Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Teasüti válasza MrChris (#250) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neten már többektől láttam, h behúzzák Resolve-ba a dng-t és ott dolgozzák ki a képet. Nem ördögtől való gondolat, hacsak nem futószalagon kell ezt csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#252) MrChris válasza Teasüti (#251) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, miután beírtam eszembe jutott. :D Meg a Pana 4k vlog videóra taranis féle Fuji lutot tudok tenni, ezzel megvannak a Fuji színek. :D Kamerából rawon kívül csak 8 bites jpg jön (ami luttal azért foltosodik), így viszont 10! Még kipróbálom a 6K fotó-videóját megy e vlogban...

(#253) Teasüti válasza MrChris (#252) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A fotós ágazat még nagyon le van maradva color grade-ben. Még Adobe is csak most rakta be Lightroom-ba a shadow/midtone/highlight színkerekeket.

C1-et nem ismerem (csak leárazásért figyelem a topikot :D ), de konvencionális eszközökkel pl egy luma maszkkal biztos meg lehet oldani. Gondolom ilyen kell legyen C1-ben is.

Amúgy én inkább színt szoktam csempészni az árnyékokba fotónál egy kis színharmóniáért. :K

[ Szerkesztve ]

(#254) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv! Upgrade-elt valaki 21-re? Mik a tapasztalatok?

(#255) MrChris válasza Teasüti (#253) üzenetére


MrChris
nagyúr

C1-ban már jó ideje vannak színkerekek, meg luma maskra is lehetőség. Egy luma vs sat görbe egyszerűbb lett volna. :D Hogy fényezzem is a Lr-ban viszont nincs layer ami pedig elég praktikus pl erre, ez egy óriási előnye.

(#256) Teasüti válasza MrChris (#255) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy luma vs sat görbe egyszerűbb lett volna.
Bilibe lóg a kezed. :D

(#257) MrChris


MrChris
nagyúr

Gradient maszkból nincs curve azaz görbíthető? Az eget szoktam elválasztani a domborzati horizonttól és néha jó lenne kicsit hozzágörbíteni, mint amikor két pont között 1-2-3 ponton meg lehet görbíteni egy egyenest.

(#258) Teasüti válasza MrChris (#257) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A csúszkáknál nincs finom átmenetre lehetőség?
Mint LR-nél a range mask funkciónak.
Amúgy ez már eléggé képszerkesztős feladatnak hangzik inkább.

[ Szerkesztve ]

(#259) MrChris válasza Teasüti (#258) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most hogy írod tulajdonképpen van ilyesmi Luma Range, ezzel meg lehet csinálni.
Külön képszerkesztőt nem szeretnék használni, vagyis ami egy fotóhoz 'kell' szeretném egy programban. Valszeg egy-két funkció hiánya nem késztetne photoshoppolásra.
Így is portrénál ezt, tájképnél Lr-t gyúrom és várom a csodát melyik győz. Csak egy maradhat. :DDD

(#260) topikk válasza MrChris (#259) üzenetére


topikk
senior tag

Ma jott 40% kupon a C1-re

(#261) Ed Parker válasza topikk (#260) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Honnan?

(#262) topikk válasza Ed Parker (#261) üzenetére


topikk
senior tag

Hát a C1-től, hello@captureone.com

Save 40% - today only.
For today only, save an entire 40% on the pro editing features in Capture One with the below code. Hurry, it expires tomorrow!

(#263) Teasüti válasza topikk (#262) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ez személyre szóló ajánlat vagy osztható? Tudnék élni a lehetőséggel.

(#264) Ed Parker válasza topikk (#262) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem 30%-ot adtak, szemetek :)

(#265) Ed Parker válasza topikk (#262) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Felhasználod a kódot?

(#266) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Két email címmel is feliratkoztam a hírlevelükre, de nem érkezik semmi. Se köszöntés, se megerősítés, semmi. Legalább annyit küldhetnének, hogy menjek a francba vagy vmi! :D
Szerintem már régebben is feliratkoztam, de soha nem kaptam semmit.
Csak hogy biztosra menjek: itt csináltátok ti is?

