Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#4701) hehe23 válasza miniapu (#4700) üzenetére


hehe23
tag

már mér akarnám visszacsinálni? amúgy ha arra gondolsz, sztem én szerencsés voltam, mert nem gyűrődött össze egyik címke se, csak a tapadásukból vesztettek.

(#4702) miniapu válasza hanee (#4696) üzenetére


miniapu
tag

Nem jól értelmezed ezt a dolgot. Ez a nagytömegű OEM partnerek megrendelésére vonatkozik. A picipuha a saját érdekeit védi amikor az új termke felé (Vista) igyekszik terelni a vevőket és a gyártókat egyaránt. Az más kérdés hogy a piacot tartósan még ő sem tudja megerőszakolni. Nem kell a Vista ingyen sem senkinek. Ezért aztán most megint (még mindig) szabad a vásár az XP előtt. De csak korlátokkal. Nem olyan bonyolult ez csak nem magyarázzák el rendesen. Remélem mostmár érted.

(#4703) miniapu válasza hehe23 (#4701) üzenetére


miniapu
tag

Például azért, mertz eladáskor többet kérhetsz ha újszerű állapotban van. Vagy azért mert mondjuk Microsoft gar-cimkéről van szó, ami ha sérűlt, vagy hiányzik, ugrott a garanciád.

(#4704) hehe23 válasza miniapu (#4703) üzenetére


hehe23
tag

értem. kösz

(#4705) hanee válasza miniapu (#4702) üzenetére


hanee
senior tag

Ja értem.. a lényegét értem az intézkedésnek, csak azt hittem hogy ez igy amblokk mindenkire és mindenre kell, hogy vonatkozzon (mármint mezei felhasználókra is)..

Persze most, hogy már van jogtiszta Vista-m, a Wind CD-s XP-vel jön majd.. :DD

(#4706) phpmoli válasza Zola007 (#4658) üzenetére


phpmoli
tag

errol nekem az jut eszembe, ami az index forum counterstrike topikjaval tortent. mikor mar sok lett az anyazas es ez elkezdett masokat zavarni, csinaltunk egy counterstrikebazz topikot, ahol lehetett anyazni. kesobb ez atalakult oncelu/viccesnek szant anyazasokka. ennek ellensulyozasara letrejott a counterstrikepussz topik, ahol mindenki tul kedves kellett legyen a masikkal. aztan volt meg vagy tiz egyeb topik (mapteszt), ahova senki se jart, mert nem volt benne a mainstreamben. vegul kibasztak az indexrol, mert a moderatorok nem ertettek meg a counterstrikebazz -altalunk hozott- szabalyait, es leszoltuk oket :D

(#4707) efem válasza miniapu (#4702) üzenetére


efem
tag

azert ezzel veszekednek egy sort, nekem mind3 gepen vista van (igen a winden is, csak hogy ON legyen) betonstabil, heteket is elmegy, és egy sw eldöglése nem rántja magával az egész OS-t (es kékhalát se láttam még csak SATA driver nemléte miatt) és winden a 720as hd is akadásmentesen fut vista alatt.
Viszont próbálta-e valaki még rajtam kívül Campus-os dvd-vel felrakni a vistát, és tapasztalt e "bios licenszelési problémát" esetleg az újabb verzióju BIOS orvosolja-e a problémát?

[ Szerkesztve ]

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4708) miniapu válasza efem (#4707) üzenetére


miniapu
tag

"azert ezzel veszekednek egy sort"

Amiket sorolsz azok észérvek. A piac jobbára az emberek érzelmi állapotát tükrözi. Tény kérdése, hogy a piacnak nem kell a Vista. Ezt te nem tudod megvitatni. Így van és kész. Törje rajta a fejét a picipuha. Mellesleg én sem szeretem a Vistát, de nem tudom megmondani, hogy miért. Valószínűleg a 'sajtó' beszélt rá... :K

[ Szerkesztve ]

(#4709) TomcsyG válasza efem (#4707) üzenetére


TomcsyG
csendes tag

Campusos (magyar) vistát tettem fel. Tökéletesen megy hiba nélkül. Nem volt gond a telepítésnél sem.

