Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte GA-Z270-HD3P alaplapot tervezek venni.

SSD topikban ajánlották, hogy kérdezzem meg itt is.

SATA III SSD-t (Adata SX930) néztem ki, de megszűnt a 120GB-os verziója, ezért a másik amire gondoltam az az Adata XPG SX8000 128GB, ami M.2 foglalatú. Viszont tartok a sok helyen említett melegedéstől (70 fok), de talán egy jól szellőző ház megoldja ezt.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a kiszemelt alaplapot (Gigabyte GA-Z270-HD3P) elnézve az M.2-es SSD alatt elég sok minden van rajta, nem teheti tönkre az alaplapot az ilyen magas hő, hosszabb távon?

(#5202) HartgeH3-2.8 válasza Kam1kaze (#5201) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szia

SSD viszonylatban picit magas a 70 igen. Átlagban szvsz 50 fok körül még elfogadható egy működési tartomány a lapoknàl,de oc esetén akár mehet ez feljebb is bizonyos esetekben. Nálam kettő nagy tizenkettes van a hdd oszlopra rögzítve, az tolja befele a levegőt. Hasznos a lapnak, vga-nak , procinak. Giga lapok amúgy is picivel átlag felett vannak C°-ban én úgy vettem észre. Privát véleményem persze.

Mindenképp M.2?
Soknak tűnik az a 70 :U

Még kell nézni meddig szeretik a lapok a hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5203) Kam1kaze válasza HartgeH3-2.8 (#5202) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nem akartam M.2-es SSD-t, csak amikor elkezdtem az új gépet összeállítani elméletben, ez volt az első amit biztosra vettem, hogy az Adata SX930-lesz. Nem szívesen váltanék másra, ezért gondoltam az SX8000-re. Az is lehet, nálam 50 fok felé nem menne, mert amit eddig kinéztem házat, egy 20 centis ventilátor van elől, hátul 12-es. Most eszembe jutott, hogy egyenlőre gyári hűtő lesz a CPU-n, de ha a jövőben lecserélném egy komolyabbra, akkor lehet ki se tudnám venni az SSD-t anélkül, hogy leszedem a hűtőt, mert pont felé menne (jobb helyre is tehették volna). 15 éves konfigom van, ezért ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, hogy mennyire melegedne nálam. Tartok attól, hogy ha az SSD bírná is, az alaplap azon része túlmelegedne.

Még mérlegelek, lehet egy másik SATA III SSD lesz akkor.

[ Szerkesztve ]

(#5204) Killer01 válasza Kam1kaze (#5203) üzenetére


Killer01
őstag

Nah, picit álljunk meg. Az SX8000 az NVMe ssd, brutális teljesítménnyel (ennek a hátulütője a magasabb hőmérséklet). Az SX930 szabvány Sata 6Gb/s ssd... A kettő nem igazán egy kategória :)
Inkább az a kérdés kell-e neked az NVMe gyorsasága (hajlandó vagy-e megfizetni), vagy sem.
Egyébként én NVMe ssd-t használok, megspékelve pár kisméretű hűtőbordával és mindjárt nincs probléma a melegedéssel ;)

(#5205) Kam1kaze válasza Killer01 (#5204) üzenetére


Kam1kaze
tag

Igen, tudom, meg állítólag lekorlátozza magát sebességben az M.2 NVMe SSD ha túl meleg, hogy ne melegedjen tovább. Elméletileg nem kéne M.2, csak az Adata márka mellett döntöttem és mivel megszűnt az SX930 120GB, gondoltam, hogy maradjak továbbra is a márkánál. Mind a kettőre 5 év jótállás van, nem csak 3 és sebességben is jók (SX930 is 500 körül mozog, míg a társai 170 körül írásban, ha jól emlékszem)

Néztem eBay-en 1.000 Ft körül hűtőbordát, de ha leesik és olyan helyre, az nem tenne jót a gépnek.

De ez a része már off, mert nem alaplappal kapcsolatos.

