Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Visormail


Visormail
addikt

Kijött az F32

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5802) raubisoda válasza Visormail (#5801) üzenetére


raubisoda
senior tag

Komolyan mondom én ezt nem hiszem el.F30 31 32 mind xar nekem az 1600-al.A logoig jutok el setovább.Resetre reagál.Aztán back up és vissza az F5.Egy katasztrófa ez a giga B450 Aorus Pro.Csak egy a fura a 3x-ek mind 9,9mb az előtte lévők meg 8,x

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5803) Visormail válasza raubisoda (#5802) üzenetére


Visormail
addikt

Én azt nem értem miért kell párhavonta kiadni egy ilyen usb kompatilitás növelőt? Mivel van baja? Én F4-en vagyok még, de nem tapasztaltam usb problémát.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5804) Killer01 válasza Visormail (#5803) üzenetére


Killer01
őstag

Gondolom mennek a hibajelentések a felhasználóktól, Giga meg próbálja megoldani a problémákat a visszajelzések alapján....több-kevesebb sikerrel.

(#5805) tomcsi72


tomcsi72
csendes tag

Sziasztok, szép napot nektek.

Nekem olyan problémám volna, hogy új Gigabyte h 370 Aorus Gaming 3 Wifis alaplap, CPU: I5 4200-as hexa, 16 giga Rammal és 1060-as vidikártyával.
Oprendszer Win 10-es.

A kérdésem az ami nagy gond szerintem, hogy a gép csak úgy újraindul ha a neten van, főként ha több fül is van megnyitva. Időnként majd egy óránként csak úgy újraindítja magát.
De a játékoknál amik a gépet megdolgoztatják ott semmi probléma, még egyszer sem csinálta úgy.
Ezt mi idézheti elő?

Nagyon megköszönném a segítségeteket, mert ez sztem elég gáz egy ilyen új lapnál...

[ Szerkesztve ]

(#5806) Killer01 válasza tomcsi72 (#5805) üzenetére


Killer01
őstag

Első körben nézd meg az eseménynaplót mit ír az újraindulás időpontjának környékén.

(#5807) metisz


metisz
csendes tag

Sziasztok! Most raktunk össze egy GIGABYTE B450 AORUS PRO alaplapra épített PC-t. Win-t telepítenénk, de a telepítés elején elszáll a klaviatúra is és az egér is!? Úgy gondoljuk, hogy az USB 2.0 hiánya lehet a gond!? Azután frissítettük a biost F32-re, hátha az okozza a hibát, de így maradt. :(

(#5808) koko52 válasza metisz (#5807) üzenetére


koko52
veterán

A fast boot disablen legyen!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5809) Floyd80 válasza raubisoda (#5802) üzenetére


Floyd80
addikt

Feldobtam én is, egy problémába ütköztem eddig, a hwinfo azóta 2 perc alatt indul (a szenzorok beolvasásával szarakodik) el és közben persze lefagy az egész Windows. :DDD Megy vissza az F5.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5810) Floyd80 válasza Floyd80 (#5809) üzenetére


Floyd80
addikt

De lehet, hogy az új AMD chipset driver csinálja, mert F5-tel is lassan tölt be a hwinfo.

Visszatérve a BIOS-ra, az F30-32-ben mintha más opciók lennének a ZEN almenüben pl. most F5-ben van olyan, hogy Mode0, az F32-ben láttam valami Global C-state-t a CBS almenüben is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5811) raubisoda válasza Floyd80 (#5810) üzenetére


raubisoda
senior tag

Support válasza még az F30-31 hibára:

Dear customer,

Thank you for emailing GIGABYTE.
We would like to help you on this issue.

Please try a full reset:

Switch off power supply and wait 30 s
Remove CMOS battery.
Short-circuit the contacts in the battery holder for about 2s.
Remove short-circuit.
Reinstall CMOS battery.
Now short-circuit Clear CMOS jumper for 10 s.
Remove short-circuit.
Turn on the PSU switch.
Start system and immediately boot into the bios setup.

Load Optimized Defaults. Check Time and date.
Check SATA Mode setting.
If you did set SATA Mode to RAID Mode before you did Clear CMOS, please set SATA Mode back to RAID. Finish bios setup with Save & Exit.
If the system can not boot up:
Check each memory module as single module on the motherboard.

Check in DDR4_1 and DDR4_2.

Check with other power supply.
The power supply must match ATX12 V standard v. 2.31 or better.

Please return the motherboard and the processor to your dealer if the full reset and the other tests did not solve the problem.

Regards

GIGABYTE Team

If you are satisfied with our service, please rate us.
If not, we would be pleased to receive constructive criticism in this way.