(#4710) efem válasza TomcsyG (#4709) üzenetére


efem
tag

nem a telepítés, hanem az aktiválással vannak gondjaim.. ottvan a rendszer adatlapnál hogy eredeti, beaktivált vista?

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4711) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Mivel páran priviben megkerestek az aláírásomban szereplő külső usb-s optikai szettel kapcsolatban, (valós képet követelve ;] ) ide is betennék pár képet!

[ Szerkesztve ]

(#4712) Gabor970 válasza elkurtuk (#4674) üzenetére


Gabor970
addikt

Ez valamiért elég zsenge. Én szinte csak online pokerre használom, múltkor tettem egy próbát, 2:34perc alatt esett 5%-ra az akku töltöttségem, 1600Mhz-n voltam végig (kikapcsoltam a BIOS-ban azt, hogy levehesse, nem észrevehetö a +üzemidö, ellenben nagyon belassul 800-on néha) Wifi volt bekapcs, tapipadot használtam, tehát BT off.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4713) phpmoli válasza kelzsoca (#4711) üzenetére


phpmoli
tag

ez egy kulon keret, amibe barmilyen laptopmeghajto belemegy? extrakent akar floppy is? nem mintha erdekelne, mar semmi szuksegem optikai meghajtora, csupan muszaki szempontbol erdekel :) mennyi?

(#4714) neldor


neldor
csendes tag

most keszulok egy msi windet venni az elkovetkezo szemeszteremhez a suliba, de ahogy korbeneztem az orszagban nem nagyon latok boltot ahol elerheto lenne a 6 cellas akuval.

olvasgattam itt a forumot es ugy latom hogy eleg uj, varhato hogy majd betoppan magyarorszagra is, vagy csak kulon lehet vasarolni,
sajnos a 3 cellas nem nagyon birna ki egy hosszabb eloadast...

tud vki egy helyet ahol elerheto a 6 cellas aksival

(#4715) miniapu válasza neldor (#4714) üzenetére


miniapu
tag

Sajnos magyarországon csak néhány 'elsőbehozó' van. Tőlük veszi mindenki (a hipermarketeken kívül). Úgyhogy ha lesz, egyszerre lesz mindenhol.

(#4716) kelzsoca válasza phpmoli (#4713) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan ahogy mondod, bármilyen 50 pin ide-s csatolós optikai egység belemegy!
Sajna flopy az nem megy bele, igaz tudok olyat is ha kell :)
Árban függ hogy milyen optika van benne, optikai meghajtó nélkül 5.5K postával a szett :)

(#4717) efem


efem
tag

volt már olyan valakinek, hogy nem adták meg a "jogosultságot" hogy upgradeljen memóriát? illetve kihez kell fordulni ilyen kérés esetén? már megcsináltam az upgradet (kb 3perc :D ) de jólenne ha lenne erről papír is, hogy csinálhatok ilyet :)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4718) kalapocska válasza efem (#4717) üzenetére


kalapocska
csendes tag

Nekem most írtak, hogy mehet a dolog :) a helpdesk@albacomp.hu címre kell írni a bontási engedély kérést.

(#4719) rohammokus válasza Petya357 (#4661) üzenetére


rohammokus
csendes tag

Sajnos nem Winddel volt az eset.
A profilomban említett laptoppal használom az általam írt esetet. Ezzel nem volt eddig probléma.

Double posters deserve to die!

(#4720) efem válasza kalapocska (#4718) üzenetére


efem
tag

koszi! mar irtam is nekik :)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4721) icezozo válasza kalapocska (#4718) üzenetére


icezozo
addikt

köszi ,én is írtam nekik ;)

