Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14251) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

A macskakonzervet felnyitás után hűtőbe kell rakni vagy ti hogy tároljátok?

We are only Stardust...

(#14252) radi8tor válasza Jinxb1rd (#14251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindenképpen!
Kupak rá vagy annak hiányában zacsiba vele és hűtőbe kell tenni.

⭐ Stella

(#14253) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Cili is hazatér a nyaralásról

(#14254) radi8tor válasza Kalandor (#14253) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vittétek sátrazni? Nagyon jó! :C

⭐ Stella

(#14255) Potzee


Potzee
addikt

Sziasztok,

Malvin vagyok.
Ma egy éve történt, hogy kidobtak egy szemetes zsákban egy erdőszéli területre...
Alig pár hetes voltam és 420 gramm

Szerencsémre, megtalált két arra túrázó állatszerető...még épp időben.
Azóta velük és egy másik cicával együtt lakom!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14256) Zé777 válasza Potzee (#14255) üzenetére


Zé777
tag

Jujj, de szép cicává cseperedett! :K
Igazán szerencsés napja volt egy éve Malvinnak! :)

(#14257) Potzee válasza Zé777 (#14256) üzenetére


Potzee
addikt

:K :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#14258) Kalandor válasza radi8tor (#14254) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, dehogy, egy macska ezt nem bírta volna. Csak anyáméktól hoztuk haza.

(#14259) bugizozi


bugizozi
őstag

Hol máshol pihennének mint a kocsibeálló két sávjában :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#14260) schawo válasza bugizozi (#14259) üzenetére


schawo
titán

Ott volt jó a hőháztartásuk. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14261) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Van aki tart macskát panellakásban? Mit csinál, hogy ne unatkozzon a macskája? Az enyém csérvogni kezdett mostanság. Mit vegyek neki?

We are only Stardust...

(#14262) radi8tor válasza Jinxb1rd (#14261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Legjobb játék macskák számára a csomagolásból megmaradt hulladék (zörgő papírgolyó).
Az én macskám a kábelkötegelőket szokta kilopkodni a szerszámos táskából.
Ping-pong labda is jó buli (ha olyan bútorok vannak ami alá nem megy be).
Papírdobozba is imádnak bemászni a cicák, vagy akár papír bevásárlótáskába is.

⭐ Stella

(#14263) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok

Muszáj vagyok kérdezni hátha van tapasztalat valakinek,tegnap este rosszul lett a cicánk,nagyon,vidéki vagyok állat orvos sehol,Pest Lehel utca állat kórház ez volt az M3 hoz a legközelebb,meg vizsgálták ,jött a meglepetés súlyos méhgyulladás,megszúrták a hasát barna trutyi jött belőle ,ultrahang meg minden,meg kell műteni most .
Oké csináljuk,nehogy elpusztuljon,9 évig vigyáztunk rá családtag .Műtét sikerült,most hozhattuk haza .
1 héttel ezelőtt vittük el orvoshoz hogy nagy a hasa,azt mondta minden oké adott sok gyógyszert ,nem is ez a lényeg.
Már jól van,de ugye ott a gallér az a nagy gondunk ,nem tudunk mit kezdeni vele csak tolat mint az őrült ,megy neki mindennek,mondjatok valamit mit lehet csinálni ,mert 10 napig az tuti nem fogja ki bírni.Valaki volt hasonló helyzetbe?

(#14264) radi8tor válasza zolisx4 (#14263) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki fogja bírni a gallért szerintem. Kell neki idő míg megszokja. Csak akkor vedd le róla ha tudod 100%-ban figyelni. Ne nyalogassa a sebet (akarja nyalogatni mert viszket/fáj neki).

⭐ Stella

(#14265) zolisx4


zolisx4
őstag

Arra gondoltam hogy köbe kötöm a derekát gézzel hogy ne férjen hozzá ?

