Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42134) struszi


struszi
aktív tag

Sziasztok!

Az alaplapom egy Gigabyte GA-EX58 UD3R v1.6 amiben egy D0 steppinges 920 üzemel számomra tökéletesen.

Jelenleg 3x2GB memóriát használok és pluszban egy 4 GB-os modult ami összesen 10 GB tehát asszimetrikus tri channelben vannak.
Szeretnék memóriát bővíteni de az alaplapomon nincs több slot. A kérdésem, hogy tud-e kezelni a lapom, illetve a procim 8GB-os modulokat. Ha igen akkor kibővíteném és cserélnék 3 db 8-as modulra.

A válaszokat és tapasztalatok megosztását köszönöm előre is! :R

"Hűségem a becsületem"

(#42135) subaruwrc válasza struszi (#42134) üzenetére


subaruwrc
félisten

[link]

16gb összesen.

(#42136) rgqjx válasza subaruwrc (#42135) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Van az alaplapnak beleszólása? Azért kérdem, mert a memóriavezérlő a prociban van, ami 24GB-ot támogat. Mi a helyzet a Xeonokkal, amik még többet támogatnak?

(#42137) HSM válasza rgqjx (#42136) üzenetére


HSM
félisten

Nem mindegy, hogy 4 vagy 6 foglalat van a lapon....
De amúgy nem tenném ráa fejem, hogy 24 a maximum.... :B Volt már rá példa, hogy "beragadt" a specifikációba a rendszer megjelenésekor elérhető legnagyobb tesztelhető memóriamodulból jövő limit, de időközben jöttek ki nagyobb modulok, amikkel szintén jól működött a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#42138) struszi


struszi
aktív tag

Köszönöm a segítséget! A lapon ugye 4 slot van. Én a memória mennyiségét szeretném növelni. Nem tudom, hogy elboldogul-e 8-as modulokkal. Bios a legfrissebb van a lapon. Majd érdeklődök, hogy egy próba erejéig van-e valakinek 8-as modulja. Ha nincs akkor lesz 4 modullal 16. De jobban örülnék a 3x8-nak. Szóval ha a proci 24et támogat és a lap nem hisztizik miatta akkor még mehet is a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#42139) struszi válasza subaruwrc (#42135) üzenetére


struszi
aktív tag

Köszi a linket! Ezt én is néztem már csak azért tettem fel a kérdést, mert talán próbálta itt valaki.

"Hűségem a becsületem"

(#42140) HSM válasza struszi (#42138) üzenetére


HSM
félisten

Úgy látom, a válasz itt van a topikban: [link]

(#42141) struszi válasza HSM (#42140) üzenetére


struszi
aktív tag

És valóban! :R

Nos akkor próba szerencse! :) Platformot még egy darabig nem akarok cserélni mivel a mai játékokkal is tökéletesen megbirkózik a rendszer FHD felbontásban. A memória viszont sosem árt. :)

"Hűségem a becsületem"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.