Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) jeni válasza koxx (#399) üzenetére


jeni
félisten

Igen.
Ezt csak az tudja "olcsóbban megszerezni" aki benne van a dologban valamint tagja valamely egyesültnek,hiszen a hírek ily módon még inkább eljutnak a versenyzőkhöz.Nagyobb rálátásuk van a dolgokra.
Ezek az összerakott bolti ütők más kategóriába tartoznak. Különböző pingpong fórumokon is szoktak erről írni.

Mit miért érdemes és mivel jobb párosítani?

Ami a játékot illeti,lehet,hogy anyagilag jobban megérné ha belépnél a lakóhelyedhez közeli clubba ahol tudnál edzeni és versenyezni,ha már heti 3x4 játszol.

(#402) energomatt válasza jeni (#401) üzenetére


energomatt
senior tag

Teljesen igazad van. Azonban a gyakorlat az, hogy a klubok általában nem fogadnak be kezdőket, vagy átlagosnál jobban játszó amatőrőket sem, mivel a kerületi bajnokságokban ez kevés. Tehát valóban ezzel járna a legjobban, de erősen kérdéses, hogy megvalósítható-e rövid távon. Amit ajánlottam, az viszont mindenképpen járható út, némi anyagi áldozat árán.

(#403) jeni válasza energomatt (#402) üzenetére


jeni
félisten

Akkor már én labdába sem rúghatok már. Lassan 4 éve már nem versenyzem. Ezek szerint a kerületi I.oszt.-ba sem kerülhetek vissza. Lehet már azon kéne elgondolkodnom,hogy eladjam a fáimat vagy tűzifa legyen abból?
Ha fiatal a srac akkor meg a Kerületi III calamely csoportba talán ha szorgalmas beférne.
Amúgy a BVSC terembe oda is lehet menni edzeni hétvégeken. Ha még él a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#404) koxx válasza jeni (#403) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fiatalnak már nem mondanám magam a 80-as évjáratommal, csak lelkes hobbi pingpongos vagyok :) szerencsére melóhelyen van egy joola asztalunk. Csak néha jó lenne elmenni ütögetni rendes terembe is.

A yasaka ütő azért elég durván más volt nekem az előző (vmilyen egyszerűbb) Donic ütőm után.

(#405) Roland32eves


Roland32eves
újonc

Sziasztok! Pingpongpartnereket keresek minden hétköznap 16:00 és 20:00 között bármikor a 9. kerület Mester utcába. Jelenleg INGYENES a játéklehetőség.
Még soha nem versenyeztem egyesületben, de legalább Kerület 2-es szintű partnert keresek, de úgy is mondhatnám, hogy középhaladó/haladó játékosokat, bár ez relatív :)
Már kialakult 1 szűk társaság és azt szeretnénk bővíteni. Kb. 3-4 partner jelentkezését várom.

[ Szerkesztve ]

(#406) biega


biega
aktív tag

Megközelítőleg 15 éve nem pingpongozok, de szabadidőmben újra lenne kedvem játszani, úgy fest, hogy heti 1-2 alkalommal tudom összehozni.

Régen Butterfly Sriver borítás volt az ütőmön, de sajnos elöregedett, így cserélni kell.
A Srivert szerettem, ehhez hasonló tulajdonságú borítást, vagy akár komplett ütőt keresek hobbi játékra.

Melyik ütőt vagy borítást tudnátok javasolni?

Eddig a Dunlop Evolution 6500-at nézegettem, ami szimpatikus volt.

(#407) jeni válasza biega (#406) üzenetére


jeni
félisten

A Facebookon a pingpong market oldalon rengeteg választék van.
Az a kérdés mennyit áldoznál rá? Támadó? Védő? Univerzális?

(#408) biega válasza jeni (#407) üzenetére


biega
aktív tag

Univerzális lenne jó, max. 15e-ig mennék el az első körben.

(#409) jeni válasza biega (#408) üzenetére


jeni
félisten

Kettő között az Allround fa a javasolt. Volt játékosként tudhatod,hogy nehéz lesz 15e.Ft-ból kihozni komplett ütőt.

(#410) biega válasza jeni (#409) üzenetére


biega
aktív tag

Tudom, pont ezért gondolkodtam valamelyik kész termékben, eddig ez volt szimpatikus:
Dunlop Revolution 6500

Első körben elég lenne egy "kész" ütő is, vagy csak gumik, mert a fa még megvan.
Már nem emlékszem, hogy milyen, de a Sriverrel nagyon jó volt.