(#14266) zolisx4


zolisx4
őstag

Szegény most az ágyon a pokrócra lefeküdt,pihen,szundikál .[kép]
Lehet kapni ilyen műtét utáni ruha vagy mi a szösz az jó lehet?? Használt valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#14267) sysrq válasza Jinxb1rd (#14261) üzenetére


sysrq
őstag

Kettőt kell tartani. Alig eszik többet, almot úgy is le kell vinn, a tapétát meg egy is leszedi.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#14268) Nimrod válasza Jinxb1rd (#14261) üzenetére


Nimrod
addikt

Legyen haverja, jobb ha ketten vannak. Nálunk hárman vannak, egy rövid ideig voltak négyen is, csak egyikük elpusztult. Mondjuk akkor volt riadalom, hogy elkapta-e tőle a többi is, de végül nem lett gond.

(#14269) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Eddig kettő volt, de a tesója az folyamat nyávogott, egyfolytában, ő meg nem. Most elkerült a tesó, mondom jó, akkor őt tartjuk meg, mert csendes. Most ha idehozo kegy macskát és az is nyávogni fog, nem lesz túl jó, mert én otthon dolgozom, egyszerűen nicsn idegem napi 24 órában velük foglalkozni.

We are only Stardust...

(#14270) Nimrod válasza Jinxb1rd (#14269) üzenetére


Nimrod
addikt

Mieink is kvartyognak, legalábbis a maine cook-ok. És elég hangosak is, de én megszoktam, nyugodtan tudok aludni is tőlük. :)

(#14271) schawo válasza Nimrod (#14270) üzenetére


schawo
titán

Nekem az egyik állandóan dumál, pofázik. Mondtam is, hogy jó, hogy nem oroszlánt tartunk, mert megsüketülnénk a folyamatos üvöltéstől. De szerencsétlen rendesen nyávogni nem tud, hanem recsegés jön ki belőle. Időnként napokra teljesen elnémul, olyankor zavartan néz, hogy nem jön ki hang, segítsünk már. Én meg csak röhögök rajta. :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14272) Nimrod válasza schawo (#14271) üzenetére


Nimrod
addikt

Menhelyről befogadott macskánk meg ugatott, például az ablakban ülve kint a galambokra. Állítólag a korábbi gazdája kutyaként nevelte... :U

(#14273) blasko92 válasza schawo (#14271) üzenetére


blasko92
őstag

Az enyém is folyamatosan beszél, amióta nincs itthon a párom. Az előző macska is beszédes volt, volt hogy berekedt, az vicces volt :))

Nimrod az is vicces, amikor mekegnek :D Amikor játszok vele, és lesbol akar támadni, akkor szokott mekegni 😀

(#14274) Chesterfield válasza blasko92 (#14273) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Vagy amikor az ablakból madarat lát vagy légyre vadászik :)

(#14275) lkksioskdl3 válasza blasko92 (#14273) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Nekünk is nyekeg a madarakkal. Kiül a virágládába és csicsereg a madaraknak, hátha odamennek hozzá :))

(#14276) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Komoly gondjaim vannak az új macskával: nem tudja a macskaalmot rendeltetésszerűen használni. Ezt azt jelenti, hogy gyak. játszik benne, addig rugdossa, még minden szaros nem lesz, majd a lábaival kihordja a lakás legkülönbözőbb helyeire a macskaalmot termékkel vegyítve (ma reggel az étkezőasztalon várt egy kis barna csoda). Gyakorlatilag láttam úgy kijönni az alomból, hogy mintha megfürdött volna benne, majd kint lerázta magát. Még a seggét is törölgetnem kell gyakran...
Az lenne a kérdésem, hogy erről valahogy le lehet szoktatni? Azon is gondolkodom, hogy átállok zselésre, bár nem tudom min javítana.

Az meg, hogy zaklatja a nagymacskát még mindig megvan... még nem vittem el ivartalanítani, de szerintem 1 hónap múlva már túl leszünk ezen is (ekkor lesz fél éves).

(#14277) MaciG


MaciG
addikt

Üdv. Egy macskafajtát keresek, amit ma láttam az egyik piacon, de hiányosan jegyeztem meg a fajtát. Az biztos hogy brit color, de milyen color?
Nagyon hasonlít a brit rövidszőrű macsekra a feje, meg az alkat de a szőre hosszabb, szemei kékek és színre olyan mint a sziámi, csak ahol a sziámi fekete ott ez inkább sötét barna. Volt 5 darab szinte egyforma, így nem hiszem valami "egyedi" lett volna.

