Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46901) jokeph válasza Speed® (#46900) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. Ezek nélkül az (főleg) SSD csak félkarú óriás. :D :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46902) Geri Bátyó válasza Speed® (#46900) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha már szóba került. Ezek (NCQ stb.) RAID beállítás alatt is megvannak, vagy akkor nem?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46903) mpierre válasza Speed® (#46900) üzenetére


mpierre
veterán

Nem véletlen írtam hdd-t, vinyót... :U

Amúgy ssd-nél evidens, de oda elég a sima ahci, nem kell az encanced ha jól emlékszem.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46904) Speed® válasza Geri Bátyó (#46902) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RAID alatt a TRIM régen bajos volt, nem tudom ráncbaszedték-e.

(#46905) Speed® válasza mpierre (#46903) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az NCQ a vinyónak kell, javítja az elérési időt :)

(#46906) mpierre válasza Speed® (#46905) üzenetére


mpierre
veterán

Hát már sajnos nem nézem meg a giga ud5-nél, hogy melyik, hogy, mit engedélyezett. Az biztos, hogy az enchanced ahci volt berottyantva, mert néha volt hdd leválasztás.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46907) csako válasza mpierre (#46906) üzenetére


csako
veterán

Az én UD5-ömnél nincs ilyen Enhanced cucc, IDE-AHCI-RAID trió van mindkét vezérlőre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46908) Angel2014 válasza Geri Bátyó (#46896) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha enhanced és ide párossal telepítettem a wint akkor van lehetőség valahogy a sata drivert bele integrálni ha átállítom AHCI-re?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46909) Angel2014


Angel2014
addikt

Illetve ilyen most .csak a sata ast tudom állítani AHCI-re.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46910) Geri Bátyó válasza csako (#46907) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem sem dereng semmi enhanced, csak a 3 beállítás.

(#46908) Angel2014: Ez jó kérdés, de fogalmam sincs. Mióta RAID-et használok, nem állítgattam semmi mást. Annó még XP-t kellett újraraknom C2D gépen azért, hogy át lehessen állítani az IDE-t AHCI-re, mert ott másként nem lehetett. Win 7 alól meg kiránthattam a komplett hardvert és simán ment utána is az újon.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46911) mpierre válasza csako (#46907) üzenetére


mpierre
veterán

Simán lehet, hogy már keverem a biosokat és ez csak asus / asrock-ban van / volt. Rengeteg x58 gépet raktam össze. Valamiért az maradt meg, hogy a gigában kell többet bűvészkedni bizonyos dolgokhoz...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46912) Angel2014 válasza Geri Bátyó (#46910) üzenetére


Angel2014
addikt

Így sikerült [link] a win 10-et újrarakás nélkül a regeditben ahci re állítani. Ezt még idében csináltam, átírtam a regeditet, újraindítottam és a biosban beállítottam ahci- re, f10 és indul bluescreen nélkül.

Ilyen lett ez így jó? Vagy töröljek az eszközkezelőből ha felesleges.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#46913) Geri Bátyó válasza Angel2014 (#46912) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Szerintem örülj, hogy működik és ne töröld. Zavarni nem fog.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46914) MasterDeeJay

Azt kell mondjam egész takarékos a dual X5675 rendszer is annak ellenére hogy tele van tömve rammal.
Netezés alatt 130-140w
Prime 95 alatt pedig 320-330w
Emos P5821 mérővel mérve
Játékok alatt nem teszteltem még de olyan 400-450 lehet talán, vagy max 500w

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46915) Geri Bátyó válasza MasterDeeJay (#46914) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez meglepően barátságos! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46916) envagyok


envagyok
veterán

Jött ma egy szépség hozzám.
Kicsit megrángatom a bajszát, aztán megy is a polcra dobozban.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#46917) jokeph válasza envagyok (#46916) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pöpec. :) :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46918) HSM válasza envagyok (#46916) üzenetére


HSM
félisten

Frankó kis lap. :K A QPI tápkör melegedésére figyelj, az elődjén tudott melegedni, pedig rálógott a csipszet hűtő. Nem is igazán értettem, a frissített utódon miért nem raktak rá semmi hűtőt.