[ Szerkesztve ]

(#267) topikk válasza Ed Parker (#265) üzenetére


topikk
senior tag

Igen, felhasználtam, ennél olcsóbb nem valószínű hogy lesz + e-mail címet is kéri , csak azzal együtt érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#268) topikk válasza Teasüti (#266) üzenetére


topikk
senior tag

Én kipróbáltam a 30 napos ingyen verziót és a szintén ingyenes butított márkaverziót is installáltam. Azt nem tudom melyik miatt jött a kupon.

(#269) topikk válasza topikk (#268) üzenetére


topikk
senior tag

Ja, és március 10 korül jött egy 30% amit nem használtam fel.

(#270) kovsol válasza topikk (#269) üzenetére


kovsol
titán

Nekem tegnap is csak a 30% kupont küldtek, meg korábban is jött egy 30%.
Mondjuk ilyen árazás mellett én maradok a 20-as verziónál. Konkrétan többe kerül a 20->21 upgrade, mint a teljes 20-as verzió volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#271) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Újaknak:
A hírlevélre való feliratkozás semmire nem jó.
A próbaverzió letöltésekor viszont bele kell egyezni a promóciós email-ekbe, szóval ez lesz a kulcs a kupon kódokhoz.

(#272) Ed Parker válasza kovsol (#270) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként igen, én sem vettem meg 30%-al sem, viszont a Lr előfizetést lemondtam.
ha megjön az A1 nem lesz mivel feldolgozni a képeket :D

(#273) Ed Parker válasza Teasüti (#271) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem már eleve van egy 20 pro verzióm, mégis mennyi esély van arra hogy adnak nagyobb kedvezményt?

(#274) MrChris válasza Ed Parker (#272) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem nem nagyon éri meg 20-ról upgradelni, engem legalábbis a dehaze érdekelt volna, de sajnos nem sikerült túl jóra. Nagyon mélyre buktatja a sötéteket és kiveszen a részletek, nem lehet szépre visszahúzni se.

(#275) Teasüti válasza Ed Parker (#273) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neten nem láttam nyomát 30%-nál nagyobb kuponnak.
De én most elgondolkoztam a 10 dolláros LR+PS előfizun is.
Összehasonlítva a C1 előfizetéssel a Pro-hoz mérten fele annyi.
A teljes licenc árából meg ott az LR+PS két-három évig. Ha ez alatt fejleszteni is akarnál új főverzióra, akkor az Adobe fotós csomag olcsóbb hosszútávon. Aaaaa....
Persze ha megállunk a fejlődésben, akkor a licenc pár év alatt behozza a lemaradását. Elvégre sokan elvannak még LR6-tal is, ami egy őskövület, de tudja amit kell.

Ezekkel a kuponokkal az előfizut is le lehet alkudni vagy csak a licencet?

[ Szerkesztve ]

(#276) kovsol válasza MrChris (#274) üzenetére


kovsol
titán

Az a baj, hogy a 20 meg nem fogja megkapni a Sony A1 RAW támogatást, így nem fogja tudni feldolgozni a képeit. :(
Én nem mondtam le a LR+PS előfizetést se, de a C1 bekerült a workflowba főleg portré esetén, mert a színeket jobbak egyszerűen portréhoz C1-ben.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#277) MrChris válasza kovsol (#276) üzenetére


MrChris
nagyúr

Micsoda véletlen, :D szintén portréra használom Panához a színek miatt. Viszont tájképnél a másikat látom jobbnak.

(#278) kovsol válasza MrChris (#277) üzenetére


kovsol
titán

Én Sonyval használom. RX100, A6100, A7III.

May the Force be with you!

(#279) Ed Parker válasza MrChris (#274) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Talán nem, még agyalok rajta, végülis bármikor visszakapcsolhatom az Adobe előfizetést.
Nekem csak az a bajom vele, hogy valóban rohadt sok egy pici update és 209€.

(#280) Ed Parker válasza Teasüti (#275) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az Adobe 12,39€ vagyis egy évre ugyanaz mint egy 30%os kuponnal a c1 21.
ott van egy plus ps, meg valami filmes pakk.
Lr6 csak régi vazakat támogat, pl Sony a7R3, az R4 már nem, vagyis ami azután jelent meg semmi.

