Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79) fermat555


fermat555
újonc

Sziasztok!

úgy döntöttem leülök aztán leírom a tapasztalataimat, mert habár 1-1,5 napja van nálam a telefon, mégis sikerült már nagyjából belakni.

- A telefon külső kijelzőn kényelmes méretű, belül meg nagyon jól mutat, ha az ember olyan appokat használ, mint a galéria, böngésző, stb.
- Úgy érzem, hogy nagyobb a "wow"-faktor, mint a Z Fold esetében. (MediaMarkt-ossal összehasonlítva) Nem tudom, hogy ez azért van, mert belaktam már, vagy tényleg az a kicsivel nagyobb kijelző ennyivel hasznosabb felületet ad.
- Oneplus 6T után a gesztusnavigálás lassabb (bár ez inkább az android hibája). Ott ez az alulról csücsökből behúzás, stb. sokkal gyorsabb volt számomra és biztosabb is. Ez különösen akkor zavaró, ha az ember más launchert használ (Nova), mert ha visszamész a home-screenre, van egy 0,1-0,3 s késleltetés, ami alatt nem tudsz kattintani még semmit. Elvileg ez nem új dolog, más készüléken is előfordul.
- A gyári launcheren viszont nem. Ezért megpróbáltam azt használni, de még mindig úgy érzem, hogy kevés a testreszabási lehetőség (grid: 5 app vagy 4 fér meg egymás mellett, stb.), így arra jutottam, hogy nem kezdem el azt használni (pedig tényleg készültem rá).
- Ez egy kis probléma viszont, mert a taskbar csak a gyári launcheren van. Furának tartom ezt. Megszokja az ember, hogy windowson ez alap és mindig van, itt meg nem teljesen. Lehet később jobban integrálják rendszerszinten.
- A multitasking így is nagyon jól használható viszont. Az open canvas nagyon király. Egy ilyen oldalról behúzható gyorsmenüből lehet 3 appot hozzáadni, aztán úgy rendezgetni, átméretezni az appokat, ahogy az ember akarja.
- Külön tetszik, hogy a nagy kijelzőn az appokat windows-hoz hasonlóan kis kockákban lehet megnézni. Tehát nem az a taskmanager, ami a külsö kijelzőn. Ez az áttekintés sokkal jobb a nagy kijelzőre.
- Ez az egész open canvas téma most egy kicsit olyan, mint valami "jövőbeli technológia". Már most is nagyon jól használható. Érződik viszont, hogy ebben még nagy potenciál van. Remélem elkezdik nyomatni ezt, mert ez az a kijelzőméret, ahol sok mindent meg lehet valósítani, amit egy sima telefonkijelzőn nem. Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak a következő évek/hónapok.
- Néhány appnál, amit megszoktam, pl. Firefox, látszik, hogy nincs a nagy kijelzőre optimalizálva. Chrome-nál vannak tab-ok, ami elég hasznos, és ahhoz közelít, ami PC-n van, a Firefoxban ez meg sajnos nincs integrálva. Érdekes lesz, hogy ha ezek a telefonok elterjednek, mennyire kezdik az ilyen feature-öket belerakni amúgy átlagos appokba is.
(- Android 11 után egy kicsit zavar engem a notification panel. Úgy érzem sok a kihasználatlan hely, de ez is egy androidos téma.)

Ha van valami kérdés, nyugodtan. Remélem segít ez a vásárláson gondolkozóknak :)

Nokia N8 -> Samsung Galaxy S3 -> Sony Xperia Z2 -> Google Nexus 5X -> Oneplus 6T ->

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.