(#46919) kpal


kpal
veterán

Rég jártam erre :D
Lenne egy aprócska kérdésem. Az mitől van hogy a gép késéssel reagál egy weboldalmegnyitásra vagy egy újabb lapok megnyitásával is várni kell 4-5másodperc,de bármit csinálok a gépen mintha megfagyna picit mindig.
Annyira nem régi a gép hogy ilyeneket csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#46920) Vesa válasza kpal (#46919) üzenetére


Vesa
veterán

Ez inkább szoftveres gondnak tűnik. Nézd át a process-eket, lehet, hogy tele van már szeméttel és a háttérben terhelik a rendszert. Vírus is lehet.

A tudomány a valóság költészete!

(#46921) knbs válasza kpal (#46919) üzenetére


knbs
senior tag

Ha SSD-t használsz ott is esetleg egy firmware update. SSD freeze cimszo alatt is keresgélj gugliban.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#46922) HSM válasza kpal (#46919) üzenetére


HSM
félisten

Nálam egy RGB világítás vezérlő szoftver csinált hasonlót, folyamatosan szórakoztatta a gépet a háttérben, és jól belassult tőle az I/O. Ez a platform úgy tűnik, érzékeny erre.

(#46923) kpal válasza knbs (#46921) üzenetére


kpal
veterán

SSD-n van a rendszer Win10 meg van 1 HDD + 1SSD

[ Szerkesztve ]

(#46924) Laraxior


Laraxior
titán

Asszem lassan megint bucsuzom. :))
Eljott a valtas ideje. Azert a dobozos W3680am kicsit sajnalom, de muszaj gyorsulni....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46925) envagyok


envagyok
veterán

Szerintetek mit ér egy i7-980x és egy Dell alienware alaplap külön külön?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#46926) Vesa válasza envagyok (#46925) üzenetére


Vesa
veterán

Annyit érnek, amennyiért el tudod adni!

Én a CPU-ért nem adnék többet 15k-nál (mivel a tökazonos X5680/W5680-at ennyiért meg lehet venni).
A lap meg attól függ, hogy mit tud pontosan, és hogy standard ATX -tehát építhető belőle gép spéci Alienware cuccok nélkül is-, vagy valami egyedi akármi (mint pl. a HP Z600 lapja, ami nem szabványos)

A tudomány a valóság költészete!

(#46927) envagyok válasza Vesa (#46926) üzenetére


envagyok
veterán

Standard ATX lap, rendes tápcsatlakozókkal.
Az X5680 és (W5680) W3680 mindkettő szorzózármentes?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#46928) kenand válasza envagyok (#46927) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem csak a W3680, de ha nem így van majd valaki kiegészíti... (X5670 szorzózáras, nekem olyan van)

(#46929) MasterDeeJay válasza kenand (#46928) üzenetére

nem értem hogy miért nincs szorzózármentes kétprocis működésre képes s1366-os. Venném egyből... :(((

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46930) Laraxior válasza MasterDeeJay (#46929) üzenetére


Laraxior
titán

Szorzózármentes nincsen, de tuningolható igen.
Szokott elvétve az aprón is lenni...de nem egy életképes dolog... haldoklik már, mindennapi használatban szépen lassan odalesz minden vezérlője.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46931) Vesa válasza envagyok (#46927) üzenetére


Vesa
veterán

Bocs, elírtam hirtelen. Tudtommal a W3680 sem szorzózármentes, cserébe támogatja a 1333MHz-s RAM-okat (a 980x csak a 1066-ot), a memória sávszél is jobb (w3680 32GB/s, 980x 25GB/s), ezen felül pár szolgáltatást a 980x nem támogat de a Xeon igen (pl. Trusted Execution, Direct Cache access).

