Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

(#101) Loretto

Loretto
(veterán)

nekem apám jáccott. én is nyomtam kiskoromban minden.nap.mindig összettünk 1x-en és forgoztunk.volt aki kartonnal jáccot, de volt olyan is hogy parketta volt a háló.istenem de rég volt.

Soirée...

(#103) Judyt

Judyt
(csendes tag)

Én hobbi szinten kb7 éve játszok,5 éve úgy volt hogy elkezdek játszani szövetségben is,csak ez sajnos nem jött össze(középsuli meg miegyebek).
Párommal szoktunk sokat pingpongozni,mikor van rá lehetőség és imádom ezt a játékot.

[Szerkesztve]

- Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

(#105) PumPi

PumPi
(őstag)

Úgy néz ki hogy én is elkezdek, valamikor mostanság pingpongozni, egyenlőre csak ide Taksonyba fogok lejárni ütögetni, aztán mad megnézem milyen szinten vagyok, és onnantól eldöntöm hogy versenyszerűen tovább vagy hobbyszinten.:DD
Viszont lenne egy kérdésem, eddig én mindíg a jó öreg Stiga ütőmet használtam, de itt az ideje a váltásnak.
A kérdésem az lenne szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni?
pl:Bővebben: link egy ilyet kompletten?(sajna nem lehet linkelni az oldalt:( de eyg komplett joola ütőről van szó)
vagy venni külön fát, meg bőrt, meg minden szart:D ehhez kapcsolódna mégegy kérdés, ha ezeket megvesezm külön külön, akkor a bőrt elég egyszer felragasztani? vagy azt mindíg újra kell ragasztani? nézzétek el nekem, én inkább játszok:D, a technikai dolgokkal nem foglalkozok:D

[Szerkesztve]

(#106) PumPi válasza PumPi (#105) üzenetére

PumPi
(őstag)

nagyon sülyed a topik elfele...

(#107) -=Lord Tom=-

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Helló mindenki!
Tudtok valamit mondani a Malév pingpong szakosztályáról?
Mert szeretnék valami egyesületbe járni, ami közel van a 18.kerülethez (vagy éppen ott, mint a malév). Mit kell tudnom? Eddig csak amatőr szinten játszottunk középsuliban, de nyáron szeretnék beiratkozni valami egyesületbe. Lehet hogy már egy kicsit túlkoros vagyok a 16 életévemmel, de nem is akarok hivatásos versenyző, vagy micsoda lenni. Szerintem egész jól játszok, az iskolában kb 3man jobbak nálam, és ezen szeretnék javítani... 8éve pingpongozok amatőr szinten körülbelül...

(#108) golyani

golyani
(őstag)

télleg kezdő versenyzéshez mennyire kell perfektnek lenni?
mennyire kell perfekt ütő?
jelen esetben home-made asztalon és egy 2500ft stiga ütővel küldöm :D

(#109) lorcsi

lorcsi
(addikt)

Most ilyenre tettem szert: [link], sajna az idő hiányában még nem tudtam normálisan kipróbálni :O

(#110) -=Lord Tom=- válasza lorcsi (#109) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Nem jó a link, sajna.(Szerintem a nagy kép címét másold be, vagy mondd meg meik fajta, és megnézzük a honlapon)

golyani: én egy 5000Ftos stigával játszok, bár már szebb napokat is megélt. (Hogy csináltad a homméd asztalt?)

[Szerkesztve]

(#111) lorcsi válasza -=Lord Tom=- (#110) üzenetére

lorcsi
(addikt)

''L'' Match ütő, tanuló soft borítással
a másik pedig egy Cobra, szintén ''L''

[Szerkesztve]

(#112) emitter válasza -=Lord Tom=- (#107) üzenetére

emitter
(őstag)

suliban én is az élbolyban voltam/vagyok, de amikor pl. az amatőr egyetemi bajnokságon már az első körben kiestem, elgondolkoztam azon, hogy mit is jelent az az amatőr szint :C amúgy én is szeretek pinyózni, tesin is azt vettem föl már 2 félév óta
az itthoni asztalunk a garázsban van, de sajna eléggé megvetemedett már a párától, stb. (beltéri), meg itt a biciklik miatt kicsi is a hely :( de azért jókat szoktunk játszani a tesókkal :D