Engem az érdekelt volna, hogy tehet-e kárt azon a részen, ahol felfekszik rá, mondjuk ha felmenne 70 fokra az SSD. Lehet megrendelem, aztán max visszaküldöm, ha nagyon melegszik. Csak nem lenne gond, ha oda van kitalálva, egy jól szellőző házban. :)

(#5206) Killer01 válasza Kam1kaze (#5205) üzenetére


Killer01
őstag

Kárt nem tudna tenni még ha elfüstöl akkor sem, nem fekszik fel az alaplapra az ssd. kb 1 centi rés van az alaplap és az ssd között.

(#5207) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy gigabyte x58 extreme alaplap-om ami bekapcsoláskor megáll C1 hibával.Kuka a lap vagy menthető még mit tegyek vele? :(

(#5208) Kam1kaze válasza Killer01 (#5206) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz az infót. Amit találtam képet, nekem olyan fél centinek tűnt max. az a rés az alaplap és SSD között.

(#5209) Killer01 válasza Kam1kaze (#5208) üzenetére


Killer01
őstag

Hát le nem mértem :DDD De a lényeg hogy nem ér hozzá (bár szvsz a 70-80 fok nem hinném hogy árt az alaplapnak... anno inkább azért volt probléma a rosszul szellőző -és így melegedő- alaplap, mert az EQ kondenzátorok kiszáradhattak).

(#5210) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Üdv!

Végreeee.. kicserélték a X370-s lapomat a szervizben, remélem ez már jó lesz.. :C

(#5211) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

GA-H110N deszkám van, teljesen elégedett vagyok vele, régóta használom az Appcenter\System Information Viewer-en belül a Smart Fan 5 funkcióját.

Legutóbb viszont frissítést jelzett az Appcenter, engedtem is neki a segédprogik frissítését/újratelepítését, viszont restart után a SIV-nek csak az alap, információs felületét tudom megnézni, mellette a Smart Fan fülek "kiszürkültek", nem tudok rájuk kattintani/átváltani, hogy a hűtési görbéket be tudjam lőni.
Legyalultam/újrahúztam az összes Giga appot (Program Files-ban is töröltem a maradék mappákat), de ugyanez a helyzet. BIOS-ban nem változott semmi, nem volt frissítés.

Most a BIOS Smart Fan funkcióit használom, de jobb szeretném Windows alól szabályozni.
Elnéztem valamit?
Kell valahol engedélyezni a szabályozást, csak ezt elfelejtettem volna?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5212) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. Van egy Gigabyte-970a-d3 lapom, egy Phenom2 x4-955 provival szeretném lecserélni, egy Amd FX 8250-re. Szeretném tudni, hogy ebbe a lapba elmegy-e, biost frissítettem f13b-re.
Köszi.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#5213) tkesy válasza Oldbiggy (#5212) üzenetére


tkesy
őstag

Ha FX-8350-re gondoltál, akkor a bios verziószám alapján 1.0-1.4 rev közötti alaplapod van.
Ebből az utolsó kettő, azaz a rev 1.3 és 1.4 támogatja az FX-8350-es procit... (a rev szám általában a bal alsó sarokban van a Giga lapoknál)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5214) Oldbiggy válasza tkesy (#5213) üzenetére


Oldbiggy
tag

Igen köszi arra gondoltam, és rev1.0-ás. Akkor azt hiszem lapcsere is lesz, vagy fx-8320E lesz. Kérdés érdemes-e?
Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#5215) tkesy válasza Oldbiggy (#5214) üzenetére


tkesy
őstag

AMD-m bő 10 évvel ezelőtt volt utoljára, szóval, hogy meg-e éri a csere azt inkább az FX topikban kellene megkérdezned... :)
Mondjuk ha már lapcsere is játszik, akkor én már inkább a Ryzen-re váltanék. (no persze ez függ az anyagiaktól is)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5216) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

AxBattler Hmm érdekes jelenség. Esetleg visszatérni a korábbi bevált verzióra? Én egyébként javaslom BIOS alapján lődd be az értékeket, és hagyd, hogy ő vezérelje a lapról. Sokkal megbízhatóbb jobb megoldás szvsz, nekem nagyon bevált. Kifejezetten elégedett vagyok a rendszerrel.

Oldbiggy
Több ismerősöm hajt még mindig FX 8xx-eket, bitang egy jószág. Okosan belőve az órajeleket 24/7 még elég lehet jó darabig. Nem is tervezik őket cserélni egyik rendszerben sem. Persze az újabb mindig jobb, és persze drágább is. (Az új kicsi Ryzenek) talán...