BANZAII

(#14278) Yushchenko válasza MaciG (#14277) üzenetére


Yushchenko
őstag

chocolate vagy esetleg lilac seal colorpoint british
de ha nem brit cica, akkor lehet ragdoll vagy birman.

[ Szerkesztve ]

(#14279) Zé777 válasza MaciG (#14277) üzenetére


Zé777
tag

Helló!

"Egyedi" éppenséggel lehet, mert nagyon kisarkítva bármilyen felmenőik lehetnek ha nem törzskönyvesek. :U
Őszintén szólva nagyobb az esélye, hogy nem fajtamacskák voltak, mert azokat azért szerintem nem piacra hordanak. (hozzáteszem életemben nem voltam még piacon, szóval lehet ez nem így van, de nekem gyanús).

Ha sziámi mintázatúak akkor valamilyen seal colorpoint macska volt, bár sokkal előrébb ezzel még nem vagyunk. :D
Google-ben rákeresve nézd meg melyik az amelyikre hasonlít. Jobb ötletem nincs...

Árban milyen kategória volt a cica?

(#14280) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár hete írtam itt egy hozzánk szegődött kismacskával kapcsolatban.Akit végül a rokonok vittek el és nagyon megszerették,de sajnos nem maradhat.Mert az unokájukat nem engedik hozzájuk ameddig ott a macska.Ne kérdezzétek miért,mert bonyolult.Úgy gondolom pár embernek nem szabadna gyereket nevelni.A lényeg,hogy a szülők voltaképpen féltékenyek a nagyszülőkre mert a kislány megszerette a macskát és ott akar lenni mindig.A rokonok sírva hozták vissza a kismacskát mert különben soha többet nem engedik hozzájuk az unokájukat.
Így most végül mégis mienk lesz a macsek.De viszont van egy öregebb lány macskánk aki annyira nem szereti.A kismacska fiú.És van egy kutyánk akinek szintén szokatlan.Az öreg macskát elfogadta.Így élünk 3 állattal. :DDD
A kismacskát is szeretnénk kinti-benti macskának mint ahogy a másik macska és a kutya is az.Van valami ötletetek az összeszoktatásra,hogy egyszerre tudjanak mint bent lenni? :)
Úgy gondoltam fokozatosan csinálom.És mindig figyelem a reakciókat.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14281) bul07


bul07
nagyúr

Voltunk ma állatdokinál
Hóna alatt lett egy "cisztája' vagyis olyan volt mint egy bazi nagy vízhólyag

Megvizsgálta majd tűvel szépen leszívta, átlátszó kicsit sárgás folyadék , biztos volt vagy 10ml

Elég jól viselte meg is lepődtünk

Csak akkor kell visszamenni ha újra felgyűlne a folyadék, bár kitapintott ilyen kis golyócskákat de azt mondta ha nem növekszik akkor csak lehet valami mirigy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#14282) Chesterfield válasza Orlin (#14280) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Csak jó volt az első megérzés, maradni kellett volna a macseknak.

Összeszokatáshoz nem sok tippem van, nálunk az idősebb cica 1 napot a szekrény mögött töltött, amikor hoztuk a picit, aztán 1 nap fújás, és a harmadik nap meg már mosdatták egymást.
Időt kell hagyni, ennyi az egész.

(#14283) Nimrod válasza Chesterfield (#14282) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekünk költözés után a legvagányabb beköltözött a szekrénybe. Legalább egy hétig nap közben ki sem jött onnan. :F

(#14284) Orlin


Orlin
addikt

Az öregebb macska egészen megszokta.Pontosabban a kismacska randalírozik a szobákban ő meg alszik... :D
A kutyával próbáltuk ma milyen a viszony.Kint az udvaron a kerítéssel elválasztva nem volt gond,sőt egészen érdeklődéssel figyelte a kutya.Nem támadólag.Ma viszont bent a lakásban is próbálgattuk és összeszimatoltak,de picit utána kapott a kutyám.Itt még van mit szokni.Elég okos és tudni szokta ami a miénk azt nem bántja.A kismacsek meg annyira jámbor,hogy játszana vele.Pofozni akarta a kutyát. :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14285) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Íme az én doromboló barátom. :)
János

Ha nem éhes és később érkezem a konyhába, mint ő, akkor így eszünk

Ha viszont együtt ugrunk a hívó szóra, akkor változik a felállás.
Nem nyúl tányérba vagy ilyesmi, nem pofátlan. Csupán a villa után nyúl kicsit egy manccsal, ha tetszik ami rajta van.

