Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46151) Laraxior válasza Laraxior (#46150) üzenetére


Laraxior
titán

PCIE slotokhoz tartozo ket 12V-os molexet mikor kell bedugni? Van benne ket nvme meghajto.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46152) HSM válasza Laraxior (#46151) üzenetére


HSM
félisten

Egy NVMe meghajtó kb. 10W, amit maximum kér. Egy VGA pl. simán megeszik 40-et, de akár 60-70W is lehet. Szerintem innen sejthető, mikor van szükség az extra tápra. :D

Amúgy nem lett volna egyszerűbb a két NVMe meghajtónak egy jobb adapter, ami több kártyát is kezel? :D Ez pl. elég komoly: [link]
És akkor nem kell a melegedős NF200, meg a batárnagy lap. Esetleg egy, nagyobb NVMe meghajtó? :DDD

(#46153) Laraxior válasza HSM (#46152) üzenetére


Laraxior
titán

Nem, ez nagyon drága átalakító. Annyit nem akarok rászánni, mert ha esetleg majd újabbra váltok, akkor nincsen túl sok bukó benne.
Viszont nagyon meg vagyok elégedve az alaplap sebességével, és a PCIE sávokkal. Simán gyorsabb, mint az akkori Z270-es alaplapom a maga 20-24x sávszélével :C
Egyszerre futtattam a tesztet a két meghajtón, és hozta a max sebességet :Y :C

vs. Asus Z270 Strix

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46154) HSM válasza Laraxior (#46153) üzenetére


HSM
félisten

Persze, hiszen itt az X58 közvetlen össze van kötve a CPU-val, és az NF200 is full sebességű cucc. Z270-ben meg ha nem a CPU 16 sávjáról szívod el a sávszélt, akkor a többi slot és az összes periféria is csak összesen 4 sávon van hozzákötve a CPU-hoz, tehát nem meglepő, hogy nem mentek maxon egyszerre.... Ugyanakkor nem hinném, hogy valós körülmények között ebből bármikor is probléma, vagy lassulás származhatott volna. :N
"DMI 3.0, released in August 2015, allows the 8 GT/s transfer rate per lane, for a total of four lanes and 3.93 GB/s for the CPU–PCH link." [link]

Nálam szerencsére bőven elég, ami van slot, az első 16X-ben van az RX580, alatta lévőben a 4x-es M2 adapter, és az alsó 4x-es slotban az Asus Essence STX2. Gyors tárhelynek meg bőven elég a 256GB-os SATA3 SSD és mellé a 256GB-os gyors NVMe drive. Utóbbi mondjuk lehetne 512-es, de idővel lehet fejlesztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#46155) envagyok


envagyok
veterán

Lehetséges, hogy egy W3680-nak majd egy tized volttal több kell a 4GHz-hez, mint egy x5680-nak?
Utóbbi 1.25v-on simán ment 160bclk-val, előbbi nem is szereti az emelést, a szorzót emelve is bekajálja az 1.33-at, alatta nem stabil.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#46156) bim válasza envagyok (#46155) üzenetére


bim
veterán

Simán előfordulhat. Nekem mondjuk terhelt 1,3Vcore kell a 31x133-hoz. Szereti ez a dög a belét. :DDD

Lara: :C :R szúrd neki.

(#46157) envagyok


envagyok
veterán

Supermicro X8DTL-iF lapot sikerült szereznem egyet.
i7-920-al szerintetek elindul, és normál rammal?
Vagy csak xeon és szerver memória?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#46158) mpierre válasza envagyok (#46157) üzenetére


mpierre
veterán

Az csak xeon-nal fog indulni. A ram esélyes, hogy ecc-s kell legyen...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46159) csako válasza mpierre (#46158) üzenetére


csako
veterán

Gyártó oldala szerint ECC nélkül is.
"Supports up to 24 GB 1333 / 1066 / 800MHz DDR3 ECC / Non ECC Unbuffered memory"