Bárhogy is semmiképp nem írnám még le az FX-8xxx-eket, főleg ha aprón jó árban elcsíped. :K

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5217) AxBattler válasza HartgeH3-2.8 (#5216) üzenetére


AxBattler
félisten

A korábbi, lementett verziót is megpróbáltam, de semmi, ugyanaz.

BIOS-ból elég macerás változtatgatni a profilt, mindig újraindítani a gépet... SIV-ből meg csak pár kattintás lenne. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5218) HartgeH3-2.8 válasza AxBattler (#5217) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Gondolom nem téli/nyári non-OC mint az enyém ami mindkét verzióra alkalmas kapcsolgatás nélkül :D Ezek szerint OC-s beállításokra kell kapcsolni évszaknak megfelelően. Ha új rendszert nem húztál még fel, akkor egy alapos rendszerpucolás még megoldhatná (registry-vel) együtt. CClenaer. legújabb verziót érdemes , állítólag a korábbival van valami gond. Én amióta Win10 rendszert használok fel sem tettem. Hasít minden.

Esetleg RevoUninstaller ami úgy pucolja le a programokat, hogy annak szó szerint nyoma nem marad.
Elég jó, párszor használtam. Utána fel kellene menjen gond nélkül.

Giga AppCenter esetében figyeljetek, mert az automata update-re nem szabad nyomni, mert össze vissza kavarja a buildeket. Én is így jártam automatán rá hagytam és a korábbi bevált jó verziókat össze vissza cserélgette (régebbire is), itt még van mit fejleszteni, mert NEM MINDIG a friss verzióra teszi. Nem vicc.

Kicsit összekavarta nálad is, bár a komplett újratelepítés nem értem miért nem oldotta meg.
A Giga Smart Fan rendszere viszont kifejezetten jó és hasznos :K Szoftveresen is.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5219) AxBattler válasza HartgeH3-2.8 (#5218) üzenetére


AxBattler
félisten

A Giga Smart Fan rendszere viszont kifejezetten jó és hasznos :K Szoftveresen is.
Igen, nekem is tökéletesen megfelelt eddig.

W10\CCleaner... megvót'. De akkor nekifutok megint, most BIOS-t is frissítettem, hátha.
Gigáék megint megkeverték a x@roscsuprot, jól megkeveredtek a BIOS verziók:
F20 -> F22a -> F21 :F :W ... mindegy, én a legutóbbit tettem fel, eddig jól megy.

RevoUninstaller - ezt nem ismertem, este kipróbálom így is. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5220) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy gigabyte x58 extreme lapom.Írtam ide egy pár napja hogy bekapcsoláskor megáll C1 hibával. Akinek ilyen problémája lenne még akkor van rá megoldás.
Memóriából végig próbáltam egy pár márkát és a Kingston Hyperx Savage típussal elindul.
2 órát volt a lap kiszerelve a gépből alaplapi elem kivéve.Összeraktam és ezzel a modullal megy minden tökéletesen az összes slot működik vele.Gondoltam leírom hátha másnak is van ilyen problémája. :)

(#5221) Kam1kaze válasza perfegor17 (#5220) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz, hogy megosztottad. Most állítok össze egy gépet és Corsair memóriát néztem bele, pont amikor rendeltem volna, előtte fél órával ment fel az ára 2-3 ezerrel, ezért futottam még egy kört és láttam, hogy mostanában vannak velük probléma, így váltottam Kingston HyperX FURY-ra. Lehet Corsair-ral se lett volna gond, de jobb is így akkor. :)

[ Szerkesztve ]

(#5222) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

AxBattler Bármi van írj bátran, megoldjuk ;] :R

Igen a Kingston Hyperx általában az a memória ami bármikor bármiben elmegy :D
Elég jól kompatbilis :DDD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5223) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Giga AX370 Gaming 5 és Gaming K7 lapban az Aidánál .. ilyen mínusz értékek jöttek ki.. Ez normális így ?

Kingston Hyperx Predator ramjaim vannakl, de csak az egyiket látja a Windows. Próbáltam már 1-1 -ként elindítani az egyikkel el indult a rendszer a másikkal pedig nem.. Nagyon úgy látszik az egyik ram lesz a hibás..

