Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#462) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Téma kitakarítva. Az off és személyeskedő hozzászólásokat töröltem. Akinek hiányzik hozzászólása, kérem vegye magára. Minél több, annál inkább...

Ha valaki folytatja a személyeskedést azok közül, akiknek a hozzászólásait most töröltem, az a következő ilyen postjánál figyelmeztetés nélkül repül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#463) #65675776 válasza sosperecek18 (#402) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azzal gondolom tisztában vagy, hogy az egymás melletti foglalatokba kell tenni a RAM-okat a DC-hez ebben a lapban (lévén nem tegnap óta használod).

1: Próbáld meg felcserélni a két modult, hátha.
2: Lehet meg kellene próbálni először is Fail-Safe Default-ra állítani a BIOS-t. Ha így jó, akkor valamilyen beállítással volt gond. Ezután egyenként beállítani mindent. Minden memóriára vonatkozó beállítás után ellenőrízni, hogy DC-ben megy-e a két RAM (újraindítás).
3: Mindezt persze tuning nélkül!


A szavaidból úgy veszem ki, hogy nem kitben vetted a RAM-okat, hanem két modult. Miért?

Mellékesen tényleg nem ártana megírnod milyen RAM-okról van szó! ha Value Select, akkor könnyedén lehet, hogy a tuninggal van baja.

(#464) Tenfoot válasza #65675776 (#463) üzenetére


Tenfoot
tag

Akkor ingoványos talaj a 4 modul, azt mondod, ok!

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3000+@2400 Mhz; 2x512 MB DDR TwinMos Twister, Cooler Master Stacker Ház, 650 W Q-tec Táp, Asus 9600 Xt VGA (612/312), 160 gb Samsung HDD, 15 gb Quantum HDD, 4 db optikai meghajtó, SB Audigy LS

(#465) #65675776 válasza Tenfoot (#464) üzenetére


#65675776
törölt tag

Röviden, tömören erről van szó.

(#466) as_Rock válasza #65675776 (#387) üzenetére


as_Rock
őstag

Az a baj, hogy egy netes ismeretlen hirdetőé a ram, és momentán nincs még proci a gépemhez, így nem tudom kipróbálni az ő ramjait.
Gari sincs a ramjaira, mert állítása szerint külföldről kapta őket.
Annyit tud róluk, hogy az alábbi csipszetek támogatják, azokkal megy elvileg: VIA P4X266A, VIA KT400, VIA KT600, VIA PT800, SIS 645, SIS 648, 648FX, SIS 746FX és még ennyit tudott írni ami infót talált a memóriákról ''No Asus Brand Boards Even If Above Chipset Is Used'' :F
Az én alaplapom (Giga K8-N51GMF) nf4-es (pontosabban NVidia6100/Nforce410 páros)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#467) Tidor00


Tidor00
tag

ne haragudjatok ha túl primitívet kérdezek (valahol el kell kezdeni)
de ha a memóriáknak rosszabb időzítést állítok be akkor nagyobb órajelre képes(mmint a tuning esetén)???? :F :R

még gondolkodom rajta

(#468) sz.j válasza Tidor00 (#467) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha a ''rosszabb időzítés'' alatt a lazábbat érted (pl: 2-3-3-6 helyett 3-4-4-8-at), akkor elméletben tovább húzható/tuningolható a gép.
Természetesen ez a memóriától is függ, hogy egyáltalán lehet-e, és ha igen meddig, emelni az órajelét. ;)

''Téma kitakarítva...'' :F
Ahogy látom a ''nyomokat'', bőségesen volt mit ..., talán nem is baj, hogy nem voltam gépközelben ....


[Szerkesztve]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#469) Tidor00 válasza sz.j (#468) üzenetére


Tidor00
tag

rátapintottál a lényegre
pontosan ez a felállás lenne
még egy ok h beruházzak akkor a jobb ramokra
válaszodat megköszöném :C

még gondolkodom rajta

(#470) sz.j válasza Tidor00 (#469) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valamilyen TCCD chippes memót ajánlanék, nem túl olcsók, de általában nagyon jók.
(pl. A-data Vitesta PC4500 566MHz, stb, stb.)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#471) sosperecek18 válasza #65675776 (#463) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hello, na megy rendesen dualban!
Betettem, singlebe, majd utánna dualba, és minden megy rendesen!!! :DDD

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#472) Loretto


Loretto
veterán

Ilyen frekin, ilyen időzítés mellett felejtős az 1T? [link]

Soirée...