Mindent megcsináltam.30mp várás aztán elem ki aztán várás aztán elem be jumper reset memória kombináció hegyek biost defaultra.ramokból is van 2x4 meg 2x8 2x4 cruicial 2400 meg aegis 3000 az meg a 2x8.Mindent csináltam single modul stb sorolhatnám.Megírtam nekik,hogy egy fosszéria az F3x biosuk.Szerintem most szeretnek :DDD

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5812) raubisoda válasza raubisoda (#5811) üzenetére


raubisoda
senior tag

Mondom a cifraságot.Nem best az angolom de megértették a dolgot.Írtam nekik,hogy az F32-vel sem jó a lap cpu kombo.
Válasz: akkor használjam F5 vagy korábbikat ha velük minden ok.

Akkor mi a szar lesz ha kijön a 3xxx széria és frissítenem kell és nem lesz akkor sem jó.Dobjam ki a 40000-es lapot?Trágya ez a giga support még csak azzal sem nyugtatnak,hogy megnézik mit tehetnek ez ügyben.Szánalmas. :W

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5813) Visormail válasza raubisoda (#5812) üzenetére


Visormail
addikt

Ez a reset módszer jópofa, a p :D csödön ne pörögjél közben?

(#5810) Floyd80 viszont a sata hotswap kikapcsolást gondolom továbbra is elfelejtették beletenni. Erősen lenne még itt mit reszelni, de nem tudom mi ez a sok kamu usb gond foltozás, amikor pont azzal nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5814) bakesznorbi


bakesznorbi
lelkes újonc

Sziasztok,kis segitség kellene,GA-970A-UD3P alaplapba a mostani 4*2gb ddr3 helyett 2*8 gb-ot szeretnék venni,de nem tudom hogy kezeli-e az alaplapom.Megköszönném ha valaki segitene.

(#5815) Visormail válasza bakesznorbi (#5814) üzenetére


Visormail
addikt

Igen rev 1 és 2 verzió egyaránt.
"4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory"

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5816) bakesznorbi válasza Visormail (#5815) üzenetére


bakesznorbi
lelkes újonc

Köszönöm!

(#5817) Floyd80


Floyd80
addikt

Ezt mondtam, két menüben is ugyanazon opciók. :) Egyiket letiltom, akkor megy a másik vagy mi. Most visszaraktam az F32-őt, tesztelem, lekopogom nincs hiba egyelőre. A hwinfo fagyást az AMD StoreMI okozta, az is megér egy misét.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5818) raubisoda válasza Floyd80 (#5817) üzenetére


raubisoda
senior tag

Nekem így sem jó az R5 1600-al.Aorus ide oda gigát asszem innentől hanyagolom.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5819) koko52 válasza raubisoda (#5818) üzenetére


koko52
veterán

Aorus BIOS annyira gagyi, hogy a Ryzen Masterrel jobban jársz. Ott van fix vcore, all core illetve magonként is megadhatod fixen mennyivel menjenek. RAM tuningot is ott csináltam.
Amit kihoztam: R5 2600 all core 4.1ghz 1,375v és Aegis 3000 cl16 @3200 cl16 1,35v

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5820) raubisoda válasza koko52 (#5819) üzenetére


raubisoda
senior tag

A nagyobb baj az majd az új procikkal lesz.Milyen biost dobjak majd rá ha venni akarok R5-7 3xxx-et?

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5821) koko52 válasza raubisoda (#5820) üzenetére


koko52
veterán

Majd ha kijöttek (+ 2 hónap) lesz normális BIOS is. Nem is értem minek írnak mérnöki példányok mellett, nem sok köze lesz a szériás termékhez. Ha megjelenik minimum fél évet várok, mire a gyermek betegségeket kipofozzák.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5822) Raijin válasza raubisoda (#5820) üzenetére


Raijin
tag

Szia,

Látom sokat szívtál a biosz verziókkal.
Azt esetleg megtudod mondani, hogy egy B450 Aorus Pro esetében F2-ről érdemes F5-re váltani? :F

Live long and prosper.

(#5823) Visormail válasza Raijin (#5822) üzenetére


Visormail
addikt

Szia!

Én F1-el vettem az Elite-et, frissítettem F2-akkor még volt F3 csak levették-F4, azóta tovább nem mentem. Ezek között sem vettem észre semmilyen különbséget.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5824) rsf válasza Raijin (#5822) üzenetére


