Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) MrChris válasza kovsol (#300) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi, akkor ennél az obinál meglepően sokat kroppol. Saccométerben ekvivalens 24mm helyett 23-22.5 is van benne. Ami még furcsa, hogy a levágott terület nem követi a szenzor arányát.
Más gyutávon miért nem engedi ehhez a területhez a hozzáférést? Úgy látom csak az egyik zoomom wide állására korlátozódik.

(#302) kovsol válasza MrChris (#301) üzenetére


kovsol
titán

Nekem rx100 széles felén durva mekkora extra rész van a JPEG képhez képest.

May the Force be with you!

(#303) Teasüti válasza kovsol (#302) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De EVF-ben már a crop látszik, nem? Vagyis a komponálást nem zavarja?

[ Szerkesztve ]

(#304) kovsol válasza Teasüti (#303) üzenetére


kovsol
titán

Már eleve a korrekciós képet látom fotózáskor, és a jpeg kép az olyan is lesz. Csak a C1 a RAW ból ki tudja nyerni a korrekció előtti képet is, míg a LR -ban le van tiltva a lehetőség, és kötelezően rárakja a korrekciót.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#305) MrChris válasza kovsol (#302) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha jól tapasztalom a croppolt részhez nem minden esetben engedi a hozzáférést? Egyenlőre csak az alapobim (PL12-60) nagylátó végén engedi. Telezoomnál (100-300) nem. Ránézek a többire is.

(#306) mikrofon válasza MrChris (#305) üzenetére


mikrofon
addikt

Ilyen jellegű szoftveres crop szinte mindig csak nagylátószögű tartományban van. Olcsóbb a gyártónak egy nagyobb látószögű tartományt kialakítani fizikálisan és annak a szüleit szoftveresen levágni, mint egy olyan objektívet gyártani aminek a szélein is rendben van a kép. Sony-nál sok ilyen objektív van emlékeim szerint. C1 szerintem mindegyik objektívnél engedi ahol van ilyen vagy tudja értelmezni ez a szoftveres trükköt.
Emiatt a megoldás miatt egyébként szokták kritizálni a gyártókat hogy ez milyen gáz. Nekem személy szerint teljesen mindegy hogyan oldja meg a gyártó így nincs bajom vele.
Illetve sok objektívnél van saját profilja a c1-nek így lehet menni eltérés a gyári alapértelmezetthez illetve a jpeg-hez képest is.

[ Szerkesztve ]

(#307) MrChris válasza mikrofon (#306) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze ez érthető. Ahogy itt tekergetem a profil paramétereket lejött, hogy ez nem teljesen az amit elsőre gondoltam, hogy a szenzor képalkotásra használt területen kívüli takart/nem hozzáférhető területről emelne be még képpontokat. Hardverként 22mp-esnek írják ezt a szenzort és 20mp-es képek lesznek, de nem a +2mp jön be. Hanem a torzítás korrekció miatt nő meg a kép mérete, mert a program mindig tartja a 20mp-t. Ahogy kihúzom párnába a képet egyre nő a takart kép, de a kroppolt marad ugyan annyi pixel.
Pedig korábban felaplikáltam Fuji xe1-re a m4/3-os 7.5-es Laowa-t és azon láttam, hogy lenne még némi tartalék. 7mm-re biztos le lehetne hozni, mert közelítette az APSC rajzot, meg ha a rawban ott lenne hozzáférhetően a +2mp. :D

(#308) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hogyan lehet match-elni képeket egymáshoz C1-ben?
LR-ben erre ott a "match total exposure", ami egy baromi hasznos eszköz, de C1-ben úgy tűnik nincs párja. Próbáltam a normalizálást a pipettával, de az nem erre van kitalálva.

(#309) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kamera specifikus verziókban meg lehet nyitni másik gyártó kamerájából konvertált DNG-t?
Megvenném a Fujit, viszont ha idővel hozzám csapódik egy másodfotós eltérő rendszerrel, akkor az ő képeit be tudom importálni átkonvertálással?

[ Szerkesztve ]

(#310) Teasüti válasza Teasüti (#308) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy látom az Auto Adjust egész korrekt kiindulásnak. Speed Edit is tetszik.
Arra nincs vmi mód, hogy szinkronizálva dolgozzak? Ki van jelölve több kép egyszerre grid nézetben, viszont Speed Edit-en kívül úgy tűnik minden ami panelből megy, az csak az éppen kiemelt képen változik. :F
Copy/Apply meg nem jó, élőben szeretném módosítani a képeket... Na meg a Copy/Apply elrontaná a Speed Edit relatív módosításait.