[kép]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5224) HartgeH3-2.8 válasza tomaszka88 (#5223) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Legújabb Aida?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5225) tomaszka88 válasza HartgeH3-2.8 (#5224) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Az utolsó stabil verzió :)

(#5226) inci67


inci67
tag

A gondom most vettem új lapot, procit ramot, I3 6100, Gigabyte GA B250M Gaming3, Kingston Hyperx Fury DDR4 2X4 2666MHz, A probléma, este kikapcsolom a gépet, másnap nem indul, mostanra már rá jöttem ha ki veszek 1 ramot mindegy melyiket el indul, nincs is gond, ki kapcsolom vissza a másik ram ugyan óda, ok minden. Bios frissítve lett de ugyan az. Ha el indult 20 szór indítom újra megy, látja a ramokat meg minden, teszt rá küldve jó a ram. Mindegy, hogy hol melyik szlotba van a ram, másnap nem indul, megint 1 ik ki és indul is. Mi lehet a baj.

Változás, tegnap csak ram volt a gépembe, ma indult gond nélkül, akkor a dual chenelle lehet baj mit csináljak???

1 ram volt és indult. Meg ez is, hogy másnap nem indul, ha már 1 szer elindul megy gond nélkül ha ki be kapcsolom akkor is.

(#5227) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

tomaszka88 Ha még azóta nem jött ki újabb, próbáljunk ki egy korábbi stable portable verziót belőle.
Nem kell aggódni szerintem miatta, egy adatot tévesen olvas ki. Nem lesz belőle gond. Azért a hőmérséklet adatokra nézz rá. Bios gondolom úgy van belőve, hogy kritikus hőmérséklet felett jelezzen.
Aida bug-nak tűnik ez.

inci67
Ez inkább nem indul és mi a baja a gépemnek topik, de innen távolból kicsit nehéz ügy. Táp az milyen? Lehetséges a ram szórakozik egy memtest mehetne rá egyenként. Azért emelem ki így mert nekem egyszer KIT-ben nem dobta ki a hibás memót ha együtt voltak pedig ki kellett volna, külön kidobta már a szervizben egyesével bemérve.

Ha a memók és a táp rendben, akkor a jelenség rögzítésével (videón) megpróbálnék egy gariztatást.
Lehetséges a lap szórakozik, de ezt szervizben tudják kitesztelni. Viszont nem baj ha van a kezedben valami amivel bizonyítod a hibát, nem csak bemondod. Szeretik a "nálunk nem produkálta" választ használni.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5228) inci67 válasza HartgeH3-2.8 (#5227) üzenetére


inci67
tag

Táp Corsair 650, Win 10

(#5229) fere750


fere750
csendes tag

Sziasztok.Adott egy ga-8i865gme-775-rh alaplap ha többmagos procit E8500 Q9400 rakok bele nem indul el (Gép beindul ventik pörögnek de a monitoron semmi) egymagos celeron 3,2ghz procival minden okés.Mi lehet a gond?Legfrissebb bios van rajta,próbáltam már áramtalanítani és elemet kivenni is.

[ Szerkesztve ]

(#5230) TomMusic válasza fere750 (#5229) üzenetére


TomMusic
őstag

Gyanús, hogy nem támogatja: [link].
Szerk.: Q9400-ra azt írják, hogy "Not support".

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5231) tkesy válasza fere750 (#5229) üzenetére


tkesy
őstag

99% hogy nem ismeri fel a procit.

Szerk: én is ránéztem a lap oldalára, ezek a procik nincsnek benne a támogatott cpu-k listájában...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5232) lacafaca


lacafaca
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
H170 hd3 alaplapra szeretném az f2 biost föltolni, természetesen most f20 van rajta.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#5233) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Ha egy régebbi PCI-E videókártyát rakok a Z97-es alaplapomba, akkor az alaplapi HDMI nem fog működni ugye? A videókártyán nincs HDMI még(4850 ATI)

(#5234) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,

Van egy GA Z68AP D3 alaplap benne i5 3450 és 8 GB RAM
Procihűtő, VGA, vinyó elindul, kép nincs.
Ha kiveszem a memóriát és a vga-t nincs hibajelzés. Ez normális? Nem kéne csipognia?
BiOS reset megvolt.

