Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-02 17:15:42

LOGOUT.hu

Program letöltése:
- Google Sketchup hivatalos letöltési oldal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73) imibogyo válasza N.Ferry (#72) üzenetére


imibogyo
veterán

Van ilyen lehetőség, de ilyen célra én más programokat szoktam használni, tehát mélységében nem ismerem. Annyit tudok, hogy "Scene" vagyis jelenet alapú az animáció és nem modell alapú (ez elsődlegesen kameramozgáshoz jó). Tehát nem a modell mozgását animálod le közvetlenül a modellből, hanem ilyen stopmotion-ös technikával kell dolgozni.

Szóval jóformán képkockánként animálsz (de a program kiszámolja a köztes lépéseket egy-egy jelneten belül, tehát neked csak az első és az utolsó állapotot kell megadnod az adott jelenetnek, például, hogy "kinő a földből egy kocka"), de egy videó jobban szemlélteti ezt, mint ahogy elmondom. Itt van egy profibb lépésről-lépésre videó egy animáció készítéséről, ami már nem frame-by-frame tevhnikával készült, hanem "section plane"-el.

Ha az animációt a kameramozgásra akarod megtenni a köztes mozgását ki tudja számolni a program magától (ilyenkor ténylegesen Scene-eket kell létrehoznod, tehát nem Section Plane-el dolgozol), így egy körbejárós videó nem egy nagy kunszt. Ilyet már én is csináltam. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.