Ez csak gratis, hugi küldte egyik reggel. Mondta, hogy benyit a konyhába és ez fogadta. :D
Nem lehet haragudni a disznajra, főleg ezzel a mighty face-szel.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14286) Chesterfield válasza Petyyyyy (#14285) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Jófej :D

(#14287) Nimrod válasza Petyyyyy (#14285) üzenetére


Nimrod
addikt

Jópofa, kicsit olyan kimért öreguras. :)

Tegnap nálunk a házi cica meg a fiatalabb maine coon elkezdtek rivalizálni az asztal tetején, hogy ki menjen le. :DDD

(#14288) rétisün válasza Petyyyyy (#14285) üzenetére


rétisün
veterán

az enyém is rendszeresen a konyhaasztalra telepedik, amíg várja, hogy kapjon valamit :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14289) Petyyyyy válasza Nimrod (#14287) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Finom megfogalmazása a lusta disznónak. :D
Egyébként talán csak 2 vagy 3 éves lehet, ha jól emlékszem. De már tökélyre vitte, hogy ha leülök és az ölembe mászik, kb 3 másodperc múlva már durmol.

rétisün - Ebből szerencsére nem lett rendszer. Ha éhes, akkor könyha közepére ül és keserves nyávogásba kezd.

Chesterfield - Ja, jó fej. Jó nagy feje van. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14290) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez kéész. :DD

"Párommal úgy éreztük, ideje kapcsolatunkat magasabb szintre helyezni, úgyhogy örökbe fogadtunk egy…macskát.
Minden vágyam valóra vált! Egy édes pici leánykát hoztunk, aki köztünk aludt, rózsaillatút pipilt és ujjamról nyalogatta a húslevest. Édesen játszadozott a macijával és szopogatta a rózsaszín kislábujját. Elneveztük Lilinek :)

Teltek, múltak a hónapok…

Jelenleg van egy macskánk, aki már nem köztünk alszik, mivel éjjel egyáltalán nem alszik, hanem vagy a sajátja helyett a mi lábujjainkat rágja, vagy amikor a legmélyebb álmomban pipacsos réten kisgida mód ugrándozok, akkorát lekever, hogy a pipacsos mezőre bevágtat Chuck Norris és felrúg a gec.be.

…sőt, kiderült, hogy nem Lili...

…hanem Lali."

⭐ Stella

(#14291) Orlin válasza radi8tor (#14290) üzenetére


Orlin
addikt

;] :DD

Más!

Elsősorban kertes házas macska barátokat kérdeznék!Ki mit csinál az elkóborlás ellen?Mint írtam van egy kismacskánk aki végül hozzánk szegődött.A kutya és az öreg macska talán kezdi megszokni.Sokat van bent is,de kint is.De sajnos szeret lelépni.Mi meg féltjük és mindig megy az aggódás,hova megy.Volt több macskánk régebben,de mostanában inkább kutyások voltunk.A kutya egyszerű mert udvaron kívülre nem mászkál jobb esetben.De ez a kismacska játszik sokat és néha el is tűnik több órára.Az udvarban tuti nincs.Mi meg nem tudjuk és nem is akarjuk mindig figyelni.Azért többnyire ott van a szemünk,de egy pillanat alatt képes kereket oldani-Szóval van erre valami tuti módszer,hogy nem mászkáljon?Kis kandúr amúgy. :) Szóval ők amúgy is szeretnek járkálni.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14292) Petyyyyy válasza Orlin (#14291) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy létezik erre megoldás, ami nem megy szembe a kandúr macska természetével. Ugye egyrészt a kíváncsiság-játékosság, ami vonzza, aztán később a cicalányok miatt jár el reggel és jön haza jó esetben este.

