Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Nova96 válasza jeni (#300) üzenetére


Nova96
őstag

Ez tényleg lehasználtak látszik, ezen gondolkozom mert nem akarok újra befürödni az ütőfával. A borítás jelenleg az marad mit írtam mert használtan se találtam olyan árban ami még fele férne.

(#302) ramrit


ramrit
tag

Hy all. Mit szóltok a Stiga Matar ütöhöz? Nagyon szeretek ping-pongozni és gondoltam veszek egy jobb ütöt ezeknél a "noname" hobbiütöknél mint amivel itthon nyomjuk. Szerintetek honnan érdemes venni akár a fent emlitett akár más Stigát?
Van itthon egy régebbi Joola ütöm.nem tudom hogy ér e valamit,persze a boritás lerágott,de a fa még egyben van. Mit érhet vajon? Majd felteszek egy képet ha érdekel valakit,akár eladó is,mivel nekem kényelmetlen a nyele.

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

(#303) jeni válasza ramrit (#302) üzenetére


jeni
félisten

Stiga Matar az gyorsan összerakott tanuló ütő

A jó fa kiinduló ára 15000 Ft-tól van

Vatera oldal

fontos a nyél fogása

a régebbi fák jobbak mert jobban ki vannak szárítva,illetve kevesebb "nedvességet" tartalmaznak.több a fa anyag és kevesebb a gyorsító betétek mint a ma kaphatókban
a Stigabolt a Kosztolányi Dezső tér mögött van.
A nyelet meg lehet csiszolni.
Használtan is kapható Stiga fák amik hibátlanok.
A Butterfly Banda TSP, Yasaka, Joola fák is jók.

1114 Budapest, Ulászló utca 40.

[ Szerkesztve ]

(#304) jeni válasza ramrit (#302) üzenetére


jeni
félisten

ha ezen jó a gumi akkor megéri az árát
maga a gumi is vagyonba került újonnan.

A Donic fák is jók

[ Szerkesztve ]

(#305) jeni válasza ramrit (#302) üzenetére


jeni
félisten

(#306) ramrit válasza jeni (#303) üzenetére


ramrit
tag

Köszi a tippet. Profi azért nem vagyok:-) Az a Butterfly nagyon jó darab. Valami 5eFt körüli Stigára gondoltam kezdetnek,ha meg komolyabban játszom majd,akkor "épitek" egyet.
Igazából a konkáv tipusú nyeleket szeretem,az áll a legjobban kézre, ezért nem szeretem a régi Joolámat. Na majd még körbenézek hol vegyek.
Te amugy milyen szinten játszol? Klubban is nyomod?

felecsd'el

(#307) jeni válasza ramrit (#306) üzenetére


jeni
félisten

ABC Center Line

Világ életemben Stiga fáim voltak,na jó 2 hónapig volt egy Joola MC1-s ami nagyon könnyű ,gyors és egyenes nyelű volt.

[ Szerkesztve ]

(#308) ramrit


ramrit
tag

Lenne egy kérdésem: ti mivel szoktátok tisztitani a boritást? Mert az új ütön olyan csúnyán meglátszanak a labda koszos nyomai. Van valami házi praktika vagy csak spéci cucc?!?!

felecsd'el

(#309) jeni válasza ramrit (#308) üzenetére


jeni
félisten

röviden tiszta víz
de lehet kapni borításra tisztító folyadékot de az nem olcsó.

(#310) hemlac


hemlac
csendes tag

Hello,

Amatőr, viszonlyag kezdő szinten el szeretnénkl indulni a Budapest XI. ker. 2. osztályában.
Ehhez keresnék affinitással rendelkező csapattársat. Eddig 3 és felen :) vagyunk de jó lenne még legalább két, három ember.
Lehet jelentkezni bátran :)

(#311) jeni válasza hemlac (#310) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Egyszeribb lenne,olyan csapathoz menned ahol hiány van.
Melyik csapatnál vagy,és játéktér hol lenne?