(#281) kovsol válasza Ed Parker (#280) üzenetére


kovsol
titán

Adobe fotós pakkra is szokott lenni -20% néha. Lehet húsvétkor is bedobnak majd valami akciót.

May the Force be with you!

(#282) Ed Parker válasza kovsol (#281) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most hogy lemondtam talán jön :D

(#283) Teasüti válasza Ed Parker (#280) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ami azt illeti fontban néztem az árakat (10 font adobe, 20 font c1 pro havonta), de arányaiban ugyanannak kell lennie. Szóval évi 120 font LR+PS és ennyiért nem kapom meg még a csökkentett verziót sem kuponnal C1-ből. A teljes verzió meg 300 font lenne.
LR6 analógia meg nyilván úgy értendő amikor az volt aktuális. Sokan lövöldöznek még a mai napig dslr-rel is, 5 éves vázakkal és kevésbé sem versenyképesek régi szoftverrel és vázzal. C1 21 is úgy hozná be az árát, ha azt is egy 5 évig nyúzza az ember mostantól számítva. Kb ennyi ideig tervezem használni a vázaimat is, szóval az új támogatástól se kell tartanom.
Szóval jah, ha naprakész akarok maradni, akkor Adobe olcsóbb. Ha nem, akkor C1 és egy darabig semmi.

(#284) Ed Parker válasza Teasüti (#283) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem ez annak a függvénye melyik rendszerben mozogsz otthonosan.
Nalam az Adobe van használva 11éve, még asszem lr 3-al kezdtem, egy éve vettem c1 for Sony-t, meg Nikont is, aztán összefűztem egy pro-ra, a support segítségével.
Jó az Adobe, és mivel előfizetés mindig friss cuccot kapsz, c1-nél ha nem előfizetés, akkor az akkori vázakat tudja, de újakat nem kap.
nekem most a Sony liszensz is elég lenne, régebben volt Nikon rendszerem, azért lett pro.
ha neked egy rendszered van, akkor az olcsóbb lenne.

(#285) Teasüti válasza Teasüti (#283) üzenetére


Teasüti
nagyúr

kevésbé sem versenyképesek
Nem kevésbé, úgy értem.

Hát mindkettő mellett szólnak érvek, nem kicsik.
LR az ipari sztenderd és sok jó preset van hozzá, mint a Visual Flow.
C1-nek ott a skin tool és a rétegezett color grade, ami komoly fegyvertény.
Valamint a másodfotósok miatt kell a pro.

(#286) mikrofon válasza Ed Parker (#284) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah kiszálltál a Nikonból teljesen?

(#287) Ed Parker válasza mikrofon (#286) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jah :D

(#288) kovsol válasza mikrofon (#286) üzenetére


kovsol
titán

Drága az A1. :D

May the Force be with you!

(#289) Ed Parker válasza kovsol (#288) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem kapni, ez a nagyobb baj, kicsit ps5 filingem van.

(#290) mikrofon válasza kovsol (#288) üzenetére


mikrofon
addikt

Az biztos de mikor olvastam a specifikációt akkor megdobbant a szívem ;) nah azért a Sony csak Sony maradt. Mert a9ii után azt gondoltam, hogy kezd Canon-osodni ;]

[ Szerkesztve ]

(#291) Sancza


Sancza
tag

A C1 vs Adobe témában egy "apróság" amit nem árt szemelőt tartani.

Az Adobe Photography Plan havi díja nagyon rég óta nem emelkedett. Emiatt az idő előrehaladtával egyre nagyobb a valószínűsége, hogy lesz áremelés. Ráadásul már volt rá példa, hogy bepróbálkozott vele az Adobe. Elég nagy volt a felháborodás, így vissza is vonta.
[link]
De ez nem fog így maradni hosszú távon :(

