Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Bogyó bá' válasza kovsol (#350) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A próbaverzióját letöltöttem, az harminc napig teljes értékű, és most a régi canonos raw-jaimat piszkálgatom vele. Nem találtam benne olyan sok újdonságot, ami megérhetne ennyi pénzt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#352) Sancza


Sancza
tag

Kaptam egy levelet a Capture One-tól, hogy mától megszűnt a C1 Sony, Nikon, Fuji változata.
Azt írták még benne, hogy majd a küldenek egy kupont, amivel 25% kedvezményt kapok a pro változatra történő upgred-re. (az más kérdés, hogy nekem már nincs Sony-s C1-em mert 2éve upgradeltem pro verzióra)
Viszont a levélben volt egy link, ahol részletesebb információk vannak , és ott már teljesen ingyenes upgrade-ről írnak ...
[link]

(#353) Bogyó bá' válasza Sancza (#352) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na szóval: én éppen ezen levél hatására upgradeltem egy órával ezelőtt a 20-as Pro for SONY-ról a 22-es teljes értékű Pro-ra.
Szóval nem annyira "ingyenes" a dolog, mert 169 Euróba (60 ezer forintomba) fájt az eksön, hanem annyiban "ingyenes" csak, hogy eddig a 20-as Pro for SONY-ról a 22-es Pro for Sony is ennyibe fájt volna (azt nem léptem meg, mert minek...), viszont a több évnyi régi Canonos RAW miatt most a típuskorlátozás nélkülit már igen. Nem ingyen, hanem ugyanannyiért... Ja, és tényleg működik is. Két gépre szól a licenc, így a lapitopin is épp most cserélem őket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#354) Ixion77


Ixion77
őstag

Megszűnnek a C1 márkaspecifikus változatai

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#355) mikrofon


mikrofon
addikt

Elsőre itt olvastam amiket írtatok és kicsit elszomorodtam, hogy többet kell majd fizetnem. De aztán elolvastam az e-mailemet:
In April, you'll get a free upgrade to our flagship product, Capture One Pro. You'll continue to pay the same price as before – the only difference is you'll be able to use any camera brand you like.
Ez az én esetemben igen nagy öröm. Mert én előfizető vagyok. Ráadásul még az előtt kezdtem el mielőtt egy nagyot drágult a márka specifikus előfizetés. Így viszont igen jó éves díjért lesz továbbra is aktuális C1 pro változatom.
Mondjuk ezt azért nem tartom korrektnek azzal aki korábban pro változat előfizetője lett. De én most örülök nagyon...

(#356) kovsol


kovsol
titán

És aki nem upgradel most fel a következő három hónapban utána 25%-al többért tud majd. Fantasztikus, mert eddig is azért nem upgradeltem, mert a 20-as verzióról méreg drága volt a váltás. Viszont ha váltok majd újabb kamerára annak a RAW supportja akkor hiányozni fog gondolom már a 20-as verziómból.

May the Force be with you!

(#357) vihartigris válasza kovsol (#356) üzenetére


vihartigris
őstag

"Viszont ha váltok majd újabb kamerára annak a RAW supportja akkor hiányozni fog gondolom már a 20-as verziómból."

Ebben biztos lehetsz

bármi reciproka a semmi

(#358) Sancza válasza vihartigris (#357) üzenetére


Sancza
tag

A7IV támogatása is már csak a 22-es verziótól van, 21-be nem került bele :(
Ez a hozzáállás C1 oldalról érthető (felhasználói oldalról persze szívás), kell valamilyen kényszerítő dolog, hogy a felhasználók újabb verzióra váltsanak (vagy aktív előfizetésük legyen), másrészt az sem várható el, hogy hosszú évekig támogassanak régebbi verziókat (minél több verziót kell párhuzamosan karbantartani, annál több fejlesztő erőforrásra van szükség, ami vagy azzal jár, kevesebb új funkció/javítás-ra lesz erőforrás, vagy még több fejlesztő kell, ami miatt drágább lesz)
C1 mostanra már jó drága lett, az árelőnyét elvesztette az Adobe-val szemben :(
DE C1 esetén még mindig van lehetőség egyszer megvenni a terméket, amit "örök életig" lehet használni (új funkciók , új gépek támogatása nélkül persze), ellenben az Adobe termékeivel, ahol csak és kizárólag előfizetéses formában tudod használni a programjait

(#359) kovsol válasza Sancza (#358) üzenetére


kovsol
titán

Camera models and RAW files support in Capture One

Amin most meglepődtem:
Sony a7R IV : 12.1.2
Sony a7R IV a : 21 (14.2.0)

Sony a7R III : 10.2.1
Sony a7R III a : 21 (14.2.0)

May the Force be with you!

(#360) topikk válasza kovsol (#356) üzenetére


topikk
senior tag

Mindig azt mondjak, hogy ez az utolso vissza nem tero lehetoseg, aztan elobb-utobb megis vannak jobb kedvezmenyek

(#361) kovsol válasza topikk (#360) üzenetére


kovsol
titán

Amikor a 67€-ba került 20-as verziót 169€ ért lehet 22-re upgradelni akkor nem fog el az az érzés, hogy ez az év üzlete. :DDD
Korábban is volt már -50%, ezután is lesz, főleg ha a magas árak miatt esik vissza már a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#362) Bogyó bá' válasza topikk (#360) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én pár percnyi gondolkodás után - a jövőre gondolva - csak megléptem a váltást, pedig most nagyon nem hiányzott ez a kiadás. :O Jól el voltam az a6000-rel és az a6400-zal a 20-as verzióval is. A 30 napos trialt próbáltam az ünnepek alatt a 22-es verzióból, és kellemesebbnek tűnt. Így viszont előszedhetem a régi canonos RAW-jaimat is, mert a C1 határozottan többet tud kihozni belőlük, mint a Canon saját programja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#363) vihartigris


vihartigris
őstag

Váltáson gondolkodóknak megérhet egy 30napos próbát a DXO PhotoLab program.

bármi reciproka a semmi

(#364) Simulacrum válasza kovsol (#361) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Én 110-ért vettem több, mint másfél éve a 20-ast. Annyit meg is ért, szeretem, pedig csak hobbi célra használom, de ez a 170-es ár a váltásért már ugyanott van, mint a PS havi bontásban egy évre. Nem tudom ez jó taktika-e részükről.

