Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) randras_83 válasza Bogyó bá' (#45) üzenetére


randras_83
addikt

Jó hát igen, én ezt tudom, de engem zavarna ha a sárga nem sárga, azért legyenek a helyükön a színek.

(#46) Ixion77: ebben nem értek egyet, persze nem kell mindenkit megmenteni, de na azért nem árt ha az ilyen klienseknek is egyszer elmondja az ember, aztán vagy van foganatja vagy nincs, de legalább megpróbálod terelni.

(#50) mikrofon: jó hát ahhoz a Dell hez képest nem vagyunk sehol....de na...valahol húzni kell egy határt, ha már nem az én számaimat húzták ki szombaton... :DD :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#52) *Ropi* válasza mikrofon (#50) üzenetére


*Ropi*
félisten

Abban ~98.9 volt vagy valami ilyesmi, nem emlékszem pontosan.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#53) mikrofon válasza *Ropi* (#52) üzenetére


mikrofon
addikt

Az már majdnem 100%

(#54) zümzümm válasza mikrofon (#2) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia
Egyből két probléma:(
Segíts kérlek.
A Sony Express linkre kattintottam és a az Express változatot töltöttem le, de mégis a C1 v12-t telípítette. Nem is értem.
A másik problémám, hogy amikor az oktatóvideóban az Express(for Sony) gombot megnyomta az "oktató", akkor neki feljött a kis ablak amivel New Catalog-ot tudott választani, de nekem nem ugrott fel ilyen ablak. Nem is találok sehol olyan opciót a menüben hogy New Catalog vagy New Image amivel megtudnék nyitni egy fotot.
Tudom hogy suta vagyok(annyira hogy még a foto megnyitása is probléma), kérlek nézd el nekem, de soha nem használtam hasonló RAW feldolgozó programot sem.

[ Szerkesztve ]

(#55) mikrofon válasza zümzümm (#54) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

Az elsőre én nehezebben tudok válaszolni mert a pro-t használom. De emlékeim szerint a legelején amikor elinítod a programot, megkérdezi higy melyik változatot szeretnéd indítani és ott ki tudod választani a Sony expres free változatot.

A kép fájlt nem mennyitni kell hanem importálni először a toolbar első ikonjával.
Ha ez megvan akkor a tool tabs első ikonjára kattintva alatta megjelennek importálási dátum szerint az importált képeid.

Itt megtalálod a katalógus létrehozásához a leírását
Itt pedig van egy egy órás oktató videó is ehhez a témához [Catalogs and Sessions | Webinar | Capture One 12]

[ Szerkesztve ]

(#56) mikrofon válasza zümzümm (#54) üzenetére


mikrofon
addikt

Közben megnéztem a linkelt letöltési oldalt is. Ott arra kell figyelni, hogy az oldal tetején lévő kék színű letöltési gomb a 30 napos teljes demó szoftvert tölti le. Kb. Az oldal közepén található az expressz letöltési gombja:
Capture One Express Sony DOWNLOAD (ezen a linken már csak az express letöltési lehetősége van Windows vagy MAC rendszerhez)
Capture One Express Sony is a complimentary image editor for supported Sony cameras, and includes the essential editing and sharing features found in Capture One Pro Sony.
-Full control of your photo editing
-Easy photo organization
-Simple, high quality image sharing
-Support for 70+ Sony cameras
-Free to use

[ Szerkesztve ]

(#57) zümzümm válasza mikrofon (#56) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia
Köszönöm az útbaigazítást!
Ez elsőt majd otthon este tudom megnézni.

A másodikkal kapcsolatban pedig, én is arról a LINKről kezdtem a letöltést:
"Capture One Express Sony DOWNLOAD"

De már itt is furának találtam, hogy a képernyőn megjelenik sárga szalagon hogy 30-DAY FREE TRIAL. Tehát ugymond nem az Én képernyőmön, ha nem a LINKen lévő oldalon van egy fotó egy monitorról amin a C1 felülete látható, és azon van a sárga szalag a 30-DAY FREE TRIAL felirattal.
Szóval folytattam a letöltést, telepítettem... aztán a program első indításakor az Express (for Sony) gombot nyomtam.