Mint a pasiknál, náluk is talán a gyomruk lehet a jó vasmacska. Ha tudja, hogy otthon kapni fog enni, biztos hazajön.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14293) Orlin válasza Petyyyyy (#14292) üzenetére


Orlin
addikt

Majd ivartalanítani akarjuk.De persze most a cica lànyok még nem tényező k.Talàn 3-4 hónapos lehet. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14294) schawo válasza Orlin (#14291) üzenetére


schawo
titán

Nincs. Tényleg a kaja, meg a simogatás. Tudod, ha a macska tudna beszélni, két szót tanulna csak meg: szeress, etess. :DDD

Vissza fog az jönni magától. Néha elkóborol egy-két napra. Egy kandútr, ha ivartalanítva van, akkor is nagyobb területet tart fenn, mint egy lány.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14295) Dhampir válasza Orlin (#14293) üzenetére


Dhampir
félisten

A kandúrok néha még ivartalanítva is képesek elkóborolni, és előfordul, hogy sohasem térnek haza.
Ismertem "Mackót" - nagy barátok voltunk - aki egy hónap után, lesoványodva jelent meg ismét. Aztán amikor ismét tarisznyát vetett a vállára, többé már nem jelentkezett. S még pár hasonló esetről tudok. Odakint veszélyes a világ.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#14296) rétisün válasza Orlin (#14291) üzenetére


rétisün
veterán

mi az első hetekben nem nagyon engedtük még ki a kertbe (szerencsére szobatisztán kaptuk, szóval ebből a szempontból ez nem volt gond) aztán ha ki is ment, igyekeztünk rajta tartani a szemünket. szerencsére nem volt nagyon elmászkálós, aztán amint lehetett, ivartalanítattuk, az talán segített, hogy ne akarjon naegyon messze elkódorogni. később meg már jött velem meg a blökivel sétálni :))

közben meg megszokta, hogy 'hol lakik', azóta éjszakára mindig kimegy, de reggelre hazahozza a gyomra :D (nem, nem éheztetjük, hogy el ne menjen :DDD )

(#14295) Dhampir: nekünk volt olyan macskánk, amelyik hetek után került meg, egy lyukkal a hasán :Y sose tudtuk meg, mitől, hogyan 'lyukadt ki', de kiheverte.....

volt olyan is, amikor a másik macs így jött haza:

el is pusztult később, nem emiatt, valami fertőző nyavalyát szedett össze, ami ellen (mint kiderült) nem volt beoltva.....kóbor cicaként került hozzánk, nem is volt meg sokáig

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14297) Orlin válasza rétisün (#14296) üzenetére


Orlin
addikt

:Y

Volt kandúrunk régebben.Volt,hogy elvesztette az egyik szemét és úgy jött haza.Vagy sántán és utána eltűnt.Belegondolva szerintem nem sok kertes házi kandúr hal meg öregségben.
A régi cicám 17 évet élt velünk ő lány volt és néha a szomszédba volt ott aludt,de többnyire itthon pihent.Most van egy másik lány macsek is a háznál ő is itthon van,ő mondjuk inkább a család többi tagjával szimpatizál. :D
Úgy nézem a csajokkal könnyebb. :D
Hát most mi is próbáljuk szoktatni, etetni és szeretgetni,de majd ő dönt és persze kiderül mi a sorsa.Nem lehet mindig őrizgetni.Még a nevére sem nagyon hallgat. :D
De ő az Lucifer néven: :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14298) Petyyyyy válasza Orlin (#14297) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Belegondolva szerintem nem sok kertes házi kandúr hal meg öregségben.

Ezt bizony jól látod. Amelyik macskát az idő ér utol, az jobbára panelcica. Volt nekem is olyan cirmos barátom (Zolika), aki egyik nap elment és nem jött haza. Igaz azt hozzá kell tenni, hogy mi falun lakunk, méghozzá utca végén. Utánunk már csak az erdő kezdődik úgy 1,5km múlva. Ez azt jelenti, hogy a kert végében állnak az őzek, az alattunk lévő házhelyen - amit füvesre hagytunk - fácánok sétálnak és a rókák is ólálkodnak a környéken ugyebár.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14299) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Felix Fantastic foszfortartalmáról mi a véleményetek? Ez a kaja nem veszélyes a cica számára?

Próbaképpen vettem egy tasakkal aszpikos csirkés változatban, és látszólag elég sok hús volt benne, a cicának nagyon ízlett.

Anker Soundcore Motion+ Bluetooth hangszóró, friss beszerzésű eladó (2024.04.02-től 18 hónap garancia)

(#14300) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.