(#365) Lewzke


Lewzke
őstag

Sziasztok! A film grain opció nincs az Express Fujifilm Capture One verzióban? Akinek teljes verziója van tud generálni nekem egy olyan costyle stílust ami nullázza a film grain effektust és csak ennyit művel? :R Vannak jó stílusaim de örülnék, ha le tudnám szedni róla a graint, mivel van amikor gépből pusholom rossz fényeknél az ISO-t és a gép zaja lesz a grain. Igazából csak ennyi kellene nekem, nem éri meg ezért megvenni a fizetőst. EDIT: találtam XML féle configot, amiben ez van:

<?xml version="1.0"?>
<SL Engine="800">
<E K="FilmGrainAmount" V="70.09777"/>
<E K="FilmGrainType" V="2"/>
<E K="Name" V="Vigorous+"/>
<E K="FilmGrainGranularity" V="70.09777"/>
<E K="UUID" V="F2DBE98C-1A64-4D42-AF90-79C9071D9309"/>
<E K="StyleSource" V="Film Grain" />
</SL>

itt gondolom elég átírni a paramétereket, pl a film grain amount 0 és annyi :)

[ Szerkesztve ]

(#366) Lewzke


Lewzke
őstag

Amúgy a Capture One Express külön gépekre meg fog szűnni és a leírását olvasva a műveletnek vannak akik ingyenes megkapják a Pro licenszet áprilistól, de nem tudom pontosan mi a feltétele ennek. Nem tudom ha elég egy ingyenes Express licensz, vagy valami fotógép regisztráció is kell hozzá. Ha így ingyen megszerezhető, az elég jó lenne. Nem magyar pénztárcás szoftvercsomag. Az Express verziókkal is teljesen elvoltam hobbi fotósként. Fujifilm géppel majdnem kötelező a C1 az X-trans szenzor miatt.

[ Szerkesztve ]

(#367) mikrofon válasza Lewzke (#366) üzenetére


mikrofon
addikt

Annak jön "ingyen" bizonyos feltételek mellett, aki már előfizető vagy megvette korábban a Pro verziót csak gép specifikusan. Ingyenes express-ből nem lesz ingyen korlátlan PRO verzió.....

(#368) Lewzke válasza mikrofon (#367) üzenetére


Lewzke
őstag

Ja világos, azt jelenti marad az Express jelenlegi állapota és nem lesz több friss. Az az egyedüli jogod, hogy ha veszel egy Fuji/Sony/... gépet, akkor az Express úgymond jár vele, mert ezzel reklámozták. Kvázi kiherélt Pro C1. Biztonság kedvéért azért elmentem az installerét. Mivel nem vagyok Pro, ez nekem elég.

[ Szerkesztve ]

(#369) Lewzke válasza Lewzke (#368) üzenetére


Lewzke
őstag

Várjunk egy picit, ha jobban megnézem a leírást az Express nem fog változni. Ez az egész csak a PRO gépspecifikus verziókra vonatkozik, ezek szűnnek meg, ahogy említetted, ezek fognak kapni teljes értékű PRO csomagot.
"No changes are being made to our Express product at this stage. Your software will continue to work as it is."

[ Szerkesztve ]

(#370) nOvOp


nOvOp
senior tag

Tudja vki, hogyan lehet fehér keretet adni a képeknek? Akár exportáláskor, akár külön rétegen?

(#371) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Tyű, látom ilyen topik is van, bár nincs nagy forgalom, de akkor már beszúrom ide is, hátha. Azt nem tudjátok, hogy van-e a Lightroom "flag" ficsőrhöz hasonló a C1-ben? Lr-ben amelyik kép tetszik, nyomok egy "P"-t (flag), majd ha feldolgoztam az ezernyi képet, a végén csak a flaggelt képeket választom ki és exportálom. Láttam, hogy C1-ben lehet csillagozni és színekkel megjelölni, de nem lehet beállítani, hogy a végén csak a megjelölt fotókat mutassa és a színnel jelöléshez billentyű-gyorsparancs sincs, klikkelgetni kell. Van erre valami megoldás? Meg lehet jelölni valahogy a fotókat gyorsparancsal, majd a végén beállítani, hogy csak a megjelölt fotókat mutassa-exportálja?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#372) Neck válasza jjeahh (#371) üzenetére


Neck
veterán

Én be tudtam állítani a csillagozást 1-5-ig gyorsgombra, és utána kb 1 vagy 2 kattintás szűrni rájuk a mappás menüben.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#373) Sancza válasza jjeahh (#371) üzenetére


Sancza
tag

A keresőben lehet keresni csillagozásra és színekre és ezek kombinációjára is
[link]
Vagy a Filter tools-ban is könnyedén tudsz szűrni: [link]

A színezésre tudtommal nincs alapértelmezett bill. de könnyedén beállíthatsz magadnak bármilyen billentyűt bármelyik színhez
[link]

[ Szerkesztve ]

(#374) jjeahh válasza Neck (#372) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Sancza: köszi az infókat, legközelebb letesztelem! :R :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.