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46160) lamiki válasza envagyok (#46157) üzenetére


lamiki
senior tag

Memory Type: 1333 / 1066 / 800MHz ECC Registered / ECC or Non ECC Unbuffered DDR3 SDRAM 72-bit, 240-pin gold-plated DIMMs
fog menni sima rammal is.
CPU:Dual 1366-pin LGA Sockets
Supports up to two Intel® 64-bit Xeon® processor(s) of the same type below:
Intel® Xeon®Processor 5600 Series (Westmere)
Intel® Xeon®Processor 5500 Series (Nehalem-EP)
Lehet, hogy 1 db 920-assal elindul, de úgy tudom csak a Xeonokban van engedélyezve a 2 processzoros működés, de csak az 5600 és 5500-as szériát írja az ismertetőben, a régebbiek W35xxx sincsenek említve, lehet a manualban bővebben ír róla.

Csako gyorsabb voltál :) később küldtem el.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#46161) rgqjx válasza envagyok (#46155) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerintem még 2 db egyformának tűnő W3680 között is lehet egy tized.
Ha a fenti Supermicro lap a cél, akkor vigyázz, mert a W sorozat 1 procis munkaállomásokba való, az X-es xeonok valók többprocis lapba. (persze valószínűleg egyedül működik).

(#46162) Laraxior válasza rgqjx (#46161) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem 3db W3680am volt. Most is az van, es mindegyik 1.39V-on tudta a 4.4GHz-et vizzel.
UD7-ben, P6X58D-E es UD9 alaplapokban is ugyanugy mentek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46163) rgqjx válasza Laraxior (#46162) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Hamu a fejemre..., századra gondoltam, de itt tényleg közel egy tizedről van szó. Az viszont tényleg fura, de mint láthatjuk megeshet (feltételezem nem volt user error).

öÖööőöőŐö... hol láthatóak ezek az UD9-es eredmények? ;] :DDD :C

Amúgy mit lehet tudni az nvme-s meghajtóról? Lehet róla bootolni, vagy szüksége van bootmanagerre egy bootolható eszközön az eléréséhez?

(#46164) HSM válasza rgqjx (#46163) üzenetére


HSM
félisten

Nem tud közvetlenül róla bootolni, ahhoz UEFI-s lap kellene, speciális támogatással. Nálam egy SM951 van, gyönyörűen működik nem boot meghajtóként, akár 1,6GB/s tempóval [link].

(#46165) Vesa válasza HSM (#46164) üzenetére


Vesa
veterán

PCIe kártyába tetted?

A tudomány a valóság költészete!

(#46166) Laraxior válasza Vesa (#46165) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is abban van ketto is, de csak bonyolultan lehetne megoldani a bootolast. Jobb a sima SSD, ezek meg jok sima tarolonak.
Ezert kellett nekem sok pcie slotos alaplap.
Bar most van fent ebayen egy msi bigbang is, annak 6 pcie slotja van, de hat az csak msi... :DD
Ez meg Gigabyte.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46167) Laraxior válasza Laraxior (#46166) üzenetére


Laraxior
titán

Asszem még dobhatok bele bőven SSD-t :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46168) Alpi. válasza rgqjx (#46163) üzenetére


Alpi.
addikt

Még tized fölött is van bőven ! Pl. itt egy 980X, vízzel. (Nem saját)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#46169) Vesa válasza Laraxior (#46166) üzenetére


Vesa
veterán

Szuper, köszönöm az infot!

A tudomány a valóság költészete!

(#46170) HSM válasza Vesa (#46165) üzenetére


HSM
félisten

:K [link]
Szépen és megbízhatóan teszi a dolgát.

(#46171) Vesa válasza HSM (#46170) üzenetére


Vesa
veterán

:R
Beszerzek egyet a gépbe a sima SATA SSD mellé! Már terveztem, de nem voltam benne biztos, hogy működik ilyen régi hardverrel is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#46172) |AP|


|AP|
veterán

van egy öregecske Intel Core i7-920-am egy Gigabyte GA-X58A-UD3R lapban. Sokat már nem ér, és van is tervben valamikor egy új konfig, de lehet/érdemes vajon még ezt a konfigot upgradelni valami low-cost megoldással?
Egy Xeon X5675-re gondoltam, 10-12k körül. Mennyire hülye ötlet?

