623 válasza Heineken Tom (#824) üzenetére


Rover623
félisten

Bővebben: egyoldalas-kétoldalas (probléma) az SD RAM-oknál volt utoljára (kiemelt fontosságú téma)...meg kevésbé fontos a régebbi architektúrájú (K8 előtti) AMD rendszerek esetén...:DDD
Amióta DDR memóriát használnak az Intel rendszerek, azóta ez ott már nem kérdés...a kérdező pedig olyan chipsetet (915) használ, ami akár DDR2 memóriát is ''eszik'', tehát pláne nem kerülhet szóba nála az ''egyoldalas <> kétoldalas'' probléma...:C

primus inter pares

(#826) #65675776 válasza Winner_hun (#812) üzenetére


#65675776
törölt tag

Feles szorzó mindig csökkenti a RAM órajelét K8 esetén.

[Szerkesztve]

(#827) vedini válasza dats (#794) üzenetére


vedini
őstag

mennyi idő alatt futott le a 36e?
2 nap? :DDD

workworkwork...

(#828) smisa


smisa
őstag

Sziasztok!

A Barátomnak van egy Asrock775Twin-HDTV lapja és 2x 1 GB Kingston PC2-4200 CL4 240 RAM. Az lenne a kérdés miért nem megy a ram dualban lásd: [link]

Várom a segítséget!

(#829) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Kingmax MPXC22D-38KT3R és MPXC22D-38KT3 között csak annyi különbség van hogy az első R, mint Red? azaz menne dualban két széria?

(#830) vedini válasza (Bundás) (#829) üzenetére


vedini
őstag

kingmax hardcore-ból csak hynix d5 chippel szerelt van szal mennie kellene, de azért kérdezősködj mert nem tenném rá a nyakam.

workworkwork...

(#831) EQMontoya válasza Motion_Blur (#814) üzenetére


EQMontoya
veterán

ombré, d43-at honnan osztod vissza? kb 270 az, ami már fesz emeléssel sem visz

Same rules apply!

(#832) (Bundás) válasza vedini (#830) üzenetére


(Bundás)
addikt

ez kingmax superram néven fut! [link]

(#833) vedini válasza (Bundás) (#832) üzenetére


vedini
őstag

itt eléggé egyformaként tünteti fel a pdf fájl:

[link]

workworkwork...

(#834) Winner_hun válasza #65675776 (#826) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R Télleg, most, hgoy mondod mintha már mondta volna más is:U

De valamit nem értek. DOS alatt akkor miért 580-at írt ramsebességnek?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#835) morp válasza smisa (#828) üzenetére


morp
aktív tag

az a lap szerintem nem tud dual-t...

(#836) Rover623 válasza smisa (#828) üzenetére


Rover623
félisten

Ahogy morp kolléga említette, ez a lap nem tudja a Dual Channel-t...az ATI XPRESS 200-as lapkával szerelt Intel lapok között ez az általános...:C
Merthogy az Everest ebben az esetben csak feltételezi a chipset típusa alapján hogy az tudja a Dual Channelt...ez a ''képesség'' valszeg nem olvasható ki a chipsetből...:U
Az XPRESS 200-nak több változata is van, a gyári megfogalmazás alapján pl.:
Variants available with single or dual channel system memory support...;)

P.S.:
Érdekes, ma már ez a második ''probléma'' ilyen típusú lappal...mindkét esetben kiderült végül: nem volt semmi probléma, csak túlzott elvárások az olcsó hardverrel szemben...:DDD

primus inter pares

(#837) (Bundás)


(Bundás)
addikt

honnét tudom meg, hogy a pár hsz-el feljebb emlitett kingmax ramon d5 vagy d43-as chip van? a kód végén levő ''50'' azt jelentené, hogy d5, van 5ns? mindkét chippel gyártják amúgy? mert idc-ben pl 43-asként fut a kingmax!

(#838) gofry


gofry
senior tag

sziasztok nagy kérdésem lenne, és igen fontos
szerintetek samsung 1GB ddr2 667 MHz vagy ugyanez csak kingmax?

(#839) Gabeszku válasza MarkoRuLeZ (#821) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Viszem az alaplapom könyvét, és megnézegetjük, hogy benne van e a listában

Na végre valaki aki előbb érdeklődik, utánanéz majd vásárol.. :R

Üdvözlettel: Gabeszku

(#840) Gabeszku válasza gofry (#838) üzenetére


Gabeszku
senior tag

amelyik olcsóbb :)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#841) Silencer83


Silencer83
addikt

hella Sracok!
nemsoka jon a 3700+ om, es gondoltam / egyenlore ugyan csak 512MB :U / veszek vmi ''izmosabb'' ramot a mostani TwinMOS 400mhz-s helyett, es ezt neztem ki magamnak:
[link] CORSAIR XMS XPERT (CL2)
Vkinek van esetleg tapasztalat vele kapcsolatban? :U
koszi

[Szerkesztve]

(#842) Gabeszku válasza (Bundás) (#837) üzenetére


Gabeszku
senior tag

Kingmax Hardcore PC4000 ramon állítólag mindig D5 van..
Íme a bizonyság, ahonann származik az info
[link]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#843) Gabeszku válasza Silencer83 (#841) üzenetére


Gabeszku
senior tag

ezért az árért lehetne kapni A-Data 500Mhz-st is, ami szerintem jobban beletesz a gép sebbességébe mint a kijelző :D:D:D Bár a CL2 elég szimpi dolog, enged következtetni a tuningolhatóságról, de ha ennyiért van olyan ami garantáltan viszi az 500at, akkor én inkább nem kísérleteznék.
Másik: Mikor fogod sasolni a kijelzőt? Ha átlátszó a házad akkor hetente 2× talán ránézel.
(jó az első 1-2 napban azt fogod nézni, hogy mit ír ki :D de aztán értelmetlenné válik.)