(#473) Tidor00 válasza sz.j (#470) üzenetére


Tidor00
tag

az az 566 mhz belefér még a ddr I-es kategóriába?????
én spec erre gondolnék(meg az anyagiak):2x geil 512 dual kit value ddr 400mhz
:F

még gondolkodom rajta

(#474) tasselhoff


tasselhoff
tag

Sajnos úgy néz ki, hogy ramot kell cserélnem mert az új alaplapom nem nagyon kedveli (Abit nv8+ kingston2x512). Milyen rammot tudtok ajánlani ami nem kerül nagyon sokba de azért jó, lehet 1db vagy 2x512 is.

(#475) as_Rock válasza tasselhoff (#474) üzenetére


as_Rock
őstag

Szerintem az én Hynix D43-as memóim is jók, de a legjobb, ha az alaplapod topicjában kérdezed meg, akik már használják tudják a legbiztosabb választ adni.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#476) tasselhoff válasza as_Rock (#475) üzenetére


tasselhoff
tag

Az nv8 topickba én kavargatom most azt a bizonyost :DDD . De mégis mit érdemes venni ami nem drága de jó? A kingmax superram-ról azt hallottam, hogy nem nagyon lehet tuningra használni a sima brand meg lutri, hogy milyen. Tényleg szerintetek kb mennyit ér 2x512 kingston Value ram cas3 garancia papír nincs?

(#477) sz.j válasza Tidor00 (#473) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az A-DATA Vitesta PC4500 566MHz-es memó ''hagyományos'' DDR memó (azazDDRI)!!!

Geil Value ....., háááát nem is tudom, most már nem merem ajánlani ...:F
Mert régebben még én is bátran ajánlottam tuninghoz, annyira jól húzhatóak voltak, de mostanában egyre több ''panasz'' olvasható, hogy ''csak'' 450-470MHz-ig bírják húzni ..

Szvsz ha tuningolni akarsz jobban jársz ha pl. A-DATA Vitesta PC4000 500MHz-es memót veszel, ezek szintén DDRI-es memók és nagyon jól húzhatóak.
Ráadásul ha szerencséd van, lehet, hogy TCCD chippesek!
Az Alien Computers-nél voltak ilyenek, kb. 15,5k/db-ért.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#478) tasselhoff válasza sz.j (#477) üzenetére


tasselhoff
tag

THX :R

(#479) sz.j válasza tasselhoff (#478) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igaz, hogy eredetileg másnak szántam a választ, de szerencsére a Te kérdésed is kb. ue volt. :D

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#480) St3venson


St3venson
tag

Hali!
Le szeretném cserélni a 2db 512es ramomat 2 1Gb-sra. Milyen típusú ramot javasolnátok? Jelenlegi konfig a8n-e, A64 3200+/2400Mhz.

(#481) kavicssli válasza St3venson (#480) üzenetére


kavicssli
addikt

Én Most vettem Kingmax HC, De szeintem valamilyen Corsair memot vegyél.mennyi cash van rá?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#482) St3venson válasza kavicssli (#481) üzenetére


St3venson
tag

ugy 50k köröl gondoltam.

(#483) Frakk


Frakk
tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy az 1T meg 2T amit már sokszor láttam, hogy írtok, mit jelent pontosan?

(#484) Heineken Tom válasza Frakk (#483) üzenetére


Heineken Tom
tag

Ha érdekel a téma akkor itt olvasgathatsz az időzítések jelentéséről, helyes beállításáról...

[link]

meg itt:

[link]

Sok sikert! ;)

(#485) Frakk


Frakk
tag

Ja, és még egy kérdés:
kb milyen memória írás / olvasás értékeket kéne várnom az everesttől, az én configommal?
Most olvasás: 4492, írás: 1704, késleltetés: 94.3.

(#486) Rover623 válasza Frakk (#485) üzenetére


Rover623
félisten

A technika jelenlegi állása alapján ez az egyik legértelmetlenebb kérdés, amit a témában fel lehet tenni...:DDD
Ha mégis, akkor tedd fel itt:[link]...;)
[OFF]Egyébként ha már lefuttattad, akkor nyilván láttad hova sorolt be az Everest példányod a benne rögzített ''referencia-eredmények'' táblázatában...döntsd el hogy az ott jó vagy sem...:DD

primus inter pares

(#487) Heineken Tom válasza Frakk (#485) üzenetére


Heineken Tom
tag

Sztem úgy kb. reális a kapott értéked.

Hát Dualban 2 400Mhz-es memó elméleti sebessége: 2*3200=6400, de ez sztem nagyon nagyon elméleti!

A késleltetés az ami nem olyan jó, szvsz. Milyen a késleltetése a memódnak?

(#488) #65675776 válasza Loretto (#472) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából nem kell nagyon foglalkoznod ezzel. P4 vonalon nem igazán számít az 1T vs 2T dolog. Nem véletlen, hogy nem is szerepel ez az adott dokumentumban.