http://qwankido.hu/

(#4722) GaYo


GaYo
csendes tag

Sziasztok!
Nos kb. 1 hónapja én is vettem egy wind-et, de őszintén szólva úgy 5 percig tartott az izgalmam és örömöm.
Elején magyar kiválaszt, majd széles mosoly, ami nagyon hamar lehervadt az arcomról, mivel ha jól rémlik pár msi-s kép felvillanása után a gép kikapcsolt.
Igaz én voltam a f...., mert eufóliás állapotomban a tápot ugyan bedugtam az elosztóba, csak épp a kapcsolóját felejtettem el bekapcsolni, így áram nélkül maradt.
Szóval így kezdtem bele a win telepítésbe. :W
Innentől kezdve vége is lett a wind láznak, mivel többet nem tudtam rávenni, hogy elkezdje a telepítést.
F3-ra egész addig jutott, hogy nekem már csak egy választásom van /gondolom a magyar win lett volna az / csak épp választani nem lehetett semmit . :F
Persze mit nekem, hisz ott van a PD, ja csak épp rábírni nem tudtam, hogy telepítsen is róla.
Nem baj, hisz van hálózati telepítés, aha.... csak elfelejtettem egy gurut is venni hozzá, aki meg tudta volna oldani a hálózati telepítést, már ha lehet.
Végül is csak 2 napig szenvedtem az addigra már feltöltött aksis, de rendszer nélküli windel, mire sikerült egy usb-s dvd meghajtót szereznem kölcsönbe, és arról feltettem a wint.
azért ez kissé mellbe vágott, de mind1
viszont lehet, hogy ezek után már mást vennék, mondjuk olyat amibe egy rohadt cd/dvd olvasó is van.

(#4723) hanee válasza GaYo (#4722) üzenetére


hanee
senior tag

Már bocsi, de az nem az MSI hibája, hogy figyelmetlen vagy :U
Egyébként egyik ilyen kis Netbookban sincs optikai meghajtó.. tehát nem tudom mi mellett döntöttél volna? :DDD

(#4724) Cyrin válasza GaYo (#4722) üzenetére


Cyrin
addikt

Eléggé sajátos a nézőpontod, egyik hibáról sem a WIND tehet, ezért a gépet hibáztatni mellékvágány, inkább nézz egy kicsit a tükörbe.

A gépemhez én vettem külső dvd olvasót, de asszem egyszer ha használtam, és akkor is megoldható lett volna pendrive-ról is a dolog, csak az még nem volt itthon.

(#4725) miniapu válasza hanee (#4723) üzenetére


miniapu
tag

"Már bocsi, de az nem az MSI hibája, hogy figyelmetlen vagy"

Azért nem egészen!

Először is, mi az hogy csak egyszer kezdhetem el? Miért nem akárhányszor? Semmiféle technikai okát nem látom ennek a korlátozásnak. Ergo: ez bizony a gyártócég hibája.

Másodszor, én el tudtam volna képzelni egy olyan CD-t is hozzá, ami egy másik PC-n preparál nekem egy pendrájvot, amiről aztán kedvemre rakhatom vissza a rendszert. Sőt! A mai pendrájv árak mellett, még azt is el tudnám lépzelni, hogy ezt az egyébként 1GB-nál nem nagyob pendrájvot grátisz kapom mellé... :K

(#4726) Cyrin válasza miniapu (#4725) üzenetére


Cyrin
addikt

Én meg el tudtam volna képzeli, hogy adnak hozzá egy jó csajt is, aki a telepítgetés közben ............

(#4727) kelzsoca válasza miniapu (#4725) üzenetére


kelzsoca
félisten

"Először is, mi az hogy csak egyszer kezdhetem el? Miért nem akárhányszor? Semmiféle technikai okát nem látom ennek a korlátozásnak. Ergo: ez bizony a gyártócég hibája."

A dolog lényege hogy hibás lett a telepítő, mivel hirtelen megszakadt, ezért hiába is kezdte ujra, nem tudta indítani a telepítést! (olyan lehet ez mint amikor firmware-t frissítesz mondjuk egy alaplapon és elmegy az áram)

Ez egy annyira ritka jelenség hogy még sehol nem olvastam még a külföldi nagy fórumon se hasonlót!