Üdvözlettel: Gabeszku

(#844) Silencer83 válasza Gabeszku (#843) üzenetére


Silencer83
addikt

1. hol lattad leirva, h en a kijelzojet fogom sasolni :F
tenyleg plexis a hazam, es fontos az esztetika is, de nem eszerint valasztok ramot...
2. Cl2-es valoban szimpi(CL 2.0-2-2-5),soot ahogy en halottam igencsak mennek ezek a ramok ~500mhz kornyeken, tehat boven partiban van az A-Data-kal,amiktol en nem vagyok ugy elszallva :o

[Szerkesztve]

(#845) Gabeszku válasza Silencer83 (#844) üzenetére


Gabeszku
senior tag

nem láttam, csak következtetés volt.
Van bőven samsung TCCC -s ram a piacon dettó ezekkel az időzítésekkel, viszont kijelzővel nincsen csak ez. Innentől mire lehet kövekeztetni? :)
pariba lehet valóban, ugyan azokból achipekkből építik (álltalában).
Csak azért az A-data-t javasoltam, mert ha ezzel mégsem éred el az 500at vagy többet nincs helye reklamációnak, hisz alapból 400on kell mennie, és ha visszaviszed akkor csúnyán fognak rádnézni. 500as adata ha nem megy 500at szó nélkül cserélik.
És gondolom abban egyetértünk, hogy 500ról könnyebb 500 fölé menni mint 400ról.

szerk: Mindamellett biztos vagyok benne, hogy nagyon jó ez a corsair :C

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: Gabeszku

(#846) Silencer83 válasza Gabeszku (#845) üzenetére


Silencer83
addikt

a pro es kontra mellett maradok a corsair-nel ;) , ha meg nem teljesit ugy ahogy en varom tole, max eladom a p*csaba, es intezek vmi masikat ;] :D
/ 1,2 k bukopenz bele van mindig kalkulalva, ez vele jaroja a biznisznek, ha sokat cserebel/ujit az ember/


[Szerkesztve]

(#847) Winner_hun válasza Winner_hun (#834) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#848) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

Sziasztok!

Leírom problémám, hátha segíteni tud valaki...

Pár napja tulajdonosa vagyok 2x512 A-DATA566-os memóknak. Ezek elött 2x512 Kingmax Hardcore500-as ramok csücsültek bent. Utóbbit maximum 540MHz-ig tudtam feltornázni, éppen ezért gondoltam a váltásra, mivel fsb/szorzó emígyen néz ki: 311x9! A proci tudja ezeket az értékeket, sőt menne feljebb is... Mindez egy ABIT AN8 Fatal1ty SLI lapban.
Szóval a problémám a következő: Memókat betettem, és azok nem hajlandóak 520MHz felett közlekedni! És most jegyeznék meg sztem 1 kulcsfontosságú dolgot, ami elött értetlenkedve állok: A lap BIOS -Voltage Monitoring-ban ha megnézem a feszültség értékeket, 2,8v-ot adva 3v felett produkál! Nem hittem neki, ezért megnéztem a hőmérsékletet az újjammal... Elvileg annak ilyen fesz mellett melegednie kellet volna nagyon.. de én 1általán nem úgy éreztem! Namost itt a Voltage Monitoringbanban van egy olyan, ha elér 1 bizonyos maximum értéket, magától -a károsodás elkerülése végett- kikapcsol, újraindul. Épen ezért a fesz értéket nem is tudom nagyon emelgetni jobban!
Bár úgy gondolom, ~300x9, 2.8v, 2T, 3-4-4-8~ értékek mellett lazán kellene hasítani a ramnak 600MHz-en! Valakinek 5lete?! :F

Ha valamit kihagytam, esetleg még vmi nfo hiányzik a leírásomból kiegészítem, csak mondjátok mi az!

Előre köszönök minden segítőkész hsz-t! :R

(#849) Rover623 válasza HaRdCoRe (#848) üzenetére


Rover623
félisten

Igen hiányzik némi info...:U
Az előző RAM-ok hogy mentek 540MHz-et...?
Ugye nem a 9x311 beállításnál...
És most hogyan mentek 520-on...?:U

primus inter pares

(#850) HaRdCoRe válasza Rover623 (#849) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Szia Rover! Érzem mindjárt megoldódik a problémám...! :D

A-DATA566@520MHz: [link] 2,55v a BIOS-ban!!!
Kingmax500@540: [link] 2,6v a BIOS-ban!!!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.