(#58) mikrofon válasza zümzümm (#57) üzenetére


mikrofon
addikt

Gondolom ez olyan ...marketing. Az arcodba tolják, amennyire csak tudják, hogy próbáld ki, használd a 30 napos ingyenes próbaváltozatot, hátha megtetszik.... Mert a jóhoz hamar hozzászokik az ember... és ha van rá keret meg is veszi....

Emiatt lehet hogy úgy lesz, hogy harminc nap után kell eldöntened, hogy veszel licenc-et a pro hoz, vagy használod az ingyenest... de ez csak tipp, viszont jó lesz, ha majd leírod, hogy más is tudja, hogyan is működik....

[ Szerkesztve ]

(#59) zümzümm válasza mikrofon (#58) üzenetére


zümzümm
senior tag

Rendben, úgy lesz.

(#60) catroot válasza mikrofon (#47) üzenetére


catroot
veterán

Köszönöm a részletes választ, utánanézek ezeknek! :)

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#61) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek Samyang 14 f2.8-hoz (sima, nem AF-es) lens profile-ja?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#62) belovary


belovary
senior tag

Egy fotós társ tette fel ma ezt a kérdést, és mivel én még mindig nem töltöttem le, így nem tudok okoskodni neki... ;]
Ötlet?
"Miért van az hogy a Capture One programba importált képeket nem tudom szerkeszteni? Tudja valaki, köszönöm."

[ Szerkesztve ]

(#63) mikrofon válasza belovary (#62) üzenetére


mikrofon
addikt

Ilyenről nem hallottam még...
Eredeti szoftver érvényes licenccel?
Melyik verzió?

Az alábbi lehetséges eseteket tudom elképzelni.
- Nem támogatott formátum,
- Zárolt, védett képek.(Images Locked).....
- Olyan helyen (elérési úton) vannak a képek, ahol nincs írási, szerkesztési jogosultsága a Capture One-nak
- Rossz beállítások => settings default

[ Szerkesztve ]

(#64) |AP|


|AP|
veterán

50%-os kuponkód van érvényben jelenleg (Fujira biztos, a többi verziót nem tudom), ha valakinek érdekes lehet.

(#65) mikrofon válasza |AP| (#64) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi az Infót!

Sony-ra is van!

Ha ez működik, aki teheti most vegye meg. Ennyiért igen jó ár!
Siessetek, nehogy "elfogyjon"!
Olcsóbb az új mint amennyiért én upgrade-ltem a 11-et... :W

[ Szerkesztve ]

(#66) Bogyó bá' válasza mikrofon (#65) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Upgrade-re nincs kedvezmény? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67) mikrofon válasza Bogyó bá' (#66) üzenetére


mikrofon
addikt

próbáld ki!
Aztán írd meg!

[ Szerkesztve ]

(#68) |AP| válasza mikrofon (#65) üzenetére


|AP|
veterán

én nagy naivan azt gondoltam, hogy ha az ember vesz egy perpetual licenszet, akkor kapni fogja a frissítéseket még pár főverzióig legalább. De ezek szerint nem :(

Többek között ezért is maradok még a Lightroomnál, havi 12EUR-ért kapom folyamatosan a legfrissebb Lightroom+Photoshop párost. Ehhez képest még a mostani akcióban is drágább a C1

(#69) mikrofon válasza |AP| (#68) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából, ha csak a RAWszerkesztő szoftvert nézzük akkor nem is drágább a C1.
Én 100€-ért vettem. Majd évente kijövő új főverzió upgrade-ért 110€-t fizettem. Ez kicsit olcsóbb mintha folyamatosan fizetném a Lightroom-ot.
Mostani akcióban is kb. 110€-ó. a Következő frissítés megint év végén várható, mert eddig minden évben a vége felé jött... Olyan mintha a Lightroom élőfizetést előre kifizetnéd egy évre.... :B Cserébe tanulhatsz meg egy új szoftvert ;)
Persze a havi 12€-t könnyebb kigazdálkodni, ha havi bevétele van az embernek a fotózásból.

De ugye ez így nem egy helytálló összehasonlítás, mert a C1 nem pótolja a PS-t, csak a LR-t....