(#113) -=Lord Tom=- válasza emitter (#112) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Én a kerületi versenyen egy egyesületistől kaptam ki 21-13ra de nagyon megszenvedtem az a 13 poént is...(A szervája úgy csavarodott, hogy csak pislogtam) Azóta se tértem magamhoz, két hónap alatt...Ezért akarok én is vmi egyesületbe járni... :)

(#114) emitter válasza -=Lord Tom=- (#113) üzenetére

emitter
(őstag)

nekem meg egy kínai/japán/koreai/mittomén, na ferdeszemű srác olyanokat szevrált a bajnokságon, hogy akárhogy ütöttem vissza, mindig a hálóba ment :O olyan égő volt :B

(#115) -=Lord Tom=- válasza lorcsi (#111) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Tanuló soft borítással... Te milyen szinten játszol körülbelül?

(#116) lorcsi válasza -=Lord Tom=- (#115) üzenetére

lorcsi
(addikt)

eléggé kezdő, csak itthon szoktam tesómal meg a haverokkal
alap beltéri aszatal (spar-os, de szvsz tutira használható, célnak megfelel)
ütőtípusból is ez derül ki?

[Szerkesztve]

(#117) -=Lord Tom=- válasza emitter (#114) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Mondjuk ütő is kell a kézbe... Nagyon érdekes volt ugyanazokat a mozdulatokat, illetve a hatásukat látni egy kopott szoftú stigán, és utána egy haverom 13.000Ftos vadiúj butterfly ütőjével... de azzal se tudtam olyan egetrengetőket szerválni...Úgyhogy kell keresni vkit aki tanít... Azért is lenne jó a malév, mert közel van, na jövőhét kimarad, mert húzós lesz, aztán egy hét szlovénia cserediákság.... de utána nyári szünet és pingpong... :DDD

lorcsi: Igen ;) az ütő egyébként ideális lesz neked, gondolom vmi noname ütő után lett... és hidd el egyszer majd eléred azt a szintet, hogy érzed KEVÉS az az ütő...

[Szerkesztve]

(#118) lorcsi válasza -=Lord Tom=- (#117) üzenetére

lorcsi
(addikt)

Igen egy olyan vacak után lett amit inkább ne is minősítenék :(( nem voltam ott mikor apámék vették és ez lett belőle :((, persze valószínű el fogom érni, de most még ennek is piszok jó a tapadó felülete :))

Már régebben kibontottam és a gumifelület eléggé poros lett, hogyan szedjem le róla, hogy a tapadás ne csökkenjen?
simán víes ruhával törölni szabad?

(#119) emitter válasza lorcsi (#118) üzenetére

emitter
(őstag)

erre én is kíváncsi lennék, va-e vmi jó módszer egy kopott/síkos felületű Stiga ütő újra tapadóssá varázslására :U nagyon nem megy vele a csavarás.. még semmivel nem próbáltam tisztítani

(#120) lorcsi válasza emitter (#119) üzenetére

lorcsi
(addikt)

Itt most találtam tisztítót: [link]
a tartozékok közt van nem linkel úgy ahogy szertném :F

[Szerkesztve]

(#121) emitter válasza lorcsi (#120) üzenetére

emitter
(őstag)

köszi :) nem is drágák annyira

azért nem megy a link, mert frames az oldal..

(#122) -=Lord Tom=- válasza emitter (#119) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Én leradíroztam a szoftot...azóta nagyon tré lett... meg ha megmosom akkoris tré lesz... nem csavar hiába rántook a csuklómon... azóta a kezemet mindig beletörlöm, mert ha zsírosabb, akkor jobban csavar... A szofttisztítót én feleslegesnek tartom...

lorcsi: nekem se frissíti az oldal címét az Opera...[link] így se jó a link?