(#411) jeni válasza biega (#410) üzenetére


jeni
félisten

Az,hogy korábban versenyeztél és a Sriver-rel játszottál. Most lejjebb adtad az igényeket. Azt tudnod kell,hogy a Dunlop márkának semmi köze az asztaliteniszhez. Ha van fád akkor csak gumit vegyél. 10000Ft alatt már beszerezhető párban gumik.

(#412) biega válasza jeni (#411) üzenetére


biega
aktív tag

Ok, kicsit féltem a DUnloptól, de akkor marad csak a borítás.
10e környékén párban melyiket javasolnád?

(#413) jeni válasza biega (#412) üzenetére


jeni
félisten

Boltokban van akciósan. Most épen a EB alatt is van vásár a Tüske csarnokban minden féle gumik. Igaz elvileg csak belépővel juthat be oda bárki.

(#414) biega válasza jeni (#413) üzenetére


biega
aktív tag

Sajnos nem járok az EB felé, valamilyen netshopban kell keresgélnem.

(#415) jeni válasza biega (#414) üzenetére


jeni
félisten

itt próbálj keresni és hirdetni,hogy kellene neked a régi fára 1 pár közepes borítás.

(#416) biega válasza jeni (#415) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi!

(#417) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Eladó eredeti bontatlan csomagolásban Stiga Calibra LT Spin borítások, 8.000 Ft/db.

(#418) jeni válasza Oneforall (#417) üzenetére


jeni
félisten

MAX méretben lenne és milyen színben?

(#419) Oneforall válasza jeni (#418) üzenetére


Oneforall
csendes tag

2.0 méretben van piros és fekete színben is Stiga Calibra LT Spin bontatlan eredeti csomagolásban.
MAX méretben csak fekete színben van.
Van még:
- új Stiga Genesis S, 2.0 borítás fekete és piros színben, az 8.500 Ft/db szintén bontatlan, eredeti csomagolásban.
- Stiga Airoc S, 2.1 borítás fekete és piros színben, az 8.000 Ft/db szintén bontatlan, eredeti csomagolásban.

Érdekődni: oneforall468@gmail.com

(#420) Oneforall válasza Oneforall (#419) üzenetére


Oneforall
csendes tag

- új Stiga Calibra LT Spin, 2.0 borítás fekete és piros színben, bontatlan, eredeti csomagolásban, 6.490 Ft/db
- új Stiga Genesis S, 2.0 borítás fekete és piros színben, eredeti csomagolásban, 6.490 Ft/db
- új Stiga Airoc S, 2.1 borítás fekete és piros színben, eredeti csomagolásban, 6.490 Ft/db
- új Stiga Rosewood XO asztalitenisz ütőfa, bontatlan, eredeti csomagolásban, 17.990 Ft
- új Stiga CC5 asztalitenisz ütőfa, bontatlan, eredeti csomagolásban, 13.990 Ft

Érdekődni: oneforall468@gmail.com

(#421) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: , 46 évesen, heti 2-3 alkalommal, fitness edzés után, esetenkét 1-1,5 órát pingpongozunk a barátokkal. Nem verseny vagy edzés jelleggel, csak saját szórakozásunkra. Ehhez szeretnék venni egy jó minőségű ütőt. 1-2 napja olvasgatok a témában. Eddig arra jutottam, hogy nekem szerimntem egy Allround ütőre lenne szükségem. Elmentem ma, körülnéztem Hervisban és Decathlonba.

Eddig amik tetszettek:
1. Schildkröt Top Teams 800. 11eFt [link]
2. Tibhar Samsonov 7,5eFt [link]
3. Stiga Factor 10eFt [link]

Ezek közül melyik a legjobb vétel? Vagy tudtok ajánlani valami mást? A rászánt keret olyan max. 15eFt

Rappi

(#422) jeni válasza SeatZola (#421) üzenetére


jeni
félisten

Én a Stiga-t venném. Esetleg a Vatera/Facebook valamint a ping-pong közösségi oldalán keresni egy külön-külön összerakott ütőt.