[ Szerkesztve ]

(#70) Bogyó bá' válasza mikrofon (#67) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kipróbáltam, szerintem nem vicces:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#71) Bogyó bá' válasza mikrofon (#69) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Amúgy tudom hogy te profi vagy, de mondjuk totál "amatőr szemmel nézve" megér az upgrade egyetlen petákot is? Jobb lesz a képminőség ugyanabból az a6000 vázból kinyert RAW-okkal?

Új funkciókra nincs szükségem, vadiúj vázam meg nem lesz pár éven belül....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#72) mikrofon válasza Bogyó bá' (#71) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha nem használod ki az új funkciókat akkor természetesen nem ér meg. Főleg nem többet mint az új ára.

(#70) Bogyó bá' : :F
Nem viccnek szántam én, nem is arra gondoltam, hogy vedd meg... Hanem arra, ha szeretnél upgrade-elni, akkor próbáld meg, írd be a kódot és ha tetszik az ár, akkor fizesd ki, ha nem tetszik az ár, akkor ne vedd meg..... A fizetés és kódbeírás között még van lépés, így nem jár vásárlási kötelezettséggel a kódhasználata....

[ Szerkesztve ]

(#73) Bogyó bá' válasza mikrofon (#72) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos az upgradenél nincs kedvezményes ár, nincs hová beírni a kuponkódot. De szerintem jó nekem a régi verzió is, az jogtisztán megvan az asztali gépre és a kis 12"-os notira is telepítve (2 gépre lehet).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#74) mikrofon


mikrofon
addikt

Hely van a beírásra. De én nem tudom kipróbálni, mert már upgrade-eltem és ezt felismeri a rendszer.....
Módszer:
1.lépés

2.lépés

3.lépés

[ Szerkesztve ]

(#75) Bogyó bá' válasza mikrofon (#74) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor valamit rosszul csináltam - de talán jobb is így: nekem nem pénzkereset a fotózás, csak - szerény mértékű, mert ezt engedik a lehetőségeim - pénzköltés.

Legalább megúsztam egy "impulzusvásárlást".... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#76) Sancza válasza mikrofon (#74) üzenetére


Sancza
tag

Én kipróbáltam az upgrade-et, de nem működik :( Beírtam a kódot, rányomtam az Apply-ra és nem történik semmi, nem változik az ár, nincs semmilyen üzenet. Ha átírtam a kódot valami másra, akkor az Apply-ra jön egy "nem létező kód" hibaüzenet, de az ivy50 -re nem jön hibaüzenet, de nem is csökkenti az árat :(

(#77) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Nikonhoz van ingyenes használatú progi?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#78) Bogyó bá' válasza Sancza (#76) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi, akkor végképp lenyugodtam. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#79) vihartigris válasza excalibur36 (#77) üzenetére


vihartigris
őstag

Csak Sony és Fuji.

bármi reciproka a semmi

(#80) excalibur36 válasza vihartigris (#79) üzenetére


excalibur36
senior tag

:R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#81) Sancza válasza Sancza (#76) üzenetére


Sancza
tag

Ránéztem újra a kódra, hátha megjavult, de nem :(
Kód csak az új C1 Sony és Fuji nem előfizetéses változatra vonatkozik, kipróbáltam. Sajnos az upgrade-re nem megy. Viszont így egy új C1 Sony licence ugyanannyiba kerül mint ha upgrade-elném, el is gondolkoztam rajta :) (és így lenne 4 gépre telepíthető C1-em, amiből igaz 2db csak 11-es lenne két darab pedig 12-es verziójú)

(#82) Sancza


Sancza
tag

Most mindenféle kód nélkül 50% kedvezmény van a C1 Sony/Fujifilm változatra és az upgrade-re előfizetéses és örök licence-es változatra! :C :C :C :DD :DD :DD

(#83) mikrofon válasza Sancza (#82) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez csak vicc ugye ;]
Mikor utoljára ilyen volt, akkor amikor lejárt jött a következő főverzió.....

Természetesen nem vicc, leellenőriztem...
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#84) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Ha jól tudom a Nikon szenzorát a Sony gyártja. Akkor a Nikonhoz jó lehet a Sony program?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#85) Ixion77 válasza excalibur36 (#84) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem. Több okból sem, de az egyik hogy a program nem a szenzorral, hanem inkább az elektronikával van kapcsolatban.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#86) excalibur36 válasza Ixion77 (#85) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm!