A kanál a gyengék villája

(#5235) bobalazs válasza Tomika86 (#5233) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De működni fog, ha biosban be van kapcsolva és rákötsz egy kijelzőt, windowsba is be van kapcsolva a kijelző a felbontás választóban.

(#5234) bbmt
Próbáld meg hogy lehúzol minden perifériát a gépről, csak egy billentyűzet legyen bekötve.
usb-k, egér, stb.
Volt ilyen alaplapom elég kacifántos. Van csipogód, mit jelez?

[ Szerkesztve ]

(#5236) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

lacafaca Szia! PenDrive Fat32-be legyen formázva, kicsomagolva felmásolod, és biosban gond nélkül fel kell menjen :K Ha fentebb tekersz, van pár kép a folyamatról kitéve :K

Tomika86 Alapjáraton automatán átkapcsol ipgu vagy dedikált kártyára. Automatikusan vissza is adja az 1GB memóriát (amennyiben be van állítva) a bios. Én manuálisan szoktam kapcsolni. Egyébként a bekapcsolva "felejtett" igpu és annak drivere okozhat anomáliát Win10 alatt. Nemrég tudtam meg. Tehát jobb a kikapcs, és driver uninstall, lehetőlet revoUninstallerrel.

bbmt Nekem sincs csipogóm, de nem is hiányzik :P
Próbáltam keresni tudjátok azt a kis Pin + drót + gömb csipogós megoldást, itt PH-n árulták 250 forintért régen, de égen földön nem találok olyat. Retro miatt akartam :DD

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5237) Tomika86 válasza HartgeH3-2.8 (#5236) üzenetére


Tomika86
senior tag

Közben rájöttem hogy tudok DVI-HDMI átalakítót tenni a videókártyára, úgyhogy ki fogom kapcsolni az alaplapit teljesen.

(#5238) lacafaca válasza HartgeH3-2.8 (#5236) üzenetére


lacafaca
őstag

Sajnos közben kiderült már, hogy nem lehet a 20astól már visszalépni... :(

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#5239) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Lenne egy H270N Wifi lapom amin biost szeretnék frissíteni. Tudnátok nekem segíteni hogyan is kell? Sajna régen volt pc-m és eléggé el vagyok most veszve benne.

(#5240) tkesy válasza tomic (#5239) üzenetére


tkesy
őstag

Egy Fat32-es pendrive-ra felmásolod a kicsomagolt BIOS fájlt, induláskor belépsz a Bios-ba, ott F8 (Q-Flash) és megkeresed a pendrive-on a fájlt, majd Enter. Első körben leellenőrzi a fájlt majd rákérdez, hogy akkor mehet-e a frissítés. Enter és csak várni kell a folyamat végére majd restart.
Frissítés előtt mindenképpen de utána is érdemes nyomni egy Default setting-et a biosban.
Ahogy nézem az F5-ös verzió a váltópont, tehát ha azt vagy annál újabb verziót raksz fel már nem lehet visszatérni az F5-ösnél korábbi verziókhoz.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5241) tomic válasza tkesy (#5240) üzenetére


tomic
addikt

Köszönöm sikerült.
Annyi még,hogy a procit hogy kell beállítani,hogy nem a max frekin pörögjön?

(#5242) HartgeH3-2.8 válasza tomic (#5241) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

//OFF//

Általában a CPU VID (feszültség) amit be szoktunk lőni, ez azért kell, hogy ne droppoljon a lap feleslegesen. Elméletben mindent megold magának a lap OC mentes környezetre gondolok, de nem árt ránézni. Kellemesebb a procinak lapnak is. Ami kell: CPU-Z, prime95, Aida64! Megnézed 100% terhelésnél mennyit eszik, és az alapján belövöd neki. Persze tizedekkel fogja droppolni így is, de nem számottevően. Ha pl intel speedstep be van kapcsolva, akkor is szereti pakolgatni. Teljesen felesleges az órajelet, és a feszültséget is droppolnia állandóan. (Erről bővebben cpu topikban teljes körően beszámolnak)

Több választásod is van:
01, Maradhat teljesen alapon (mindent megcsinál a gép), de én nem ajánlom
02, Beállítod neki manuálisan az alap órajelet, és a turbós magonkénti frekvenciát (Ajánlott)
03, Adhatsz neki egy maximum órajelet amin gyönyörűen elteker. (OC), de a magonkénti teljesítménye úgy is eltérő.