(#423) energomatt válasza SeatZola (#421) üzenetére


energomatt
senior tag

Az allround megjelölés csak a fa sebességére vonatkozik és amúgyis elég pontatlan meghatározás, nem egyetlen etalonhoz mérik. Sokféle borítás van és ezek az ütöfákkal együtt szinte végtelen kombinációkat alkotnak. Különböző embereknek, különböző ütők lehetnek a legjobbak, tehát így nem lehet tanácsot adni. Olyan ütöt érdemes összerakni, amit ki tudtál alaposabban próbálni, tehát ilyen helyen ne vegyél semmit, vagy zsákbamacska.

[ Szerkesztve ]

(#424) tennisz53 válasza biega (#406) üzenetére


tennisz53
újonc

Szívesen játszanék. Írj részleteket.

(#425) energomatt válasza tennisz53 (#424) üzenetére


energomatt
senior tag

Te pedig számolj be az első néhány mérkőzésetek eredményéről, ha ez véletlen összejön. Lehetőleg ne privátban, hiszen ez közérdeklődésre tarthat számot.

(#426) Woodslave


Woodslave
nagyúr

nagyon halott a topic de azért hátha van valami szaki aki figyelni. Van egy régi gurulós active pingpongasztalom de nem tudom összeszerelni, neten se nagyon találok semmit. Hol próbáljak keresni?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#427) jeni válasza Woodslave (#426) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Nincs elhajolva a tartólemezek,tartókeretek? A csavarok meg vannak hozzá?

Milyen márkájú az asztal?
Az Active az csak fantázia név.

(#428) Woodslave válasza jeni (#427) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Passz. Semmit nem tudok. Teszek fel pár képet mert nem jövök rá hogy kell a két lapot összerakni. Lehet az is hogy hiányzik vmi

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#429) Woodslave


Woodslave
nagyúr

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#430) jeni válasza Woodslave (#429) üzenetére


jeni
félisten

képek alapján több minden hiányzik.
elméletileg mivel nincs a lap belső felén keréknek rögzítő helye merőlegesen valami fa darab hosszan, így ez az asztal felhajthatósnak tűnik különben a kerék nem passzolna sehova.

(#431) jeni válasza Woodslave (#429) üzenetére


jeni
félisten

nem nagyon van képe erről egy hasonló felépítésűről
eleve azt kell nézned a kerék miért csak kettő van csak vagy ha négy akkor az állványosnak kell lennie.

(#432) Woodslave válasza jeni (#431) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Négy kerék van csomó csavar szóval nekem is úgy tűnik hiányzik középről vmi.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#433) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

26 évesen kezdenék el játszani újra, egyenlőre amatőr szinten Pesten.

Tudtok esetleg ajánlani helyszínt/szakosztályt, vagy lenne edzőpartner aki hasonló helyzetben van? :R

Előre is köszi,
Máté

(#434) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv! Vettem ma egy Schildkröt Sonic 500-as ütőt 5000 Ft ért. Szerintetek ez jó vagy rossz vétel volt?

(#435) energomatt válasza Empsepo (#434) üzenetére


energomatt
senior tag

A játéktudásod és egyéni képességed függvénye, hogy milyen ütőkkel, hogyan játszanál. Tehát a kérdés megválaszolhatatlan részünkről. Ha viszont netán el tudnád adni 5000 forintnál drágábban, akkor az azt igazolná, hogy jó vétel volt.

(#436) Empsepo válasza energomatt (#435) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem akarom eladni, köszi a választ!

😀

(#437) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

sziasztok, van egy kb egy éves, napi fél óra használatnak kitett joola carbon pro ütőm. mivel nem mai darab, a felülete már nem nagyon tapad. kenegetem valami 3 cseppes csodaszerrel, de sokat ezzel se érek (gondolom mert nem az elejétől kezelem ezzel). valahogy még lehet tapadóssá varázsolni a felületet, vagy nézzek új ütő után?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#438) energomatt válasza ZavaBalazs (#437) üzenetére


energomatt
senior tag

Csodaszerek pedig nincsenek, Könyves Kálmán után szabadon.
Sokkal valószínűbb, hogy nem levegőtől elzárt tokban tartottad.

(#439) ZavaBalazs válasza energomatt (#438) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez így igaz (és köszönöm a tippet, a következőnél figyelek erre :K ), de nem ez volt a kérdés. :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#440) energomatt válasza ZavaBalazs (#439) üzenetére


energomatt
senior tag

A kérdésedre válaszoltam. Nincs olyan csodaszer amivel tapadóssá teheted a borítást. Ha ilyennel tudsz jól játszani, akkor rendszeresen cserélni kell. Egyébként apró, szemmel nem nagyon látható vékony szőrszálak vannak a gumi felületén, amelyek az ütések következtében is lekopnak.