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#87) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Sony topicból lettem átvezényelve a kérdésemmel:
C1-nek van valami előnye LR-mal szemben? Érdemesebb ezt használnom? Vagy egyszerűen csak más a kezelőfelület és ízlés dolga hogy ki melyiket használja?

Még LR tanulásom elején járok, bár már kb. kitapasztalatam az összes eszközt :) Szóval még át tudok szokni akár másik progira is.

C1-ben van Brush?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#88) Ixion77 válasza NandorHUN (#87) üzenetére


Ixion77
őstag

"C1-nek van valami előnye LR-mal szemben?"
Van, olvass vissza. Pl. mikrofon rögtön a fórum indulása után jópár hozzászólásban ír erről.

Számodra talán a legfontosabb hogy Sony kamerák esetében jobb a színkezelése.

"C1-ben van Brush?"
Van, de egy kicsit más a logika.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89) catroot válasza NandorHUN (#87) üzenetére


catroot
veterán

Nekem az egyik legnagyobb előnye az az, hogy normálisan van megírva a C1 és nem zabálja az erőforrásokat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#90) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérek az alábbiakhoz.
Mit, hol és hogyan kell beállítani a ahhoz hogy a megvágott JPEG kép a mentés után a lehető legjobb minőségű és a legnagyobb méretű legyen?
XT-3 vázam van 26 Mpx. Aká minimális vágás itán is a mentett kép mérete 1-3 Mega.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#91) randras_83


randras_83
addikt

Srácok, valaki mondjon valamit, hogy miért lehet az, hogy a harmadoló vonalak fixen meg se mozdulnak croppolás közben...

https://www.flickr.com/randras83/

(#92) mikrofon válasza randras_83 (#91) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez két beállítás, ki kell pipalni, hogy a crop-hoz igazodjon, ne az eredeti képhez és hogy még látszódjon is...
Display Grid while cropping + Follow Crop

Halkan jegyzem meg, hogy ez egy szivatás, semmi másra nem jó.....

[ Szerkesztve ]

(#93) catroot válasza randras_83 (#91) üzenetére


catroot
veterán

Jajj de jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Pont a napokban jött elő ez nálam is.

Szerk.:

mikrofon, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#94) grigo


grigo
őstag

Nem spammelek Sonyban tovább. Szóval érdemes még megvenni a jelenlegi verziót vagy inkább várjak az újra?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#95) mikrofon válasza grigo (#94) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha jelenlegit veszed, akkor kapod hozzá "ingyen" a 20-at.
Pont azért, hogy aki most venne azt ne ez tartsa vissza.
Bonus - FREE upgrade to Capture One 20

(#96) grigo válasza mikrofon (#95) üzenetére


grigo
őstag

Mostanában vettem pár szoftvert ebay-en. Nagyon fura de ott pl a jelenlegi az jelképes áron van. Annyira jelképes, hogy egy pizza ára. Mindig furák nekem ezek leválasztott meg ilyen olyan szoftverek, de amit vettem az minden működött eddig.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#97) mikrofon válasza grigo (#96) üzenetére


mikrofon
addikt

Lehet, hogy olyanok mint ami nekem is van egy....
Csak mondjuk nekem egy van valahol meg tucatszámra....
A sony Pro c1 12 licencem csücsül a polcon, jah nem hanem egy HDD-n és nem használom. Mert jobban jártam egy Fuji verzió vételén, mint upgrade-elni. Mert c1-en nem megoldható a Sony => "crossgrade". Egyszerűen semmilyen lehetőséget nem tudott ajánlani a support center, még egyedit se.....
Teljes értékű az enyém is, annak akinek Sony-ja van... Nekem meg "nem ér semmit".....

(#98) grigo válasza mikrofon (#97) üzenetére


grigo
őstag

Te most átmentél Fujiba? :Y

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#99) mikrofon válasza grigo (#98) üzenetére


mikrofon
addikt

má rég ;)
te olvasol PÜ-t? ;]

[ Szerkesztve ]

(#100) grigo válasza mikrofon (#99) üzenetére


grigo
őstag

Régen néztem. De az új dizájnt nem szoktam meg. Mindjárt nézem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.