[ Szerkesztve ]

(#4728) GaYo


GaYo
csendes tag

:C
nem hibáztatom az MSI-t, nem hibáztatom a Wind- et, és nem hibáztatom a gépet sem !!!
mint leírtam, Én voltam a f..., már hagy ne pótoljam ki a pontokat ha lehet .
de tükörbe sem fogok nézni.
viszont ha már ott az a 4gigás rejtett partició amiről a wint lehetne feltenni, örültem volna, ha mondjuk működőképes marad, persze ha az volt, mert ugye ezt már soha nem tudom meg.
de lehet túl nagy az igényem, ezek szerint
na mind1

(#4729) Cyrin válasza GaYo (#4728) üzenetére


Cyrin
addikt

Először az igényeket kell pontosan meghatározni, és azután választani ennek megfelelő gépet, és nem fordítva, hogy veszünk egy olcsó gépet, és rázúdítunk mindent, hogy mé nem tudja. (játékok, 1080p, dvd író, 6 óra üzemidő stb.)

(#4730) stefanitsr


stefanitsr
senior tag

Nekem egyébként elnyomta a telepítést akksiról végig meg utána is bohóckodtam vele egy jó nagy kört hsdpa modemről netezgettem gyári töltéssel... De akkor nekem puncsom volt azzal is.

Ja igen ha valaki győr környékén lakik és ilyen telepítési nyűgje van akkor ha meglátogat nálam fellőheti a windózt.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#4731) miniapu válasza kelzsoca (#4727) üzenetére


miniapu
tag

"A dolog lényege hogy hibás lett a telepítő, mivel ......"

Nem értünk egy. A dolog lényege, hogy nem számítottak ere a lehetőségre. Ez pedig hiba. Na-vajon kinek a hibája? :)

(#4732) efem válasza stefanitsr (#4730) üzenetére


efem
tag

hasonlóképp, akuról kibírta a telepítést, én meg töltődtem közben egy nagy adag "csülök pékné módra"-val :DD majd a bevásárlóközpontok nyújtotta fríneten élvezkedve kattintgattam párat, hogy megy-e minden(merthátugye ez már a második wind-em)

127.0.0.1 sweet 127.0.0.1

(#4733) GaYo válasza Cyrin (#4729) üzenetére


GaYo
csendes tag

1. az igényeimet felmértem, és az itteni értelmes hozzászólások alapján, amit nem csak elolvastam, hanem meg is értettem, döntöttem a gép mellett
2. van akinek olcsó, és van akinek nem
3. nem zúdítottam rá semmit, viszont a Q3 szépen fut rajta :D
amit leírtam, bár már bánom, max arra jó, hogy más tanuljon belőle, és ne felejtse el, hogy telepítés előtt áram alá helyezze a gépet.

ja ja ja válaszolok inkább előre ............ tudom, hogy ez csak velem fordulhatott elő.

(#4734) hanee válasza Cyrin (#4726) üzenetére


hanee
senior tag

:C

(#4735) RatSon válasza Bandikut (#4679) üzenetére


RatSon
aktív tag

külföldi forumon arrol panaszkodtak hogy a pgup pgdown nem megy. neked?

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#4736) RatSon válasza RatSon (#4735) üzenetére


RatSon
aktív tag

feltettem én is az 1.08as biost, nekem a 8%ot bírja, 24% kapásból fagyott, 15% csak egy idő után. neked hogy megy? lehet szétszedem a gépet és javítok kicsit a hűtésén, hátha akkor stabilabb lesz...

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#4737) FPéter válasza RatSon (#4736) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nekem csont nélkül megy a 24%! Lehet, hogy az a titka, hogy én kikapcsoltam az integrált ramot és raktam bele egy 2 gigás modult?
A pgdn pgup nem megy, de őszintén szólva sosem használom. A Fn kombinációk mennek mint a szél (értitek, wind, kac-kac).

Húzva ekkora élményt jelent a Vistának:

Processzor Intel(R) Atom(TM) CPU N270 @ 1.60GHz 3,5
Memória (RAM) 1,99 GB 4,8
Videokártya Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family 4,1
Játékra szolgáló videokártya 256 MB - teljes elérhető grafikus memória 3,0
Elsődleges merevlemez 16GB szabad (32GB összesen) 5,0

[ Szerkesztve ]

(#4738) Bandikut válasza RatSon (#4736) üzenetére


Bandikut
tag

Most 15%-on megy stabilan. A PgUp/PgDown/Home/End nekem sem megy, illetve ha nagyon szükséges a NumLock és a ScrLock bekapcsolásával tudom használni ezeket a funkciókat.

