Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) mikrofon válasza Simulacrum (#200) üzenetére


mikrofon
addikt

Capture One 20 – save 30% with Code LABORDAY30

(#202) Simulacrum válasza mikrofon (#201) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Köszönöm, sajnos lemaradtam róla, mert offline voltam egy jó ideig.

(#203) mikrofon válasza Simulacrum (#202) üzenetére


mikrofon
addikt

Biztos lesz még ilyen vagy hasonló.

(#204) vihartigris válasza mikrofon (#203) üzenetére


vihartigris
őstag

Van új akció!
TAKE25OFF a kód

bármi reciproka a semmi

(#205) kovsol


kovsol
titán

Elkezdődött a Capture One 21 előrendelése.
Nekem 129€ lenne az upgrade a 20 Sony verzióról a 21 sony verzióra ami a kuponnal is 103€.

PREORDER2020 kupon kóddal -20%.

Én szerintem egyelőre maradok még a 20-nál, mondjuk fogalmam sincs mit hoz a 21 újdonságként, mert folyton server errort dob a weblapjuk.

Tegnap előrendeltem egy Luminar AI -t. Kíváncsi leszek, és van rá 30 nap pénzvisszatérítés megjelenése után. Az 75€ az egyszemélyes, 89€ a kétgépes license.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#206) jmakk válasza kovsol (#205) üzenetére


jmakk
őstag

"Tegnap előrendeltem egy Luminar AI -t."
Anno én kétszer is kipróbáltam kb. fél év különbséggel és mindkét alkalommal kb. 15-20 perc után le is szedtem. Fagyott rendesen.

(#207) kovsol válasza jmakk (#206) üzenetére


kovsol
titán

Luminar AI egy tök új programjuk lesz ami még meg se jelent.
Luminar 4 -t azt már használom egy ideje, és nem fagyott ki még soha.

Most kijött a PS és LR ből is az új főverzió.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#208) jmakk válasza kovsol (#207) üzenetére


jmakk
őstag

Amit én próbáltam az még a 3. verzió volt. Ezek szerint fejlődtek.

(#209) mikrofon válasza kovsol (#205) üzenetére


mikrofon
addikt

Akinek ugye éves élőfizetése van annak nem kell "izgulni", jön majd automatikusan ;)

Luminar-t én mondjuk nem is ismerem, hogy miben adna többet vagy mást...

(#210) Sancza válasza kovsol (#207) üzenetére


Sancza
tag

Az jó, ez azt jelenti, hogy elindul neked. Sajna a legutóbbi verzióban van egy olyan probléma, ami miatt rengeteg gépen (közte az enyémen) egyszerűen nem indul el az alkalmazás (megjelenik a logo kép, és onnan semerre, csak kilőni lehet a task manager-ből). Hivatalos javaslat: használd a korábbi verziót amíg meg nem javítják az indulási problémát. Ez már sok hónapos állapot :(

ennyit a Luminar-ról :(

(#211) mikrofon


mikrofon
addikt

"csak ma" 30% BF kedvezmény van a C1 szoftverre.

[ Szerkesztve ]

(#212) Simulacrum


Simulacrum
senior tag

Közben jönnek ki az infók a 21-esről. Az első videóban bemutatott gyors szerkesztés funkció nem váltott ki túl nagy elismerést a hozzászólókból. Most a dehaze funkciót mutatták be, ami elvileg már rég benne van az LR-ben és sokan várták a C1-be is. Paul Reiffer több videóban megmutatta régebben, hogy C1-ben ezt hogyan lehet kiváltani más eszközökkel, de most már lesz rá külön csúszka.

(#213) kacsento1


kacsento1
senior tag

Egy olyan problémám lenne, hogy ha készítek egy új sessiont, és beimportálom a képeket, akkor a hdd-n a képek mappájában létrehoz egy új mappát, ahová az összes beimportált képet bemásolja, így duplázza a képek mennyiségét. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni, hogy ne másolja be az összes képet egy saját mappába? Semmi értelmét nem látom.
Remélem érthetően írtam le a problémát. :)

(#214) Bogyó bá' válasza kacsento1 (#213) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ebbe bele kell törődni: azért készít másolatot, hogy ne az eredetit állítgasd el.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#215) mikrofon válasza Bogyó bá' (#214) üzenetére


mikrofon
addikt

Én nem session-t használom hanem catalogue-t . Amikor ide importálom a fájlokat akkor ki tudom választani hogy a helyén maradjon, azt is hogy konkrét mappába tegye vagy a catalogue helyére tegye. Sőt még egy backup mappát is megadhatok és akkor oda is bemásolja.

Egyébként van egy jó videója a phaseone-nak a catalogue és session használatához. Ott elvileg minden benne van hogy mit hogyan lehet....