[Szerkesztve]

(#123) lorcsi válasza -=Lord Tom=- (#122) üzenetére

lorcsi
(addikt)

lhallottam egy olyat is hogy szappannal sem rossz bekenni, nem tudom mennyire hatásos

Lord Tom. szrintem rajta hagyni, mert az tapad ha megszárad, ha lemosod meg már nem lesz rajta, de nem tuti csak hallottam

[Szerkesztve]

(#124) -=Lord Tom=- válasza lorcsi (#123) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

És azt utána lemosni?vagy rajta hagyni? hajlandó vok kipróbálni, nem rossz ötlet...

(#125) -=Lord Tom=- válasza lorcsi (#123) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Kipróbálom, hétfőre megmondom, hogy bevált-e...

(#126) lorcsi válasza -=Lord Tom=- (#125) üzenetére

lorcsi
(addikt)

hátha bejön , el nem baszhatja szvsz, ha már úgy sincs tapadása

(#127) golyani válasza -=Lord Tom=- (#110) üzenetére

golyani
(őstag)

hómméd az úgy megy h fater bement metroba colstokkal lemérte az asztalt. aztán ment és vett bútorlapot, lekente olajfestékkel. csak aztán már szétvágta alábát.
meg még megkell vasalni az oldalát h ne hajoljon el ha megsüti a nap. még az alapvonalakat kell felkeni rá, meg rá kell szólni faterra h hegesszen vmi atom biztos lábat neki.
csinált egész konkrét hálótartót is az is hómméd :D
hobbi célra ez szeirntem nagyon is méretek megvannak. csak mondjuk felel annyiba van mint egy bolti asztal.

(#128) golyani válasza golyani (#127) üzenetére

golyani
(őstag)

ütőt én általában szappanos vízzel régebben hígítóval kínáltam meg nagyon ritkán acetonnal ami kicsit megmarta és eszméletlenül tapadt utána. de nem rég rajzoltam a piros oldalra egy sárkányt azóta csak szappanos víz jáccik. :DDD

[Szerkesztve]

(#129) -=Lord Tom=- válasza golyani (#127) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

ment pü...

(#130) golyani válasza -=Lord Tom=- (#129) üzenetére

golyani
(őstag)

ment vissza...

(#131) -=Lord Tom=- válasza golyani (#130) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Ment vissza, egy megköszönő PÜ... és köszi még1szer...

(#132) lorcsi

lorcsi
(addikt)

Most nyomattam kint tesómmal 1 órás játékot, iszonyat jó ez a 2 ütő :))
annyira jól lehet irányítani a labdát :)

(#133) -=Lord Tom=- válasza lorcsi (#126) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Namost a következőt tettem: vizes, szappanos ujjal bekentem az ütőt, aztán leöblítettem tiszta vízzel,majd szárazra töröltem, egy törülközővel, ettől sokkal, jobb lett a tapadása, szinte mint újkorában :)

(#134) lorcsi válasza -=Lord Tom=- (#133) üzenetére

lorcsi
(addikt)

:)
bejött a dolog :C

(#135) golyani

golyani
(őstag)

emberek haverom most vett vmi 5k-s stiga ütőt meg szabvány 38mm-es labdát 180 ft-ért 6-ot :Y tescoba. ha nagyon elkeni vele a számat veszek egy ütőt én is:D
a gyengébbek ellen a régivel jáccok a jobbak ellen meg az újjal :DDD

[Szerkesztve]

(#136) golyani

golyani
(őstag)

jah miskolcon tud valaki ilyen halyet ahol komolyabban van asztalitenisz cuccos.
és mi a jobb külön veni és ragasztani az fát és a borítást vagy venni készen? kezdő szinten?
most kinéztem egy Stiga Energy vagy Carbotech ütőt.

(#137) -=Lord Tom=- válasza golyani (#136) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Hol és mennyiért vannak azok az ütők? Amúgy sztem kezdőként jobb a gyári ütő, mert nem kell ragasztgatni, meg ienek...