[ Szerkesztve ]

(#311) mikrofon válasza Teasüti (#310) üzenetére


mikrofon
addikt

Edit Selected variants icon () a job felső sarokban a kulcs.
Nem tudom ezt a leírást ismered-e:
Adjusting multiple images at a time: [link]

(#312) Teasüti válasza mikrofon (#311) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem az semmit nem csinál. Ki/bekapcsolva is csak a kiemelt képet tudom buzerálni panelről a kiválasztottak közül.
Az nem "virtual copy"-ra van? Legalábbis a "variants" kifejezés az nekem úgy tűnik a virtual copy megfelelője lesz.
Olvastam azt az oldalt és ha jól értelmezem, akkor a fenti kapcsoló csak a 4. pontban lévő parancsoknál működne, viszont kísérleteztem a crop-pal, de az is csak az aktív képen ment. Nem mintha sok értelme lenne egyszerre crop-olni. :U Effektíve csak a stilizálásnál lenne bármi értelme, ha jól gondolom a 4. pontot.

[ Szerkesztve ]

(#313) mikrofon válasza Teasüti (#312) üzenetére


mikrofon
addikt

Hát a neve tényleg csalóka. Most hogy elküldtem neked én is meglepődtem. de én használtam és számomra pont azt jelenti hogy az összes kijelölt képre vonatkozzon egy általam változtatott opció.
Egyébként az előbbi leírásban a "Copying adjustments from one image to others" rész 3. Pontjában írtakat használom és ott is van jelentősége az előbb írt ikon bekapcsolásának.

Konkrét leírás:
[Copy and Apply Image Adjustments in Capture One] leírás 2. Pontjában a shift + klikk megoldást használom leginkább.

(#314) Teasüti válasza mikrofon (#313) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem jöttem akkor még rá hogyan működik az az Edit Selected variants icon () vagy mire van hatással pontosan. Azt várnám, hogy pontosan azt csinálná, mint LR-ben az "auto sync" fícsőr. De itt mondjuk húzok WB-t (nem Speed Edit, hanem konvencionális eszközökkel panelről a csúszkával) és ez b.szik tolni a többi kiválasztott képet mindegy ki van-e kapcsolva vagy be. :F
Virtual copy-t még nem próbáltam ki, hátha tényleg ahhoz lesz - de ahhoz meg minek... hisz nem azért csinál az ember általában másolatot, hogy egyazon módosításokat csináljon az eredetivel.

De közben rájöttem, hogy panelenként van ez az oda-vissza nyil, amivel lehet alkalmazni azt az egy beállítást a többi képre. Azzal lehet élni. De azért jó lenne, ha ez magától menne.
Az a fenti gomb érdekelne mi a fenére jó pontosan. :U

[ Szerkesztve ]

(#315) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nálatok nem jött elő színtérbeli probléma az exportált jpeg-ekkel?
C1 készítette jpeg-eket nem jeleníti meg jól a Chrome böngésző se Facebook-on, se a weboldalamon. Míg LR-ben készültek teljesen jók. Wcg monitoron nézem és itt látom, hogy nem működik a C1 képeken a színmenedzsment. Összehasonlítva a metaadatokat van némi eltérés itt-ott az LR és a C1 fájlok között, de végső soron mindkettőben benne van az sRGB IEC61966-2.1 profil, viszont az LR képeiben több tag is van az sRGB-re, köztük egy faék egyszerű "Color Space: sRGB" bejegyzés is, ami C1 fájlokban nincs. Felteszem nem minden színmenedzselt alkalmazás egyforma és lehet Chrome nem ellenőrzi az összes metaadatot vagy nemtom mi a frász van... :F
Ötlet?
Lehet metaadatot hozzáadni a képekhez vhogy?
Nem szeretném emiatt kukázni a C1-et, mert picsául tag-eli a fájljait. :W

(#316) MrChris


MrChris
nagyúr

Arra jövök rá, hogy ez a C1 mennyire jól kezeli a Pana színeit. Lr kb értékelhetetlenül elcseszi a vöröset. Ha egy telibe piros tárgy kerül a képre az már alapban majdnem túlcsordul, ha meg színt is akarok belevinni akkor vörös paca lesz belőle. Ugyanakkor a kevésbé vörösök döglöttek maradnak. Mutatok egy extrém példát, aminél ez nagyon kijött, bal felső kép C1, 0 szaturáció, jobbra mellette 100-as szaturációval, bal alul ACR 0 szaturáció, jobbra mellette ACR 20-as értéken. Mint látható a jobb alsón a vörös sapka már összefolyik, de a környezet meg alig változott.

[ Szerkesztve ]

(#317) vihartigris


vihartigris
őstag

50%-os kedvezmény kód: MAY-SAVE-50

Van érdemi különbség a 21-es és az egyel korábbi verzió között?

bármi reciproka a semmi

(#318) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Tether kábellel és C1-el kapcsolatos kérdésem lenne, ha szabad itt feltennem. Azért írok ebben a topicban mert sokszor látom YT videókban, hogy a C1-en nézik a Tether kábelen átküldött fotókat.