(#312) Zsolt80


Zsolt80
csendes tag

Szia.Nincs hol ping pongozni,de szeretnél?Bármilyen tudszinten Vagy,tudok ajánlani egy jó helyet:[link]

Szép napot mindenkinek!Sporttársi Üdvözlet!

(#313) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Ahhoz,hogy az ütő jól húzzon elég vízzel lemosni,vagy kell valami spec cucc?

Mr.Brightside

(#314) andorra válasza Pocee (#313) üzenetére


andorra
őstag

Elég egy benedvesített vékony szivaccsal, vagy ronggyal letörölni. Természetesen a különböző borítások tapadása nagyon eltérő, de ezt bizonyára Te is tudod.

(#315) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Helló
a mai napon elhatároztam hogy szeretnék egy ping pong asztalt viszont az árakkal nem vagyok tisztában.
főként a pincében lenne használva, és szeretném azt is hogy a nedvességtől ne púposodjon fel ha netán áttörölgetném vagy netán kiborulna rajta valami.
kezdetnek szerintem olyan 50K környékéig áldoznék rá + az ütők amikkel ismét bajban vagyok, hogy milyent válasszak :B

Szépnapot!

(#316) andorra válasza Dexter-2000 (#315) üzenetére


andorra
őstag

Az asztal tekintetében nem az a kritikus szempont amitől tartassz. hanem az a fontos, hogy jól pattanjon rajta a labda.
Olcsóbb asztalok teteje, például nem fából, hanem farostlemezből lehet. Én megpróbálnék egy használt, régebbi versenyasztalt beszerezni. Amíg nem tudsz elfogadhatóan játszani, szinte mindegy, milyen az ütőd. A jó ütők nem olcsók és egyéni igény és játékstílus alapján alakul ki, ki milyet használ.

(#317) Dexter-2000 válasza andorra (#316) üzenetére


Dexter-2000
őstag

értem köszi
és ezeket az asztalokat mind belehet úgy tenni egymással merőlegesen ha pl. nincsen másik játékos akkor egyedül is lehessen játszani?

Szépnapot!

(#318) andorra válasza Dexter-2000 (#317) üzenetére


andorra
őstag

Ez nem biztos, de ez egyébként sem alkalmas módszer a tanulásra. Inkább edzőpartnert, vagy, ha megteheted oktatót keress !

(#319) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit komolyabbra vettük a játékot, szeretnénk lassacskán versenyen (kezdő/amatőr) is indulni, ezért lecserélnénk a régi Active hobby asztalunkat valami komolyabb darabra.
Mik a fontosabb kritériumok, mire kell odafigyelni?
Néhány márkát/típust linkelhetnétek.

Köszi

(#320) jeni válasza GaborGh (#319) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Két kell dolgot figyelembe venni.

Kintre vagyis szabadtéri vagy bentire vagyis helységben lesz valahol asztal?

Másik,hogy kerekes legyen vagy sima? Esetleg legyen rajta ITTF jelzés?

Több termékek

Sokat számít az asztal vastagsága is, a kinézete vagyis zöld vagy kék ez már kevésbé fontos!
Valamint minőségi hálót is érdemes venni,tartósabbak és pontosabbak!

Remélem tudtam segíteni.

Ha márkára gondoltál akkor Butterfly,Joola,Stiga,Donic, Tibhar, SAN-EI(?)

és a magyar asztal ami olcsóbb jóval

[ Szerkesztve ]

(#321) GaborGh válasza jeni (#320) üzenetére


GaborGh
őstag

Beltéri versenyasztalt szeretnénk, de itt is elég nagy a szórás, 100-500e-ig...