[ Szerkesztve ]

(#216) Ed Parker válasza mikrofon (#211) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vicces azért hogy megvettem a C1 20-at és most további 150€ mínusz kedvezmény válthatok. Mert meg egy 12-es verzióról ok, de 20-ról?

(#217) Bogyó bá' válasza Ed Parker (#216) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tud "bármit" az újabb, amiért érdemes egy kisebb vagyont áldozni rá? Én most szeptemberben váltottam a 20-ra, de nemigen szándékozom a következőre upgradelni...

Eddig is az a6000 (zajossága, dinamikaszegénysége) volt szerintem a korlát nálam, nem a szoftver képességei...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#218) Ed Parker válasza Bogyó bá' (#217) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja én is most nyáron.
nem tudom mit tud, majd kiderül lassan.

(#219) vihartigris


vihartigris
őstag

[itt a Capture One 21]

bármi reciproka a semmi

(#220) topikk


topikk
senior tag

Sziasztok!

Nézegetem én is a C1-et és lehet beleugrom. Mi a jó taktika a 30 napos verzió lejárta után? Visszaolvastam valamennyit és láttam, hogy upgrade-re egyre jobb kuponkódok érkeznek idővel. Így van ez az első vásárlásnál is?

kovsol, neked mikor érkezett a 67 Eurós ajánlat?

(#221) mikrofon válasza topikk (#220) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia az én taktikám hogy éves előfizum van.
Minden évben bf-kor lemondom és a 30%-os kuponnal újrakötöm.
Előtte míg fix áron megvettem, minden évben ilyenkor jött a dilemma hogy vajon megéri-e újra fizetni az Upgrade-ért... Egyszer aztán uprade helyett előfizetést vettem....

[ Szerkesztve ]

(#222) topikk válasza mikrofon (#221) üzenetére


topikk
senior tag

:D pont azért nézegetem mert nem szeretnék előfizetést. Most LR6 van, azt is már 4 éve használom, jó ideje frissítés nélkül. Ha jó a program, évekig elleszek vele.

(#223) MrChris válasza topikk (#222) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen vázzal használnád?

(#224) topikk válasza MrChris (#223) üzenetére


topikk
senior tag

z6 ii, persze ha majd támogatott lesz, egyelőre nincs benne a 21-es verzióban (állítólag még decemberben bekerül)

[ Szerkesztve ]

(#225) mikrofon válasza topikk (#222) üzenetére


mikrofon
addikt

A Nikon-nal, ha megelégszel a nikonos verzióval akkor ez évente 79 euró költség a -30%-os kuponnal... Legalábbis az elmúlt 3 évben ennyi volt....

(#226) vihartigris válasza topikk (#222) üzenetére


vihartigris
őstag

Van márkaspecifikus ingyenes verzió némi butítással. (Sony, Fuji, Nikon)

bármi reciproka a semmi

(#227) vihartigris


vihartigris
őstag

[Normalizálják a Capture One árait]

bármi reciproka a semmi

(#228) vihartigris


vihartigris
őstag

[Frissült a Capture One 21]

bármi reciproka a semmi

(#229) Teasüti


Teasüti
nagyúr

#30312kovsol
És ilyen kedvezményt minden regisztrált tag kap? Fura üzleti döntés.
Ezzel már megéri viszont az előfizetés. Persze ha szállítanak is rendesen vmi extrát.
Vagy azt mondom, hogy az alapok ugyanazok már évtizedek óta, viszem a licencet és vissza se nézek többet. :)
Elvégre koma is elég jól elvan az LR6-tal még a mai napig is. 5 éve változatlan a workflow-ja. :DDD
Nehéz döntés. :DD
Még csak most kezdenek terjedni az AI fícsőrök. Szóval azért nehéz nem figyelemmel kísérni a piacot. Nvidia AI jöhetne C1-re is.

[ Szerkesztve ]

(#230) kovsol válasza Teasüti (#229) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem ha kap valaki ilyen kódot akkor szívesen berakja ide. Általában ez egy általános kupon kód amit tömegesen kiküldenek. 20-25-30% lejön az árból.

May the Force be with you!

(#231) Teasüti válasza kovsol (#230) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A hírlevélről 2019-ben leiratkoztam. Akkor majd feliratkozok megint a levélszemetükre. :DDD

(#232) #53366784


#53366784
törölt tag

Sziasztok!
Találkoztatok már olyannal, hogy a lens correction nem csinál semmit?
Fuji file-okkal dolgozom, de sem a manufacturer profile, sem az objektív profilja nem változat a nyers képen.
Láthatóan hordó torzítás van a fotókon.
Sőt, továbbmegyek, bármelyike más lencse (pl. Nikon) sem mozdít rajta...
Vajon mi lehet a gond?

(#233) Teasüti válasza #53366784 (#232) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez LR-ben sincs másképp - az csak annyit közöl, h a beépített korrekció már alkalmazásra került. A váz már rárakja a képekre ha jól tévedek.