Szóval kicsit ködös nekem ez a C1 dolog, mert a C1 oldalán olyannal találkoztam hogy C1 for Sony illetve C1 for Fuji. Ami nem lenne baj, ha nem Canonos lennék jelenleg.
Szóval azt szeretném kérdezni, hogy Canonosként is használhatom a C1 ingyenes verzióját, legalább arra hogy a Tether kábellel átküldött fotókat monitoron megnézzem?
Illetve van egyébként a C1-en kívül is egyéb program amivel szintúgy megtudom nézni a monitoron?

(#319) jmakk válasza zümzümm (#318) üzenetére


jmakk
őstag

Nem hiszem, hogy Canon-ra működne az ingyenes verzió. Nem fogja megenni a raw fájlokat és abban sem vagyok biztos hogy a kommunikáció működni fog a camerával. Az sem biztos, hogy az ingyenes butított verzióban ez a funkció benne van. De ha van ilyen kábeled, akkor letölteni és kipróbálni nem kerül semmibe. Azt nem tudom, mi van ha jpeg-t küldenél át. De a sarkalatos kérdés sztem a kommunikáció a kamerával.

(#320) vihartigris


vihartigris
őstag

50%-os kupon: SAVE50JUNE

bármi reciproka a semmi

(#321) khron78 válasza vihartigris (#320) üzenetére


khron78
őstag

Ez a kupon hova szól?

(#322) vihartigris válasza khron78 (#321) üzenetére


vihartigris
őstag

captureone.com

bármi reciproka a semmi

(#323) khron78 válasza vihartigris (#322) üzenetére


khron78
őstag

Nekem nem fogadta el. Mire vonatkozik? Van megkötés? A teljes programot szeretném megvenni, a Fuji féle kiadást.

(#324) Teasüti


Teasüti
nagyúr

21-es verzió mennyi cpu magot tud kihasználni?

(#325) MrChris


MrChris
nagyúr

Új eszköz Magic Brush.

(#326) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mindjárt nézem. De én azt hittem a sima brush is már így működik, legalábbis nekem a korábbi verzió is intelligensen maszkolt. Persze ha ez most megközelíti az LR szintjét, annak csak örülök. A korábbi azért nem volt túl jó.

(#327) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Lens correction/Distorsion az miért 100-on áll alapból? Azt nem lehet kiiktatni vhogy? Úgy veszem észre sokszor felesleges, néha meg egészen kontraproduktív. UWA képe pl sokkal kevésbé torz nullán, mint ráadva. :U

(#328) Teasüti válasza MrChris (#325) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1% tolerációval kb azt csinálja, amit szeretnék vele. Azért még van mit csiszolni rajta.

(#329) topikk


topikk
senior tag

Ma jott az e-mail, hogy a panorama es HDR osszefuzes fejlesztes alatt van, ebben az evben erkezik. Ez nagyon jo hir, ezek hianyoztak leginkabb LR utan. :C

(#330) mikrofon válasza topikk (#329) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#331) Sancza válasza topikk (#329) üzenetére


Sancza
tag

végre :D :C :C :C remélem még a mostani fő verzióba belekerül
de ha nem, akkor tuti upgradelek az új verzióra csak emiatt (de azért ezt a fizetős részt jó lenne elkerülni :) )
viszont most magam ellen beszélek: ha van eszük, az új főverzióba teszik ezt bele (és félek így lesz)

(#332) Ixion77 válasza topikk (#329) üzenetére


Ixion77
őstag

DPReview beharangozó

A sok szöszmötölés után végre egy upgrade ami megéri majd az árát. Ha jól megcsinálják a HDR-t és a panorámát, akkor nagy siker lesz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#333) mikrofon válasza Ixion77 (#332) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak nehogy emiatt most árban egy nagyobb ugrás legyen...

(#334) Sancza válasza topikk (#329) üzenetére


Sancza
tag

jól sejtettem, ez a 22es verzióban lesz benne , valahol érthető
de közben eszembe jutott, hogy még a focus stacking az ami nagyon hiányzik (ezeken felül)
hátha az is lesz a közeljövőben a C1-ben :)

(#335) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Affinity tudja mind a hármat.

(#336) -Fripp-


-Fripp-
csendes tag

Urak!
Mint viszonylag friss Fuji használó szeretnék érteni valamennyit a program "express 21" változatához.
Teljesen idegen az egész felület számomra egyelőre , 12 év nx 2 (nikon) után.
Lightroom-ot sem használtam soha.
Kérdésem: tud-e valaki olyan magyar nyelvű okosságot a programról aminek segítségével egy hülye is el tud indulni , raw-ból .
Köszönet. :U

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#337) nOvOp válasza -Fripp- (#336) üzenetére


nOvOp
senior tag

https://www.captureone.com/en/get-inspired/30-day-challenge
Az egyes leckéket megnyitod külön YT-on és bekapcsolod a magyar feliratot. Amelyikhez nincs magyar felirat, ott is ki tudod választani az automatikus fordítást magyarra. Szerintem el lehet vele boldogulni :)

(#338) -Fripp- válasza nOvOp (#337) üzenetére


-Fripp-
csendes tag

Köszi , már kezdek elmélyülni benne. :R

Aki másnak vermet ás , aranyat lel ...