(#322) jeni válasza GaborGh (#321) üzenetére


jeni
félisten

ezért írtam,hogy milyet is vennél?
mert ha vendégül látod egy-egy meccsre a Timo Boll-t,akkor illik egy jó asztalon játszani ellene

de tudtommal vannak nagyobb egyesületek akik adnak el használtan jó asztalokat,hátha így olcsóbb

Vatera1 (L:http://sport.vatera.hu/utos_sportok/pingpong/pingpongasztal/joola_300_s_ping_pong_asztal_1790415311.html)Vatera2(/L) Vatera3
Vatera4 ez jónak tűnik

lényeg,hogy vastag legyen az asztal alapja! ha van rajta ITTF jelzés akkor az még jobb

itt szokott lenni hirdetve asztalok,minőségiek,most nem kerestem rá direkt,de lehet,hogy találsz majd

(#323) jeni válasza GaborGh (#321) üzenetére


jeni
félisten

Sponeta ez van a clubunknál-verseny asztal-mondhatnám kiváló minőség
mintha ilyen lenne nekünk és 110000 Ft körül volt az ára
árgép
ez van meg-ezen is van kerék az élében van a hálónál
mert van olyan ami a talpazaton van a kerék és azon gurul az egész.
a mienk az külön-külön kell szállítani vagyis tolni.
itt írnak róla,és 25mm a lap vastagság !

minél vékonyabb annál kopogósabb,hangosabb a labda által az asztal

[ Szerkesztve ]

(#324) jeni válasza GaborGh (#321) üzenetére


jeni
félisten

(#325) GaborGh válasza jeni (#322) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi :)

(#326) pető bá'


pető bá'
őstag

sziasztok!

nem tudom, hogy mennyire pörög ez a topic, mindenesetre örülök, hogy rátaláltam :)
1-2 éve ping-pongozunk, haverokkal hobbiszerűen, van egy egész normális asztal a suliban, hálóval, szóval minden adott. Viszont kezdem azt érezni, hogy a gyenge láncszem időnként már az ütőm - valami 4-5 éves 2-3 ezer forintos Dolvor márkajelzést viselő darabról van szó - egyébként a hátulján van egy ITTF logo is. Nincs sok baja, lehet vele játszani, a szélén kezd feljönni a borítás, de szerintem nem érdemes rá költeni.

Új ütőben gondolkodom, és max. 6-7 ezer forintot szánnék rá - (sajnos) nem járok edzésekre, (sajnos) nem tanít senki játszani, erre szerintem nem kell ennél többet költeni.
Igazán nem tudom, milyen márkát érdemes venni - nyilván a Stiga meg a Joola jól hangzik - pl. Dunlop-ban érdemes gondolkodni Evolution 1000, vagy inkább a Stiga a megbízható?, esetleg válasszak egy picit drágább Joolát? Olvastam, hogy a játékstílushoz válasszak ütőt: ellenféltől függően játszom, meg leginkább ösztönösen, szóval valami öszvér ütő kell, vagy nem tudom :DDD Hasonló áron esetleg tudnátok javasolni valamit?

(Ha jól emlékszem, az egyik ismerősömnek van egy ilyen ütője - érdemes kipróbálnom? Ennyit semmiképp sem adnék érte, de támpontnak jó lehet?) Vidéki vagyok, pesti boltokban való megtapogatás nem nagyon jöhet szóba :(

Köszönöm a segítséget! :R :R

"... and I hope you have a great day!"

(#327) jeni válasza pető bá' (#326) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Tudnék adni Joola komplett ütőt 5500 Ft-ért. A gyereknek vettem de nem érdekli. Teljesen hobby ütő az. Tökéletes Állapotban.szinte ha ütöttem vele 5-t akkor sokat mondtam. Nem profi versenyzők használják,ebben a kategóriában csak a kezdő fa 10000 Ft. A gumikról. Nem is beszéltem.

