Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sicc_innen válasza SpaceKombajn (#500) üzenetére


sicc_innen
tag

Köszi a választ
Két régi ütőről lenne szó, amin gyári, megöregedett borítások vannak. Azokat szeretném cserélni, mivel az ütőfák eléggé strapabírónak (és ergonomikusnak) bizonyultak.
Melyik webboltban érdemes nézelődni, ahol viszonylag kellemes árak vannak? Nem kell profi borítás, tízezreket nem terveztem költeni a felújításokra. :)

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#502) SpaceKombajn válasza sicc_innen (#501) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Az előregyártott ütőkre nagyon erős ragasztóval ragasztják fel a borításokat, véglegesre.

Nem tudom, mennyire lehet leszedni teljesen a borítást és a ragasztómaradványokat.
Lehet jobb lenne megint egyben ütőt venni ,de azt látom, hogy a fa az tetszik.
A legolcsóbbak a kínai borítások (viszont elég tompának érződnek, európai vagy japánhoz képest, de az előregyártottaknál persze jobbak).

A boltok, meg van sok, van amelyik csak pár márkát típust árul, először azt kellene kiválsztani, hogy milyen borírás legyen, utána lehet keresni boltot ahol árulják.

A jelenlegi milyen űtő? A borítás milyen ha el lehet még olvasni?
Ahhoz hasonlót úgy könnyebb javasolni.

spacetime

(#503) sicc_innen válasza SpaceKombajn (#502) üzenetére


sicc_innen
tag

Az egyik ütőt 40 évvel ezelőtt vettem. Dragonfly felirat volt a szárán. A gumin semmi szöveg, mivel bordás (szoft) volt. (180 grammos.)
Elkezdtem leszedni a borítást róla. Lassan, kissé nehézkesen jött le róla. Helyenként maradt ragasztó a fán, de úgy látom, azt le lehet kapargálni apránként a felület károsodása nélkül.
Erre tennék tükörszoft borítást, 1,7-1,8 mm szivacsvastagsággal. (Eredetileg is ilyen vastag szivaccsal volt.) Egy "általános" ALL ütőt szeretnék kihozni belőle.(Nem vagyok támadó típusú játékos és messze profi sem.)
A fogását már nagyon megszoktam az évek alatt, annak ellenére, hogy nincs benne 40 évnyi játék, mivel voltak hosszabb időszakok, amikor nem játszottam.
A másik ütő már használtan került hozzám, feliratozása nem volt, vagy lekopott róla. Az is lehet, hogy egy noname termék. Tükörszoft, zölt gumival. Ez egy jól összerakottnak tűnő fa, nehéz, lassú ütő. Jól kontrollálható vele a védekezés. Ebből is egy hasonló, talán egy kicsit gyorsabb felületű ütő lenne a tervek szerint. De ez a darab másodlagos most. A Dragonflyt szeretném első körben felújítani, amihez szívesen veszek bármilyen javaslatot.

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#504) energomatt válasza sicc_innen (#503) üzenetére


energomatt
senior tag

Mission impossible. Valóban nem valószínü, hogy érdemes egy noname fára építeni. Ennek egyetlen indoka lehet csak, mégpedig a tapasztalatlanság. Más megoldások ésszerűbek lehetnek.

(#505) SpaceKombajn válasza sicc_innen (#503) üzenetére


SpaceKombajn
tag

RITC FRIENDSHIP 729 FX SUPER ezt találtam legolcsóbb, értelmes borításnak.

és még a pingpongbolt.hu is árulja, amelyik boltot kérdezted is.

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#506) SpaceKombajn válasza SpaceKombajn (#505) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Most nézem a második az soft, az első meg csak super, tehát nem ugyanolyanok teljesen (egyik puhább, a soft verzió)

spacetime

(#507) sicc_innen


sicc_innen
tag

Nagyon köszönöm a segítségedet!
:))

Minden változik, csak a Boltzmann-állandó

(#508) oxox


oxox
addikt

Sziasztok,
nem találtam erről leirást, ezért csak idehányom a kérdést..sorry
100-200eFt között, kültéri, összecsukható (kb ennyi felételem van) mi jelenleg a legjobb választás?
nem versenyre készülünk, csak anno szerettem játszani, és most a kert alkalmassá vált rá (térkő)
köszi
oxox

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#509) energomatt válasza oxox (#508) üzenetére


energomatt
senior tag

Hát semmiképpen sem a térkő. :)
Egyébként aligha tudjuk, ezek nem is fából vannak. Azt mondanám, hogy ha valahol ki van állítva két-háromféle is, bár ez elég valószínűtlen, akkor elvileg az, amelyikről magasabbra pattan vissza egy ráejtett labda.

(#510) oxox válasza energomatt (#509) üzenetére


oxox
addikt

dechatlonos asztalok mennyire kerülendőek?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#511) energomatt válasza oxox (#510) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem tudom. Megpróbálnám kinyomozni, mire van szükségem és ahol a legolcsóbb, onnan rendelném meg.

[ Szerkesztve ]

(#512) oxox válasza energomatt (#511) üzenetére


oxox
addikt

:D köszi pont ezt próbálom...ez volt a célom itt is :D

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.