(#138) golyani válasza -=Lord Tom=- (#137) üzenetére

golyani
(őstag)

mondjuk tescoba vannak stiga meg joola ütők
a formula az olyan 7-8 ezer körül mozog az energy azt nem tom de nekem olyan vagy Carbotech kell.
ezek 2 csillagos ütők. a verseny ütők azok 4-5 *-osak.

itt nézelődhetsz:
[link]

[Szerkesztve]

(#139) -=Lord Tom=- válasza golyani (#138) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

nekem ilyen ütőm van:[link]

Tudom, hogy ott lehet nézelődni, csak azt nem, hogy hol lehet kapni, ilyen jobb stigákat. :(

[Szerkesztve]

(#140) Kicker válasza -=Lord Tom=- (#139) üzenetére

Kicker
(senior tag)

jojo... nekem is ilyen van 10 éves szerintem már van... de ugyanez.. nagyon baba... csak nem pingpongoztam már 2-3-4éve, de akárkit elverek... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#141) golyani válasza -=Lord Tom=- (#139) üzenetére

golyani
(őstag)

nekem Stiga Spirit van jelenleg. haver meg Stiga Scorpiot vett.
most jácottam vele si meg faterjával.nem tustak nagyon elverni pedig jobbak nálam. 2-3 pont különbség volt. ja és ezt az ütőt 5-6 ezerért vette.
én szivem szerint egy Energy TUBE-ot vagy egy Carbotech WRB-t vennék.
nekem az abaom h miskolcon vagy csak ilyen maszek sportbolt van ami drága, vagy atesco ahol alig van ilyesmi.

(#142) -=Lord Tom=- válasza golyani (#141) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :O ezt nem hiszem el... eltört az ütőm...
(úgy volt, hogy a táskámba rosszul tettem be, és széttört)

amúgy nekem is van ien stiga spiritem, azt használtam a Trophy előtt

Nyugodjék békében szegény ütőm... :(

(#143) golyani válasza -=Lord Tom=- (#142) üzenetére

golyani
(őstag)

nem baj. jó ok arra h új ütőt vegyél!
én meg szerintem megyek nme sokára jáccani:D
és ha látok vhol noormális ütőt akkor veszek.

(#144) -=Lord Tom=- válasza golyani (#143) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Azért én sajnálom a régi ütőm... :(
Most amúgy 3 ütő közül nem tudok egyszerűen dönteni :(((

(#145) -=Lord Tom=-

-=Lord Tom=-
(senior tag)

A Yasaka ütőkről van vkinek vmi tapasztalata? :B

(#146) -=Lord Tom=-

-=Lord Tom=-
(senior tag)

na végre megvan az új ütőm, végül is a stiga mellett döntöttem....ien:[link]

sztem naon megérte az árát, mert a schellsportnál a hivatalos magyar forgalmazónál 10500Ft és én a decathlonban vettem 7000ért :C :C

(#147) -=Lord Tom=- válasza -=Lord Tom=- (#146) üzenetére

-=Lord Tom=-
(senior tag)

Naon Aktív A Topic... :(

(#148) Bernardo20

Bernardo20
(senior tag)

Szemetszúr a topic igy gondoltam irok bele. :)
Nagyon szeretek asztaliteniszezni..sőt most már egyenesen imádok,bár nem tudok(csak hobbi szinten haverokkal a koleszban),de nagyon szeretnék megtanulni normálisabban játszni.
A nyáron lenne is egy kis időm rá. Nincs véletlenül itt valaki aki szivesen játszana velem illetve tanitana? (budapest és környéke) Egyesületbe nincs időm járni sajnos pedig ez lenne a legjobb megoldás.

Ütőm sincs igy azt is kellene vásárolni(valami jó kis amatőr ütőt). milyen szempontokat kell figyelembe venni? :R

(#149) lorcsi válasza Bernardo20 (#148) üzenetére

lorcsi
(addikt)

én is ilyen amatőr-féle vagyok szerintem egy 2-3k-s üővel már jól lehet kezdeni pl.L-es Jjoola ilyesmik
szempontok...talán könnyű, a fogása jó legyen, a tapadása meg mindnek jó szerintem ami ilyen árban van

(#150) Bernardo20 válasza lorcsi (#149) üzenetére

Bernardo20
(senior tag)

köszi,szét fogok nézni. már csak partenert kellene találnom..különben hiába van ütőm,ha csak itthon áll. :((

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.