(#4739) stefanitsr válasza Bandikut (#4738) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Ez az 1.08-as bios sajátossága ezek szerint ?

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#4740) RatSon válasza stefanitsr (#4739) üzenetére


RatSon
aktív tag

hát eddig nem nagyon volt lehetőség Fn+F10-el overclockolni :)

mobiwia.com - AutoKiller Memory Optimizer, Autorun Manager, GPS Status

(#4741) stefanitsr válasza RatSon (#4740) üzenetére


stefanitsr
senior tag

PgUP PgDN-ra gondoltam de gúgli megválaszolta a kérdésem. :)

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#4742) Bandikut válasza stefanitsr (#4739) üzenetére


Bandikut
tag

Igen, ebben újra elérhetővé tették a turbó üzemmódot, ami a bemutató példányokon is megvolt - ez csak hálózati táplálásnál működik. Az említett bug (PgUp/PgDn) gondolom javítva lesz a hivatalos verzióban. Úgy tűnik az 1.08-ban is megvan még az a hiba is, ami miatt az 1.07-t visszavonták (DOS alól frissítve a BIOS-t néha elszállt az USB), ezért célszerű Win alól frissíteni.

(#4743) kalapocska


kalapocska
csendes tag

1.07 -es vagy 1.08 aas BIOS alatt, ha nem kapcsoljátok ki az alaplapi integrált memóriát, és van egy plusz 1 GB-os modul a géppben (Összesen 2GB) ,akkoris kitoldható a videó memória 256 MB-ra ?

(#4744) Bandikut válasza kalapocska (#4743) üzenetére


Bandikut
tag

Igen

(#4745) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Nno én is membövitési kedvet kaptam. 2 gigás modult simán beletehetem, és lekacsolom a BIOS-ban az alaplapi mem-et? Ennyi az egész? (bövitési engedélyt már megkértem) Simán elindul a gép a berakott +2gb rammal is? Amúgy 8000Ft a 2gigás mem itt Zalaegerszegen.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#4746) phpmoli válasza GaYo (#4722) üzenetére


phpmoli
tag

kiirja nagy betukkel, hogy dugd ra halozatra.

(#4747) phpmoli válasza phpmoli (#4746) üzenetére


phpmoli
tag

manual 3-25 Getting Started Windows XP Installation Please follow the instructions below to install the Windows XP operating system into your notebook. Installing Windows XP Attach the power cord to the AC adapter and the notebook.

[ Szerkesztve ]

(#4748) TomcsyG válasza efem (#4710) üzenetére


TomcsyG
csendes tag

Igen, miután beaktiváltam.
Mivel már régebben is feltettem egy másik gépemre, amit már nem használok, telefonon kellett aktiválnom a mostanit, de utána tökéletesen megy.

(#4749) TomcsyG válasza neldor (#4714) üzenetére


TomcsyG
csendes tag

Milyen előadásokra jársz te?:) Én csak 2x45 percesre (ritka esetben 3x45 perc). 90 percet lazán kibír teletöltötten fényerő minimumon.

(#4750) FPéter válasza Gabor970 (#4745) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem, először ki kell kapcsolnod az alaplapit ramot és mikor újraindulna akkor már be sem tud bootolni, hiszen nincs memória a gépben. Na ekkor kell szétszedni és belerakni a 2 giga ramot! Ha benne van a 2 gigás modul és az alaplapi is be van kapcsolva, akkor a gép nem csinál semmit.
Ezért BIOS frissítéskor például, mivel elvész az összes beállítás (tehát az Onboard RAM Disable is), mindig szét kell majd szedni a gépet, ki kell szedni a 2 giga ramot, bekapcsolni a gépet, letiltani az alaplapi ramot és megint berakni a 2 gigást.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.