(#339) randras_83


randras_83
addikt

sziasztok, előre is elnézést a hülye kérdés miatt, most váltottam mac-re, az lenne a nagy kérdésem, hogy C1-ben hogy a francba lehet azt kikapcsolni hogy a felső menüsort ne rejtse el, CMD+B CMD+T az ok, de a felső menüsorra nem jöttem rá...előre is köszönöm! :) :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#340) nOvOp


nOvOp
senior tag

Valaki nem használja rajztáblával?
A XP-PEN Star 03-at néztem ki, de nem tudom, hogy működik-e vele? A Wacom One Small-t is néztem, arról mintha azt olvastam volna, hogy működik vele, de talán a mérete miatt az XP-PEN jobb lenne. Csak hobbi szinten használnám.

(#341) nOvOp válasza nOvOp (#340) üzenetére


nOvOp
senior tag

Megvettem az XP-PEN Star 03-at (18,5e)! Nagyon tetszik. Szerencsére működik a C1-el. 8 gyorsgomb beállítható, plusz a tollon lévő két gomb is beállítható (pl. beállítottam, hogy a felső váltogasson a törlés/ecset között, az alsó pedig legyen a jobb klikk, helyi menü). A felülete elég nagy, viszont a rajzolás érzésre kicsit karcos, de persze a táblát nem karcolja össze. Sokkal gyorsabbnak tűnik a képek szerkesztése, a csúszkákat is gyorsabb állítani vele, de mivel az összes gyorsbillentyűt nem lehet rátenni, így a billentyűzet azért nem nélkülözhető. Próbáltam tableten is különböző rajz programokkal. Bár nem támogatott az android, ettől függetlenül azon is működik (OTG kábel szükséges és nem tartozék), igaz ott csak álló formában lehet normálisan rajzolni, de ott nem olyan frankó élmény, mint a PC-n. Röviden ennyi, sokat még nem használtam, de gondoltam megosztom, hátha vki keresne róla információt.

(#342) Kovap


Kovap
csendes tag

Sziasztok! Ktiválnám a Capture One Express-t (Sony számára). License code beírása után generál egy registration key-t (jó hosszú, több soros kód), amit az utasítások szerint a fiókomban az offline aktiválásnál aktiválnék, de folyamatosan "regisztrációs kulcs érvénytelen" üzenet jelenik meg (tehát nem kapok aktiváló kulcsot)
Valaki tud tanácsot adni mi a fene lehet ez?
Köszi

(#343) Kovap válasza Kovap (#342) üzenetére


Kovap
csendes tag

Ok, megoldva: [link]

(#344) mikrofon


mikrofon
addikt

"It feels like we’ve been telling you for ages that Capture One 22 is coming – but now it’s ACTUALLY happening. Yes, we know – finally.
So save the date for December 9 when we finally go live with features like Panorama Stitching, HDR Merging, and more!"

[ Szerkesztve ]

(#345) topikk válasza mikrofon (#344) üzenetére


topikk
senior tag

Én még várok valami jó akcióra, csak egy éve vettem a 21-et, soknak tűnik így az updrade.

(#346) kovsol válasza topikk (#345) üzenetére


kovsol
titán

Én a 20-t nyúzom mai napig. Upgrade többe kerülne, mint amennyiért annó vettem a 20-t, így én bizonytalanba nem vásárolom be magam előre. Majd ha látom már biztosra mit fog nyújtani, akkor talán jövő tavasszal valami akcióban megveszem az upgrade-t.

May the Force be with you!

(#347) mikrofon


mikrofon
addikt

Alkalmanként szokott lenni 30-40%os akció azt érdemes figyelni. Lehet hogy érdemes ilyenkor egy éves előfizetést befizetni, mert akkor mindig a legújabb van. Kevesebb áron mint az upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#348) vihartigris


vihartigris
őstag

Megjelent a Capture One 22

bármi reciproka a semmi

(#349) Bogyó bá' válasza vihartigris (#348) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem 169 Euro-ba fájna az upgrade (for Sony) a meglévő 20-as licencről. Egyelőre még nem lettem meggyőzve, hogy ez nekem annyira kellene....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#350) kovsol válasza Bogyó bá' (#349) üzenetére


kovsol
titán

Lesz ezen még nagyobb akció, addig még reszelnek is rajta kicsit.

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.