rsf
senior tag

Én F5- ig mentem el. Azzal még nincs baj.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5825) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok. A gépemben egy Gigabyte GA-B85M-D3H alaplap van, most pedig vettem egy Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 SSD-t, erre szeretném feltenni a Win10-et. Eddig még sohasem volt SSD-m, csak HDD-re telepítettem a rendszert. Utánaolvastam, mire kell odafigyelni a telepítésnél, de felmerült pár kérdés. Egyesek azt írják, irtó sok dolgot kell beállítani a telepítés előtt/közben (pl. Secure Mode-t, és a Fast Bios/Boot Mode-t “DISABLED”-re állítani, SATA mód AHCI-re), míg mások azt állítják, semmi extra dolgot nem kell állítani, mert a telepítő mindent megcsinál magának, feltéve, ha nem régi az alaplap. Itt jönne a kérdésem: mennyire számít réginek a Gigabyte GA-B85M-D3H alaplap ebből a szempontból? Tény, hogy nem mai darab, de vajon megcsinál-e mindenféle beállítást, ami az SSD-re való telepítéshez szükséges? Még BIOS-t sem frissítettem soha rajta, az UEFI-t meg egyáltalán nem ismerem.
Szóval tudnátok segíteni ebben a kérdésben, hogyan is kellene végrehajtanom az első telepítést? Kell valami extra dolgot beállítani?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#5826) Floyd80 válasza Vesporigo (#5825) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia,

hasonló lapom volt (Giga Z97), ugyanezzel a procival, nem régi ez egyáltalán. :) A SATA mód jó eséllyel most is AHCI-ra állítva nálad, fast boot-ot kikapcsolhatod, de szerintem simán default értékekkel telepíthetsz, én legalábbis nem nyúltam semmihez a BIOS-ban.

Nem tudom miről telepítesz, pendrive-ra RUFUS-szal könnyedén csinálhatsz boot telepítőt, a többi megy magától. [link]

Talán F8 vagy F5 az indításnál a boot menü és kiválsztod az USB-t.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5827) raubisoda válasza Raijin (#5822) üzenetére


raubisoda
senior tag

Szia!

Ahogy a srácok írják úgy van.Érdemi változást nem látok max újabb ennyi.Nekem az F3x-ek nem jók vagy fagynak vagy minden ok de megáll a post képernyőnél.

Mindenre van válaszuk.
:D rogstrix lappal ugyan ezen konfiggal nem volt gond. :W

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5828) Raijin válasza raubisoda (#5827) üzenetére


Raijin
tag

Köszönöm mindenkinek a választ. :R :R :R

Live long and prosper.

(#5829) xAttilax válasza raubisoda (#5827) üzenetére


xAttilax
őstag

nekem az F30 van fent és semmi baja (2600-al)

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#5830) Vesporigo válasza Floyd80 (#5826) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Igazad volt, a SATA AHCI-re van állítva, a fast boot pedig ki van kapcsolva. Egy kérdésem van még: Biosban a Boot Mode Selection-nél 3 opció van: UEFI and Legacy, Legacy only, UEFI only. Nekem a UEFI and Legacy van beállítva. Mit gondolsz, ez jó így? (Próbáltam utánanézni, mit jelentenek, de nem találtam magyarázatot, mármint a UEFI and Legacy opcióra.) Ahogy látom, mindenki a UEFI-t preferálja, Legacy-ról alig beszélnek.

A win10-et kb 2 éve vettem dobozos változatban, usb-n van, egyszer már telepítettem róla, de akkor még nem foglalkoztam az UEFI kérdéssel.

(#5831) Killer01 válasza Vesporigo (#5830) üzenetére


Killer01
őstag

win 10-hez használd a tiszta uefi-t.

(#5832) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok van egy olyan problémám hogy amikor zenét hallgatok ITunes-al vagy youtuben akkor recseg,ropog,pattog vagy nem tudom hogy nevezzem ezt de furcsa hangot adnak ki a hangszóróim, érdekes ha videojátékkal játszom vagy filmet nézek a gépen a VLC playeren akkor nem csinálja ezt, rádugtam már más hangszórókat is, azokkal is ugyan ez a hiba.

Érdekes hogy nem mindig csinálja,de általában igen, valamikor szép tisztán szolnak a zenék,azt vettem észre hogy miután elkezdek szörfölni a neten akkor jobban csinálja, újraindítás egy ideig megoldja, raktam már újra a windowst is, az se segített, próbálkoztam driver cserékkel, azok se segítettek, már amióta összeraktam ezt a gépet azóta ilyen de csak most van vele időm foglalkozni.

Esetleg van valakinek erre a problémára valamilyen ötlete hogyan tudnám megjavítani?