Játék felhasználás egyáltalán nincs, Photoshop, Lightroom, Archicad, ilyesmi.

(#46173) Laraxior válasza |AP| (#46172) üzenetére


Laraxior
titán

Ha jol mukodik az alaplap akkor vagy 30k korul el lehet passzolni boven.
Egy 6 magos Xeon amugyis jo otlet bele, mert kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46174) |AP| válasza Laraxior (#46173) üzenetére


|AP|
veterán

Köszi, lehet meglépem a cserét. A jelenlegi ramokkal nem lesz gondja, ugye?
OCZ Platinum 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 (PC3 10666) Triple Channel Kit Desktop Memory Model OCZ3P1333LV6GK

Ram: G Skill 12GB (3 x 4GB) DDR3 SDRAM DDR3 1333 (PC3 10666)
G.SKILL 12GB (3x4GB) DDR3 1333Mhz F3-10666CL7T-12GBRH Széria Ripjaws

Ezek vannak most a 920 mellett.

(#46175) mpierre válasza |AP| (#46174) üzenetére


mpierre
veterán

Ha most is megy a 920 mellett, akkor a xeon mellett is fog. Nem lesz gondja vele val'szeg, ha azonos színű slotokban vannak az egymáshoz tartozó kitek. Ha nagyon peches vagy, akkor tán a feszekkel kell majd játszani.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#46176) jokeph válasza |AP| (#46174) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. Jót fog tenni a CPU csere. :K

Ramok nem okozhatnak gondot.

Sőt, szerintem lapul azokban is egy kis tartalék. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46177) fudi2002 válasza |AP| (#46174) üzenetére


fudi2002
veterán

Bios frissítést ne feledd, különben az uncore-t nem fogod tudni állítani.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#46178) |AP|


|AP|
veterán

köszönöm mindenkinek a válaszokat :R
Már csak annyi a kérdés, hogy X5675 vagy W3680? Előbbi kevesebbet fogyaszt, utóbbi minimálisan gyorsabb, de vajon gyorsabb-e annyival, hogy megérje inkább ezt választani. :F

Fogyasztásban ugyanott van, mint a mostani 920-am

(#46179) jokeph válasza |AP| (#46178) üzenetére


jokeph
nagyúr

Amelyik olcsóbb...

Ha nem húzod (bár szerintem vétek lenne nem megcibálni finoman, egy kellemes 4 GHZ-re, ha a lap és a táp is bírja, persze csak akkor), akkor a W3680 - majd a szakik megmondják, de ez mintha unlocked is lenne... :U

Alapon azért nem is kicsivel erősebb (mert nagyobb az alapórajel 3,07 vs 3,33 GHZ).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46180) fudi2002 válasza |AP| (#46178) üzenetére


fudi2002
veterán

Árát tekintve én előbbit választanám. Amúgy nézd meg az x5650-60-70-et is. Amelyiknek jó az ára. Ha túlhajtás is belefér a lelkivilágodba, 4-4,2ghz ezeknél majdnemhogy garantált. Ebbe a rendszerbe én már nem fektetnék nagyobb összeget, ugyanis ha egyszer a lap valamiért meghal, nem éri meg már venni mivel irreális árat kérnek érte.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#46181) |AP| válasza fudi2002 (#46180) üzenetére


|AP|
veterán

12-14k körül van akár az X5675, akár a W3680. Ez nem akkora különbség, hogy ez legyen a mérvadó, de abban igazad van, hogy ennél többet már nem kellene ebbe a konfigba fektetni.
Azt keresem, amelyik a nagyobb előrelépés a 920 után :) OC nem igazán az én műfajom, fontosabb a stabilitás és a kevesebb hőtermelés

(#46182) fudi2002 válasza |AP| (#46181) üzenetére


fudi2002
veterán

6400 Huf - x5670 pl. Én is aliról vettem, teljesen rendben van azóta is. A 75-ös is olcsóbb onnan mint amit mondtál.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#46183) Laraxior válasza |AP| (#46181) üzenetére


Laraxior
titán

W3680-al jól jársz ha megfogod olcsón, mert unlocked, gyakorlatilag még ha nem is tuningolsz pár 100MHz-et két kattintással ki tudsz belőle hozni.
Nekem is az van, most az alap 3.33GHz helyett, 3.7GHz-en jár, és szinte semmihez nem nyúltam, csak a szorzót toltam feljebb. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46184) |AP| válasza |AP| (#46174) üzenetére


|AP|
veterán

arra mi lehet a magyarázat, hogy a fent említett RAM-ok csak 1066Mhz-en mennek, miközben papíron minden modul tudja az 1333-at?