Ha a szorzózármentesség annyira fontos valakinek, akkor sem hinném, hogy max. +5k-nál többet ez megérne. Persze sose lehet tudni, mindig akadhat valaki aki többet is fizet, de az ilyet megtalálni lutri. Reális értéke annyi amit írtam, főleg, mert magasabb áron már 2011 platformon jóval erősebb és modernebb procik vannak a piacon.

A tudomány a valóság költészete!

(#46932) Speed® válasza Vesa (#46931) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annyit fizettem a 975ért, amennyi egy 5650 volt..Z400ba kellett a 4G :DDD
A 980X azért ritka darab, persze vagyonokat nem ér, de meg lehet nézni külföldieknek mennyit ér..itthon nem hiszem, hogy kijön belőle egy wellness hétvége ;p

[ Szerkesztve ]

(#46933) MasterDeeJay válasza Laraxior (#46930) üzenetére

Nálam köszöni szépen jól van a rendszer napi használatban, bár az workstation és azokat nehéz kinyírni. Viszont jó lenne kicsit növelni a teljesítményét, dual rendszernél meg a szorzókon kívül nincs semmi esélyem a tuningra. EVGA sr2 meg gyűjtői lap és csonkolt a chipsetje, meg nem is workstation.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#46934) kenand válasza Laraxior (#46930) üzenetére


kenand
veterán

Tény nem vagyunk maximális igényűek, de szépen elmuzsikálnak nálunk az x58-as lapok x5670-es xeonok egy kis BCLK emeléssel. Egy dobozos tartalék lap is van ha hirtelen beütne valami....
Fiúk nap-mint nap azokat használják, én csak akkor fogom be a a RAW fotókat akarom editálni

[ Szerkesztve ]

(#46935) Alpi. válasza envagyok (#46927) üzenetére


Alpi.
addikt

A 2 legnagyobb W-s zármentes csak. X-es, E-s, L-es hivatalosan nincs. A W-sek viszont nem tudják a multi socketes működést.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#46936) lamiki válasza Alpi. (#46935) üzenetére


lamiki
senior tag

Az X5690-es sem az? A héten elvileg kapok egyet.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#46937) lamiki válasza Speed® (#46932) üzenetére


lamiki
senior tag

A szorzót ThrottleStop_8.70.6-tal állítottad? Érdekes, hogy a program csak az asztali gépemen indul, ahol nem tudom semmire használni, bármelyik más gépen mindig hiányzó dll miatt nem. Nem tudom mit kellene még feltelepíteni a működéséhez.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#46938) Vesa válasza Alpi. (#46935) üzenetére


Vesa
veterán

Overcclockers.com-on tárgyalták a témát.

Az alábbi komment szerint, a W3680 is szorzózármentes:

"The i7-980X and W3680 both have an unlocked multiplier (I just verified this after installing one). The only difference is that the W3680 supports ECC RAM (I have unbuffered ECC which won't work with i7-9xx.) "

Ráadásul a Xeonok általában jobban is húzhatók mint az i7-ek, plusz támogatják a gyorsabb memóriákat és nagyobb a mem.sávszélük is. Ezen felül tudják a már említett szolgáltatásokat és mint fentebb is írják, ECC ramokkal is mennek. Technikai oldalról a 980x még gyengébb is, mint a W3680, viszont viszonylag ritka mivolta miatt, lehet, hogy gyűjtőknek többt is megér a piaci árnál.

W3680-at nemrég adtak el HA-n 12k-ért, X5680 meg most is van 9k-ért. Ebay-en kéne megpróbálni kifogni egy gyűjtőt, akire rá lehetne sózni drágán.

A tudomány a valóság költészete!

(#46939) Speed® válasza lamiki (#46937) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

XTUval.

(#46940) Speed® válasza lamiki (#46936) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 965/975/980/990 és a W3680/3690 az.