Videót is mellékelem hogy hallhassátok hogy milyen is a valóságban:

[link]

A gépem : GIGABYTE Z170-HD3P | i7 7700k| 16GB Corsair 2666mhz| Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming |

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#5833) raubisoda


raubisoda
senior tag

Most erre mit írjak a supportnak? :D "ügyesek vagytok betaláltatok vele végre"

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5834) Visormail válasza raubisoda (#5833) üzenetére


Visormail
addikt

Rendesen záporoznak a biosok. Ezek szerint ez már nálad is jó. Láttál benne esetleg bármi új menüpontot?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5835) raubisoda válasza Visormail (#5834) üzenetére


raubisoda
senior tag

Igen van benne rendesen új de a régiek megszokott kárára

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5836) Visormail válasza raubisoda (#5835) üzenetére


Visormail
addikt

Nocsak

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#5837) raubisoda válasza Visormail (#5836) üzenetére


raubisoda
senior tag

De,hogy ennyire gagyin nézzen ki a biosuk ennyi év után az már szánalmas.Desing ügyileg 0 :((( 3,5 évvel ezelőtt GA-Z77X-UP7-et nyúztam.Azóta nem sokat változott a bios.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#5838) Floyd80


Floyd80
addikt

Most így néz ki a CBS menü. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5839) Floyd80 válasza raubisoda (#5837) üzenetére


Floyd80
addikt

Nekem Giga Z97 volt előtte, az 2014-es ugye és FHD-ban ment már akkor, csak nézd meg ezen a képen, ég és föld.

Mikor ezt beüzemeltem, kerestem is a felbontás állítást, de ahogy nézem nincs ilyen. :) És az egeres navigáció is idegesítő.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5840) Rujszi


Rujszi
lelkes újonc

Sziaztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetiek ha egy Gigabite alaplapba (Gigabite Z390 gaming SLI be) rakok egy MSI GTX 1080 -as VGAt akkor azzal lehet probléma? tehát van jelentősége, hogy MSI VGA megy Gigabite lapba?
Válasz előre is köszi!

(#5841) Killer01 válasza Rujszi (#5840) üzenetére


Killer01
őstag

Először is: Gigabyte
A kérdésedre a válasz: nem, semmilyen problémát nem okoz.

(#5842) vishy92


vishy92
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy most raktam össze ezt a gépet:

FRACTAL DESIGN Focus G ablakos fekete
GIGABYTE Z390 GAMING X
i5 9600K BOX
G.SKILL RIPJAWS V 16GB [2x8GB] 3200MHz CL16 DDR4 KIT (F4-3200C16D-16GVKB)
GEFORCE GTX 1070

Ahogy mozgatom az asztalon az egeret, vagy tölt a gép, ciripelő hangot hallok az I/O és a proci környékéről.
Ha be van dugva egy hangfal ez a statikus hang azon is hallható. Hihetetlenül zavaró és csukott házzal is lehet hallani. Hasonló problémával már évek óta nem találkoztam.

Amiket próbáltam:
másik usb portok használata (az elülsőben is ezt csinálja)
BIOS update
Összeraktam házon kívül, hátha földeléssel volt baj, de nem segített
Windows reinstall
Másik psu
Másik fali aljzat (hátha szar volt a földelés)

Olyan mintha egy proci melletti kapacitorból jönne a hang, de nem tudom biztosra belőni.
Valami ötletet szeretnék kérni, hogy mit próbáljak esetleg még meg vagy hibás a lap. Jelen helyzetben használhatatlan, ha bármit csinálok fülessel nagyon zavaró.

A segítséget előre is köszönöm!

(#5843) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

(#5831) Killer01 és (#5826) Floyd80: köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :R Hétvégén sikerült a win10 telepítés ssd-re, uefivel, ahogy terveztem. Voltak apró fennakadások (uefi beállítás), de végül sikerült megoldani.

(#5844) Killer01 válasza vishy92 (#5842) üzenetére


Killer01
őstag

Vesporigo: Minden jó ha a vége jó :)

vishy92: Volt hasonló problémám, az az egér miatt volt. Az egér mozgatására a hangszórókábel "összeszedte a jelet", emiatt sistergő-ciripelő hang keletkezett. Valamennyit segített amikor amennyire lehet elszeparáltam a többi vezetéktől és alufóliával "leszigeteltem" a bűnös egérkábelt.

(#5845) Raijin válasza Floyd80 (#5838) üzenetére


Raijin
tag

Szia, ez már az F40?

Live long and prosper.

(#5846) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

A lent olvasható konfig alaplapján érdemes a Bios-t frissíteni? A Cpu-z szerint ez van rajta:

Gond-probléma nincs.

Köszönöm

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5847) Floyd80 válasza Raijin (#5845) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, egyelőre negatívumot nem tudok mondani.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#5848) Vesporigo válasza Winnie The P (#5846) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Engem csak az érdekelne, hogyan lehet megjeleníteni a disk space értékeket a desktopon, ahogy a képernyődön van? :)

(#5849) Winnie The P válasza Vesporigo (#5848) üzenetére


Winnie The P
őstag

Rainmeter

Erre senki?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5850) Floyd80 válasza Winnie The P (#5849) üzenetére


Floyd80
addikt

Szerintem F4-ig nyugodtan elmehetsz, utána voltak itt problémák a 30-32-es kiadásokkal, a 40 most jónak tűnik. Illetve chipset drivert majd frissíteni kell, ha még nem tetted meg.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.