(#328) andorra válasza pető bá' (#326) üzenetére


andorra
őstag

Sajnos, az a helyzet, hogy nagyon sokféle ütőt ki kellene próbálnod ahhoz, hogy olyat találj, ami neked megközelírőleg jobb mint a többi. Nem elég a jobb márkákat ismerni hozzá. Azonos márkán belül is nagyon sokféle ütőfa és borítás kapható és utóbbiak is általában többféle vastagságban. A noname márkákat azonban kerüld!
"van egy ilyen ütője - érdemes kipróbálnom?" NEM!
Használt hirdetéseket nagy választékban találsz itt.
A borításokat a levegőtől elzárva tartjuk amikor nem játszunk, mert attól hamar elöregszenek.

[ Szerkesztve ]

(#329) jeni válasza andorra (#328) üzenetére


jeni
félisten

igen,de 6-7000 Ft kategóriában mit is lehet kapni?
az is igaz egyszóval sem mondta,hogy védekező vagy támadó vagy kettő közti stílusban játszik?

én ilyet vettem a gyereknek de nem szeret ping-pongozni.
Carbon Pro ami gyors támadó fa,nem nehéz

az ütő tokban kell tartani,ami lehet több fajta méretben és több fajta anyagú lehetnek,ha lehet rajta hagyhatod a zsacsiját is.

[ Szerkesztve ]

(#330) jeni válasza jeni (#329) üzenetére


jeni
félisten

ami még az ár ellen szól az a technikai paraméterek,melyet nem nagyon tudsz kipróbálni csal előre megveszed,hogy abban a kategóriájában az előre gyártót ütőknek vannak hátrányaik,de mellette szól ,hogy olcsók

(#331) andorra válasza jeni (#329) üzenetére


andorra
őstag

Ez úgy szokott persze lenni, hogy elképzel valaki előre egy árat, hogy ennyit szán rá. Azután, amikor esetleg szembesül a különbségekkel, megváltozhat az elképzelése. Lehet használtan olyan ütőket kapni, amik ebben az árkategóriában mozognak, vagy nem sokkal felette, de nem tudunk biztos tippet adni, egy ilyen típusú kérdésre. Nem hiszem, hogy teljesen kialakult stílusa lenne, annak alapján amit leírt. Úgy meg valóban nem érdemes túl sok pénzt kiadni ütőre. Pl. ez az általad ajánlott ütő is, valószínűleg jó lehetne neki.

[ Szerkesztve ]

(#332) jeni válasza andorra (#331) üzenetére


jeni
félisten

Ezért ajanlottam be az általam Javasolt kész ütőt. Ha pedig komolyan veszi es versenyezni fog akkor majd Úgyis váltani fog egy másikra ami a 6-7000 Ft-nak a 3x lesz az új árát nézve. Van nekem olyan fám amit 1500 Ft-ért. vettem a boltban zsir újként de akkor még jó páran még meg sem születek anno(1985-ben a Jónyer boltba lett véve)

(#333) pető bá'


pető bá'
őstag

köszönöm a válaszokat! :R
igen, tudom, hogy egy rendes ütő 20 ezernél kezdődik, de semmiféle versenyszintű játékról nincs szó :) használt (régebbi, "épített", minőségi) ütőkön is gondolkodtam, de rohadtul nem értek hozzá, hogy mit-mennyiért-honnan érdemes venni, szóval nem akarok ilyenekbe belemenni.
Próbáltam körülírni, hogy mennyire (nem) tudok játszani, illetve hogy esélyem nincs verseny szintű tudást elsajátítani, szóval egy "nem noname", jó minőségű hobbi ütő tökéletesen megfelelne (szerintem).
annak örülök, hogy végül megegyeztetek, hogy jó irányban gondolkodom.

jeni: tehát Neked van egy ilyen CarbonPro ütőd, 5500-ért eladnád? a végén még érdekelne a dolog, privátban beszélhetünk róla :)

köszönöm a segítséget mégegyszer mindkettőtöknek :R

"... and I hope you have a great day!"