CPU-Z-vel nézve az OCZ modulokhoz (1-3-5 slot) 533Mhz-et ír, a G Skillekhez pedig (2-4-6 slot) 666-ot. Így gondolom az összes modul az alacsonyabb órajelen megy.

A Xeonra készülve frissítettem a BIOS-t, de ott sem tudom állítani az értéket, fixen 1066Mhz :F

(#46185) |AP| válasza |AP| (#46184) üzenetére


|AP|
veterán

ok, közben azért rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem :)
a 1066 az teljesen normális 133-as BCLK mellett.

(#46186) Laraxior válasza |AP| (#46185) üzenetére


Laraxior
titán

Jedec szabvany. :) Ha magasabbat akarsz akkor manual kell beallitani.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46187) |AP| válasza Laraxior (#46186) üzenetére


|AP|
veterán

ok, olvasgattam a témában, rámfért, mert ez elég ködös terület nekem :)
A napokban lehet fogok jönni még pár hasonlóan bugyuta kérdéssel :)

Úgy döntöttem, hogy új konfig helyett egy-két évig még a meglévő alapokból próbálom kihozni a legtöbbet, minimális ráfordítással.
Ebből az első lépés az i7-920 -->> W3680, a második pedig egy NVMe SSD lesz PCIE kártyafoglalatba. Azzal kapcsolatban is biztosan lesznek kérdéseim

(#46188) Laraxior válasza |AP| (#46187) üzenetére


Laraxior
titán

Nvme ssd nem bootképes. Csak szólok. Elég egy sima sata3-as SSD is bele.
Nvme csak sajat szorakoztatasra van, vagy ha esetleg megmaradt masik konfigbol.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46189) |AP| válasza Laraxior (#46188) üzenetére


|AP|
veterán

ehh... a sata3-mas SSD már megvan, de nem igazán vagyok elégedett a sebességgel (Crucial_CT128M550SSD1 128GB). Vagy valamit nem jól állítottam be, vagy ennyit tud, de elmarad a papíron tudott értékektől (olvasás: 550 MB/s, írás:350 MB/s helyett 350/200 körül tud) és azt gondoltam egy NVMe jelentős gyorsulást hozhat.
Sehogy sem fog menni a PCIE sloton keresztüli boot?

(#46190) Laraxior válasza |AP| (#46189) üzenetére


Laraxior
titán

Ugy remlik, hogy x58-nal csak kulso vezerlovel megy a sata3 sebesseg, amit aztan vagy tud, vagy nem.
Youtubeon van video, hogy bootol nvme ssdvel a rendszer, de sokkal lassabban, mert eloszor be kell toltenie a meghajtokat. Gondolom bele van integralva a Win telepitobe.
Egyebkent nem nagyon szamit hogy sata2 vagy sata3 vagy nvme. Legalabbis a rendszermuveleteknel. Ha masolgatasrol, meg tomoritesrol van szo akkor igen, de az eleresi ido az ami megdobja a rendszer teljesitmenyet.
Nekem van bent 2 sata ssd meg ket nvme, de az utobbi meg a kedvező ára miatt lett megveve, meg anno a Z270-es rendszernel volt ket m2 csatlakozo az alaplapon.
Egy ezresert volt hozza pcie atalakito, gondoltam annyit meger hogy addig is hasznaljam, amig nem lesz megint ujabb gepem. De igazabol ezzel is nagyon jol elvagyok. Foleg, hogy sokkal tobb pcie savot kezel, mint a mostani Zxxx chipsetek.
X99 meg X299 meg horror aron megy, nem er annyit az egesz. :DD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#46191) |AP| válasza Laraxior (#46190) üzenetére


|AP|
veterán

hát jó, akkor ezt a dolgot elengedem a konfig váltásig :) Esetleg még azt nyomozgatom, hogy a meglévő satás ssd-ből lehet-e többet kihozni.