[ Szerkesztve ]

(#441) jeni válasza ZavaBalazs (#439) üzenetére


jeni
félisten

Az asztaliteniszben az ütőn lévő borítások fogyóeszközök! Magyarán elkopnak, kiszakadnak ha az asztalt eltalálod vele. A széleik letöredeznek.
Vannak spéci olajak ilyenekre de azok inkább szinten tartásra jók. Maga a kopás és az elhasználódás ellen nem védd még.

(#442) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

köszi mindkettőtöknek :R
akkor ezt a szezont még kihúzom ezzel, következőre meg veszek egy újat. játék után tisztítás (fent linkelt revolution tisztítóval), tokban tartás (gondolom erre bármilyen cipzáras tok jó) mellett van még valami hasznos tipp az élettartam növelésére? azt leszámítva, hogy ne verjem gyakran neki az asztalnak :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#443) energomatt válasza ZavaBalazs (#442) üzenetére


energomatt
senior tag

Minden játék után érdemes tisztítani, hagyományos módszerrel. Vagyis, enyhén nedves szivaccsal a felületéről a port lehúzni, majd praktikusan a felső élére egy türülközőre állítva hagyni megszáradni. Szerintem kenceficékre pénzt költeni pénzkidobás. Beszerezhető még olyan ütőformára szabott müanyag fólia, ami légmentesen zárja a felületet, azt érdemes még használni. Ttisztítás után azokat rányomni, majd azzal együtt a tokba eltenni.

(#444) jeni válasza ZavaBalazs (#442) üzenetére


jeni
félisten

Amúgy a borítás a fán nem azért van,hogy minél tovább pormentes környezetben játszunk vele! A használattól a borítások kiemelkedő,s jó tulajdonságaik gyorsan lekopnak róla.
Veszel egy új gumit már ahogy kibontottad már csak a 75%-t éri,ha felragasztod akkor már csak az 50%-t.
Nem ettől lesz jobb,mert magától is tönkremegy! Megpuhul kifakul,stb...
Ami érték az asztalitenisz eszközökben többnyire a p.p. fák. Ezekre vannak gyűjtők,de borításra nem nagyon. Ami még talán az a egyedi sztárok mezeik,ruházataik.
Ami még neked lehet érték azok a versenyeken megszerzett,elnyert érmék és kupák. Ja és a technikai ismeretek minél magasabb szinten való elérése.
Még pingpongasztalt sem érdemes gyűjtögetni. Sem pingpong lábeliket.

[ Szerkesztve ]

(#445) energomatt válasza ZavaBalazs (#442) üzenetére


energomatt
senior tag

De azért ne ijedj meg! Nem csak filozófusok pinpongoznak :-)

(Hol volt itt szó gyűjtésről?)

[ Szerkesztve ]

(#446) jeni válasza energomatt (#445) üzenetére


jeni
félisten

Én csak azért írtam neki,hogy egy 7000Ft-s komplett ütőt ne kezelje hímes tojásként és nem kell kezelni baba olajjal sem na jó az alábbival sem,mert az nem passzol oda.
Revolution Nr.3

(#447) ZavaBalazs válasza jeni (#446) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem terveztem úgy kezelni, meg tiszta sor, hogy ez nem egy versenyszintű cucc, csak ha valamit tudok tenni azért, hogy egy helyett csak két évente kelljen lecserélni, akkor miért ne. a revolution löttyből már vettünk egy flakont az irodába, szóval az már adott.

tippeket ismét köszi mindkettőtöknek! :)

u.i.: babaolaj is jó?! ;]

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#448) Soká válasza ZavaBalazs (#447) üzenetére