Viszont ha (A)M2-re akarsz fejleszteni távlatilag, akkor már érdekes lehet. Az a baj, hogy erről egyelőre semmi tapasztalat nincs. Az A64-ek memóriavezérlője sokkal érzékenyebb mint az intel vonali NB-eké, tehát ha be is tudnád állítani most ebből semmi következtetést sem lehetne levonni a későbbi AMD-s rendszerekrevonatkozóan.


Heineken Tom: intel késleltetésű moduljai vannak, azért olyan magas a latency. ;]

[Szerkesztve]

(#489) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok,
tudnátok nekem segíteni abban hogy milyen memóriát érdemes venni K8-as platformra?
Természetesen szeretném húzni majd a cuccost, de a legfontosabb lenne hogy minél olcsóbb legyen...
Típus meg lelőhely érdekelne,
előre is kösz!

-= No way back from Here =-

(#490) Frakk válasza Heineken Tom (#487) üzenetére


Frakk
tag

Jó, de nem 400-on, hanem 460 futnak, tehát nem 3200-as, hanem 3700 (így feltuningolva legalábbis). Már nem emléxem milyen eredmények voltak 400-on, de kevesebb az biztos.
Az időzítések: 2.5 - 3 - 3 - 7.

(#491) Heineken Tom válasza Frakk (#490) üzenetére


Heineken Tom
tag

ööö... Hát így passzolom a kérdést, ja és télleg Inteles procid van ahogy azt daa-raa is említette tehát akkor nem szóltam le a késleltetésed :DDD

(#492) Frakk válasza Rover623 (#486) üzenetére


Frakk
tag

''nyilván láttad hova sorolt be az Everest példányod a benne rögzített ''referencia-eredmények'' táblázatában''

Igen, és azért jópár PC3200-as megelőzőtt, annak ellenére, hogy az enyém most ugye 3700-asra lett tuningolva.

(#493) #65675776 válasza Frakk (#492) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az Everest is PC3700-at ír ki? Nem lehet, hogy Auto-n hagytad a DRAM Clock-ot és önhatalmúlag visszavette a BIOS?

Csak mert PC3700-tól ez nagyon kevés, még intelnél is. PC3200-nál még úgy ahogy megfelel.

(#494) Frakk válasza #65675776 (#493) üzenetére


Frakk
tag

Igen, igazából nem is tudom, hogy kell órajelből átszámítan, hogy PChányas :DDD
Onnan tudom, hogy 3700, hogy azt írja ki az everest.

(#495) #65675776 válasza Frakk (#494) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megszorzod az effktív órajelet nyolccal.

Nem lehet, hogy valamilyen energiagazdálkodás szól bele (EIST...)? AMD vonalon akkor szokott össze-vissza mérni a régi Everest rutin.

Ezt csak halkan jegyzem meg, mert Rover görcsöt kap: az Everest topicban Fiery linkelni szokta a 2.6x beta buildeket. Ezekben egy újfajta rutin dolgozik, ami már nem érzékeny az ilyesmire. Viszont elég ''érdekes'' dolgokat mér. Ha az abban levő ref lista esetén is ilyen anomáliák vannak, akkor valami nagyon nincs rendben nálad.

(#496) Frakk válasza #65675776 (#495) üzenetére


Frakk
tag

Na, most letöltöttem egy ilyen újabb everstet, ahogy mondtad, és a memória olvasás most 5619 lett. A többit nem tudom megnézni, mert az érték helyett ilyen hülyeséget ír nekem, hogy TRIAL VERSION. Nem lehetne ez ellen valamit tenni? ;]
(v2.61.505Beta)

(#497) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Lenne egy bonyolult kérdésem: :B szal holnap veszek egy 512es ramot a következőt: Kingmax 512 400mhz superram. Szóval ha jól tom ez CL3as (de lehet rosszul) és azt szeretném tudni hogy esetleg tuningolt e már valaki ilyen ramot időzítés terén és mi a tapasztalata. Mit és hol kell ilyenkor beállítani és összefüggésben van e a processoral(mint pl mhz emelésnél) de mivel nekem egy cerkám van ezért a proci tuningról szó sem lehet.Előre is köszönöm a válaszokat.

(#498) #65675776 válasza Frakk (#496) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az értéket nem látod, de a besorolás attól még árulkodik.

Tehetsz ellene: megveszed (kb $20).

Itt viszont valami nem kerek. Nálam alapon magasabb értékeket mér (~6000MB/s@DDR400).

(#499) Frakk válasza #65675776 (#498) üzenetére


Frakk
tag

:( És tudok valamit tenni hogy kerek legyen?

(#500) Heineken Tom válasza Frakk (#499) üzenetére


Heineken Tom
tag

khmmm...crack...khmmm

de itt asszem nem szabad ilysmiről beszélni! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.