(#334) jeni válasza pető bá' (#333) üzenetére


jeni
félisten

igen ép most beszéltem a gyerekkel és nem kell neki

(#335) Kephamos


Kephamos
addikt

Vettem meg 7000-ért Cornilleau 700-as ütőt pakkban egy fekezet törlővel és 3 jóféle labdával. Remélem hogy jól választottam. Nyomtunk pár meccset, baromira gyors az eddig használt lom ütőhöz képest.

(#336) andorra válasza Kephamos (#335) üzenetére


andorra
őstag

Köszönjük az értékes információt.

(#337) jeni válasza Kephamos (#335) üzenetére


jeni
félisten

születőben a Klampár utód? ;]

[ Szerkesztve ]

(#338) Kephamos válasza jeni (#337) üzenetére


Kephamos
addikt

Lehet, de hogy nem én vagyok az elég valószínű. :)
Tenyeres ütések gyakorlására van valami spéci eljárás vagy csak simán csinálni kell és egyszer csak jobb lesz?
---
andorra: QQ

(#339) andorra válasza Kephamos (#338) üzenetére


andorra
őstag

Természetesen a mostaninál jobb lesz, de az a kérdés, hogy ez elég-e neked? Mert nagyon sok fokozat van a között amit most tudsz és amit el tudnál érni ideális esetben, pl. egy jó edző irányításával. "Csak" gyakorlással, ennek a tartománynak valószínűleg, legfeljebb az egyharmadáig jutnál el és oda is elég lassan.

(#340) jeni válasza Kephamos (#338) üzenetére


jeni
félisten

ahhoz,hogy jobb legyél és fejlődj az alábbiak kellenek:

hangya szorgalom,versenyszerűen lejárni,magasabb szintű partnerekkel edzeni,legalább heti 2x edzés és 1x versenyezni(bajnokság)
edzőt keresni (sajni ez nem olcsó- vannak akik elkérnek 1 órára 2-3000 Ft-t)

ahogy írtad majd csak jobb lesz,mai világban nem ér semmit és ez amatörizmusra vall,vagyis hobby játszótéri ping-pong-ra utal. ahogy fejlődsz ahhoz kell majd későbbiekben egy jobb fa fák és jobb borítások.

az asztalitenisz játék ma már nagyon felgyorsult, a tologatós időszaknak már vége,technikásnak kell lenned, gyorsan kell játszani mindkét oldalon,érdemes nézni a youtube ping-pongos videókat,ott is vannak anyagok melyekből elméleti úton is lehet tanulni,és azokat gyakorolni.

jelenleg nálad most az a ismerkedés az asztalitenisszel fogalom van.

le kell igazolnod valahová,valamely egyesületbe, a lakóhelyeden is van biztosan valamely egyesület.

ilyet javasolnék kezdésnek fa-ami univerzális,se nem védő se nem támadó-középen helyezkedik el a skálán ez támadó fa esetleg inkább ilyet védekező stílusú játékosoknak

természetesen ezek alapszintű fák,a jobbak a magasabb osztályban játszók ezeknél jóval drágább fákkal játszanak

Borítások:
Donic Acuda S1-S2-S3(ebből az S3 javaslom-TÁMADÓ BORÍTÁS-puhább és lassabb-de nagyobb érzés van.benne)
jók a Butterfly FX-Sriver- A Stiga Calibra és a Tibhar Sinus borítások is.

a kellemetlen borítások közé a szemsés gumik védőknek tartoznak.

bemelegítés

Boccs a hosszúra nyúlt írásnak,csak felvázoltam neked,mire is kell számítanod ha komolyan szeretnéd venni eme szép sportágat.

(#341) jeni válasza jeni (#340) üzenetére


jeni
félisten

fa fogások:

a Kínai tollszár fogás a képről lemaradt.

[link]

videók

[ Szerkesztve ]

(#342) andorra válasza jeni (#340) üzenetére


andorra
őstag

A reakcióból is jól látszik az, ami már a kérdésből is sejthető volt, hogy túllőttél a célon.