Én első időben a 03 opciót választottam, de mivel ez úgy is egy magos teljesítmény, ezért maradtam a turbó megoldásnál, de manuálisan lőttem be gyári adat szerint, melyik mag mikor mennyit tekerjen. Azaz ha egy mag kell legyen benne X kakaó. Ha kettő kell Y kakaó! és így tovább.

Tiéd a döntés, van aki teljesen automatán hagyja az egész rendszert, baj még nem lett belőle, de én nem szeretem nézni a 0,800 és 1.200 droppokat. Kifejezetten zavart. Miért lődd be? Sokkal (érezhetőbben) jobban harap a proci, azonnal rendelkezésre áll a kapacitás, nem fog melegedni plusszban nem kell aggódni, és jobban ki fogod tudni használni a cpu képességeit. A full automata irodai, vagy standard home körülményekhez ajánlott. Kérdésed van jöhet!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5243) tomic válasza HartgeH3-2.8 (#5242) üzenetére


tomic
addikt

Köszi a segítséget. Holnap nekiállok tesztelni. Egyenlőre lejjebb vettem a cpu feszt és most is stabil még a rendszer.Holnap folyt-küv, ha elakadok írok.

(#5244) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok. Használ valaki gigabyte g1 sniper a 88x lapot?
Olyan problémám lenne hogy nem ég az Audio LED , biosban be van kapcsolva, ill néha recseg is ha az erositos részre dugom a jacket, opa cserélve, valakinek volt már hasonló?

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#5245) inci67


inci67
tag

MI LEHET A BAJ????? Új konfigot vettem, i3 6100 om 6 hó gari, Gigabyte GA B250M Gaming 3 lap, új bolti 3 év gari, ram Hyperx Fury 2X4 2133MHz KIT új bolti. Új konfig össze rakva, megy minden, feltelepítve, minden ok. Bios feltéve az új. Másnap nem indul a gép mi a baj,? már tudom 1 DB ram ki, indul a gép, kikapcsolom, vissza a ram indul. A lényeg másnap nem indul a gépem, ki 1 DB ram indul, ha már elindul, újraindul 10-20 szór is nincs gond. Más rammal tesztelve, ugyan ez a gond. Cmos clear meg csinálva, semmi változás, bioszba semmi állítgatás, meg ilyenek nem voltak. A tápom, meg minden más jó, mert az előző konfigonba ment minden gond nélkül. A ram kezeléssel lehet baj, vagy időzítés, vagy nem tudom. Már az is tuti ha 1-2 percre le nyomom tápot, és vissza, indul úgy is. Ötlet, tipp, javaslat.? :F

(#5246) tkesy válasza inci67 (#5245) üzenetére


tkesy
őstag

mikor ki van kapcsolva, akkor áramtalanitod is gépet?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5247) inci67 válasza tkesy (#5246) üzenetére


inci67
tag

Nem, de ha le áramtalanítom 2 percre akkor már indul, és nem érek a ramokhoz. Vagy 1 ik ram ki, indul is, akárhol akármelyik slotba vannak.

(#5248) tkesy válasza inci67 (#5247) üzenetére


tkesy
őstag

Esetleg egy jumper-es Cmos resetet érdemes megpróbálni, de amúgy sok 5letem nincs, mivel az áramtalanítás után egyből indulás ellentmond mind a lemerült elem / nem megfelelő feszültéség teóriáimnak..
Amúgy nem ad valami hibaüzenet a speaker mikor nem indul a gép 2 modullal?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#5249) inci67 válasza tkesy (#5248) üzenetére


inci67
tag

Cmos resetet megvolt, semmi változás. Lemerült elem okozhatja? Eleve új gyártású alaplap, most dobták a piacra, lehet le van merülve. Hibaüzenet, nincs semmi.

(#5250) inci67


inci67
tag

Gariztassam a lapot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.