(#46192) Alpi. válasza |AP| (#46189) üzenetére


Alpi.
addikt

Én konkrétan nulla különbséget érzek sata ssd és M.2 közt rendszersebességben. Ami kifejezetten sokat javult, pedig elsősorban nem arra számítottam, az a játékokban a töltési idő. Gyakorlatilag eltűnt sok helyen. Maga a rendszer pont úgy megy, mint azelőtt. Mondjuk addig is gyors volt. :B

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#46193) jokeph válasza |AP| (#46189) üzenetére


jokeph
nagyúr

(#46192) Alpi.: +1, ezt én is tapasztaltam/tapasztalom. :K (kínai "X79"-es konfigban, többek között). :K

Ez teljesen rendben lévő érték; mindkettő. SATA II-es interface van, a gyártó által megadottak SATA III-as interface esetén érvényesek. :K

A rendszer betöltését nagyon nem befolyásolja egyébként.

NVME SSD-t akkor érdemes használnod ebben a konfigban, ha arra olyan alkalmazást/játékot teszel, ami erősen támaszkodik a háttértár olvasási műveleteire. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46194) |AP| válasza jokeph (#46193) üzenetére


|AP|
veterán

"NVME SSD-t akkor érdemes használnod ebben a konfigban, ha arra olyan alkalmazást/játékot teszel, ami erősen támaszkodik a háttértár olvasási műveleteire"

Oké, tehát nem nagyon :)

Megáll az upgrade a CPU és a VGA cserénél :)

(#46195) jokeph válasza |AP| (#46194) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kár, hogy nem egyforma frekisek a ramjaid.... meg hogy nem 1600-asak (vagy nagyobbak).

Nagyon pattogós tud lenni ez a rendszer triple-channel 1600-1800 MHZ között. :U

:K ;) ;]

(#46153) Laraxior:

Igazán meggyőzően futnak....

Viszont, a Z270-es Asus lapban, hát az valami nagyon karcsú... :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46196) |AP| válasza jokeph (#46195) üzenetére


|AP|
veterán

tudtommal egyforma frekisek (1333Mhz mindegyik modul) :F

(#46197) jokeph válasza |AP| (#46196) üzenetére


jokeph
nagyúr

(#46184) |AP| - itt írtad, hogy az OCZ-k 533-asak (1066), a G.Skillek meg 666-osak (1333). :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46198) |AP| válasza jokeph (#46197) üzenetére


|AP|
veterán

annyinak mutatja a CPU-Z, illetve bootoláskor is 1066Mhz-et ír a rendszer. A modulok viszont tudják/tudnák az 1333Mhz-et spec szerint.

Pont azért írtam azt a hozzászólást, mert furcsa volt, hogy nem egyformának mutatja a modulokat a CPU-Z

Ezek vannak most:
OCZ Platinum 6GB (3 x 2GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 (PC3 10666) Memory Model OCZ3P1333LV6GK

G.SKILL 12GB (3x4GB) DDR3 1333Mhz F3-10666CL7T-12GBRH Széria Ripjaws

[ Szerkesztve ]

(#46199) jokeph válasza |AP| (#46198) üzenetére


jokeph
nagyúr

A tipusjel alapján az OCZ is 1333-as. :K

Tudom már, miért megy 1066-on... mert auton van minden, és az i7-920 IMC-je ennyit tud... W3680-al be fog állni 1333-ra élből, meg még megjelenik jó pár opció a BIOS-ban sanszosan, ha bedobod a W3680-at, a CPU-hoz köthető beállítások javarészt. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46200) |AP| válasza jokeph (#46199) üzenetére


|AP|
veterán

reméljük :)

Ha nem, akkor jövök a további kérdésekkel. Meg lehet amúgy is egy kis BIOS-beállítás helpért :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.