(#46941) Laraxior válasza Vesa (#46938) üzenetére


Laraxior
titán

En a dobozos W3680am biztos nem adom 70-80€ alatt :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46942) lamiki válasza Speed® (#46939) üzenetére


lamiki
senior tag

Köszönöm a választ. Majd megnézem, mert a HP Z400 és a Dell T3500 all core turbon 1 szorzóval kevesebbet ad rá valamiért mint pl a Fujitsu M470-2. Nem nagy különbség, de bosszantó, hogy az X5670-es X5660-as sebességét tudja emiatt.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#46943) qdak


qdak
addikt

Hello,

Kicseréltem a VGA-t,
konf: "Windows 7 (64-bit): Asus P6T, Xeon X5675, ł7870 Tahiti LEł, 16GB DDR3, FSP 600W"
Jópárszor böngészés alatt eldobta a képet, „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt” hibaüzenet jelenik meg. Néha csikozott a kép ezután.
Kicseréltem a régi (akkor tuti jol működő) 8800GT-re pár hete használom, most böngészés alatt dettó ezt csinálja, bár most találtam egy regedit beállítást "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers"
TdrDelay elemre, és adjon 8-at

Vajon a lap vacakol, lehet nem is rossz a 7870 ?
Nincs tuningolva semmi, csak a ram van 1066 automatarol 1333 ra allítva. :F

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46944) Laraxior válasza qdak (#46943) üzenetére


Laraxior
titán

Én ott kezdeném a dolgot, hogy átteszem a második PCI-E slotba a VGA-t.
Mert volt már nálam olyan alaplap aminek a PCI-E slotja az egyik csak 8x sebességet tudott, gondolom a vezérlő már a végét járta.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46945) Speed® válasza qdak (#46943) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A rendszer ritkán felel képhibáért..a 7870 viszont nem mai csirke, szóval simán elfáradhatott. Disable ULPS, ha az segít, akkor vRAM reball a megoldás.
A G92nek meg sütő :)

(#46946) qdak válasza Speed® (#46945) üzenetére


qdak
addikt

& Laraxior
Közben szétszedtem, letakarítottam a ram + vga csatikat, kontaktal letöröltem, lapot levegővel kifujjtam összes slotot.
Ha megint csinállja, áttdobom a masik pci-e slotba, meg kilövöm a low settingset.
Esetleg megnézem a gyerek gépébe csinállja e a 7870.

Remélem reball nem kell, tisztességes hűtő van rajt.:
alt="más vga-n mk 26" title="más vga-n mk 26"
"más vga-n mk 26 hűtő"+ kis bordák is vannak ahol kell, bios-t is kapott, nagyon sokáig le volt véve a feszültség,
nem ment 70C' fölé, sajna eredeti feszen is csinálja, meg visszavett orajellel allulfeszelve is. (szép lessz ha nem is a vga :W )

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46947) lamiki válasza qdak (#46943) üzenetére


lamiki
senior tag

Teszteld a memóriákat is. Amikor legutóbb ebbe a hibába futottam, jó sokat elkínlódtam, több napig vele, újabb drivers, registry módosítás, VGA csere, aztán csak az egyik ram volt a hibás a 4db-ból. Már az Aida ram tesztje hibát dobott pár perc után, kicseréltem azt az 1 modult, és elmúlt minden hiba. Azt, hogy hogyan függött össze a „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt” hibaüzenettel azt nem tudom, de ez okozta., amire csak véletlenül jöttem rá.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#46948) Remus389


Remus389
veterán

Ez jó lap? ;]

[link]

Egy Szent István volt postával, persze van egy kis bibije, de majd elviszem a doktor úrhoz :)) :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#46949) jokeph válasza Remus389 (#46948) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
Ez annyira jó, hogy én is kérek egyet belőle. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46950) qdak válasza lamiki (#46947) üzenetére


qdak
addikt

A múltkori barkácsolás óta (kopp-kopp) jónak tűnik.
Bár a Boost-ot kiszedtem a biosból, 925/1500MHz, ezt tolta fel 975MHz-re, jó nagy mag fesszel, most 925 a Boost is, fesz 1 lépéssel lejjebb vettem. Annó 1100-1150MHz t is bírta.
Xeon meg 133@166FSB alapfeszen.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.