Soká
senior tag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e ajánlani olyan leírást az ütőkről (fa+borítás) ami sallangmentesen, marketingduma nélkül tárgyalja ki az egyes előnyöket, hátrányokat. Mi, miből, miért, stb.
Most az előbb végignéztem a Yoola kínálatát. Miután én elég öreg vagyok és azt sem szégyellem, hogy úgy egyébként nem értek a pingponghoz (az anyagokhoz, technológiákhoz inkább) szóval mintha meztelen lenne a király.
Összeszámoltam 52 különféle ütőt. Egészen komolyan kérdezem: marketinges vevőhülyítésen kívül szükség van ekkora kínálatra? Odáig értem, hogy a tisztelt vevőt le kell nyűgözni és ha ekkora felhozatalt lát, akkor "joggal" gondolhatja azt, hogy ezek között biztosan ott lapul az ő ütője is, de ezen túl van értelme ennek az egésznek?
Én már ott elakadok, hogy nem versenyzőknek, tehát olyanoknak akik gyakorlatilag kezdők és kocajátékosok, minek ekkora kínálat? Észre sem fogják venni a különbséget, legfeljebb az árbeli különbségeket, hiszen a kérdést egyértelműen a pénz dönti el, egyszeres, kétszeres, négyszeres árat hajlandóak-e kifizetni annak reményében, hogy ez a szorzó a minőségen is érzékelhető lesz majd.
Közben nekem az a szörnyű sejtésem van, hogy ezekből a párezer forintos ütőkből elég lenne 2-3féle, merthogy egyik sem ér jóformán semmit.

A másik fő problémám, ami miatt keresnék valami felhasználói leírást, hogy a gyártók és boltok leírásában nyomokban sem fordul elő értelmes konkrétum. Legalábbis az nekem, mint fával (is) foglalkozó szakinak nem mond semmit, hogy "afrikai fafaj". Afrikában van ezer fafaj (a hasamra ütöttem) a legócskább tűzifától az ébenfáig bezárólag de még eggyel sem találkoztam amit afrikai fafajnak hívnának. :)
De ugyanez van a borítással is. Mindenféle hókuszpókuszokat, fantázianeveket használnak, de hogy valójában mi miből van, az nem derül ki. Lehet, hogy tényleg nagyon hülye vagyok, de nem értem, hogy például az ütő súlyát miért nem jelölik? De uram bocsá' jelölhetnék egy borítás esetén a szavatosságot. Ezek a lágy műanyagok a legkevésbé stabil anyagok, nem feltétlenül a használattól mennek tönkre egyszerűen elöregednek. Jelzik ezt valahol?
vagy legalább jeleznék azt egy ütőnél, hogy egy 10 éves gyerek, egy felnőtt nő vagy egy lapátkezű kosárlabdázónak alakították ki a nyelet.

No, de a lényeg, milyen praktikus szempontjai vannak egy profinak ütőválasztásnál? mitől gyors egy ütő, mitől nem, mitől javul, romlik a labda irányíthatósága, stb.
Köszönöm a linkeket!

(#449) energomatt válasza Soká (#448) üzenetére


energomatt
senior tag

Ilyen leírásra ne számíts, de ha lenne is, nem érnél vele túl sokat. Az ütőfa és borítások kombinációi, gyakorlatilag végtelenek. Honnan tudhatnád egy leírásból, hogy neked milyen ütő a megfelelő? Ehhez elsősorban tapasztalatok kellenek. Kezdőknek, szinte semmit sem érdemes ajánlani. Ha kialakul egy bizonyos játéktudás (ehhez érdemes kezdetben edzőt fizetni, ha megteheted) akkor el kell kezdeni mások ütőit próbálgatni és abból valami alap tapasztalatot gyűjteni. A profiknál más a helyzet, mert sokkal jobb helyzetben vannak ahhoz, hogy hozzájussanak borításokhoz és már tudják milyen fajtákat próbáljanak ki, ha egyáltalán váltani szeretnének. Az, hogy szükség van-e ekkora kínálatra az a gyártók dolga. Egyébként alapvetően jó, hogy nagy a kínálat. Nüansznyi különbségek is számítanak. Az tény, hogy sokba kerülhet megtalálni a közel legjobbat, mert a legjobbat valószínüleg lehetetlen. Tehát a nagy kínálat, nem a kezdők miatt van.

[ Szerkesztve ]

(#450) energomatt válasza Soká (#448) üzenetére


energomatt
senior tag

Visszatérve még arra az alapfelvetésedre, hogy szerinted elég lenne kezdőknek mondjuk háromféle ütőt árulni, ez csak akkor lehetne egyáltalán vita tárgya, ha egyetlen gyártó gyártana csak ütőket. Akkor az a gyártó eldönthetné, hányfélét szeretne. Mivel azonban verseny van a piacon a különféle gyártók között ez az ok már önmagában elég arra, hogy sokféle legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.