A második részéhez: jah, hogy nálad ez vmiért nem működik? Natív Fujinon obival lövöldözöl?
Én még nem vettem észre hordót egyetlen fókusztávolságon sem 10 mm-től 200 mm-ig natív obikkal.

Esetleg kapcsold ki a vázon a korrekciót és nézd meg ez feloldja-e a funkciót post-ban. Lehet vmi Fuji specifikus fájl attribútum.
Ha jól emlékszem LR-ben sincs semmi hatása a lencse korrekciós profiloknak; csak manuálisan lehet tologatni ha épp szeretné vki.

[ Szerkesztve ]

(#234) #53366784 válasza Teasüti (#233) üzenetére


#53366784
törölt tag

Fuji 16-55 az objektív, azaz natív.
A LR szépen kijavítja, a C1 egyáltalán semmit sem csinál ennél az obinál...
A 16 1.4-nél a korrekció rendben van a C1-nél is.

(#235) Teasüti válasza #53366784 (#234) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fura. 16-55-ösöm pont nincs, csak 18-55.
De ezek az obik mind rektilineárisak, vagyis nem igazán szabadna hordót látnod. :F
Én ha bele akarok nyúlni a korrekcióba, akkor pont hogy hordót rakok bele, hogy a kép szélek is természetes(ebb) hatásúak legyenek mondjuk egy UWA-n.
Pl. ha vki mondjuk szélesebbre sikerült, mint amilyen magas. :D Vagy megőrizni a kört körnek, stb.

[ Szerkesztve ]

(#236) #53366784 válasza Teasüti (#235) üzenetére


#53366784
törölt tag

Úgy tűnik, hogy megoldottam:
Manufacturer Profile, Distortion: 100 + Light Falloff: 100 értékeken ugyanaz az eredmény, mint a vázon belül korrigált jpg. :C

(#237) #53366784


#53366784
törölt tag

Nagyon érdekes a szitu, mert a 16mm f1.4, a 90mm f2 tökéletesen korrigált lett.
Csak a 16-55mm és az 50mm nem - ezeknél a fenti módszerrel érem el a kívánt eredményt. :F

(#238) Ala válasza vihartigris (#226) üzenetére


Ala
tag

Ezt hol lehet elérni, és mit jelent a butítás?

(#240) Ala válasza vihartigris (#239) üzenetére


Ala
tag

Ez miben tér el az eredetitől?

(#241) Bogyó bá' válasza Ala (#240) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak az adott géptípus RAW-fájljait kezeli, a többi nem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#242) vihartigris válasza Bogyó bá' (#241) üzenetére


vihartigris
őstag

Az express (ingyenes változat) kevesebb funkcióval bír mint a márkaspecifikus (fizetős).

bármi reciproka a semmi

(#243) Bogyó bá' válasza vihartigris (#242) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, benéztem a kérdést.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#244) Teasüti válasza Ala (#238) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt jelenti, h kb semmilyen extra fícsört nem fogsz látni az Express-ben az alap eszközökön kívül amik nélkülözhetetlenek egy raw konvertálásához. Amikor utoljára néztem, akkor tényleg csak demó szintű felszereltség volt benne.
Otthonra elég lehet ha vmi ingyenes kell.
Munkára felejtős.

(#245) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Szégyellem a kérést, de mégis a segítségeteket kérem, mert megbuktam.
A gyerek az ölembe mászott és rászabadult a billentyűzetre, azóta ha egyes "tool-t" megnyitok, a többi ami addig "nyitva" volt bezáródik és akármit próbálgatok, például a layers és az expo nincs egyszerre nyitva.

Bocsánat ha rosszul magyarázom, de hátha volt másnak is ilyen problémája. Nincs valami tippetek, hogy tudnám visszahozni az eredeti rendszert?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#246) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hi,
létezik valami jó ingyenes tool amivel LR presetet lehet átvinni c1-re?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#247) Speeedfire válasza Speeedfire (#246) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Volt egy converter, de nem volt az igazi. De kiindulásnak em volt rossz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#248) grigo válasza Speeedfire (#246) üzenetére


grigo
őstag

Állandó kérdés nálam is, hogy az évek alatt összedobott, vagy megvásárolt preseteket nem tudtam magammal vinni, pedig jó alapok lettek volna, és ugyabár mindenki Lr-ot használ, kevés a C1 user aki olyan minőségben dolgozik és gyárt presetet ami megéri a pénzt.
Én egyedül a Preset Convertert találtam

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#249) Speeedfire válasza grigo (#248) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt használtam én is. De nem az igazi.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#250) MrChris


MrChris
nagyúr

Olyasmire van lehetőség, hogy a szaturációt a Luma vs Sat módon alkalmazzam? Ez azt jelenti, hogy pl a sötét tartomány szürkeárnyalatos legyen és onnan átmenetesen a többi már alap szaturáltan, vagy jobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.