(#343) jeni válasza andorra (#342) üzenetére


jeni
félisten

gond az,hogy informáltam arról,hogy mire is kell számítania,merre is kell indulnia ha komolyan szeretné venni az asztaliteniszt?

akkor téged nem tartanálak jó edzőnek,partnernek ha felkérnélek rá!

ezért tart ott a magyar asztalitenisz,ahol tart ma is,mert negatív hozzáállással mindig van aki akadályozza a fejlődést,a tovább haladást.

ma már nem elegendő az,hogy fiam itt egy "Cornilleau 700 ütő és eredj játszani"

:(

remélem nincs harag?

[ Szerkesztve ]

(#344) andorra válasza jeni (#343) üzenetére


andorra
őstag

Nagyon félreérted a helyzetet. Rengetegen szeretnek bármilyen amatőr szinten játszani és ha nincs bennük többre igény, akkor felesleges a válogatottságig vezető utat ismertetni velük egy ilyen tipusú kérdés kapcsán. Vagy előbb kérdezd meg tőle, hogy mit szeretne elérni és mennyi időt fáradságot, anyagiakat áldozna erre?

(#345) Kephamos válasza andorra (#342) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem lőtt túl a célon, csak interjún voltam, szakdolgozatot írtam, stb. és még nem volt erőm rendesen válaszolni.
Fejlődni szeretnék,Olimpiát nem fogok nyerni. :)

[ Szerkesztve ]

(#346) andorra válasza jeni (#343) üzenetére


andorra
őstag

ezért tart ott a magyar asztalitenisz,ahol tart ma is,mert negatív hozzáállással mindig van aki akadályozza a fejlődést,a tovább haladást.
Magyarországon a tömegsport siralmas helyzetben van (még az általános helyzethez képest is), ami mindennek az alfája és omegája. Ha ez nem fog változni, lehet okoskodni, meg másokra mutogatni, bűnbakokat keresni. Pedig, most már jól láthatóan, a következő években sem fog.

(#347) jeni válasza andorra (#346) üzenetére


jeni
félisten

Igaz amit írtál korábban.
Bizonyos esetekben ez nem pénzkérdés hanem szemléleti hozzáállás.
Sajnos ma már mindenki elkényelmesedett,TISZTELET A KIVÉTELNEK!
A szórakozás,a kikapcsolódás már nem a falakon kívül történik többségében,egyre többen ülnek le és egyre több időt fordítanak a netezésre és a TV-nek egyaránt.
Főbb dolgokat már a neten keresztül intéznek el,legyen az élet bármely területe.
Kétségtelen 2013 év nem hasonlítható össze az 1980 évekkel.
Egyre kevesebb az egyesületek száma,kevesebb szakosztályokkal működnek és kisebb létszámmal. Ma már a karrier,és a pénz keresés a fő motiváció, amivel a fiatalság foglalkozik.

(#348) Kephamos


Kephamos
addikt

A témához annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy egyrészről már nem abba a korosztályba tartozok, mikor ésszerű volna profi karrierbe kezdeni, másrészről nem is szeretnék profi lenni, csak amatőr szinten fejlődni, minél jobbakat játszani. Nekem a ping-pong egy hobbi, testmozgás, kikapcsolódás. Nem több, nem kevesebb. Ha letelepedek ott ahol most voltam interjún (nagyon remélem, hogy felvesznek, szorítani! :) ), akkor tervezem, hogy be is lépek a helyi sportegyesületbe, ahol sokat tanulhatok még a játékról és sok kellemes órát tölthetek el asztaliteniszezéssel.

(#349) bence007


bence007
tag

Érdekel valakit olcsón versenyasztal?

(#350) andorra válasza bence007 (#349) üzenetére


andorra
őstag

Igen. Prvátban várom a részleteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.