És amikor megemeli a díjat az Adobe, Te meg úgy döntesz, nem vagy hajlandó tovább fizetni az emelt havi díjat, szépen meg is szívattad, mert ahogy nem fizeted az előfizetési díjat, onnantól kezdve nem tudod használni a szoftvert, onnantól kezdve nem fogsz tudni hozzáférni a régebbi munkáidhoz sem !
Itt jön a legaljasabb húzása az Adobe-nak: megszüntette az örök licensz lehetőségét, csak előfizetés van!
Nem véletlen, hogy rengeteg fotós nézett más alternatíva után az utóbbi időkben. Így jött fel a C1 , Affinity Photo is. Ezek nagyon jó alternatívák (persze nem tudnak annyit, mint a Photoshop+LR , de a legtöbb fotósnak bőven elég még professzionális szinten is).
Persze ezt érzi a C1 is és most emelt árat :(
Ezeknek a programoknak van egy nagyon nagy előnye: van örök licensz! Megveszed és azt a verziót az életed végéi tudod használni. Ez a lehetőség nincs már meg az Adobe-nál !
Ha a C1-et előfizetéssel használod, majd a megemelik a havi díjat és Te azt már nem szeretnéd fizetni, akkor megvan a lehetőséged, hogy átválts örök licenszre (igaz az akkor egy nagyobb kiadás, de legalább van rá lehetőséged), egyszer kifizeted, és életed végéig használhatod tovább, hozzáférsz a korábbi munkáidhoz.
Én is addig használom az Adobe-t , amíg tart az OKJ, utána megpróbálom örökre elfelejteni (LR-t nem is vagyok hajlandó elindítani :) ).
Egyébként terveim szerint C1 + Affinity Photo -t tervezem használni (C1-et már pár éve használom , Affinity-t megvettem (rendszeresen van 50%-os akció Affinity-nél), nagyon ritkán használtam eddig, de most még időm sincs sajna rá, de meg akarom azt is tanulni)

(#292) kovsol válasza Sancza (#291) üzenetére


kovsol
titán

Amíg nem lesz benne focus stacking, és panoráma összerakás stb addig szerintem én nem fogom megvenni az új verziót a C1-ből. 20-as verzió megvan véve, 20->21 árából meg több, mint egy évig fizetem az adobe előfizetést. Talán a következő C1 verzióban már képesek lesznek implementálni mindent amire szükségem van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#293) Sancza válasza kovsol (#292) üzenetére


Sancza
tag

Mindkettőt tudja az Affinity Photo :)
s most megint 50% -os akció van rá, így kerül 9e ft-ba és örök licensz

de én is örülnék neki, ha ez bekerülne a C1-be is

(#294) topikk válasza Sancza (#293) üzenetére


topikk
senior tag

Es Affinity-bol at lehet tenni C1-be az osszefuzott kepet? A panorama nekem is nagyon hianyzik a C1-bol. LR6 meg megvan, de oda meg DNG konvertalas kell, mert a vaz mar nem tamogatott (= a vegtelen licensz hatranya, igaz 2016-2021 kozott egyszer kellett megvenni). Es nem akarok egy kepbol DNG-t es RAW-t is megtartani.

(#295) Sancza válasza topikk (#294) üzenetére


Sancza
tag

Elkészült képet kiexportálod TIFF-be és azt be tudod importálni C1-be

(#296) vakablak93 válasza Sancza (#293) üzenetére


vakablak93
őstag

Király! Pont ezt a kettőt hiányoltam eddig én is C1-ből! Meg is vettem, az LR/PS meg deinstall :D , nálam legalábbis

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#297) Teasüti válasza topikk (#294) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam most fut a trial a pro-ból, de nem láttam Affinity beépülőt. :(
Nem néztem utána mondjuk még, hogy be lehet-e állítani külső szerkesztőnek úgy, mint LR-ben.

(#298) Sancza válasza Teasüti (#297) üzenetére


Sancza
tag

Nincs olyan, ezért nem is fogsz találni
Úgy kell használni, hogy a szerkesztendő képen "Open with" vagy "Edith with" -re kattintva megnyitod Affinity-vel (és így lehet pl. Nik Collection-t is használni C1-ből)
van rengeteg leírás a neten, hogy lehet használni Affinity-t C1-el együtt.
pl.: [link]

(#299) MrChris


MrChris
nagyúr

Az alsó indexképen miért van egy áttűnő keret?

(#300) kovsol válasza MrChris (#299) üzenetére


kovsol
titán

Az a teljes RAW kép, és a crop mértékét mutatja. Ha van lens correkció akkor ugye az van amikor levág a képből egy kicsit akkor is ha te nem vágtad meg külön.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.